Narodowe czytanie.

13.09.2024 r. uczniowie naszej szkoły mieli niezwykłą okazję wziąć udział w przedstawieniu fragmentów dramatu Juliusza Słowackiego ,,Kordian” zorganizowanym przez Miejskie Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie z okazji Narodowego Czytania. Przedstawienie było owocem współpracy uczniów, nauczycieli i pracowników Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej. Spektakl zachwycił nas nie tylko wspaniałymi kreacjami aktorskimi, ale także głębokim zrozumieniem treści dzieła, które aktorzy wyrazili z pasją i zaangażowaniem. Ich interpretacja kluczowych scen z dramatu pełna była emocji, przemyślanej symboliki i refleksji nad romantycznymi ideałami. Dzięki profesjonalnemu podejściu występujących i sugestywnej scenografii, inscenizacja stała się nie tylko artystycznym wydarzeniem, ale także żywą lekcją historii i literatury.

Gratulujemy nauczycielkom paniom Danucie Sygnarowicz i Dorocie Stono oraz bibliotekarkom paniom Magdalenie Kapera i Agnieszce Gawełek przygotowania wydarzenia i dostarczenia nam wspaniałych wrażeń.