Wizyta klasy I a w OSP Radłów

Zawodem, o którym marzy większość chłopców w młodszym wieku szkolnym jest praca strażaka. Aby bardziej przybliżyć uczniom ten zawód, wychowawczyni klasy 1 a umówiła grupę uczniów na spotkanie ze strażakami z OSP Radłów w remizie strażackiej. Po dotarciu na miejsce powitali nas Panowie Strażacy, którzy opowiadali o tajnikach ich trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Wizyta odbyła się 10 mają 2024 roku. Uczniowie zwiedzili miejscową strażnicę, mieli możliwość przymierzyć hełmy strażackie, podziwiali zjazdy strażaków po rurze. Z wielkim podziwem i uznaniem obserwowaliśmy ubieranie na czas stroju bojowego strażaków. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, usuwania plam oleju, do ratowania zwierząt, pomagają przy okazji różnych kataklizmów. Panowie strażacy zaprezentowali uczniom łódź ratunkową, którą mieli okazję się przewieźć. Następnie wyszliśmy na zewnątrz budynku, a tam czekały same atrakcje. Dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie 🚒 i sprzęt gaśniczy.🧯 Dużą frajdą było to, że każdy z uczestników wycieczki mógł poczuć się jak strażacy, przymierzając hełmy, specjalne maski, sprzęt ratujący życie człowieka, wsiadając do wozów strażackich, a nawet wychodząc na ich dachy pod czujną opieką strażaków. Bardzo ciekawym punktem programu było poprowadzenie przez młodzieżową grupę strażaków mini szkolenia dla dzieci z elementami musztry, biegu w parach do zainscenizowanego pożaru oraz podawanie strumienia wody prawdziwym wężem strażackim przy sygnale syreny strażackiej. Dzieciom ten punkt programu bardzo przypadł do gustu, bo radości, uśmiechów nie było końca. Wizyta w OSP Radłów naszym uczniom bardzo się spodobała. Niektórzy chłopcy, a nawet i dziewczynki już zaczęli snuć marzenia, jak dzielnymi strażakami będą w przyszłości. Czas pokaże, czy tak będzie? Wierzymy, że tak. Na zakończenie wizyty dzieci podziękowały za miłe, ciekawe oraz profesjonalnie przygotowane i poprowadzone spotkanie.

Składamy serdeczne podziękowania Prezesowi OSP Radłów Panu Mirosławowi Plebankowi za umożliwienie spotkania oraz Panom Strażakom:❤️

dh Karolowi Nowakowi

dh Michałowi Kuklewiczowi

dh Jakubowi Moskalowi

dh Kacprowi Ciężadło

dh Kamilowi Mazurowi

dh Dominikowi Mazurowi

dh Dawidowi Zychowi

za ciekawe i profesjonalne poprowadzenie zajęć z

pierwszakami oraz Panu Krzysztofowi Plebankowi za czuwanie nad całością spotkania. ❤️

Danuta Grabska wraz z uczniami klasy I a.