Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Wisława Szymborska

Aby się o tym przekonać klasa 3B wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radłowie. Podczas tej wyjątkowej lekcji bibliotecznej mieliśmy okazję poznać zasady korzystania z bibliotek publicznych i ich zbiorów. Obejrzeliśmy wnętrze biblioteki, znajdujące się tam regały z książkami dla dzieci.

Panie bibliotekarki przygotowały ciekawe zajęcie- wędrówkę po ciele człowieka, w oparciu o książkę A.Mirka pt.:’’Bebechy” Uczniowie wypełnili Formularz Bebechologa, poznali przyczyny nieświeżego oddechu, prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego oraz przekonali się: czy te oczy mogą kłamać?

Spodobała nam się biblioteka, a wizyta była bardzo pouczająca. Na pewno nie było to nasze ostatnie spotkanie.

Dziękujemy Paniom bibliotekarkom za miłe spotkanie