Wycieczka

6 czerwca 2024 roku klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowej w Radłowie odbyły wycieczkę do zamku w Nowym Wiśniczu.

Uczniowie poprzez udział w warsztatach ,,Poszukiwanie zaginionego skarbu Kingi” mieli okazję zwiedzić Zamek w Nowym Wiśniczu – jedno z najbardziej malowniczych i historycznie bogatych miejsc w Małopolsce. Po dotarciu do ,,skarbu Kingi”, każde dziecko otrzymało na pamiątkę pobytu w zamku piękny wisior. Podczas warsztatów alchemicznych uczniowie poznali pracę dawnego alchemika. Wykonywali doświadczenia przybliżające prawa fizyki oraz własnoręcznie przyrządzili wspaniałe perfumy, które mogli zabrać ze sobą do domu. Od alchemika otrzymali również do powieszenia na szyi maleńką buteleczkę z drabinkami,,złota”. W drodze powrotnej odwiedziliśmy MC.Donald’s. Zadowoleni i pełni wrażeń powróciliśmy do domu.