Noc Naukowców

29 września po raz kolejny w tarnowskich szkołach średnich odbyła się Małopolska Noc Naukowców. Swoje podwoje dla spragnionych wrażeń młodych ludzi otworzyła również Akademia Tarnowska. Okazję tę wykorzystali uczniowie klas siódmych i ósmych, którzy pod opieką pani Agaty Urbanek i pani Beaty Maciaszek odwiedzili III LO, I LO , „Szczepanika” i oczywiście Akademię Tarnowską.

Oprócz zajęć warsztatowych, pokazów i prezentacji z matematyki, chemii, biologii, fizyki i geografii odbyły się także warsztaty tworzenia biżuterii (biżuteria spersonalizowana), projektowania kapeluszy i warsztaty oraz wystawy fotograficzne. Nasi uczniowie mieli okazję dotknąć, posmakować i doświadczyć wielu ciekawych zjawisk z każdej dziedziny nauki. Późnym wieczorem, wracając do domu, cieszyli się pożytecznie spędzonym wieczorem.