Ślubowanie

18 października 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia klasy pierwszej. Wzięli w niej udział zaproszeni goście z Panem Burmistrzem Zbigniewem Mączką na czele. Swą obecnością zaszczycił nas także Ksiądz Proboszcz, Andrzej Krajewski, Pani Barbara Marcinkowska, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice oraz uczniowie z klas III.

Na wstępie głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Tokarczyk-Kozioł, która w pięknych słowach zwróciła się do pierwszoklasistów i życzyła Im wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i samych sukcesów.

Następnie pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną, na którą składały się wiersze, piosenki oraz znajomość zasad ruchu drogowego. Punktem kulminacyjnym części artystycznej był polonez, którego wykonanie zachwyciło zebranych gości.

Po prezentacji umiejętności i wiadomości, pierwszoklasiści w pięknych biretach na głowach, w podniosłej atmosferze, po odśpiewaniu Hymnu Narodowego przed pocztem sztandarowym, ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu Ślubowania Pani Dyrektor kolorowym ołówkiem dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia.

Następnie wychowawczynie wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy, pamiątki ufundowane przez rodziców oraz kolorowe kredki wypełnione słodyczami.

Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.