Caritas

Szkolny Caritas i Wolontariat zainaugurował 13 października 2024 r. sprzedażą kremówek obchody Dnia Papieskiego. Papież, Jan Paweł II, zasłynął m.in. z wielkiej troski o rozwój młodego pokolenia i jego gruntowną edukację. Kontynuacją papieskiej działalności jest powołana w 2000 r. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, która ma na celu wspieranie rozwoju kultury i nauki chrześcijańskiej oraz mediów chrześcijańskich; podnoszenie szans edukacyjnych młodzieży z małych miast i wsi; upowszechnianie nauczania Papieża Jana Pawła II.

Dziękujemy wszystkim, którzy zakupili dzisiaj kremówki i wsparli tym samym szkolne organizacje wychowujące dzieci i młodzież w duchu nauczania Wielkiego Papieża. Pozyskane środki, zostaną przeznaczone na kolejne akcje charytatywne i wychowawcze, o których na bieżąco będziemy informować.