Grudzień 17 2017 11:07:38
Samorządy Uczniowskie
Absolwenci Gimnazjum
Pedagog Szkolny
Zebrania i konsultacje dla rodziców
Wyjazd do teatru

Uczniowie szkoły podstawowej wraz z opiekunami na przedstawieniu "Tajemniczy Ogród" - Tarnów 2012r.

Jasełka

25.01.2012 r. w naszym przedszkolu dzieci 4 i 5 - letnie z oddziału III przedstawiły "Jasełka". Program "Jasełek" został opracowany i przygotowany przez nauczycielki: p. Renatę Patulską i p. Marię Mękarską. Wśród zaproszonych gości byli: Przewodniczący Rady Miejskiej p. Piotr Kapera, Przewodnicząca Rady Rodziców  p. Katarzyna Mikuta, dzieci klas I - III ze szkoły podstawowej w Radłowie oraz rodzice i opiekunowie.

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkół w Radłowie obchodzony był wyjątkowo uroczyście. Drugoklasiści wraz z wychowawczyniami - p. Krystyną Mikuś i p. Urszulą Sroką przygotowali bogaty program artystyczny. Dzieci wierszami, tańcami i piosenkami wyraziły swoją miłość i wdzięczność swoim dziadkom.
Po zakończonych  występach dziadkowie podziękowali wnukom i obdarowali ich słodyczami.
Na zakończenie zaproszeni goście wzięli udział w poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Dzień otwarty

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej - 28.01.12/sobota/

Dyrekcja Zespołu Szkół w Radłowie serdecznie zaprasza dzieci 5 i 6 -letnie wraz z rodzicami do szkoły podstawowej 28.01.2012 /sobota/ w godzinach od 10.00 do 12.00. W tym dniu nauczyciele przyszłorocznych klas pierwszych będą do dyspozycji rodziców. Można będzie również zapoznać się z wyposażeniem klasopracowni.

W dniu 28.01.2012 roku w Szkole Podstawowej w Radłowie odbył się ,,Dzień Otwarty” dla dzieci 5 i 6-letnich, potencjalnych uczniów przyszłorocznych klas pierwszych wraz z ich rodzicami. Pomysł zorganizowania po raz pierwszy takiego spotkania w murach naszej szkoły okazał się przysłowiowym ,,strzałem w dziesiątkę”. Dzieci jak ich zatroskani rodzice z wielkim zainteresowaniem zwiedzali pomieszczenia szkoły, zapoznawali się z jej wyposażeniem, a nawet mieli okazję do wspólnych zabaw. Padło wiele pytań ze strony rodziców dotyczących organizacji pracy szkoły na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Wychowawcy przyszłorocznych klas pierwszych panie Danuta Grabska i Ewa Komięga oraz pani wicedyrektor Ewa Tomaszewska zaznajomiły rodziców z ciekawymi dodatkowymi ofertami szkoły. Całość spotkania przebiegała w miłej i życzliwej atmosferze. Zrodził się pomysł, aby spotkania tego typu na stałe zagościły w naszej szkole.

Konkurs Recytatorski

„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku”

X Międzygminny Konkurs Recytatorski

W dniu 20 stycznia 2012 roku odbył się w naszej szkole X Międzygminny Konkurs Recytatorski. Zainspirowani szczególną atmosferą i klimatem Świąt Bożego Narodzenia zaprosiliśmy uczniów do recytowania poezji o tematyce bożonarodzeniowej. Konkurs przebiegał pod hasłem: „Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku”.

Miło nam było gościć uczniów zaprzyjaźnionych szkół podstawowych oraz gimnazjów z Woli Radłowskiej, Zabawy, Zdrochca, Przybysławic i Szczurowej. W konkursie wzięły także udział przedstawicielki naszej szkoły Natalia Liro i Joanna Jachimek - uczennice klasy Ic.

Recytatorów oceniało jury, w skład którego wchodzili: kierownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Radłowie Pan Zbigniew Marcinkowski  oraz wybitny artysta Ziemi Radłowskiej Pan Tadeusz Kowal.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Wiktoria Grabka ze Szkoły Podstawowej w Radłowie, a drugie miejsce zajął Michał Nowak ze Szkoły Podstawowej w Zdrochcu. Natomiast wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Artur Cieśla z Publicznego Gimnazjum w Zabawie, a drugie miejsce zajęła Joanna Łoboda z Publicznego Gimnazjum w Szczurowej.

Świąteczny nastrój przywołały nie tylko recytowane wiersze, ale także śpiewane kolędy. Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami ten dzień i mamy nadzieję, że przyszłoroczne spotkanie również pozwoli nam wspólnie zachwycić się pięknem słowa.

Przegląd kolęd

XII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek.

12 stycznia w Zespole Szkół w Radłowie odbył Przegląd Kolęd i Pastorałek "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś...". Przegląd został zorganizowany we współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa. Wzięło w nim udział 135 uczestników - przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Starannie dobrany repertuar,  stroje kolędnicze, własna oprawa muzyczna wzbudziły powszechne uznanie dla uczniów i ich opiekunów.

W radosnym nastroju kolędowym nauczyciele, rodzice i uczniowie wysłuchali prezentacji muzycznych, które oceniało jury w składzie: Pani Anna Błażej, Pani Barbara Marcinkowska, Pan Tadeusz Patulski. Spotkanie uświetnili swoją obecnością Goście: Pan Burmistrz Zbigniew Mączka, Ks. Proboszcz Janusz Maziarka, Pan Kierownik ZOSiP Konrad Rudziński oraz licznie zebrani rodzice. Sponsorem przeglądu była Piekarnia "U Michała" z Przybysławic, która zapewniła dla wszystkich uczestników drożdżówki.

Turniej szachowy

Dnia 9 stycznia w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbył się Turniej Szachowy o puchar Burmistrza Radłowa,  Starosty Tarnowskiego i Dyrektora ZSP w Radłowie. W kategorii gimnazja I miejsce zajęła Maria Frysztak natomiast w kategorii szkoły podstawowe I,II i III miejsce zdobyli odpowiednio Mateusz Ruman, Mateusz Kordela i Michał Szwiec.

Teatr "Kalejdoskop"

Dnia 05.01.2012 nasze przedszkole odwiedzili aktorzy krakowskiego teatru "Kalejdoskop". Dzieci przedszkolne oraz uczniowie szkoły podstawowej obejrzały sztukę "Promyk Słońca"

Jasełka

Jasełka przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej pod kierunkiem nauczycieli Sabiny Irli,Agnieszki Seremet i Mirosława Patulskiego.

Wspólna Wigilia

Caritas-stroiki świąteczne

Członkowie gimnazjalnego koła Caritas pod opieką nauczycieli matematyki przygotowali stroiki świąteczne, które sprzedawali przed kościołem w Radłowie. Kwota ze sprzedaży w wysokości 716zł została przekazana ks. proboszczowi na potrzeby misji.

Zachować dla przyszłych pokoleń
DiAMEnT