Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze to najstarsze w Polsce stowarzyszenie skupiające turystów i krajoznawców. Powstało z połączenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego, stając się ich prawnym następcą, spadkobiercą ich tradycji, dorobku ideowego. Od powstania w 1950 rok PTTK rozwija i upowszechnia krajoznawstwo i turystykę kwalifikowaną we wszystkich jej formach, od turystyki pieszej górskiej i nizinnej począwszy, poprzez kolarską, kajakową, żeglarską, konną i narciarską. PTTK popularyzuje wiedzę o najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionach Polski oraz promuje w kraju i zagranicą polski produkt turystyczny – turystykę aktywną.

Szkolne koło PTTK powstało 5 grudnia 2002 roku – założycielami i opiekunami koła są: mgr Barbara Chrzanowska i mgr Piotr Malec. Koło pełni funkcję wychowawczą i dydaktyczną opartą o zagadnienia turystyczno – krajoznawcze, propaguje formy aktywnego wypoczynku, zapoznaje uczniów z pięknem ziemi ojczystej, buduje więzi i uczy historii poprzez organizowane wycieczki, rajdy i złazy.

Bierzemy udział w rajdach i złazach cyklicznych: Jesienny Rajd Górski Szlakami Walk Batalionu „Barbara” Armii Krajowej – Jamna
Małopolski Złaz Patriotyczno –Turystyczny Szlakami Legionistów „Łowczówek ” Rajd Górski „Złoty Liść” – Wysowa
Wiosenny Złaz Powitanie Wiosny „Marzanna” Rajd im. Kazimierza Brodzińskiego – Lipnica Górna Złaz im. Ignacego Jana Paderewskiego – Kąśna Dolna Złaz Miejscami Pamięci Narodowej po Tarnowie i okolicy

Nasi uczniowie biorą udział w konkursach i przeglądach:
Konkurs Wiedzy Historycznej „Od Oleandrów do Łowczówka”
Konkurs Poezji Górskiej „W górach jest wszystko, co kocham”
Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej „Legiony to żołnierska nuta”
Konkurs Fotograficzno – Krajobrazowy „Zabytki Ziemi Tarnowskiej”
Konkurs na najładniejszą i ekologiczną „Marzannę” Konkurs Wieńców Nagrobnych „Żołnierska pamięć”