XXIX edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

22 kwietnia 2022 r. odbył się etap okręgowy (wojewódzki) XXIX edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Konkurs składał się z kilku etapów – szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego, czyli finału. Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy musieli rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii, promocji zdrowego stylu życia i historii Stowarzyszenia. Najlepsi uczestnicy etapu szkolnego, w dalszych etapach dodatkowo musieli zaprezentować swoje umiejętności, przeprowadzając akcje prozdrowotne w swoich środowiskach lokalnych. W konkursie mogli uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych – klasy 6, 7 i 8 oraz szkół średnich. Naszą szkołę, po zdobyciu I miejsca w etapie rejonowym, reprezentowała uczennica klasy 8a, Emilia Kapera.