Makiety zamków, pałaców i kościołów

Na lekcjach plastyki uczniowie klas piątych wykonali imponujące makiety zamków, pałaców i kościołów, wzorując się na średniowiecznych budowlach w stylu romańskim i gotyckim. Praca w grupach wymagała zaangażowania i stworzyła klimat do współpracy i budowania koleżeńskich relacji. Natomiast na lekcjach techniki, ci sami piątoklasiści, stworzyli oryginalne zabawki i kompozytowe sowy. Każda z prac wyróżniała się pomysłem i starannością wykonania. Wspólnie postanowiliśmy przekazać te prace dzieciom ze żłobka i przedszkola. To dalszy ciąg akcji zainicjowanej przez Szkolny Klub Wolontariatu pod hasłem Podarunek dla Przedszkolaka, tym razem rozszerzony na sąsiadujący ze szkołą żłobek. Ponieważ spotkaliśmy się z serdecznym przyjęciem przez obie instytucje, postanawiamy zacieśnić współpracę i wpisać tę akcję w kalendarz stałych działań naszego klubu. Dzieciom młodszym życzymy dużo dobrej i kreatywnej zabawy.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu