Klasowa Wigilia

Kultywowanie tradycji jest bardzo ważną postawą i należy ją rozwijać od najmłodszych lat. Takie cele realizujemy podczas klasowych spotkań wigilijnych. Dzieci uczą się kultury spożywania posiłku, właściwego zachowania przy stole, ale również życzliwości dla kolegów i koleżanek, z którymi świętują. W świątecznej atmosferze 22 grudnia 2022 roku w klasie III B odbyło się spotkanie wigilijne. W udekorowanej świątecznie sali znalazła się pięknie przystrojona choinka oraz stoły zastawione wigilijnymi daniami. Wraz z księdzem proboszczem Andrzejem Krajewskim, rodzicami, wychowawczynią spędziliśmy ten czas w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Była modlitwa poprowadzona przez księdza katechetę oraz cudownie zaśpiewane kolędy i pastorałki. Po ciepłych życzeniach dzieliliśmy się opłatkiem, a później zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy i delektowaliśmy się potrawami przygotowanymi przez uczniów i rodziców. Po wspólnej Wigilii wszyscy obejrzeliśmy Jasełka przygotowane przez starszych uczniów. Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji tego wspaniałego wydarzenia.