Szkolne Koło Caritas

Szkolne Koło Caritas działające w naszej szkole jest grupą dzieci i młodzieży pragnących poświęcić czas i część swojego życia na wykonywanie chrześcijańskich dzieł miłosierdzia. Do dzieł tych należy przede wszystkim wyszukiwanie osób potrzebujących w środowisku szkolnym i na terenie całej radłowskiej parafii oraz udzielanie im odpowiedniej pomocy. Motywacją dla takiego postępowania jest miłość bliźniego, którą nakazał nam Pan Jezus, a której wzorem jest dla nas Matka Najświętsza.

Nasze Koło ma swojego opiekuna, a rolę tę pełni jeden z nauczycieli. Jego zadaniem jest prowadzenie Koła, podejmowanie inicjatyw, tworzenie koncepcji działania i kierowanie ich realizacją.

Nad wszystkimi członkami Koła opiekę sprawuje asystent kościelny, którym jest zwykle ksiądz wikariusz naszej parafii. Koordynuje on współpracę z parafialnym oddziałem Caritas, czuwa nad przestrzeganiem regulaminu oraz dba o formację duchową wszystkich uczestników.

W Kole podejmujemy różnorodne zadania, np:
– wyszukiwanie osób potrzebujących pomocy w klasach, szkole, sąsiedztwie i parafii
– odwiedzanie osób starszych, samotnych, chorych i udzielanie im pomocy fizycznej i duchowej
– pomoc uczniom chorym, niepełnosprawnym i w trudnej sytuacji materialnej
– organizowanie zbiórek dla potrzebujących uczniów
– przedświąteczna zbiórka artykułów spożywczych we współpracy z parafialnym oddziałem Caritas
– nawiązywanie współpracy z Domem Opieki Dziennej w Siedlcu

Zapraszamy wszystkich chętnych do wstępowania w nasze szeregi.