Maj 31 2020 04:54:49
Szkoła
RODO
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Zamówienia publiczne
Sprawozdania finansowe
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia sportowe
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Spotkaniu z podróżnikiem firmy „Trzask”
12 lutego 2020r. uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem firmy „Trzask”. W tym roku mieli okazję bliżej poznać dwa kraje Bliskiego Wschodu: Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Bliski Wschód kojarzy się nam z islamem, kulturą arabską, pustynnym gorącym klimatem oraz ropą naftową nazywaną czarnym złotem. Podróżnik przybliżył zwyczaje obowiązujące w tradycyjnej rodzinie arabskiej. Chętni mieli okazję przymierzyć tradycyjne stroje mieszkańców tego regionu. Największe zainteresowanie wzbudził jednak Dubaj, miasto na pustyni z najwyższym budynkiem świata Burdż Chalifa i licznymi atrakcjami turystycznymi. Pokaz slajdów z wyprawy wzbogacony został prezentacją pamiątek i rekwizytów. Była również możliwość wykazania się wiedzą w konkursach z nagrodami. Uczniowie oceniali spotkanie jako ciekawe i wzbogacające ich wiedzę o tym rejonie świata.
Kiedy dzwonię po straż pożarną
20 lutego 2020r. uczniowie naszej szkoły spotkali się z rówieśnikami z innych szkół w remizie OSP w Radłowie. Wszyscy zgromadzili się tam, by poznać  wyniki gminnego konkursu plastycznego, który oceniany był w 3 kategoriach wiekowych. Uczniowie klas I-III tworzyli prace na temat: „ Kiedy dzwonię po straż pożarną?”,  klas IV-VI pod hasłem: „ Nie wypalaj suchych traw”, a klas VII-VIII pt. ”Strażak w akcji”. Organizatorem konkursu był Zarząd Gminny Związku OSP w Radłowie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek – ramkę i album na zdjęcia. Naszą szkołę reprezentowało wielu uczniów.  Praca Wojtka Czekańskiego  zajęła I miejsce w kategorii klas trzecich i tym samym zakwalifikowała się  do etapu powiatowego konkursu. Po rozdaniu nagród był słodki poczęstunek. Potem uczniowie naszej szkoły spotkali się z Prezesem OSP p. Mirosławem Plebankiem, Komendantem p. Mieczysławem Prosowiczem oraz ze strażakami, którzy w ciekawy sposób opowiadali o swojej pracy. Pokazali dzieciom remizę strażacką, centrum dowodzenia, salę ćwiczeń, wozy strażackie i ich wyposażenie, umundurowanie strażaka oraz  przekazali instrukcję prawidłowego zgłaszania wypadku lub niebezpiecznego zdarzenia. Zachęcali chłopców i dziewczynki do wstąpienia w szeregi młodzieżowej drużyny pożarniczej oraz Gminnej Orkiestry Dętej.  Panom Strażakom dziękujemy za ciekawą lekcję i przekazanie cennych informacji. Wojtkowi życzymy sukcesu w kolejnym etapie konkursu.
STRAŻ POŻARNA
MŁODY EKOLOG
WYLOGUJ MÓZG DZIECKA
GMINNE ZAWODY W PIŁKĘ SIATKOWĄ

Radłowscy drugoklasiści świętują Dzień Babci i Dziadka.
24 stycznia 2020 roku w Zespole Szkół w Radłowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadzia. Tegoroczna uroczystość została przygotowana tradycyjnie przez uczniów klas drugich pod kierunkiem wychowawczyń p. Danuty Grabskiej i p. Iwony Wierzbickiej.
Na wstępie prowadzący akademię oraz dyrektor Zespołu Szkół w Radłowie pani Małgorzata Wójcik, powitały zaproszonych gości, wyrażając radość z tak licznej ich obecności. Dyrektor Szkoły podkreśliła ogromną rolę babć i dziadków w procesie wychowania młodego pokolenia. Uczniowie podczas godzinnego występu zaprezentowali przed gośćmi swoje umiejętności poprzez wzorową recytację wierszy, inscenizacje, pięknie zaśpiewane piosenki. Nie zabrakło też występów tanecznych. Uczniowie poprzez przygotowany program artystyczny, własnoręcznie wykonane upominki, wyrazili kochanym babciom i dziadziom swoją miłość oraz wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie.

Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły przyłączyła się do życzeń składanych przez dzieci babciom i dziadziom oraz pogratulowała uczniom wzorowego występu. Pani Danuta Grabska podziękowała rodzicom za wspieranie pracy szkoły oraz duże zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości.

Kochanym Babciom i drogim Dziadziom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków tak, jak w tym dniu.
ZABAWA KARNAWAŁOWA
Karnawał to czas zabaw tanecznych, balów. W szkołach odbywają się zabawy, zwane choinkowymi. W naszej szkole też takowa się odbyła w ostatni czwartek, czyli 23 stycznia 2020 roku . Do południa bawili się uczniowie klas 1-4. Zabawę taneczną poprowadził pan Mirosław Patulski. Wszystkie dzieci były fantazyjnie poprzebierane, co jeszcze bardziej podkreślało atmosferę karnawałowej radości. W godzinach popołudniowych bawili się uczniowie klas starszych. Dla nich oprawę muzyczną zapewnił absolwent naszej szkoły Klaudiusz Klich. Dyskoteka była naprawdę udana, a uczniowie nie chcieli opuszczać parkietu. Cała społeczność szkolna pragnie podziękować Rodzicom uczniów za pomoc w organizacji zabawy. Szczególnie gorące słowa podziękowań pragniemy skierować do Rady Rodziców, która przygotowała dla wszystkich napoje, popcorn oraz fontannę czekoladową.
BEZPIECZNE FERIE, BEZPIECZNY WYPOCZYNEK
Tarnowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zawitało w progi naszej szkoły w trosce o bezpieczny wypoczynek w okresie ferii zimowych. Zamarznięta rzeka, staw, wyrobisko to potencjalne zagrożenie dla dzieci i młodzieży które nie przestrzegają zasad bezpiecznego wypoczynku. Jazda na łyżwach i sankach w miejscu niedozwolonym, spacery i połów ryb na zamarzniętych stawach to potencjalne zagrożenie dla naszego życia.
POGADANKA Z POLICJANTEM
Rozdanie dyplomów za udział w konkursie plastycznym z okazji 100- lecia PCK
Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Szkoła Podstawowa
tel. 146782797
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasza misja to tradycja
Szkoła z misją
Termomodernizacja budynku
Poezja lustrem rzeczywistości
Jan Paweł II - człowiek wielu pasji.
Losowa Fotka


Święto Rodziny
Wygenerowano w sekund: 0.09 6,058,688 unikalne wizyty