XI Gminny Konkurs Wiedzy Historycznej „I wojna światowa na Ziemi Radłowskiej”

6 listopada w naszej szkole odbył się etap gminny 11 edycji konkursu historycznego „I wojna światowa na Ziemi Radłowskiej”. Etap szkolny został przeprowadzony dwa tygodnie wcześniej

i wyłonił w każdej szkole uczniów, którzy najlepiej poznali dzieje tego konfliktu zbrojnego.

W eliminacjach drugiego etapu wzięło udział 22 uczniów ze szkół podstawowych z Woli Radłowskiej, Zabawy, Biskupic Radłowskich, Niwki i Radłowa. Uczniowie otrzymali arkusze z pytaniami dotyczącymi genezy, przebiegu i skutków I wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń na Ziemi Radłowskiej. Poziom wiedzy uczniów był wysoki i wyrównany.

W kategorii klas IV – VI pierwsze miejsce zajął Emil Żaba, drugie Mateusz Rojek (obaj z Radłowa), a trzecie Hubert Małochleb z Niwki.

Pierwsze miejsce w kategorii klas VII – VIII wywalczyła Maria

Trytek z Radłowa, drugie Nikodem Kuźmicki z Woli Radłowskiej, a trzecie Kacper Fudalej z Niwki.

Dyplomy uczestnikom konkursu wręczyła Pani Dyrektor Małgorzata Tokarczyk – Kozioł. Nagrody finansowe zwycięzcom zostaną wręczone 11 listopada przez Burmistrza Radłowa Zbigniewa Mączkę.

Wszystkim, którzy podjęli trud zgłębiania niełatwej tematyki gratulujemy rzetelnej wiedzy, a opiekunom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.

Koordynatorami konkursu byli nauczyciele historii Marek Urbanek i Piotr Malec.