,,Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś”

Już po raz dwudziesty trzeci odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek ,,Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś”. Tak jak w ubiegłym roku młodzi artyści występowali na scenie Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie

Uczestnicy oceniani byli w czterech kategoriach. Konkurs zorganizował Zespół Szkół w Radłowie wraz z Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa.

Wśród wyróżnionych znaleźli się również uczniowie z naszej szkoły. W kategorii pierwszej jury postanowiło przyznać drugie miejsce dla zespołu wokalnego, przygotowanego przez panią M.Solak. Skład zespołu: Aleksandra Prosowicz, Oliwia Gawełek, Zuzanna Prosowicz, Anna Wybraniec, Barbara Tracz. W tej samej kategorii trzecie miejsce otrzymał zespół wokalny w składzie: Aleksander Rodak, Emilia Chrobak, Anna Budzik. Do występu zespół przygotowała pani Bernadeta Oleksy.

W kategorii klas I – III, drugie miejsce zajął: zespół wokalny z klasy 3a, w składzie: Paulina Kuklewicz, Lena Żmuda, Elżbieta Marmol, Eliza Klimczak, Hanna Mączka, Piotr Goraus, Kacper Gawełek, Nikola Kluska. Zespół przygotował pani Danuta Sygnarowicz.

Jury doceniło także występ zespołu wokalnego z klasy 2b, przyznając trzecie miejsce. Skład zespołu: Julia Dumańska, Izabela Głowacka, Nina Goraus, Dominik Krajewski, Weronika Tworek, Wiktoria Graniczna, Julia Wojtanowicz, Lena Wojnicka, Alicja Wrona. Dzieci przygotowała pani Iwona Pochroń – Wierzbicka.

W kategorii uczniów klas starszych jury przyznało ex aequo dwa drugie miejsca zespołom z Radłowa. Otrzymali je: zespół wokalno – instrumentalny w składzie: Ignacy Kijak, Szymon Latasiewicz , Marcin Marmol oraz zespół wokalny w składzie: Lena Dobek, Daria Szkarłat, Izabela Dolipska, Anna Babło, Szymon Latasiewicz, Ignacy Kijak, Jakub Piotrowski. Do występu zespoły przygotował pan Mirosław Patulski.