85 lecie szkoły w Ćwiklicach

W sobotę 21.09.2024 r. uczniowie i nauczyciele ZS w Radłowie świętowali w Ćwiklicach 85-lecie Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Września. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w zabytkowym, drewnianym kościele z 1466 roku. Na przykościelnym cmentarzu, gdzie znajduje się mogiła poległych żołnierzy, delegacja z Radłowa złożyła wiązankę kwiatów. Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole z udziałem samorządowców, nauczycieli i lokalnej społeczności. Podczas akademii doceniono wieloletnią współpracę ze Szkołą Podstawową w Radłowie. Po akademii miało miejsce wspólne spotkanie z władzami Pszczyny, poczęstunek i piknik historyczny. Radłowską Szkołę im. Bohaterów Września 1939 r. reprezentowały: Teodora Kotwa i Emilia Bubel.