Z wizytą w Centrum Kulturalnym Wsi w Łęce Siedleckiej

27 maja uczniowie klasy 2b odwiedzili Centrum Kulturalne Wsi w Łęce Siedleckiej, gdzie uczestniczyli w ciekawych zajęciach poprowadzonych przez Panią Barbarę Jurczak. Poznali eksponaty związane z życiem i pracą mieszkańców wsi. Dowiedzieli się do czego używane były zgromadzone sprzęty i narzędzia, których przeznaczenia nie znali. Zobaczyli wystrój dawnej chaty. Siedząc w izbie, oczami wyobraźni, przenieśli się w czasy swoich dziadków i pradziadków. Na własne oczy zobaczyli, jak żyli i odczuli uroki dawnego życia. Było to dla nich niezwykłe doświadczenie. Wszyscy stwierdzili, że chętnie powrócą tam jeszcze raz. Wzięli też udział w warsztatach plastycznych, w czasie których wykonywali bibułkowe kwiaty. Smakowali słodkości przygotowanych przez organizatorki spotkania. Zajęcia były interesujące i atrakcyjne dla dzieci. Uczniowie wyszli stamtąd bogatsi w wiedzę, której nie znaleźliby w żadnym podręczniku szkolnym. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego miejsca. Dziękujemy Paniom: Barbarze Jurczak i Katarzynie Mleczko za miłe przyjęcie oraz podróż w nieznane czasy, a także Rodzicom za opiekę. Dzieci z klasy 2b z wychowawczynią – Danutą Kozioł.