Czerwiec 03 2020 02:10:30
Szkoła
RODO
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Zamówienia publiczne
Sprawozdania finansowe
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia sportowe
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
USTĄP! NIE BĄDŹ DZBAN!

Spektakl ekologiczny
13 listopada 2019 roku uczniowie klas drugich z Zespołu Szkół w Radłowie pod baczną opieką p. Danuty Grabskiej oraz p. Pawła Jachimka obejrzeli spektakl ekologiczny ,,Czerwony Kapturek” przygotowany przez Studio Teatralne ,,Sztuka” z Trzebini. Było dużo śmiechu, dobrej zabawy, a przy tym ważny element edukacji ekologicznej o tym jak należy zachować się w lesie, jak szanować środowisko przyrodnicze oraz jak dbać o swoje bezpieczeństwo.
Aktorzy Studia Teatralnego przybyli do szkoły na zaproszenie Urzędu Miasta i Gminy Radłów. Dziękujemy!
„Szlakami Legionistów Łowczówek 2019”
XXXI Małopolski Złaz Patriotyczno-Turystyczny „Szlakami Legionistów Łowczówek 2019”
8 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły wyruszyli na szlak prowadzący na Cmentarz Legionistów w Łowczówku. Celem tego złazu było uczczenie odzyskania przez Polskę niepodległości i oddanie hołdu żołnierzom poległym w Boju pod Łowczówkiem. Bitwa ta była jedną z pierwszych, którą stoczyli legioniści Józefa Piłsudskiego. Na cmentarzu odbyła się uroczysta modlitwa za poległych, zapalenie zniczy oraz gawęda o boju I Brygady Legionów. Przy pięknej i słonecznej pogodzie ponad 50 uczestników złazu wędrowało z Pleśnej do Łowczówka. Młodzież z Radłowa od 17 lat jest co roku w tym ważnym dla Polaków miejscu. Opiekę nad zdyscyplinowaną i wesołą grupą sprawowali: Teresa Padło, Agata Urbanek, Marek Urbanek i Piotr Malec.
SZS
"Z Podwórka na Stadion Puchar Tymbarku"
12 listopada 2019 roku, na stadionie Błękitnych w Tarnowie, rozgrywany był finał etapu powiatowego turnieju "Z Podwórka na Stadion Puchar Tymbarku" w kategorii U12. W zawodach tych uczestniczyło 9 szkół, które zostały rozlosowane do dwóch grup. Reprezentacja naszej szkoły trafiła do grupy z Pleśną, Starymi Żukowicami i Olszynami. We wszystkich meczach nasi zawodnicy zwyciężyli, ( Radłów - Pleśna 3:1, Radłów - Stare Żukowice 6:1, Radłów - Olszyny 9:0) co dało im prawo gry o 1 miejsce ze zwycięzcą drugiej grupy, szkołą z Ilkowic. Mecz finałowy zakończył się wynikiem 2:2, ale w rzutach karnych nasi chłopcy zwyciężyli 2:1 i tym samym zapewnili sobie udział w Finale Wojewódzkim, który będzie rozgrywany w marcu w Krakowie.
Skład: Patryk Ligęza, Karol Ligęza, Karol Patuła, Karol Nowak, Hubert Ogar, Bartosz Bocoń, Igor Gajdur, Karol Wzorek, Szymon Ryglicki.
opiekun zespołu: p. Rafał Kijak
Wizyta w gabinecie lekarza weterynarii

Dnia 11.10.2019 roku uczniowie klasy II B z opiekunkami p. Danutą Grabską oraz p. Joanną Małek odwiedzili gabinet weterynaryjny ,,Davet” w Radłowie. Wycieczka odbyła się w ramach zapoznania dzieci z ciekawymi zawodami, wykonywanymi przez dorosłych. Naszym gospodarzem był pan lekarz weterynarii Dawid Mączka, który jest właścicielem przychodni.
Przemiły pan doktor zaprezentował nam gabinet oraz urządzenia służące do badań laboratoryjnych milusińskich podopiecznych oraz salę operacyjną . Dzieci również zapoznały się z produktami przeznaczonymi dla zwierząt , które można zakupić w tejże przychodni. Uczniowie poznali funkcję stetoskopu, byli świadkami badania kontrolnego oraz szczepienia małych piesków. Uczestnicy wycieczki mogli sami wszystkiego dotknąć, wypróbować, zbadać. Młodzi ludzie mieli mnóstwo pytań dotyczących leków, badań i hospitalizowania zwierząt, i nie wstydzili się ich zadawać. Pan doktor opowiedział o swojej drodze do zawodu lekarza.
Na koniec dzieci wyraziły wdzięczność naszemu gospodarzowi za jego niełatwą pracę oraz za bardzo sympatyczne spotkanie wręczając symboliczną różę.
Kilkoro spośród uczniów zadeklarowało już chęć zostania w przyszłości weterynarzem.
Wycieczka oprócz walorów edukacyjnych, służyła także integracji uczniów.
Narodowe Święto Niepodległości


7 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939r. w Radłowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Na uroczystość przybyli goście w osobach: Burmistrz Miasta i Gminy Radłów pan Zbigniew Mączka, Wiceburmistrz pan Wiesław Armatys, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Piotr Kapera, Kierownik Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli pan Konrad Rudziński, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa pani Barbara Marcinkowska, Ksiądz Proboszcz Janusz Maziarka, Prezes Zarządu Rejonowego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Tarnowie pułkownik Edmund Tyszka, Prezes Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło Nr 11 w Tarnowie plutonowy Zbigniew Burnat, Sekretarz Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło Nr 11 w Tarnowie chorąży Edward Biskupek, Sekretarz Zarządu Rejonowego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Tarnowie kapitan Zbigniew Babiuch, podpułkownik Julian Konieczny, Pan Mieczysław Barys darczyńca cennych pamiątek rodzinnych po dziadku i ojcu (oficerach Wojska Polskiego, uczestnikach kampanii wrześniowej) do Szkolnej Izby Pamięci, przedstawiciele Rady Rodziców – przewodnicząca pani Aneta Szkarłat, pani Beata Klich, pani Ilona Jewuła.
Młodzież w sugestywnym spektaklu przedstawiła historię rozpadu państwa polskiego i odzyskania niepodległości wywalczonej krwią pokoleń poległych bohaterów. Przedstawienie uświetnił taniec z flagami i śpiew szkolnego chóru. Akademię przygotowali nauczyciele: panie Agnieszka Seremet, Sabina Irla, Ewa Gibała oraz pan Mirosław Patulski.
Na zakończenie Medalem ,,Za Wybitne Zasługi dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego” zostali odznaczeni: dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkoli w Radłowie pani Małgorzata Wójcik, wiceburmistrz pan Wiesław Armatys, nauczyciel historii pan Piotr Malec i pedagog pani Halina Winiarska.
I miejsce w konkursie na plakat ,,Nie zastąpimy drzew".
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej gali rozstrzygnięcia konkursu na plakat ,,Nie zastąpimy drzew", która miała miejsce 5 listopada w siedzibie Filii nr 8. Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Słowackiego w Tarnowie.
Konkurs miał charakter proekologiczny i jego głównym celem było kształtowanie u młodych ludzi, od których zależy przyszłość naszej planety, postaw przyjaznych środowisku poprzez uwrażliwienie ich na konieczność ochrony drzew.
Naszą szkołę reprezentowały cztery wymowne plakaty stworzone przez: Jagodę Tracz, Amelię Chaber, Roksanę Magiera i Mikołaja Sygnarowicza.
Z wielką dumą przyjęliśmy informację, że praca Roksany Magiery zajęła I miejsce. Plakat swą wymową i przesłaniem zachwycił wszystkich. Serdecznie gratulujemy młodym artystom i życzymy dalszych sukcesów.
Galerię prac konkursowych można obejrzeć w dniach 28.10. - 12.11. w Centrum Sztuki Mościce.

Pomagamy dzieciom z Ukrainy

Po raz drugi uczniowie naszej szkoły, ich rodzice i nauczyciele z zaangażowaniem włączyli się w akcję Samorządu Uczniowskiego „Pełny plecak”. W ramach tej akcji uczniowie każdej klasy gromadzili przybory szkole i maskotki. Rodzice wraz z dziećmi upiekli pyszne placki i ciasteczka, które przedstawiciele SU sprzedali w szkole. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczone zostaną na zakup pomocy dydaktycznych dla uczniów z Ukrainy. Wszystkie przybory, maskotki i pomoce dydaktyczne przekazane zostaną na ręce nauczycielki pracującej na Ukrainie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie akcji.
Szkoła do hymnu
W piątek , 8 listopada 2019 r . o godzinie 11:11 , w ramach świętowania 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości , uczniowie naszej szkoły odśpiewali hymn narodowy. Inicjatorem akcji pt. ,,Szkoła do hymnu ‘’ było Ministerstwo Edukacji Narodowej.
„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”- klasa 3a.

Po raz pierwszy w tym roku nasza szkoła przystąpiła do konkursu „ Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego inicjatorem i fundatorem nagród jest sieć sklepów Biedronka. Celem tego konkursu było wyrobienie u dzieci nawyku codziennego głośnego czytania, a także rozwijanie świadomości ekologicznej. Uczniowie otrzymali Dzienniczki czytania, które zapełniali naklejkami po przynajmniej 10 minutowym głośnym czytaniu w domu. Trzecioklasiści realizowali zagadnienia według przygotowanych scenariuszy . Odbyli wycieczkę do radłowskiego parku. Obserwowali przyrodę, słuchali śpiewu ptaków, rozpoznawali drzewa, obserwowali warstwową budowę roślin. Wzięli udział w spotkaniu z panem leśniczym, którego organizatorem była klasa 3b z wychowawcą. Wysłuchali ciekawych opowieści na temat lasu, zwierząt tam żyjących, pracy leśnika. Uczestniczyli w sadzeniu dębu na placu szkolnym. Każdy uczeń w czasie zajęć zasadził swojego dęba. Dzieci w czasie zajęć słuchały opowiadań R. Piątkowskiej pt.”Gang Słodziaków”. Na podstawie opowiadań dowiedziały się jak ważna jest przyjaźń, przyjaciele dzięki którym łatwiej jest realizować własne marzenia. Wykonały swoje Słodziaki- bohaterów opowiadania z różnych materiałów ,które można poddać recyklingowi. Po każdych zajęciach dzieci musiały posegregować pozostające resztki niewykorzystanych materiałów. Słodziaki ozdobiły Magiczne Drzewo. Ostatnim elementem udziału w konkursie było zorganizowania Dnia Głośnego Czytania w naszej klasie, które odbyło się 30 października 2019 roku. Uczniowie 3a zaprosili swoich młodszych kolegów klasy 2b wraz wychowawcą panią Danuta Grabską. Trzecioklasiści pięknie czytali swoim kolegom o przygodach Słodziaków. Do wspólnego czytania włączyli się również uczniowie klasy drugiej, a także pani Grabska.
Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Szkoła Podstawowa
tel. 146782797
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasza misja to tradycja
Szkoła z misją
Termomodernizacja budynku
Poezja lustrem rzeczywistości
Jan Paweł II - człowiek wielu pasji.
Losowa Fotka


Dzień Dziecka
Wygenerowano w sekund: 0.10 6,060,619 unikalne wizyty