Wycieczka do zamku.

11.10.2023 roku uczniowie klasy 1a i 3a wraz z wychowawczyniami pojechali na wycieczkę edukacyjną do zamku w Dębnie. Na miejscu pani przewodnik zapoznała dzieci z historią zamku i opowiedziała o obronnych elementach budowli. Następnie oprowadziła przybyłych po zamkowej kuchni, spiżarni-aptece, sali koncertowej, skarbcu,sali myśliwskiej, sali rycerskiej. Zwiedzając kolejne pomieszczenia, dzieci poznawały życie najważniejszych przedstawicieli rodów zamieszkujących zamek. Spotkały się również z Białą Damą i wysłuchały legendy z nią związanej. Najwięcej radości sprawił uczniom pobyt w podziemnych lochach oraz nauka tańca dworskiego w historycznych strojach dam dworu i zatańczenie go przed rycerzami, w których wcielili się chłopcy obu klas.

Z pewnością pobyt uczniów w tak niezwykłym i urokliwym miejscu dostarczył im wielu niezapomnianych wrażeń i okazał się prawdziwą lekcją historii.