I WDH „MIESZKOWI DRUŻYNNICY”

Od 2015 roku przy naszej szkole działa drużyna harcerska, w skład której wchodzą uczniowie klas 4-7 oraz opiekunowie: dh Ewa Gibała, dh Anna Dziodzio i dh Piotr Malec. Należymy do Hufca Brzesko, a główne cele działalności harcerskiej to: wprowadzanie pozytywnych wzorców zachowania, samorozwój harcerzy wynikający z ich zainteresowań i potrzeb poprzez zdobywanie stopni i sprawności, kształtowanie umiejętności pracy w grupie, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, wyrabianie szacunku dla przyrody i ukazanie jej piękna. Na bieżąco realizujemy zadania chorągwiane i hufcowe oraz własne zadana drużynowe. Duży nacisk kładziemy na wychowanie patriotyczne, biorąc udział w lokalnych uroczystościach środowiskowych i obchodach świąt narodowych, w czasie których pełnimy warty honorowe. Realizujemy projekty charytatywne, wspierając najbardziej potrzebujących. W ramach rywalizacji drużyn hufcowych bierzemy udział w biegach terenowych, konkursach i zawodach, osiągając bardzo dobre wyniki, które potwierdzają, że nasza drużyna działa sprawnie mimo niedługiego stażu i utwierdza nas w przekonaniu słuszności harcerskich działań. Chętnych zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi i zapewniamy, że nie zabraknie harcerskich atrakcji. Czuwaj!