Święto Patrona Szkoły

Najważniejszym dniem w kalendarzu szkolnych uroczystości jest 8 września, gdyż wtedy obchodzimy Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Radłowie. Uczniowie wraz z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami spotkali się przy Pomniku Bohaterów Września 1939 roku , gdzie odśpiewaliśmy Rotę, oddaliśmy hołd żołnierzom poległym w obronie szkoły , złożyliśmy wiązankę kwiatów oraz zapaliliśmy znicz. Następnie przeszliśmy na cmentarz parafialny i wzięliśmy udział w uroczystej Mszy św. w intencji uczestników Bitwy Radłowskiej. Oficjalne wystąpienia zaproszonych gości były okazją do przypomnienia historycznych wydarzeń związanych z tragicznym wrześniem 1939 roku i prawdziwą lekcją historii dla uczniów naszej szkoły. Niezapomnianych wrażeń dostarczył apel poległych i salwa honorowa. Wiązanka kwiatów i szczera modlitwa w intencji żołnierzy oraz pamięć o ich heroizmie są naszym skromnym podziękowaniem za poświęcenie i ofiarę życia w obronie polskości.