PCK – Szkolne Koło – opiekun Lucyna Janicka

Plan pracy Szkolnego Koła PCK opracowany został na podstawie ramowego planu pracy otrzymanego z Zarządu Rejonowego PCK. Zakłada przeprowadzanie w ciągu roku szkolnego kilku akcji typu : Wyprawka dla Żaka, Czerwonokrzyska gwiazdka, Wielkanoc z PCK, Światowy Dzień Walki z Głodem, Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowia, itp. Członkowie uczestniczą w wielu przedsięwzięciach promujących zdrowy tryb życia. Grupa przygotowuje okolicznościowe apele, szkolne dekoracje, spotkania uświadamiające zagrożenie alkoholizmem, paleniem tytoniu, narkomanią, AIDS. Zespół bierze udział w kursach udzielania pomocy przedmedycznej, a także wpiera akcję honorowego krwiodawstwa. SK PCK skupia uczniów klas 4-8 naszej szkoły.

We wrześniu , wspólnie z SU, zorganizowana została akcja promocji zdrowego odżywiania pod hasłem „ Owoce i warzywa to witaminy , zdrowie i siła”.

W październiku 2021r. zbieraliśmy artykuły szkolne dla dzieci z polskiej szkoły na Ukrainie w ramach akcji „ Kredkobranie”..

W listopadzie uczniowie klas 1-3 otrzymali książeczki opisujące zasady prawidłowej higieny jamy ustnej oraz gumy do żucia „Orbit” w ramach akcji „ Dziel się uśmiechem”. Akcja połączona była z pogadanką na temat zasad dbania o zdrowy uśmiech.

2 grudnia 2021 r. w Auli koncertowej Akademii Muzycznej „Florianka” w Krakowie odbyła się uroczysta Gala na 100 – lecie Ruchu Młodzieżowego PCK. Podczas Gali dokonano uroczystego wręczenia Aktu Nadania Medalu Małopolskiego Oddziału Okręgowego PCK dla wyróżnionych opiekunów Szkolnych Kół PCK z Małopolski. W dowód uznania wraz z podziękowaniami za zaangażowanie na rzecz rozwoju Ruchu Młodzieżowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Małopolsce medal otrzymała Pani Lucyna Janicka – opiekun SK PCK w Zespole Szkół w Radłowie.

W grudniu uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję „ Paczuszka dla Maluszka”. Zebraliśmy środki do pielęgnacji maluszków, pieluszki, kocyki, ręczniki, kaszki, mleko i wiele innych artykułów higienicznych, aby wesprzeć dzieci z Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Ogólnopolską akcję organizowała Fundacja Małych Stópek.