Październik 19 2017 07:32:07
Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Zebrania i konsultacje dla rodziców
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wycieczka do Krakowa
24 maja 2017 r. uczniowie klasy 3b pod opieką pań: Danuty Kozioł i Beaty Maciaszek byli na wycieczce w Krakowie. Najpierw byli w ZOO, gdzie poznawali zwierzęta i ich zwyczaje.
Potem nastąpiło zwiedzanie Krakowa i spacer uliczkami Starego Miasta. Podziwiali ołtarz Wita Stwosza w kościele Mariackim, Sukiennice, gdzie zakupili okolicznościowe pamiątki oraz Wawel i piękne widoki ze wzgórza.
Zobaczyli Smoczą Jamę i pomnik Smoka Wawelskiego. Spotkanie ze smokiem uwiecznili na zdjęciach.
W Muzeum Figur Woskowych fotografowali się ze znanymi postaciami z Polski i ze świata. Zgłodniali wstąpili do MC Donald’s, gdzie raczyli się zakupionymi MC Zestawami. Następnie odbyli godzinny rejs po Wiśle. Spacerem po Bulwarach Wiślanych zakończyli pobyt w Krakowie.
Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni wrażeń wrócili do swoich domów.

Danuta Kozioł

Ogłoszenie
Dnia 16 czerwca 2017 r. w szkole nie będą odbywać się zajęcia dydaktyczne.
W tym dniu w godzinach od 6.00 do 16.00 szkoła zapewni dzieciom zajęcia opiekuńcze.
Zawody lekkoatletyczne

 

Uczniowie z Publicznego Gimnazjum im. Kard. Stanisława Hozjusza w Radłowie w Finale Województwa Małopolskiego w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej

7 czerwca 2017 roku uczniowie wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych, które odbyły się na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Był to Finał Województwa Małopolskiego w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców, którą trenuje pan Rafał Kijak.

Opiekun zespołu ma powody do zadowolenia, gdyż w klasyfikacji drużynowej chłopcy zajęli 8 miejsce na 16 startujących ekip, a tegoroczny wynik był wyższy o  ponad 40 punktów od ubiegłorocznego.  Na ten sukces zapracowali Dawid Biały, Szymon Biały, Damian Dobek, Piotr Hajduk, Krystian Hołda, Karol Kosiarski, Adrian Kowal, Daniel Kukułka, Konrad Łącki, Nikodem Miśtak, Jakub Molczyk, Dominik Postawa, Maksymilian Wijaczka i Dawid Wierzbicki.

Nadmienić należy, że uczniowie trenowali tylko podczas lekcji wychowania fizycznego i wyłącznie na obiektach sportowych Zespołu Szkół w Radłowie, gdzie nie ma bieżni. Nie ulega więc wątpliwości, iż  nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania i godnie zaprezentowali się podczas ligi lekkoatletycznej.

Rafał Kijak

Wycieczka do Pacanowa

Wycieczka do Pacanowa

 

9 czerwca sześciolatki wraz z rodzicami i wychowawczyniami p. M. Mękarską i p. R. Patulską udały się na wycieczkę do Pacanowa. Po drodze zaplanowana została wizyta w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Najpierw obejrzeliśmy film dotyczący historii drogownictwa i osiągnięć polskich inżynierów oraz edukacyjne bajki dla dzieci nt. zasad bezpieczeństwa i zachowania się na drodze. Następnie zwiedziliśmy Skansen ponad 80 maszyn i urządzeń do budowy dróg położony na 2h, otoczonym lasem wzniesieniu. Docelowe miejsce wycieczki to Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie – nowoczesny obiekt położony w bajkowej scenerii, piękny teren spacerowy i odpoczynkowy. Tam w sali Małego Teatru z przewodnikiem Dzwoneczkiem obejrzeliśmy bajkę Mała Syrenka odgrywaną za pomocą tzw. marionetek sycylijskich oraz zwiedziliśmy interaktywną wystawę Bajkowy Świat, pozwalającą na wielozmysłowy odbiór przekazywanych treści. Zaciekawione i uśmiechnięte buzie dzieci były najlepszym dowodem na to, że wycieczka była udana.

Przedszkolaki w studio nagrań

Przedszkolaki z oddziałów: III i IV miały okazję odwiedzić studio nagrań, które znajduje się w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Dzieci miały niecodzienną okazję nagrać piosenkę oraz zagrać na instrumentach, takich jak perkusja czy akordeon. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i za dostarczenie nam mnóstwa niezapomnianych wrażeń.

Zagroda z origami
To już trzecia praca wykonana techniką origami przez uczniów Szkoły Podstawowej w Radłowie.

Od stycznia do czerwca uczniowie klas I - III składali moduły i budowali elementy zagrody.
Efektem ich pracy jest dom rodzinny Karoliny Kózkówny, zbudowany na wzór obecnie znajdującego się w Wał Rudzie. Praca wykonana na 30 lecie beatyfikacji Karoliny Kózkówny była pokazana w Kościele św. Jana Chrzciciela w Radłowie, a następnie przekazana do Sanktuarium Błogosławionej Karoliny w Zabawie.
Zajęcia artystystyczne z origami odbywały się przez cały rok szkolny. Uczniowie składali moduły w szkole i w domu angażując też swoje rodziny.
W ciągu całego roku złożyli około 135 tysięcy kolorowych modułów.
Wycieczka do Zakopanego
6,7 czerwca 2017 r. W wycieczce brali udział uczniowie klas IV - VI i I gimnazjum. W pierwszy dzień z Wierchu Poroniec udali się na Rusinową Polanę i Wiktorówki, a następnie na nocleg Nad Suchą Wodą w Małym Cichym. Pan Rafał Mikler przewodnik tatrzański nawiązał bardzo dobry kontakt z grupą ciekawie opowiadając o górach.
Wieczorem uczestniczyli we Mszy Świętej na Krzeptówkach sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego - Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w czasie której ponowiono Akt Poświęcenie Polski Niepokalanemu Sercu Maryi.
W uroczystości uczestniczył też Prezydent Polski Andrzej Duda, Premier Beata Szydło i przedstawiciele Sejmu i Senatu.
W drugi dzień wyjechali kolejką krzesełkową na Butorowy Wierch i przeszli na GubałówkęKrupówkach. Opiekunowie wycieczki w stałym składzie: Sabina Irla, Beata Maciaszek, Teresa Urbanek, Halina Winiarska, Teresa Padło
Góra Grosza
Planeta Energii
Krakowiaczek Łoniowa 2017
W dniach 3 i 4 czerwca 2017 r. w Amfiteatrze Letnim w Łoniowej odbył się 28. Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych „ Krakowiaczek”. Zespół Ludowy „ Mali Radłowianie” zajął 3 miejsce za program pt.” Gdy, kogut zapieje”. Scenariusz i opracowanie choreograficzne prezentacji przygotowała pani Kinga Biel Dubiel. Z zespołem wystąpiła Kapela Ludowa Radłowianie w składzie: Tomasz Domaredzki( opracowanie muzyczne programu), Aleksandra Strzałka, Dominika Piekarz, Jakub Gawełek i Grzegorz Lechowicz. Scenografią zajęła się pani Urszula Szczupał. Prezentacje w czasie przeglądu oceniało jury w składzie: pani Aleksandra Szurmiak- Bogucka( etnomuzykolog), pani Wiesława Hazuka ( choreograf), pani Beata Rompała ( folklorysta), pan Benedykt Kafel( etnograf), pan Aleksander Smaga( muzyk). „Mali Radłowianie” wystąpili w kategorii zespołów prezentujących folklor w formie artystycznie opracowanej. Widowisko opowiada o tym, jak to dzieci muszą sobie same poradzić w niedzielny poranek, gdyż ich rodzice jeszcze nie wrócili z wesela. Młodsze dzieci bawiły się w „ Kogutka”, w „Ele- mele” , w „ Kotka i myszkę”, a także wykonywały lalki ze słomy. Starsze dzieci miały zająć się bydłem, przygotowaniem śniadania, musiały obrać ziemniaki na obiad, zaopiekować się młodszymi dziećmi. Gdy do domu przyszła kapela powracająca z wesela zaczynają się tańce: kulawa polka, warszawianka od Niecieczy, polka jadownicka i krakowiak.
Dzień Dziecka
W tym roku plenerowy festyn kulturalno – sportowy odbył się 4 czerwca na obiektach sportowych  Zespołu Szkół w Radłowie, a jego organizatorami byli: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, Zespół Szkół w Radłowie, Rada Rodziców Zespołu Szkół w Radłowie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Sportu, Rekreacji i Turystyki „START”. Organizatorzy zapewnili dzieciom bezpłatne napoje chłodzące, wyżywienie (kiełbaska, popcorn, żelki, lody) oraz wstęp na nadmuchiwany plac zabaw. Wśród licznych atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zabawie towarzyszyły występy dzieci. Pierwsze zaprezentowały się przedszkolaki wraz z rodzicami w przedstawieniu „Brzydkie kaczątko”. Następnie  pokazali się uczniowie klas I - III, którzy pod okiem swoich wychowawców zaprezentowali tańce, śpiew i przedstawienie ekologiczne. Kolejno na scenie wystąpili uczniowi klas IV – VI w programie „Mam talent”. Dzieci śpiewały, grały na instrumentach, tańczyły, pokazywały swoje umiejętności sportowe. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej z Radłowa. Gaszenie pożaru i akcja ratownicza zrobiły na oglądających duże wrażenie. Później dzieci mogły oglądać wnętrze wozu strażackiego. Oprócz tego nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić się w takich konkurencjach jak: rzut piłką do celu, przeciąganie liny, badminton, mecze piłkarskie, piłka siatkowa. Uczestnicy zmagań sportowych otrzymali drobne upominki i dyplomy. Swoje umiejętności pokazał zespół wokalno – instrumentalny działający w gimnazjum, wspomagany przez solistki. Na „deser”  Zespół Ludowy „Mali Radłowianie” zaprezentował się w widowisku „Gdy kogut zapieje”. Dobrych humorów nie popsuła nawet krótka ulewa, po której kontynuowano zabawę.; Pod koniec festynu dzieci wzięły udział w programie animacyjnym: było malowanie twarzy, ćwiczenia z ogromną chustą i wiele innych zabaw. Stałym punktem festynu jest mecz piłki nożnej rozegrany między rodzicami i nauczycielami– w tym roku zakończony zwycięstwem rodziców 4:2.  Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację święta naszym dzieciom, a także sponsorom, którzy jak co roku nie zawiedli. Podziękowania należą się także rodzicom, którzy licznie przybyli ze swoimi pociechami.

Proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Radłowie – ks. Janusz Maziarka podarował dla naszych dzieci zimne lody. Nagrody dla dzieci występujących na scenie ufundowały: Salon Kosmetyczny MAGIA Pani Bożena Cielibała oraz Drogerie Polskie NIKOLA Pan Tomasz Sozański. Wsparcie finansowe: 1. Przedsiębiorstwo PETRUS Państwo Magdalena i Piotr Kapera 2. Państwo Teresa i Krzysztof Szklanny 3. Firma Handlowo – Usługowa „WIKTORIA” Pan Robert Bieryt 4. „JANPOL” Transport Osobowo – Towarowy, Pan Janusz Pięta 5. DT WYLUB Pan Dariusz Wylub i Pan Tomasz Tarczoń 6. „CONTEKO” Sp. z o.o. Pan Grzegorz Kuczek 7. Państwo Marta i Jerzy Kaczówkowie 8. Firma Handlowa WITOSPOL Pan Józef Szwiec 9. Salon Odzieżowo - Obuwniczy Pani Monika Kluza 10. Gospodarstwo Rolne – Państwo Stanisława i Andrzej Kijakowie 11. „TARKOM” Pan Janusz Mietelski Pan Czesław Pach – użyczenie podestu (sceny) Pan Wiesław Mleczko – zdjęcia Pan Mariusz Łazarz – przewozy bryczką Strażacy – Pokazy strażackie oraz Sklep HIT-POL i Zakład Masarski Augustyn Długoń – upusty podczas zakupów Dziękujemy również wszystkim osobom, które brały udział w organizacji Dnia Dziecka (paniom z obsługi, panom konserwatorom, rodzicom, którzy zajmowali się przywozem i rozłożeniem podestu).

 

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Losowa Fotka


Wizyta w Portugalii
Wygenerowano w sekund: 0.07 2,644,117 unikalne wizyty