Lipiec 17 2018 04:18:18
Szkoła
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Podręczniki
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Zebrania i konsultacje dla rodziców
Stołówka
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Zawody sportowo-ratownicze

V Mistrzostwa  Sportowo  Ratownicze

Dnia 24 maja reprezentacja naszej szkoły w składzie: Daria Żurowska ,Anna Wasylewicz, Bartosz Nowak ,Filip Iwaniec ,Karolina Nowak, wzięła udział w V Mistrzostwach sportowo-ratowniczych „ Majówka zdrowa i sportowa” „.Organizatorem mistrzostw było XVI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie oraz Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna oddział Tarnów we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie. Główne cele mistrzostw to podniesienie poziomu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy , propagowanie aktywnego trybu życia, kształtowanie postaw współzawodnictwa oraz popularyzowanie i upowszechnianie sportu wśród młodzieży. Zespoły miały do pokonania trasę składającą się z 5stacji medycznych i 5 stacji sportowych. Do zawodów uczniów przygotował nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa p. Mirosław Patulski.

„Zdrowy styl życia”

W dniu 25 maja 2018r. odbył się V Międzypowiatowy Konkurs Przyrodniczy pt: „Organizm człowieka-zdrowy styl życia” organizowany przez Zespół Szkół w Lubczy. Wzięło w nim udział ponad 60 uczniów z klas V-VI Szkoły Podstawowej. Celem konkursu było zwiększenie świadomości dotyczącej prawidłowego żywienia, aktywności fizycznej, higieny osobistej, uzależnień i chorób zakaźnych oraz znaczenia tych wszystkich elementów dla organizmu człowieka. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI Amelia Sroka i Wiktoria Tabiś, które otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Gratulujemy udziału i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Programowanie robotów

Informacja dla rodziców

Listy rekrutacyjne na zajęcia z PROGRAMOWANIA ROBOTÓW LEGO MINDSTORMS w Szkole Podstawowej w Radłowie zostały zamknięte.  Wszystkie dodatkowe zgłoszenia zostaną umieszczone na liście rezerwowej.

I miejsce w konkursie plastycznym

Uczennica klasy 3b Kornelia Surga zajęła pierwsze miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy” w powiecie tarnowskim w kategorii klas 0-3 organizowanym przez KRUS. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

Na konkurs wpłynęło 229 przepięknych prac z 24 szkół powiatu tarnowskiego. Najlepszą okazała się praca naszej uczennicy.

Dnia 22.05.2018 r. w Placówce Terenowej KRUS w Tarnowie Kornelia odebrała dyplom i tablet ufundowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia społecznego, a także zestaw upominków przygotowanych przez MRiRW, PIP oraz patronów konkursu.

Zielona szkoła

W dniach od 16 – 19 maja uczniowie klas 4 – 7 i klas drugich gimnazjalnych uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na terenie Ziemi Opolskiej.

Pierwszym punktem wyprawy był zamek Tenczyn znajdujący się we wsi Rudno, który został wybudowany na początku XIV wieku i był jednym z największych zamków Małopolski. Uczniowie poznali czasy króla Władysława łokietka i króla Kazimierza Wielkiego.

Pobyt na Górze Świętej Anny rozpoczął się od dwugodzinnych zajęć z przewodnikiem panem Piotrem Korkusem. Uczniowie poznali budowę geologiczną, zobaczyli: amfiteatr skalny, Pomnik Czynu Powstańczego, Bazylikę Świętej Anny, Grotę Lurdzką, Ołtarz Papieski, Rajski Plac oraz Kalwarię złożoną z 37 kaplic i 3 kościołów. Po Majówce odbyły się lekcje przyrody, biologii, matematyki oraz zajęcia sportowe.

Drugi dzień rozpoczął się od lekcji matematyki, muzyki, robotyki, plastyki, biologii i przyrody, a w autokarze w drodze do Opola poznali historię Piastów Opolskich.

Z Wieży Piastowskiej podziwiali panoramę Opola i uczestniczyli w interaktywnej lekcji historii. Zobaczyli Amfiteatr Opolski - Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, rynek, którego wygląd nie zmienił się od średniowiecza, wysłuchali hejnału z wieży ratusza.

Po obiedzie w siedzibie Parku Krajobrazowego odbyły się dwugodzinne zajęcia „Kto zapyla kwiaty” i „Walory krajoznawcze z elementami geologii” prowadzone przez panią Beatę Wielgosik. Dzień zakończył się wspólnymi zabawami przy ognisku.

Po śniadaniu w Muzeum Czynu Powstańczego odbyła się lekcja historii połączona z oglądaniem spektaklu o powstaniach śląskich. W tym dniu odwiedzili Głogówek, gdzie widzieli loretański domek Matki Bożej i replikę grobu Pana Jezusa. Poznali dzieje domu Matki Bożej i na kolanach weszli do grobu. Zobaczyli też pałac, w którym przebywał król Jan Kazimierz wraz z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej w czasie Potopu Szwedzkiego.

W Prudniku weszli na teren klasztoru, w którym był internowany prymas Stefan Wyszyński.

W miejscowości Moszna odbyli lekcję historii w najpiękniejszym pałacu w Polsce. Podziwiali piękny park z cennym drzewostanem i niespotykanymi okazami rododendronów,a w Pawilonie egzotyczne rośliny.  W Gogolinie zaśpiewali piosenkę, przejeżdżając obok pomnika Karolinki i Karlika i wysłuchali opowieści Karola Kuczka o tym mieście. Wieczorem skorzystali z największej atrakcji tego regionu - Zjeżdżalni Grawitacyjnej, która budziła wiele emocji.

W sobotni ranek wyruszyli w drogę powrotną, odwiedzając Gliwice. Przy Radiostacji, która obecnie służy do celów edukacyjnych i pełni rolę masztu nadawczego dowiedzieli się o Prowokacji Gliwickiej. Obok wieży jest Gliwickie Centrum Umiejętności - Park Doświadczeń, które  służy popularyzowaniu zjawisk fizycznych o czym mogli przekonać się uczniowie samodzielnie wykonując doświadczenia. W Palmiarni, poszerzyli wiedzę o florze i faunie z innych stref klimatycznych.
Dziękuję opiekunom: p. Sabinie Irli, p. Teresie Urbanek i p. Halinnie Winiarskiej za współpracę, a  uczestnikom za zdyscyplinowanie, miłą atmosferę i aktywne uczestnictwo w zajęciach. Zapraszamy w przyszłym roku do poznawania pięknych zakątków Polski w ramach Zielonej Szkoły.    

 

Teresa Padło

Konkurs plastyczny

Wizyta w Izbie Pamięci

15.05.2018r. w Szkolenej Izbie Pamięci gościliśmy uczniów wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Zdrochcu. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o zgromadzonych eksponatach a przy tym wykazali się dużą wiedzą historyczną. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia naszego "małego muzeum".

Wycieczka do Krakowa

16 maja uczniowie kl.1b wraz z rodzicami i p. D. Kozioł oraz A. Żwirską byli na wycieczce w Krakowie. Królewskie miasto przyjęło nas serdecznie. Najpierw udaliśmy się na Rynek Główny. Tam  odwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych, kościół Mariacki i Sukiennice. Poznaliśmy Mały Rynek. Wysłuchaliśmy hejnału , dokarmialiśmy gołębie , pozowaliśmy do zdjęć u stóp pomnika Adama Mickiewicza. Uczestniczyliśmy w pokazie wyrobu kolorowych cukierków i lizaków w fabryce „CiuCiu Cukier Artist”. Wszyscy otrzymaliśmy paczuszkę z cukierkami, a uważnie słuchający- dodatkowo lizaki wykonane podczas pokazu. W  McDonald’s  zakupiliśmy ulubione zestawy i lody. Idąc w kierunku Wawelu zwiedziliśmy zabytkowy Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Wzgórze Wawelskie  z Katedrą i dziedzińcem Zamku zachwyciło nas wszystkich. Podziwialiśmy Królewskie Ogrody oraz Wieżę Zygmuntowską. Zobaczyliśmy sarkofagi królów polskich oraz grób pary prezydenckiej. Dużą atrakcją było zejście do Smoczej Jamy i oglądanie ziejącego ogniem smoka. To tutaj powstało wiele pamiątkowych zdjęć. Płynęliśmy też statkiem i poznawaliśmy miasto od strony Wisły. Widoki z pokładu statku dodały niezapomnianego uroku wspomnieniom z Krakowa.  Zauroczeni miastem,  z głową pełną wrażeń wróciliśmy do Radłowa.

Szlakiem legend

W poniedziałek, 14 maja czwartoklasiści z naszej szkoły ruszyli „Szlakiem legend” aby zwiedzić jedno z najpiękniejszych miast w Polsce –Kraków. Celem naszej wycieczki jak wskazuje nazwa było zapoznanie uczniów z legendami dotyczącymi Krakowa oraz przemierzenie słynnej Drogi Królewskiej na Wzgórze Wawelskie z renesansowym zamkiem i katedrą. Zwiedzanie rozpoczęliśmy w towarzystwie Pani przewodnik ubranej w tradycyjny strój krakowski i od razu poczuliśmy się jak książęta zmierzający na ucztę do zamku. Pierwszym przystankiem był największy w Europie średniowieczny Rynek wraz z Sukiennicami i Kościołem Mariackim, w którym podziwialiśmy zabytkowy, kunsztowny ołtarz Wita Stwosza. Tutaj na rynku usłyszeliśmy legendę o krakowskich gołębiach i wieżach Kościoła Mariackiego. Dowiedzieliśmy się też dlaczego melodia hejnału mariackiego tak nagle się urywa. Zaczarowane gołębie spacerujące po bruku ochoczo zajadały się naszymi preclami, a my chętnie je dokarmialiśmy wiedząc, że pod ich postacią kryją się rycerze Księcia Henryka IV. Po krótkim odpoczynku i sesji zdjęciowej przed pomnikiem Erosa na rynku ruszyliśmy w stronę Zamku Królewskiego. Na dziedzińcu Pani przewodnik przypomniała nam dobrze już znaną legendę o Smoku Wawelskim. Mieliśmy też okazję zobaczyć na własne oczy i utrwalić na zdjęciach jak zionie straszliwym ogniem. Z ciekawością wysłuchaliśmy też legendy o Czakramie czyli świętym tajemniczym kamieniu ukrytym na Wawelskim Wzgórzu i będącym źródłem niezwykłej energii. Po zwiedzeniu zamku nadeszła kolej na rejs statkiem po Wiśle. Z perspektywy pokładu podziwialiśmy klasztor Norbertanek na Salwatorze, sylwetkę Wzgórza Wawelskiego, Dom Jana Pawła II i żydowską dzielnicę Kazimierz. Niektórzy za wszelką cenę usiłowali dotknąć licznych kłódek na Moście Miłości. Na koniec jeszcze wizyta w najmniejszej na świecie fabryce cukierków gdzie obserwowaliśmy proces ręcznego wyrabiania słodyczy. Uważni słuchacze mogli wygrać lizaki a wszyscy degustowali jeszcze ciepłe kolorowe cukierki. Z pamiątkową paczuszką słodyczy opuściliśmy fabrykę. Jeszcze tylko czas na upragnione zakupy pamiątek i powrót do domu po pełnym wrażeń dniu.  

 

 

Konkurs Piosenki Religijnej

Dnia  11 maja 2018 roku uczniowie klasy 1a  w składzie: Julia Szczotka, Karolina Szczotka, Maciej Bieryt, Liwia Gołas, Ola Leśniowska, Julia Kluza i Karolina Hamelik oraz  uczniowie klasy 2b : Michał Kuklewicz, Weronika Kowal, Emilka Głowacka, Daria Kocik i Ania Stecz  wraz z opiekunami panią Anną Dziodzio         i panią Urszulą Szczupał wzięli udział w XV Konkursie Piosenki Religijnej „Śpiewać każdy może”. Organizatorami konkursu był Ośrodek Opiekuńczo- Rehabilitacyjny w Jadownikach Mokrych. Honorowy Patronat nad Konkursem objął J.E.Ks. Abp. Józef Kowalczyk. Celem konkursu jest integrowanie dzieci sprawnych i niepełnosprawnych, pobudzanie wrażliwości artystycznej, a także popularyzowanie piosenek i pieśni religijnych. W tym roku każdy występujący zespół prezentował pieśń o Maryi- Matce Jezusa. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, słodycze. Następnie odbył się poczęstunek. Po konkursie mali artyści zwiedzili ogrody sensoryczne.

Zlot Niepodległościowy

W ramach szkolnych obchodów „100-lecia Niepodległości” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Tarnowskim  Zlocie Niepodległości zorganizowanym przez PTTK Tarnów. Trasa złazu wiodła po miejscach w Tarnowie, które  są związane z odzyskaniem niepodległości. Podsumowanie złazu odbyło się na Campingu 202 „Pod Jabłoniami” podczas, którego  śpiewano patriotyczne  pieśni  i oglądano przedstawienie teatralne przygotowane przez młodzież  z  Koła Włóczykije. Honorowymi gośćmi złazu byli: pułkownik Jerzy Pertkiewicz i Prezydent Tarnowa  Roman Ciepiela. Opiekę nad grupa sprawowali: Barbara Chrzanowska i Piotr Malec.

 

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Kreatywna noc w szkole
Zielona szkoła
Termomodernizacja budynku
Losowa Fotka


Dzień Babci i Dziadka szk. podstawowa
Wygenerowano w sekund: 0.09 3,459,997 unikalne wizyty