Wizyta klasy 1a w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Radłowie

W ramach propagowania i rozwijania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią udali się z wizytą do radłowskiej książnicy. Dzieci poznały pracę bibliotekarza, księgozbiór oraz jego rozmieszczenie na poszczególnych półkach. Wzięły udział w dyskusji jak i dlaczego należy dbać o książki oraz na temat pożytecznej roli książek w życiu człowieka. Wysłuchały jakże ciekawej i humorystycznej ,,Książeczki bez obrazków”, do której w dalszej części spotkania wykonywały ilustracje. Na końcu spotkania połączono poszczególne kartki według ich kolejności i powstała ich własna książeczka z własnoręcznie wykonanymi ilustracjami, którą dzieci zabrały ze sobą do szkoły. Każdy otrzymał prezent w postaci książki autora Rafała Witka.

Dziękujemy Paniom Bibliotekarkom 🥰za poświęcony nam czas i poprowadzenie bardzo ciekawych, pasjonujących zajęć bibliotecznych.