Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” rozpoczęliśmy od uroczystej akademii, którą przygotowali harcerze i uczniowie naszej szkoły. Program przedstawienia przybliżył postaci bohaterów i trudne czasy, w których przyszło im żyć i walczyć o wolną Polskę. Po południu wzięliśmy udział w lokalnej uroczystości patriotycznej, która zaczęła się Mszą Świętą w radłowskim kościele parafialnym. Następnie przeszliśmy pod Ratusz i pod tablicą pamiątkową poświęconą „Pamięci Żołnierzy Niezłomnych Ziemi Radłowskiej” złożyliśmy wiązanki kwiatów oraz zapaliliśmy znicze. Dalsza część uroczystości miała miejsce w Miejskim Centrum Kultury. Udział w spotkaniu był dobrą okazją do poszerzenia wiedzy o historii naszej Małej Ojczyzny oraz kształtowania właściwych postaw patriotycznych.