Czerwiec 03 2020 01:44:37
FLY PARK
Dnia 9 grudnia2019 roku uczniowie klasy 1b, 3a i 3b wraz z wychowawcami i rodzicami uczestniczyli w mikołajkowej wycieczce do Tarnowa. W kinie dzieci obejrzały bajkę Disneya pt. „Kraina lodu II”, a następnie odwiedziły tarnowski Fly Park, w którym miło spędziły czas i świetnie się bawiły.
VIII EDYCJA REGIONALNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
Anielski konkurs plastyczny
Z wielką radością informujemy, że prace naszych uczniów: Piotra Pabiana i Mateusza Olesińskiego zostały w sposób szczególny docenione przez Komisję Konkursową VIII edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego „Anioł na ..." Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową w Bukownie, przy współpracy z wieloma instytucjami i organizacjami m.in. z Fundacją Bo Warto z Warszawy. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać anioła, który odnosi się do jakiejś konkretnej okoliczności lub wydarzenia (np. anioł na zdrowie, na święta, na miłość, na dobry humor itp.). Inspiracją dla naszych artystów było samo życie. Piotruś Pabian - uczeń klasy IIb wykonał pracę pt. „Anioł na beztroskie dzieciństwo- Mama”, za którą otrzymał wyróżnienie. Mateusz Olesiński z klasy Vb wykonał „Anioła na pokój na świecie”. Chłopcy zyskali pamiątkowe dyplomy i nagrody, opiekunowie zaś wielką satysfakcję. Bardzo cieszy nas fakt, że w tych anielskich arcydziełach to nie techniki plastyczne wysuwają się na pierwszy plan ale ich głębsze przesłanie. Mama i pokój na świecie – absolutna podstawa! Serdecznie gratulujemy!
Halina Winiarska i Joanna Małek

Wesoły autobus - Mikołajki 2019 kl 2 A
WOLONTARIUSZE W AKCJI ZABAWA ANDRZEJKOWA DLA PODOPIECZNYCH Z DOMU ŚRODOWISKOWEGO W SIEDLCU
Od września 2019r. w Szkole Podstawowej w Radłowie wznowił działalność Szkolny Klub Wolontariatu. Idea przyświecająca klubowi w tym roku to: POMAGANIE PRZEZ DZIAŁANIE. Z nowymi koordynatorkami tj. paniami: Agnieszką Seremet, Sylwią Pamuła i Urszulą Sroka młodzi wolontariusze udzielają się na wielu polach. Priorytetem klubu jest pomoc w nauce, organizacja gier i zabaw na szkolnej świetlicy, głośne czytanie bajek dla dzieci przedszkolnych oraz integracja z osobami niepełnosprawnymi i seniorami. Klubowicze przez trzy miesiące znakomicie sprawdzili się w pracy ze swoimi młodszymi kolegami i koleżankami, aż przyszła pora na prawdziwe wyzwanie, jakim było zorganizowanie zabawy andrzejkowej dla podopiecznych z Domu Środowiskowego w Siedlcu. 27 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej w Radłowie wolontariusze stanęli na wysokości zadania i egzamin z empatii, organizacji imprezy tanecznej i współpracy zdali celująco. Przygotowania trwały już od poniedziałku, a w środę osiągnęły apogeum. Sztab chętnych upiekł doskonałe ciasta, dziewczęta i chłopcy udekorowali salę, zadbali o oprawę muzyczną a nade wszystko cudownie bawili się z dużo starszymi od siebie osobami niepełnosprawnymi, którym uśmiech nie schodził z twarzy. Ich rozradowane oczy, spontaniczne śpiewy do mikrofonu i wielka serdeczność były najcenniejszą nagrodą i satysfakcją dla wszystkich wolontariuszy. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 14:00 trwała do 16:00, ale miły nastrój i subtelna muzyka na długo jeszcze zatrzymały uczestników imprezy. Kierownictwo Domu Środowiskowego w Siedlcu złożyło gorące podziękowania i wystąpiło z zaproszeniem sześciu przedstawicieli Szkolnego Klubu Wolontariatu do placówki w Siedlcu na warsztaty plastyczne z wychowankami. Zaproszenie z radością zostało przyjęte. Na koniec wyrazy wdzięczności i podziękowania należą się Stowarzyszeniu Radłowskie Orły, które użyczyło wolontariuszom sprzęt i produkty do prażenia popcornu i kręcenia waty cukrowej. Wyżej wymienione atrakcje kulinarne były miłym dodatkiem do udanej imprezy andrzejkowej. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspólnego sukcesu serdecznie dziękujemy.
„Czarownica 2”
Uczniowie klas czwartych w ramach mikołajek klasowych wybrali się do kina na film pt: „Czarownica 2” wytwórni Disneya. Opiekę sprawowali Pan Piotr Malec i Pan Mirosław Patulski.

GMINNE ZAWODY W PIŁKĘ KOSZYKOWĄ

Gościem tegorocznego spotkania była p. Katarzyna Kuczek - Instruktor Aqua Fitness. Przedstawiła prezentację multimedialną dotyczącą zdrowego stylu życia, właściwej diety i wpływu ruchu na zdrowie człowieka. Na sali gimnastycznej poprowadziła zajęcia ruchowe. Następnie uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami zjedli wspólnie przygotowane śniadanie. W ramach podziękowania p. Katarzynie uczniowie wręczyli kosz pełen owoców.
Serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc w przeprowadzeniu ogólnopolskiej akcji.
Halina Winiarska

GMINNE ZAWODY W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM
Gminny Konkurs Historyczny
7 listopada odbył się po raz ósmy Gminny Konkurs Historyczny „I wojna światowa na Ziemi Radłowskiej”. Celem konkursu jest upowszechnienie wśród uczniów i dorosłych wiedzy o I wojnie światowej, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń regionalnych. 20 uczniów ze szkól publicznych i niepublicznych z terenu naszej gminy, którzy wygrali eliminacje szkolne, przystąpiło do drugiego etapu konkursu. W kategorii klas 4-6 najbardziej rozległą wiedzą wykazali się uczniowie naszej szkoły – Hubert Rusin, Emilia Kapera i Zuzanna Cegielska. W kategorii klas 7-8 pierwsze miejsce zajął Jan Kapera z Radłowa, drugie Jakub Baran z Przybysławic, a trzecie Karol Wielbłąd z Zabawy. W kategorii otwartej jedynym uczestnikiem był przewodniczący Rady Miejskiej w Radłowie Piotr Kapera, który po raz drugi brał udział w konkursie i zaprezentował gruntowną znajomość problematyki ogólnej i regionalnej. Organizatorami konkursu byli nauczyciele historii Marek Urbanek i Piotr Malec.
SZKOŁA PAMIĘTA
"BAJKA O SZCZĘŚCIU"
15 listopada uczniowie klas I-III oglądali spektakl Teatru Lalek TOMCIO z Nowego Sącza pt.:"Bajka o szczęściu"

Wybory do Samorządu