III Turniej o Tytuł Radłowskiego Mistrza Języka Ojczystego Roku 2023

21 lutego 2023 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. prof. Franciszka Ziejki odbył się III Turniej o Tytuł Radłowskiego Mistrza Języka Ojczystego Roku 2023 zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Sześć pięcioosobowych drużyn z pięciu szkół zmagało się z pytaniami dla wszystkich, zadaniami na czas, krzyżówką, rebusami. Zmaganiom towarzyszyły duże emocje, szeroka wiedza uczestników, zdrowa rywalizacja, współpraca w grupie, wspaniała zabawa.

Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły z klasy III a (wych.p.D.Sygnarowicz) oraz z klasy III b (wych.p.D.Grabska).

Zdobywcą I miejsca zostali uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przybysławicach, którym gratulujemy. Drużyny reprezentujące Zespół Szkół w Radłowie ex aequo uplasowały się na drugim  nieklasyfikowanym miejscu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju.