Wrzesień 26 2018 06:36:32
Szkoła
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Konkurs matematyczny

29 maja 2018r. pierwszoklasiści wzięli udział w konkursie matematycznym. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów. Z klasy 1a: Maciej Bieryt, Emil Żaba, Liwia Gołas, Anetka Piotrowska, Aleksandra Leśniowska, Bartłomiej Padło, Julia Szczotka, Karolina Szczotka, Rafał Wajnbrener, Maciej Nowak , Marcin Marmol.
 Z klasy 1b: Jakub Nalepa, Mateusz Rojek, Ignacy Kijak, Przemek Kania, Paweł Palej, Krzysztof Tatarczuch, Zuzanna Kobos, Julia Czuj i Aleksandra Jewuła.
 Walczyli o tytuł „Mistrza Matematyki Klas Pierwszych”.

Ten zaszczytny tytuł wywalczył - Emil Żaba

Kolejne miejsca zajęli:

2.Jakub Nalepa
3. Julia Czuj

 Wszyscy uczniowie zaprezentowali bardzo wyrównany poziom wiedzy. W nagrodę otrzymali dyplomy i książki. Wychowawczynie: D. Kozioł i U. Szczupał pogratulowały  uczniom wspaniałych osiągnięć  i życzyły  wielu sukcesów w kolejnych zmaganiach matematycznych.

Dzień Rodziny kl. 1a

Dnia 28 maja 2018 roku w klasie 1a odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Rodziny. Były wiersze, piosenki o mamusiach i tatusiach, tańce, życzenia i kwiaty. Rodzice byli  wzruszeni, ale bardzo szczęśliwi. W drugiej części spotkania odbyły się konkursy i zabawy dla rodziców , a także dzieci. W trakcie spotkania zostały przeprowadzone następujące zabawy: ” Czy to dłonie mojej mamy? ”, quiz: „Czy znasz swoją mamę?”, zabawa „Balonowy zwierzyniec”- każdy uczestnik tej zabawy miał nadmuchać balon , w którym była ukryta karteczka z nazwą zwierzęcia, a następnie przekłuć balon, odczytać po cichu jego nazwę i zademonstrować odgłosy wydawane przez to zwierzę, obieranie na czas jabłek i kto ma najdłuższą obierkę, ubijanie piany z białek , kolejna zabawa to: „Kto nadmucha największy balon”, zabawa z noszenie ugotowanego jajka na łyżce pt. Przynieś śniadanie, Mamy skaczą na skakankach, zabawa muzyczna „Znikające krzesła”, odgadywanie: „Czyj to portret”?, zabawy przy muzyce z wykonywaniem różnych figur. Za udział w zabawach i konkursach były słodkie  nagrody. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość i dużo śmiechu. Rodzice przez krótką chwilę znów mogli być beztroskimi dziećmi. Dla rodziców został przygotowany  poczęstunek i kawa. Popołudnie minęło w bardzo miłej atmosferze.

Koncert z okazji Dnia Mamy.

 

Dnia 23 maja 2018 roku odbył się Koncert dla Mamy. Organizatorem spotkania było Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Na majowe spotkanie przybyły nie tylko mamusie, ale również tatusiowie, babcie i dziadkowie. Podczas koncertu wystąpili „Mali Radłowianie” grupa starsza  i młodsza, a także osoby grające na instrumentach. Grupa starsza „ Małych Radłowian” zaprezentowała się w dwóch blokach programowych. Zatańczyli oni tańce Krakowa Wschodniego: kulawą polkę, warszawiankę od Niecieczy, polkę jadownicką i krakowiaka. W drugim bloku młodzież zaprezentowała się w tańcach Lachów Sądeckich: szurok,  krzyżok, cięta polka i krakowiak sądecki.

Grupa młodsza, tego dnia miała swój debiut przed tak dużą publicznością. Dzieci zatańczyły krakowiaka. Na koniec spotkania tancerze złożyli życzenia swoim mamusiom i wręczyli białe róże. Życzenia rodzicom złożyła pani Kinga Biel- Dubiel, pani Barbara Marcinkowska- dyrektor GCK i Cz i opiekun zespołu pani Urszula Szczupał. Na zakończenie programy wystąpił zespół „ Biskupianie” z Biskupic Radłowskich.

Dni wolne od zajęć

 

1.06.2018 jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Szkoła zapewnia zajęcia świetlicowe od godz. 6.30 do 16.00

Zachowanie nad wodą

28.05.2018r. dla uczniów naszej szkoły została zorganizowana prelekcja nt. zachowania nad wodą. Fachowych rad udzielił ratownik WOPR.

Ranczo Artemidy w Krzeszowicach

Dnia 21 maja 2018 roku uczniowie klas 1-3, którzy przez cały rok brali  udział w zajęciach projektowych „ W Gminie Radłów uczymy się na 6” wraz z wychowawcami: panią Urszulą Sroka, panią Krystyną Mikuś, panią Danutą  Grabską i panią Urszulą Szczupał uczestniczyli w wycieczce na Ranczo Artemidy w Krzeszowicach.

W czasie podróży uczniowie podziwiali piękną przyrodę Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

Na ranczu  dzieci miały okazję wykonywać prace, które kiedyś  wykonywali ludzie na wsi np. doili  krowę, robili  masło, mielili  zboże w żarnach . Nauczyli się sadzić kwiaty, które mogli zabrać dla swoich mam i wręczyć im z okazji Dnia Mamy. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat roślin, które można spotkać na łące i nie tylko. Następnie z tych właśnie pozbieranych roślin dzieci tworzyły  kompozycje.  W trakcie zwiedzana zagrody dzieci dowiedziały się jak dawniej powstawały książki, jak je pisano. Same miały też możliwość pisania gęsim piórem. Jeździły konno, a następnie jeździły wozem zaprzężonym w konia po najbliższej okolicy. Dokarmiały owce, baranki i  osła, podziwiały piękne pawie.

 Dla dzieci gospodarze rancza przygotowali  poczęstunek: drożdżówki na śniadanie oraz kiełbaski z grila. Pogoda dopisała . Było słonecznie i ciepło. Dzieci dobrze się bawiły , a także uczyły.

 

Zawody sportowo-ratownicze

V Mistrzostwa  Sportowo  Ratownicze

Dnia 24 maja reprezentacja naszej szkoły w składzie: Daria Żurowska ,Anna Wasylewicz, Bartosz Nowak ,Filip Iwaniec ,Karolina Nowak, wzięła udział w V Mistrzostwach sportowo-ratowniczych „ Majówka zdrowa i sportowa” „.Organizatorem mistrzostw było XVI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie oraz Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna oddział Tarnów we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie. Główne cele mistrzostw to podniesienie poziomu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy , propagowanie aktywnego trybu życia, kształtowanie postaw współzawodnictwa oraz popularyzowanie i upowszechnianie sportu wśród młodzieży. Zespoły miały do pokonania trasę składającą się z 5stacji medycznych i 5 stacji sportowych. Do zawodów uczniów przygotował nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa p. Mirosław Patulski.

„Zdrowy styl życia”

W dniu 25 maja 2018r. odbył się V Międzypowiatowy Konkurs Przyrodniczy pt: „Organizm człowieka-zdrowy styl życia” organizowany przez Zespół Szkół w Lubczy. Wzięło w nim udział ponad 60 uczniów z klas V-VI Szkoły Podstawowej. Celem konkursu było zwiększenie świadomości dotyczącej prawidłowego żywienia, aktywności fizycznej, higieny osobistej, uzależnień i chorób zakaźnych oraz znaczenia tych wszystkich elementów dla organizmu człowieka. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI Amelia Sroka i Wiktoria Tabiś, które otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Gratulujemy udziału i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Programowanie robotów

Informacja dla rodziców

Listy rekrutacyjne na zajęcia z PROGRAMOWANIA ROBOTÓW LEGO MINDSTORMS w Szkole Podstawowej w Radłowie zostały zamknięte.  Wszystkie dodatkowe zgłoszenia zostaną umieszczone na liście rezerwowej.

I miejsce w konkursie plastycznym

Uczennica klasy 3b Kornelia Surga zajęła pierwsze miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy” w powiecie tarnowskim w kategorii klas 0-3 organizowanym przez KRUS. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

Na konkurs wpłynęło 229 przepięknych prac z 24 szkół powiatu tarnowskiego. Najlepszą okazała się praca naszej uczennicy.

Dnia 22.05.2018 r. w Placówce Terenowej KRUS w Tarnowie Kornelia odebrała dyplom i tablet ufundowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia społecznego, a także zestaw upominków przygotowanych przez MRiRW, PIP oraz patronów konkursu.

Zielona szkoła

W dniach od 16 – 19 maja uczniowie klas 4 – 7 i klas drugich gimnazjalnych uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na terenie Ziemi Opolskiej.

Pierwszym punktem wyprawy był zamek Tenczyn znajdujący się we wsi Rudno, który został wybudowany na początku XIV wieku i był jednym z największych zamków Małopolski. Uczniowie poznali czasy króla Władysława łokietka i króla Kazimierza Wielkiego.

Pobyt na Górze Świętej Anny rozpoczął się od dwugodzinnych zajęć z przewodnikiem panem Piotrem Korkusem. Uczniowie poznali budowę geologiczną, zobaczyli: amfiteatr skalny, Pomnik Czynu Powstańczego, Bazylikę Świętej Anny, Grotę Lurdzką, Ołtarz Papieski, Rajski Plac oraz Kalwarię złożoną z 37 kaplic i 3 kościołów. Po Majówce odbyły się lekcje przyrody, biologii, matematyki oraz zajęcia sportowe.

Drugi dzień rozpoczął się od lekcji matematyki, muzyki, robotyki, plastyki, biologii i przyrody, a w autokarze w drodze do Opola poznali historię Piastów Opolskich.

Z Wieży Piastowskiej podziwiali panoramę Opola i uczestniczyli w interaktywnej lekcji historii. Zobaczyli Amfiteatr Opolski - Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, rynek, którego wygląd nie zmienił się od średniowiecza, wysłuchali hejnału z wieży ratusza.

Po obiedzie w siedzibie Parku Krajobrazowego odbyły się dwugodzinne zajęcia „Kto zapyla kwiaty” i „Walory krajoznawcze z elementami geologii” prowadzone przez panią Beatę Wielgosik. Dzień zakończył się wspólnymi zabawami przy ognisku.

Po śniadaniu w Muzeum Czynu Powstańczego odbyła się lekcja historii połączona z oglądaniem spektaklu o powstaniach śląskich. W tym dniu odwiedzili Głogówek, gdzie widzieli loretański domek Matki Bożej i replikę grobu Pana Jezusa. Poznali dzieje domu Matki Bożej i na kolanach weszli do grobu. Zobaczyli też pałac, w którym przebywał król Jan Kazimierz wraz z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej w czasie Potopu Szwedzkiego.

W Prudniku weszli na teren klasztoru, w którym był internowany prymas Stefan Wyszyński.

W miejscowości Moszna odbyli lekcję historii w najpiękniejszym pałacu w Polsce. Podziwiali piękny park z cennym drzewostanem i niespotykanymi okazami rododendronów,a w Pawilonie egzotyczne rośliny.  W Gogolinie zaśpiewali piosenkę, przejeżdżając obok pomnika Karolinki i Karlika i wysłuchali opowieści Karola Kuczka o tym mieście. Wieczorem skorzystali z największej atrakcji tego regionu - Zjeżdżalni Grawitacyjnej, która budziła wiele emocji.

W sobotni ranek wyruszyli w drogę powrotną, odwiedzając Gliwice. Przy Radiostacji, która obecnie służy do celów edukacyjnych i pełni rolę masztu nadawczego dowiedzieli się o Prowokacji Gliwickiej. Obok wieży jest Gliwickie Centrum Umiejętności - Park Doświadczeń, które  służy popularyzowaniu zjawisk fizycznych o czym mogli przekonać się uczniowie samodzielnie wykonując doświadczenia. W Palmiarni, poszerzyli wiedzę o florze i faunie z innych stref klimatycznych.
Dziękuję opiekunom: p. Sabinie Irli, p. Teresie Urbanek i p. Halinnie Winiarskiej za współpracę, a  uczestnikom za zdyscyplinowanie, miłą atmosferę i aktywne uczestnictwo w zajęciach. Zapraszamy w przyszłym roku do poznawania pięknych zakątków Polski w ramach Zielonej Szkoły.    

 

Teresa Padło

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasz misja to tradycja
Termomodernizacja budynku
Losowa Fotka


Remont w Zespole Szkół
Wygenerowano w sekund: 0.11 3,686,323 unikalne wizyty