Gra terenowa Radłów – moja Mała Ojczyzna

Podczas pikniku rodzinnego harcerze z Drużyny Mieszkowi Drużynnicy z naszej szkoły we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciele Rycerza Radło zorganizowali grę terenową dla przedszkolaków. Głównym celem tego zadania było upowszechnienie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej. PROJEKT ZREALIZOWANO PRZY WSPARCIU FINANSOWYM WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO . Zespoły składające się z dzieci i rodziców musiały pokonać trasę składającą się z 5 punktów i wykonać różne zdania, np. odnaleźć i narysować Rycerza Radło, policzyć okna z witrażami w kościele, ułożyć mural z puzzli. Dla rodziców zadania były trudniejsze i sprawdzały znajomość historii naszej miejscowości. Wszyscy spisali się na medal. Na zakończenie harcerze zaprezentowali umiejętności związane z samarytanką oraz pokazali prawidłowe umundurowanie harcerskie i wskazali symbolikę poszczególnych elementów stroju. Dzieci otrzymały różnorodne nagrody za udział w grze.

Bardzo dziękujemy Pani Joannie Kopeć za pomoc przy realizacji projektu