Lipiec 17 2018 04:14:07
Zebrania i konsultacje dla rodziców
Przegląd Kolęd

XIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś..."

10 stycznia 2012 r. w sali gimnastycznej gimnazjum w Radłowie odbył się XIII  Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś…”, zorganizowany przez Zespół Szkół i Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa. Podobnie jak w latach ubiegłych, cieszył się ogromnym zainteresowaniem wychowanków przedszkoli oraz uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy. W przeglądzie wzięło udział 166 uczestników.

Eliminacje konkursowe przeprowadzono w czterech kategoriach wiekowych:

- wychowankowie przedszkoli - wystąpiły zespoły z Radłowa, Niwki i Biskupic Radłowskich,

- klasy I - III szkół podstawowych – wyróżnienie otrzymały: zespół wokalny z kl. Ib z Zespołu Szkół w Radłowie oraz solistka Julia Kosiarska z Zespołu Szkół w Zabawie,

- klasy IV – VI szkół podstawowych – wyróżniono zespoły wokalne ze szkół z Niwki i Biskupic Radłowskich, duet wokalno - instrumentalny: Aleksandra Lechowicz i Adrian Kowal ze szkoły w Radłowie, duet wokalny: Dagmara Kot i Iwona Nasiadka ze szkoły w Woli Radłowskiej oraz solistkę Dominikę Marcinkowską z Biskupic Radłowskich,

- gimnazja – nagrodzono: zespół wokalny z Radłowa, orkiestrę szkolną z Radłowa oraz solistów: Dominikę Kocoń z Radłowa, Michała Nowaka z Zabawy i Karolinę Kowal z Woli Radłowskiej.

Przegląd przebiegał w niezwykle miłej i radosnej atmosferze. Występy uczniów bardzo często połączone były z grą na instrumentach muzycznych i prezentacją efektownych strojów kolędników. Wykonawcy przygotowywali się do przeglądu pod okiem doświadczonych nauczycieli i instruktorów, co procentowało w czasie prezentacji. Jury oceniło poziom konkursu jako wysoki i wyrównany.

Wszyscy wyróżnieni otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa. Sponsorem konkursu była piekarnia "U Michała" z Przybysławic, która przekazała dla wszystkich uczestników drożdżówki. Za organizacyjną stronę konkursu odpowiadał nauczyciel muzyki w gimnazjum Mirosław Patulski.

Zabawa choinkowa w przedszkolu

Certyfikat przedszkole

Małopolski Konkurs Humanistyczny

Małopolski Konkurs Humanistyczny dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2012/2013

do etapu wojewódzkiego  zakwalifikował się

uczeń klasy 6b   Mateusz Ruman

Lodowisko

Uczniowie klas IV i VI, tuż po przerwie świątecznej, mieli okazję obejrzeć na scenie tarnowskiego kina Marzenie adaptację powieści I. Jurgielewiczowej „Ten obcy” przygotowaną przez Wrocławski Teatr Edukacji ARTENES. Po udanym spektaklu udali się na sztuczne  lodowisko, gdzie zakosztowali uroków jazdy na łyżwach.  Niektórzy uczniowie, chociaż po raz pierwszy mieli możliwość obcowania z tym sportem, radzili sobie naprawdę dobrze. Uwieńczeniem atrakcji była wizyta w restauracji McDonald’s.

Dzieje Oręża Polskiego

Ogólnopolski Konkursu Historyczny  "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej” w roku szkolnym 2012/2013.

Do etapu wojewódzkiego Konkursu zakwalifikowała się Dominika Lechowicz uczennica klasy 6A.

GRATULUJEMY!

Święta Bożego Narodzenia

Niech te święta Bożego Narodzenia
przyniosą nam wiele radości,
Niech uśmiech zagości w domach,
Niech ogarnie nas ciepło wigilijnej świecy.
Niech marzenia płyną wysoko w górę
i spełniają się...

Spotkanie opłatkowe

Spotkanie opłatkowe w Zespole Szkół w Radłowie.

Kampania społeczna "Nie dla czadu"

Kampania społeczna "Nie dla czadu" prowadzenie Prezes OSP Radłów - Ksawery Stefańczyk

Stroiki Świąteczne

Już po raz drugi mieszkańcy miasta i gminy spotkali się na odświętnie przystrojonym radłowskim rynku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stroiki bożonarodzeniowe, które wykonali uczniowie Zespołu Szkół w Radłowie. W sumie przygotowano około 170 sztuk stroików świątecznych. Na stoiskach prezentowali się:

- Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Radłowie

- Samorząd Uczniowski Publicznego Gimnazjum w Radłowie

- Szkolne koło „ Caritas” przy Publicznym Gimnazjum Radłów

Opowieść Wigilijna

Dnia 14 grudnia 2012 r. uczniowie klas pierwszych radłowskiego gimnazjum oglądnęli spektakl, transmitowany poprzez  kodowany dostęp do internetu. Nasza szkoła znalazła się w nielicznej grupie wybranych placówek, które bezpłatnie mogły obejrzeć „ Opowieść wigilijną” na podstawie opowiadania Karola Diekensa. Sztuka została przygotowana przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

„ Opowieść wigilijna” to historia o samotnym skąpcu, który nie uznawał Bożego Narodzenia, wychodząc z założenia, że nie warto na święta marnować czasu ani pieniędzy. Historia Seroogea mówi o skutkach samotności spowodowanej egoizmem i chciwością. Przypomina też o potrzebie wzajemnej życzliwości, która w obliczu szczerej skruchy potrafi odmienić widzenie świata i ludzi.

„ Opowieść wigilijna” nie straciła na aktualności, a w tym przedświątecznym okresie ma szczególną wymowę.

Gimnazjaliści z zainteresowaniem obejrzeli spektakl, a w przerwie mieli możliwość zapoznać się z dodatkowym materiałem filmowym, który przybliżył im kulisy pracy w teatrze.

Oczekujemy, że w przyszłości będziemy mieć możliwość oglądnięcia kolejnych przedstawień teatralnych.

Kreatywna noc w szkole

Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych