,,Lasy źródłem zdrowia i kopalnią zdrowej żywności”- działania twórcze w ramach projektu .

Makietę lasu, wykonaną przez uczniów klasy III A w ramach projektu ,,Lasy źródłem zdrowia i kopalnią zdrowej żywności” , który jest realizowany w naszej szkole z Kołem Gospodyń Wiejskich z Łęki Siedleckiej, można określić jako niezwykłą i kreatywną. Uczniowie w trakcie twórczych działań wykorzystali elementy przyrody, takie jak igliwie, liście, szyszki i kamyki, aby w interesujący sposób przedstawić warstwową budowę lasu i utrwalić zdobytą wiedzę z zajęć edukacji przyrodniczej. Ich zaangażowanie było ogromne. Wszyscy wykazali się dużymi zdolnościami artystycznymi i wrażliwością plastyczną.

Makieta została wykonana przy użyciu różnych materiałów, technik i form plastycznych, co dodatkowo wzbogaciło jej estetykę. Całość pracy została dopełniona przez figurki leśnych zwierząt przyniesione przez uczniów. Praca nie tylko wymagała wysiłku, ale również przyniosła dzieciom twórczą radość.

Prezentacja makiety lasu młodszym uczniom klas edukacji wczesnoszkolnej była świetnym sposobem na wprowadzenie ich w świat przyrody i edukację ekologiczną. Podczas prezentacji można było omówić wiele interesujących tematów. Rozmawialiśmy o różnych gatunkach drzew i roślin, które można znaleźć w lesie, jak np. dęby, buki czy sosny. Chcieliśmy pokazać, jak las jest ważny dla równowagi ekologicznej Ziemi, wytwarzając tlen i absorbując dwutlenek węgla. Poruszona też została kwestia różnych gatunków zwierząt żyjących w lesie, takich jak jelenie, zające, ptaki czy wilki.

Cieszymy się, że młodsi uczniowie wykazali zainteresowanie i entuzjazm podczas tej naszej krótkiej prezentacji.

Projekt „Lasy źródłem zdrowia i kopalnią zdrowej żywności” nie tylko umożliwił uczniom pogłębianie wiedzy na temat lasów, ale także rozwinął ich umiejętności artystyczne, kreatywność i estetykę. Przy okazji prezentacji dzieła młodszym uczniom, mogli oni dzielić się swoją wiedzą i pasją, co z pewnością wpłynęło na ich poczucie własnej wartości i pewność siebie.