„Laboratoria Przyszłości” – grudzień sprawozdanie  #laboratoriaprzyszlosci

Poszerzając swoje umiejętności dzieci z naszej szkoły tworzyły kartki świąteczne i ozdoby na choinkę z wykorzystaniem nowych technologii z zasobów laboratoria przyszłości. Nauka z wykorzystaniem długopisów 3D była wstępem do poznania mechanizmów i zasad rządzących się ogólnie rozumianym drukiem 3D – gałęzi która notuje dynamiczny rozwój. Dzieci w ramach tych zajęć prowadziły po ścieżce głowicę „drukarki 3d”, poznawały właściwości filamentu oraz uczyły się go wymieniać, zmieniając na pożądane kolory. Całość prac oraz radość z nich płynąca była dokumentowana fotograficznie oraz filmowana.


W naszej szkole została przeprowadzona wśród uczniów wszystkich klas prelekcja na temat wprowadzenia STANU WOJENNEGO. Z materiałów przygotowanych przez nauczycieli historii dzieci mogły się dowiedzieć o dramatycznych wydarzeniach z tamtego okresu oraz zobaczyć jak wyglądały kartki żywnościowe. Również pracownia „Laboratoria przyszłości” włączyły się w tą akcje informacyjną przygotowując wystawę szkolną połączoną z happeningiem. Całość jak zwykle została dokumentowana fotograficznie z wykorzystaniem sprzętu studia fotograficznego będącego na wyposażeniu pracowni.

Oraz … żeby poczuć w pełni klimat tamtych tragicznych dni, mała sesja zdjęciowa na w plenerze na „mrozie”.