Mieszkowi Drużynnicy

W sobotę /28 października/ harcerze z drużyny „Mieszkowi Drużynnicy” wzięli udział w otwarciu platformy edukacyjnej Pavimentum Copernicanum w Brzesku. Po oficjalnym odsłonięciu wysłuchaliśmy prelekcji dotyczących historii pavimentum zbudowanego przez Kopernika oraz tego w Brzesku i jego funkcjach edukacyjnych oraz o technikach obserwacji astronomicznych Kopernika i używanych przez niego narzędziach. Po podziękowaniach i przemówieniach osób zaangażowanych w realizację projektu udaliśmy się na poczęstunek.

Jesteśmy dumni, że nasza drużyna dorzuciła cegiełkę w realizację tego przedsięwzięcia. Największą atrakcją było spotkanie z Mikołajem Kopernikiem i możliwość zrobienia sobie zdjęć z sobowtórem tego wielkiego polskiego astronoma.