Styczeń 22 2019 17:31:44
Szkoła
RODO
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Zamówienia publiczne
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Sandomierz- wycieczka.

Dnia 25 września 2018 roku członkowie Zespołu Ludowego „ Mali Radłowianie” oraz  uczniowie klas 2a, 3b, 5a wzięli udział w wycieczce do Sandomierza miasta zwanego „Małym Rzymem”, gdyż tak jak stolica Włoch usytuowany jest on na 7 wzgórzach . W Sandomierzu  turyści  zwiedzili Zamek Królewski wzniesiony przez Kazimierza III Wielkiego. Obejrzeli eksponaty zgromadzone w Muzeum Okręgowym mieszczącym się w zamku. Następnie odwiedzili Bazylikę Katedralną Narodzenia Najświętszej Panny Maryi. Kolejnym punktem wyprawy była Podziemna Trasa Turystyczna, która rozpoczęła się przy Rynku a zakończyła  przy Ratuszu. Trasa ta to zespół dawnych miejskich piwnic. W czasie wędrówki zwiedzający poznali legendę o dzielnej Halinie Krępiance, córce kasztelana sandomierskiego, która uratowała miasto przed najazdem Tatarów. Kolejnym punktem  wycieczki było Muzeum Księdza Mateusza. Wystawa poświęcona serialowi- miejscu akcji produkcji. Uczniowie spotkali  tam serialowych bohaterów. Wycieczkowicze odwiedzili kościół, plebanię, pałac biskupa, kuchnię Natalii, komisariat policji kierowany przez inspektora Oresta Możejkę, celę aresztu. Zwiedzający zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z bohaterami serialu-figurami woskowymi naturalnej wielkości. Tego dnia zatrzymaliśmy się jeszcze w Baranowie Sandomierskim przy pałacu zwanym        „ Małym Wawelem”, spacerowaliśmy po parku.

Złote Gody

7 października 2018 roku 19 par z terenu Gminy Radłów obchodziło 50. rocznicę ślubu. Najpierw jubilaci uczestniczyli we  Mszy Świętej w kościele parafialnym, a następnie  miała miejsce Gala w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie. W spotkaniu wzięli udział małżonkowie wraz ze swoimi rodzinami. Jubilatom w imieniu Prezydenta RP Medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” wręczył pan Zbigniew Mączka, Burmistrz Miasta i Gminy Radłów. Ten wyjątkowy dzień jubilatom umilił swoim występem Zespół Ludowy  „Mali Radłowianie”. Najpierw tancerze zaprezentowali  tańce z regionu Krakowa Wschodniego: kulawa polka, warszawianka od Niecieczy, polka jadownicka i krakowiak, a następnie zatańczyli tańce Lachów Sądeckich: cięta polka, szurok, krzyżak i krakowiak sądecki. Zespołowi towarzyszyła kapela „ Radłowianie” działająca przy GCK i Cz. Przy dźwiękach kapeli odśpiewano jubilatom 100 lat.

34. Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego w Trzcianie.

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Świlczy z. s w Trzcianie było organizatorem 34. Ogólnopolskiego Konkursu Tradycyjnego Tańca Ludowego, który odbył się 13 października 2018 roku w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Trzcianie,. Patronat nad Konkursem sprawował Marszałek Województwa Podkarpackiego.
 Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego to  impreza służącą ochronie dziedzictwa kulturowego i każdego roku skupia liczne grono uczestników i odbiorców: tancerzy, muzykantów i śpiewaków, którzy prezentują rodzime formy taneczne. Zespoły, które przybywają na konkurs z całej Polski wykonują tańce ludowe właściwe dla danego regionu: oberki, polki, walczyki, sztajerki, tramle, krzyżaki, chodzone.

W Konkursie wziął również udział Zespół Ludowy „ Mali Radłowianie” z naszej szkoły. Tancerze zaprezentowali się w tańcach Lachów Sądeckich: krakowiak, szurok , cięta polka i krzyżak. Zespołowi towarzyszyła kapela „ Radłowianie” w składzie: Tomasz Domaredzki, Aleksandra Strzałka i Dominika Piekarz. Zespół otrzymał pamiątkowy dyplom, a tancerze nagrody rzeczowe.

Piękne fotografie z występów,  wykonała pani Anna M. Kędzior.

Awans do finałów powiatowych

 

Na kolejny szczebel rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej halowej, uczniowie Naszej Szkoły pod opieka Pana Marka Kowalika, udali się do Lisiej Góry, gdzie po wygraniu swojej grupy eliminacyjnej, w półfinale zmierzyli się z sąsiadami z Wierzchosławic, których to po golach Konrada Kuczka i Karola Jonaka pokonaliśmy 2:0, tym samym awansując do finałów powiatowych które odbędą się 07.11.2018r. w Tuchowie. Życzymy kolejnych sukcesów dla Naszych chłopców.

ZS Radłów – Miechowice 4:0 (Karol Kuczek x2, Marcel Kurtyka, Jakub Nowak)

ZS Radłów – Pogórska Wola 3:0 (Karol Kuczek, Marcel Kurtyka, Karol Jonak)

ZS Radłów – Wojnicz 1:1 (Karol Kuczek)

ZS Radłów – Wierzchosławice 2:0 (Karol Kuczek, Karol Jonak)

Działania Samorządu Uczniowskiego

            Początek września i listopada to czas wyjątkowy dla naszej społeczności i sprawdzian dla Samorządu Uczniowskiego. W związku ze świętem Patrona Szkoły i Dniem Wszystkich Świętych podjęliśmy działania polegające na zbiórce zniczy, które miały zapłonąć na mogiłach poległych żołnierzy toczących walkę o Radłów we wrześniu 1939r.

            9 września 2018 r. na radłowskim cmentarzu odbyły się obchody 79. rocznicy Bitwy Radłowskiej.  W trakcie Mszy św. i uroczystości patriotycznych kilkaset lampionów płonęło w na grobach Bohaterów Września 1939r.  świadcząc o naszej pamięci. Wiele zniczy zapaliliśmy również rankiem 1 listopada, by oddać szacunek Bohaterom, którzy poświęcili swe życie w walce o naszą wolność.

            Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom za okazaną pomoc i zaangażowanie.

,,Alicja w Krainie Czarów”

             Uczniowie naszej szkoły 25 października obejrzeli spektakl Alicja w Krainie Czarów w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca ,,Scena Otwarta”. Najnowsze widowisko Kieleckiego Teatru Tańca, łączyło tradycyjną wersję utworu literackiego z kulturą i sztuką XXI wieku. Nowatorskie pomysły twórców to pojawienie się m.in.: niezwykle malowniczych postaci towarzyszących Alicji, takich jak np.: Kota o kilku obliczach, śmiesznego Królika, barwnych Kwiatów, Motyli, czy też stepujących Stonóg. Niezwykłość przedstawienia podkreślona została również poprzez warstwę plastyczną obrazu: ponad dwieście, przygotowanych z rozmachem, oryginalnych kostiumów oraz bajkową scenografię. Spektakl w radosny i kolorowy sposób, opowiadał historię podróży Alicji po krainie sennych wyobrażeń. Mnogość choreografii w różnych stylach tańca: poczynając od stepowania, rewię, musical oraz taniec jazzowy po taniec współczesny, pozwolił zarówno dzieciom jak i dorosłym przenieść się do magicznego świata fantazji.

 

Ślubowanie klas pierwszych.

Dnia 22 października 2018 roku odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych, połączona z pasowaniem na ucznia. Do ślubowania przystąpiło 37 uczniów w przytulnej atmosferze oraz pięknie udekorowanej sali. Do tego dnia dzieci przygotowywały się od pierwszych tygodni pobytu w szkole. Uczyły  się solidnie tekstów wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyły podczas prób pod kierunkiem pani Danuty Grabskiej i pani Ewy Kumięgi. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: kierownik Obsługi Szkół i Przedszkoli pan Konrad Rudziński, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie pani Barbara Marcinkowska ,pani fotograf oraz redaktor kwartalnika ,,Radło” pani Anna Kędzior, dyrektor przedszkola  pani Małgorzata Wójcik, a także dyrektor szkoły pan Marek Urbanek i wicedyrektor pan Piotr Malec oraz  licznie zgromadzeni rodzice uczniów. Pierwszoklasistom towarzyszyli uczniowie klas drugich i trzecich. Przewodnicząca szkoły serdecznie powitała zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. Następnie pierwszoklasiści prezentowali zdobyte już umiejętności. Występ przerywany był brawami publiczności. Pierwszoklasiści swoją postawą i umiejętnościami  udowodnili , iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Tekst ślubowania odczytał wicedyrektor szkoły pan Piotr Malec. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły pan Marek Urbanek dokonał symbolicznego pasowania pierwszaków na uczniów szkoły dotykając lewego ramienia ołówkiem i wypowiadając formułę „ Pasuję cię na ucznia tej szkoły”.  Na zakończenie uroczystości głos zabrał pan dyrektor Marek Urbanek gratulując najmłodszym uczniom pięknego występu a rodzicom zdolnych pociech. Zaproszeni goście życzyli uczniom sukcesów w nauce, a rodzicom zadowolenia z pociech oraz obdarowali dzieci słodkościami. Od rodziców uczniowie otrzymali pamiątkowe „rogi obfitości” ze słodyczami. Wychowawcy wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek, legitymacje uczniowskie oraz drewniane tarcze. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła sukcesów w nauce i zapewniła o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Szczególne podziękowania należą się rodzicom pierwszoklasistów, którzy w sposób niezwykle aktywny włączyli się w przygotowanie uroczystości. Ten dzień na długo zostanie w pamięci pierwszaków.

Mobilna Akademia Młodych Orłów w ZS w Radłowie

W środę 24.10.2018r. na obiektach Zespołu Szkół w Radłowie miało miejsce bezpłatne szkolenie, jakie organizuje PZPN dla trenerów, instruktorów, nauczycieli, wychowawców i wszystkich chętnych w ramach projektu: „ Mobilna Akademia Młodych Orłów”. Najpierw w Sali lekcyjnej odbyła się część teoretyczna na temat: „Intensywność treningowa”, następnie na boisku Orlik odbył się trening pokazowy grupy U-11, w którym brało udział 5 naszych chłopców z Akademii, którzy trenują na co dzień u Pana marka Kowalika tj.: Hubert Ogar, Wiktor Stawarz, Hubert Seremet, Karol i Patryk Ligęza na temat: „Przenoszenie ciężaru gry w wolne strefy boiska”. Po tym treningu chłopcy rozegrali grę selekcyjna a po nich swoją grę selekcyjną mieli chłopcy z kategorii U-13. Udział w tym szkoleniu brał nauczyciel Naszej Szkoły a zarazem Trener w Miejsko Gminnej Akademii Sportu Pan Marek Kowalik. 

Dzień Edukacji Narodowej– Po raz pierwszy Dzień Kodowania 15.10.2018 r.

Część artystyczną z okazji Dnia Edukacji przygotowały: p. Sabina Irla i p. Teresa Urbanek.

 Uczniowie i rodzice w ramach innowacji pedagogicznej „Poezja lustrem rzeczywistości” pod kierunkiem p. Danuty Sygnarowicz stworzyli wiersze, które swą tematyką poruszały zagadnienia związane z nowoczesnymi technologiami i wirtualną rzeczywistością.

Na zakończenie każda klasa prezentowała roboty przygotowane z odpadów: kartonów, butelek zakrętek, płyt CD.

Po akademii wszyscy uczniowie uczestniczyli w zajęciach związanych z kodowaniem i programowaniem. Kodowali na tabletach w oparciu o dostępne programy. Uzupełniali plansze z przygotowanymi kolorami i kształtami. Prowadzone były zajęcia z wykorzystaniem  „Maty do kodowania” także dla dzieci z przedszkola. Poprzez zabawę poznawali zasady kodowanie.

W pracowni komputerowej odbywały się zajęcia dla klas starszych z programowania w Scratch, a na dużym ekranie oglądali filmy  z programowania w Baltie 4d.

Program Baltie 4d dla szkoły i dla uczniów w domu jak i program  Logomocja zostały zakupione do szkoły w z funduszy, które pozyskało Stowarzyszenie Radłowskie Orły z projektu  z fundacji Techsoup z grantu SAP  Polska w ramach  Europejskiego Tygodnia Kodowania 2018. Zakupiony został  też Ozobot z puzzlami, pisakami i naklejkami do kodowania. Z pozyskanych funduszy opłacono też zajęcia z programowania robotów Lego Wedo dla klas II i chętnych uczniów z Minecraft.

Serdeczne podziękowania dla uczniów za interesujące prezentacje, dla rodziców za pomoc w przygotowaniu robotów i dla wychowawców za koordynowanie działań.

MISTRZ I WICEMISTRZOWIE WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

 

22 października 2018 roku na stadionie lekkoatletycznym w Tarnowie, rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Indywidualnej Lidze LA. Znakomicie w tych zawodach spisali się, prowadzeni przez p. Rafała Kijaka uczniowie Szkoły Podstawowej w Radłowie. Uczeń klasy III gimnazjum, Nikodem Miśtak, zwyciężył w konkursie skoku w dal oddając najdłuższy skok na odległość 5,78m. Ogromną niespodziankę sprawili chłopcy w biegu sztafetowym 4 x100m, którzy biegnąc  w składzie: Dominik Sikoń, Kamil Gębski, Konrad Kuczek i Nikodem Miśtak, zajęli 2 miejsce w województwie. 

 

 

Wygrana w zawodach gminnych piłki nożnej halowej

 

Uczniowie ZS w Radłowie zdominowali eliminacje gminne piłki nożnej halowej. W pokonanym polu zostawili szkoły z Woli Radłowskiej, Zabawy oraz Przybysławic. Skład zespołu był w większości oparty na uczniach Klasy Sportowej która pod przewodnictwem swojego Trenera Pana Marka Kowalika, na co dzień trenuje w Naszej Szkole.

Wyniki

ZS Radłów – Zabawa 7:2 (Konrad Kuczek x2, Jakub Nowak x2, Mikołaj Brożek, Jakub Jasek, Patryk Rzepecki)

ZS Radłów – Wola Radłowska 13-2 ( Konrad Kuczek x5, Jakub Nowak x2, Karol Jonak x2, Mikołaj Brożek x2, Jakub Jasek, Norbert Czermak)

ZS Radłów – Przybysławice 16:0 ( Jakub Baran x3, Konrad Kuczek x4, Bartosz Wilkosz, Filip Iwaniec, Jakub Nowak, Karol Jonak x2, Mikołaj Brożek x2, Jakub Jasek x2)

Skład: Bartosz Wilkosz, Konrad Kuczek, Norbert Czermak, Filip Iwaniec, Patryk Rzepecki, Jakub Nowak, Mikołaj Brożek, Jakub Jasek, Norbert Czermak, Jakub Baran   Trener: Marek Kowalik

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasza misja to tradycja
Szkoła z misją
Termomodernizacja budynku
Losowa Fotka


Łowczówek 2018
Wygenerowano w sekund: 0.09 4,067,212 unikalne wizyty