III Turniej o Tytuł Radłowskiego Mistrza Języka Ojczystego

21 lutego 2023 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. prof. Franciszka Ziejki odbył się III Turniej o Tytuł Radłowskiego Mistrza Języka Ojczystego Roku 2023 zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Sześć pięcioosobowych drużyn z pięciu szkół zmagało się z pytaniami dla wszystkich, zadaniami na czas, krzyżówką, rebusami. Zmaganiom towarzyszyły duże emocje, zdrowa rywalizacja, współpraca w grupie, a przede wszystkim wspaniała zabawa.

Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły z klasy III a (wychowawczyni pani D. Sygnarowicz) oraz z klasy III b (wychowawczyni pani D. Grabska).

W rywalizacji przyznano tylko pierwsze miejsce, którego zdobywcą zostali uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przybysławicach – gratulujemy. Drużyny reprezentujące Zespół Szkół w Radłowie ex aequo uplasowały się tuż za zwycięzcami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju.