Maraton Resuscytacji Krążeniowo – Oddechowej PCK.

Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca to globalna inicjatywa, której celem jest zwiększenie świadomości znaczenia ratowania życia poprzez prowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez osoby postronne. Święto ustanowione zostało w 2018 r. i jest obchodzone każdego roku w dniu 16 października. Akcja polega na nieprzerwanym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo- oddechowej (RKO) w szkole na fantomie w godzinach 8.00- 15 00. W naszej szkole w akcji przywracania czynności serca wzięli udział uczniowie klas II-VIII. Uczniowie najpierw słuchali ,w jaki sposób prawidłowo prowadzić resuscytację, a później wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił na fantomie. Cieszy fakt, że na przerwie ustawiała się kolejka chętnych do ćwiczeń i nikogo nie trzeba była specjalnie namawiać. Słowa podziękowania dla Pana G. Mazura, który niestrudzenie tłumaczył zasady teoretyczne, a później czuwał nieprzerwanie nad przebiegiem akcji. Akcję ogłosił Małopolski Oddział Okręgowy PCK.
W akcji również uczestniczyli wychowankowie w ramach programu Laboratorium Przyszłości którzy wykorzystując sprzęt fotograficzny dokumentowali przebieg Maratonu RKO