V Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Tadeusza Kryzi

22 marca 2022 r. w ZSP w Woli Radłowskiej odbył się V Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Tadeusza Kryzi, w którym naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 7b – Natalia Pociecha. Celem Konkursu było przybliżenie postaci i twórczości Tadeusza Kryzi oraz upamiętnienie historii Żołnierzy Wyklętych i przybliżenie historii małej ojczyzny.Do konkursu przystąpiło 35 uczestników z trzech powiatów: brzeskiego, tarnowskiego i dąbrowskiego. Po emocjach związanych z prezentacją utworów Tadeusza Kryzi wszyscy mieli możliwość zapoznać się z wystawą projektu „Wszystkie kolory świata” oraz galerią prac szkolnego konkursu pt.: „A wszystko, co stworzył, by było dobre”. Na zakończenie uczniowie wystąpili z przedstawieniem, które poświęcono Żołnierzom Wyklętym.