Spotkanie z podróżnikiem

9 lutego w naszej szkole odbyło spotkanie z podróżnikiem, członkiem grupy Trzask, złożonej z ludzi odbywających wyprawy do różnych części świata i dzielących się swoimi opowieściami. Dzięki naszemu gościowi chętnie poznaliśmy nowe miejsce na Ziemi, a mianowicie Amazonię w Ameryce Południowej. To egzotyczny kraj, który warto poznać.

Nasz gość w ciekawy sposób przedstawił relację z jego podróży na odległy kontynent, zabierając nas w wirtualną podróż po tym dalekim kraju. Podróżnik opowiadał ciekawie, wyświetlał filmiki i pokazywał zdjęcia. Prezentowanym fotografiom towarzyszył bogaty opis słowny obrazujący wiele istotnych informacji i ciekawostek, szeroki zakres wiedzy przyrodniczo – geograficznej oraz społeczno -kulturowej. Duże zainteresowanie wzbudziły przywiezione pamiątki, były to m.in.; piranie, maczety, hamak.

To była wspaniała lekcja , podczas której nie było czasu na nudę.