Święto Patrona Szkoły

Święto Patrona Szkoły w bieżącym roku szkolnym obchodziliśmy 11 września wraz z całą społecznością naszego miasteczka, władzami lokalnymi, powiatowymi i zaproszonymi gośćmi. Przed pomnikiem Bohaterów Września odczytany został apel poległych i oddano salwę honorową. Po odśpiewaniu „Roty”, złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy oddaliśmy hołd poległym żołnierzom i udaliśmy się do kościoła, gdzie została odprawiona Msza Święta w intencji uczestników Bitwy Radłowskiej. Ze względu na niesprzyjającą pogodę dalsza część uroczystości oficjalnych miała miejsce w kościele. Po odśpiewaniu hymnu i okolicznościowych wystąpieniach udaliśmy się na cmentarz parafialny i na grobach żołnierzy poległych w II wojnie światowej zapalono znicze oraz złożono wieńce i wiązanki kwiatów. Uczniowie naszej szkoły czynnie uczestniczą w obchodach Bitwy Radłowskiej, oddając hołd swojemu Patronowi – Bohaterom Września 1939 roku.