Niezwykła lekcja w bibliotece

Nie sądziliśmy, że w Bibliotece czekają na nas tak niesamowite atrakcje. Astrid Lindgren wraz z Pippi Pończoszanką oraz Emilem ze Smalandii powitali nas serdecznie.

W trakcie tej magicznej lekcji dzieci wykonały wiele ciekawych zadań. Porządkowały życiorys autorki, odpowiadały na przygotowane pytania związane z treścią omówionej lektury. Następnie zapoznały się z innymi książkami Astrid Lindgren dostępnymi w radłowskiej książnicy. Z radością i zaangażowaniem ułożyły kolorowe puzzle przedstawiające widok Bullerbyn. W międzyczasie z zachwytem podziwiały wiosenną wystawę malarstwa i stroików świątecznych Pani Anny Kędzior prezentowaną w bibliotece.

Spotkanie spontanicznie zbiegło się w czasie z obchodzonym 3 marca Międzynarodowym Dniem Pisarzy i Pisarek, a zakończyło się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.

Składamy serdeczne podziękowania p.Katarzynie Baran, p. Magdalenie Kapera i p. Agnieszce Gawełek za te niezapomniane chwile, za to, że ksiązki Astryd Lindgren stały się naszym uczniom jeszcze bliższe. Dziękujemy także p. Annie Kędzior za poświęcony czas i utrwalenie naszego pobytu w Bibliotece na pięknych zdjęciach.

D.Sygnarowicz