„Experiencing British and American Culture”

Język stanowi integralną część kultury, dlatego jego nauczanie powinno być osadzone w kontekście kulturowym i w sposób naturalny wyposażać dzieci w ogólną wiedzę o krajach anglojęzycznych.

Innowacja metodyczna realizowana w ramach nauczania języka angielskiego w klasach II i III to nasz pomysł na to, aby zaangażować uczniów w naukę języka, wzbudzić w nich ciekawość świata, uczyć zasad współpracy i tolerancji.

Innowacja zakłada szereg działań aktywizujących dzieci, tj. warsztaty rękodzieła, gry i zabawy, ćwiczenia usprawniające poszczególne umiejętności językowe, dekoracje tematyczne, konkurs wiedzy o najpopularniejszych świętach, oglądanie prezentacji multimedialnych poświęconych wybranym zwyczajom brytyjskim i amerykańskim. Doświadczanie elementów kultury i obcowanie z żywym językiem ma na celu usprawnienie kompetencji językowych uczniów i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego.

Autorki innowacji: Marta Maślak i Joanna Małek