Wycieczka szkolna

31 marca 2022 r. uczniowie klas ósmych i siódmych wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Krakowa. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Wydziału Chemii UJ. Pracownicy Zakładu Dydaktyki Chemii UJ przygotowali dla uczniów krótki wykład na temat historii skroplenia gazów i zastosowań kriogeniki oraz szereg doświadczeń przedstawiających niezwykłe właściwości substancji w niskich temperaturach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć ciekły azot, skroplone powietrze i kilka „ wybuchowych doświadczeń”. Obejrzeli również wystawę poświęconą Marii Skłodowskiej – Curie. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie muzeum w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ. Muzeum to składa się z czterech działów tematycznych: zoologicznego, geologicznego, antropologicznego i paleobotanicznego. Po obiedzie udaliśmy się do Muzeum Lotnictwa Polskiego, które gromadzi eksponaty związane z historią rozwoju lotnictwa. Liczba eksponowanych obecnie statków powietrznych przekracza 200. Pogoda nam nie dopisała, ale dobry humor tak. Opiekunami wycieczki byli: A. Urbanek, G. Mazur i L. Janicka.