Wycieczka w Świętokrzyskie

3 listopada 2022 roku grupa uczniów z naszej szkoły zwiedzała piękne okolice Gór Świętokrzyskich.
Pierwszym miejscem na naszej trasie były pełne magii i tajemniczości ruiny zamku Krzyżtopór. Ten zagubiony wśród pól i wzgórz zamek jest zabytkiem klasy międzynarodowej.
Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie zachwyciło nas największą kolekcją zegarów w Polsce.
Natomiast najwięcej zabawy było w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach. Młodzież mogła poznać postać włoskiego mistrza i przeprowadzać eksperymenty naukowe z różnych dziedzin nauki.
Ostatnim punktem wyjazdu było zwiedzanie zamku królewskiego w Chęcinach. Tutaj z wieży zamkowej przy promieniach zachodzącego słońca mogliśmy podziwiać piękną panoramę Gór Świętokrzyskich.
Opiekę podczas wycieczki sprawowali: Teresa Padło, Mirosław Patulski i Piotr Malec.