LET’S GO GREEN!

W ramach kolejnego etapu innowacji „Experiencing British and American Culture” uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o słownictwo i tradycje związane z obchodami najpopularniejszego, irlandzkiego święta – Dnia Świętego Patryka, patrona tego kraju. Uczniowie klas II i III włączyli się w przygotowanie dekoracji na szkolnym korytarzu, własnoręcznie wykonując dekoracje w postaci flag i koniczynek, przynoszących szczęście. Dzieci wykonały też kapelusze skrzata, którego historię poznali na lekcji j. angielskiego. Kolorem przewodnim tego dnia jest oczywiście kolor zielony, więc nie mogło go zabraknąć na szkolnych korytarzach. A że głównym założenie naszej innowacji jest nauka przez doświadczanie kultury – dziś każde dziecko mogło poczuć się jak prawdziwy Irlandczyk.

Marta Maślak i Joanna Małek