Poznajemy walory turystyczne i historyczne gminy Ciężkowice

Liczna grupa uczniów (50) pod opieką pani Barbary Chrzanowskiej, pani Ewy Gibały, pana Mirosława Patulskiego i pana Piotra Malca wzięła udział w wycieczce do Ciężkowic. Uczniowie poznawali walory turystyczne i historyczne gminy Ciężkowice. Pierwszym punktem wycieczki było przejście szlaku turystycznego przez Rezerwat Przyrody Nieożywionej „Skamieniałe Miasto” wraz z przewodnikiem, który w fascynujący sposób opowiadał o rzeczach i ludziach zamkniętych w kamień. W „Skamieniałym Mieście” miesza się historia z legendami, świat baśni z tym rzeczywistym. Po trudach pieszej wędrówki był odpoczynek z pieczeniem kiełbasek na ognisku. Następnie grupa udała się do Muzeum Przyrodniczego im. Tomków w Ciężkowicach, gdzie młodzież zobaczyła faunę i florę Pogórza Ciężkowickiego. Ścieżki edukacyjne, podwodny świat rzeki Białej oglądany z batyskafu, interaktywna łąka i pokaz multimedialny zachwyciły uczniów naszej szkoły.