Warsztaty w Pasażu Odkryć

10 kwietnia uczniowie klasy 5a uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Pasażu Odkryć w Tarnowie. Podzieleni na dwie grupy próbowali swoich umiejętności w pracowniach stolarskiej i konstrukcyjnej.

Ciekawe, a przede wszystkim praktyczne formy zajęć wywołały żywe zainteresowanie i rywalizację wśród uczniów. Wykonanie katapulty i drewnianej podstawki pod telefon, układanie kostek domina, budowa mostu z różnorodnych elementów było prawdziwą frajdą i kształtowało twórcze myślenie uczestników. Zespół w składzie: Kacper Chełmecki, Jan Gołas, Damian Kania zbudował katapultę i ustanowił dwa rekordy w rzucie – na odległość 837 cm i wysokość 400 cm. Te wyniki zostały umieszczone na ścianie pracowni i miejmy nadzieję, że jeszcze długo nie zostaną pobite.

Marek Urbanek