Spotkanie uczniów klasy IIIA z Kołem Gospodyń Wiejskich z Łęki Siedleckiej

Następnie uczniowie zapoznali się z rygorystycznymi zasadami wyplatania wieńca dożynkowego. Mieli okazję rozpoznawać różne gatunki zbóż i ziół, które zostały zebrane, potem odpowiednio wysuszone i w końcu użyte w procesie tworzenia wieńca. Dzieci podziwiały misternie wykonany wieniec, miały możliwość przyjrzeć się z bliska detalom i poznać ich symboliczne znaczenie. W dalszej części spotkania odbyły się warsztaty tworzenia róż z liści klonu. Po instruktarzu, który przeprowadziła Pani Katarzyna Mleczko dzieci ochoczo przystąpiły do samodzielnej pracy. Efekty działań przerosły nasze oczekiwania.

Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie. Powstałe bukieciki postanowiły zabrać do domów, aby zdobiły ich pokoje i przypominały o dzisiejszym spotkaniu.

Serdaczynie podziękowaliśmy naszym Gospodyniom za gościnę i niezmiernie ucieszyliśmy się z zaproszenia na wiosenne spotkanie. W trakcie drogi powrotnej rozmawialiśmy jeszcze o trudzie pracy rolników.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Barbary Jurczak i Pani Katarzyny Mleczko, za to, że otwierają przed nami szeroko drzwi Domu Ludowego. Dziękujemy za poświęcony nam czas oraz za to, że w tak przystępny sposób przekazują najmłodszym

uczniom naszej szkoły tradycje polskie i tradycje naszego regionu.

Wychowawca klasy IIIA: Danuta Sygnarowicz