Sierpnia 04 2021 22:01:57
Monitoring
Raport dostępności

Oficjalna strona Zespołu Szkół w Radłowie

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia profilu naszej szkoły na https://www.facebook.com/szkolaradlow/

III Most

25.07.2021 r. w Zabawie odbyły się uroczystości związane z 77. rocznicą Akcji III Most.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Grze Terenowej o Puchar Dowódcy Akcji III Most. Młodzież musiała przybrać pseudonimy, wchodząc w struktury Państwa Podziemnego. Do realizacji było kilka trudnych zadań zawiązanych z akcją przyjęcia samolotu na lądowisku „Motyl”. Całą grę prowadzili rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Wrzesień 39”. Nasza drużyna w składzie: Karolina Cegielska, Zuzanna Cegielska, Emilia Kapera i Karol Patuła poradziła sobie z zadaniami najlepiej i zdobyła I miejsce. Uczniowie otrzymali cenną nagrodę wręczoną przez organizatorów gry terenowej. Opiekę nad drużyną sprawował Piotr Malec.

Zaświadczenia.

Dzień Rodziny w kl. Ia

Dnia 24 czerwca 2021 roku w naszej klasie zorganizowany został Dzień Rodziny. Tego dnia w szkole pojawili się rodzice uczniów klasy 1a. Dla zaproszonych gości pierwszoklasiści recytowali wiersze, śpiewali piosenki i zatańczyli walczyka. Dzieci przyrzekły rodzicom, że zawsze będą ich słuchały i będą grzeczne. Następnie wyśpiewały dla rodziców życzenia i wręczyły przygotowane prezenty i róże. Po życzeniach odbyły się wspólne zabawy w czasie, których znakomicie bawili się rodzice i ich pociechy.
Po zakończonych konkurencjach mamy otrzymały dyplom „Super Mamy”, a tatusiowie dyplom „Super Taty”.
Chociaż za oknem szalała burza, nikomu to nie przeszkadzało. Popołudnie było bardzo udane.

Kino i kręgielnia.

Dnia 17 czerwca 2021 roku uczniowie wraz z wychowawcą panią Urszulą Szczupał odwiedzili Miejskie Centrum Kultury w Radłowie. Najpierw dzieci udały się do kręgielni. Po wysłuchaniu informacji pana Rafała Traczyka jak korzystać z tego miejsca przystąpiły do zabawy.
Następnie pierwszoklasiści obejrzeli film pt. ”Skąd się biorą sny?”. Po atrakcjach w MCK dzieci ochłodziły się jedząc smaczne lody. Był to bardzo przyjemny i udany dzień.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

To było wyjątkowe zakończenie roku szkolnego, bowiem Burmistrz Miasto i Gmina Radłów Pan Zbigniew Mączka, społeczność szkolna oraz Rada Rodziców Zespołu Szkół w Radłowie składali podziękowania Pani Urszuli Szczupał za czterdzieści lat pracy nad kształtowaniem charakteru młodych pokoleń, Księdzu Proboszczowi Januszowi Maziarce za dziesięcioletnią współpracę ze szkołą oraz Księdzu Stanisławowi Łukasikowi za współudział w wychowaniu naszych uczniów.

Świadectwo ukończenia Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Radłowie odebrało dzisiaj 27 uczniów. Absolwentom gratulujemy osiągnięć w nauce, dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy, aby nowa szkoła stała się dla Was miejscem intelektualnej przygody, miejscem przyjaznym i bezpiecznym, miejscem zdobywania i poszerzania wiedzy.

Recytacja.

7 czerwca 2021r. w szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas pierwszych pod hasłem " Brzechwa dzieciom". W konkursie udział wzięli: Nikola Kluska, Ela Marmol, Tymoteusz Krajewski, Hania Mączka, Karol Polak, Maja Kucemba, Wiktoria Mróz, Arkadiusz Pęcak, Mateusz Partyka, Kacper Gawełek.
Występy dzieci oceniała Komisja Konkursowa w składzie: p. Halina Winiarska, p. Urszula Szczupał, p. Danuta Kozioł. Wybór zwycięzców nie był łatwy, ponieważ uczestnicy konkursu prezentowali wysoki poziom.
Zwycięzcami ostatecznie zostali: Ela Marmol i Arkadiusz Pęcak. Wszyscy otrzymali pamiątkowy dyplom, książkę i czekoladę. Dzieciom gratulujemy talentu artystycznego i życzymy kolejnych sukcesów.
Organizatorki konkursu.

Z wizytą w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Radłowie.

Dnia 9 czerwca 2021 roku uczniowie klasy 1a wraz z wychowawcą spotkali się w radłowskiej remizie z panem Krzysztofem Plebankiem, który jest strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Radłowie, ale też jest pracownikiem Państwowej Straży Pożarnej.
W czasie wycieczki dzieci obejrzały sprzęt , który jest wyposażeniem wozu strażackiego, a którym posługują się strażacy podczas akcji ( pożar, wypadki drogowe, powalone drzewa), dowiedziały się, jak korzystać z tych urządzeń i w jakich okolicznościach.
Uczniowie sami mogli brać udział w montowaniu węży przed pożarem, a potem w gaszeniu pożaru. Dzieci zwiedziły pomieszczenia remizy, miejsce gdzie przyjmowane są zgłoszenia o wypadkach, pożarach. Miały okazję przymierzyć strój strażaka, posiedzieć w łodzi ratunkowej. Odwiedziły pomieszczenia, gdzie strażacy mogą odpocząć i miło spędzić czas.
Była to ciekawa lekcja nawiązująca do tematyki konkursu ”Kiedy dzwonię po straż pożarną”, który skierowany jest dla uczniów klas młodszych.
Po dzisiejszym spotkaniu wielu chłopców nabrało ochoty by w przyszłości zostać strażakiem i pomagać innym w trudnych sytuacjach.

Nagrody dla naszych uczniów.

W kategorii klas I-III : „Kiedy dzwonię po straż pożarną” - I miejsce zdobył Kamil Tomaszek z klasy 3b, w kategorii klas IV – VI „Nie wypalaj suchych traw” –I miejsce zdobył Bartłomiej Padło z klasy 4a, w kategorii klas VII – VIII „ Strażak w akcji” były dyplomy za udział. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział.

Gratulujemy!

Kartka dla medyka