LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Laboratoria przyszłości to projekt edukacyjny zdobywania nowych kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii, sztuki oraz matematyki, jest to inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki aby młodzież szkół podstawowych już od najmłodszych lat mogła zdobywać umiejętności w oparciu o nowe technologie rozwijać swoje zdolności i umiejętności ucząc się na nowoczesnym sprzęcie i w nowych pracowniach.

Zespół Szkół Podstawowych w Radłowie jest uczestnikiem tego programu, a nauczyciele, pedagodzy i doradcy zawodowi zaprojektowali strukturę laboratoryjną w oparciu o preorientację zawodową, zainteresowania dzieci, oczekiwania rodziców ale przede wszystkim o możliwość kontynuacji i rozwijania swoich pasji na kolejnych etapach edukacji szkolnictwa średniego i wyższego.

Doposażając już istniejącą szkolną pracownię robotyki o nowe roboty edukacyjne, skanery przestrzenne, drukarki 3D, gogle wirtualnej rzeczywistości kontynuujemy już wskazany przez Organ prowadzący kierunek rozwoju nakierowany na zawody przyszłości. Stworzenie od podstaw pracowni multimedialnej bazującej na fotografii, filmie, grafice komputerowej i dźwięku to „ukłon” w stronę inżynierii, tworzenia wirtualnej rzeczywistości która to rzeczywistość zaczyna dominować w wielu gałęziach życia społecznego i zawodowego.

Rozwijanie kompetencji przyszłości, współpraca interdyscyplinarna, umiejętność pracy grupowej w oparciu o nowe technologie i oprogramowanie , kreatywność, rozwój manualny oraz dobra zabawa to cele postawione przez szkołę przy realizacji tego nowatorskiego programu jakim są laboratoria przyszłości.