Stycznia 18 2021 16:54:57
Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Tarnowie
Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele

W związku z przedłużającymi się ograniczeniami wynikającymi z trwającego w naszym kraju stanu epidemii zapraszamy Nauczycieli i Rodziców dzieci do kontaktu telefonicznego (tel. 014 627-27-07) w godz. 8.00-12.00 od poniedziałku do piątku lub drogą elektroniczną (adresy e-mail pracowników zamieszczone są na stronie głównej Poradni -www.pppptarnow.pl).
Służymy zarówno Państwu, jak i Rodzicom gotowością do współpracy.

Dyrektor, Pracownicy Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Tarnowie
ul. Krzyska 17 A
Zbiórka żołędzi i kasztanów.

Ciekawe pomysły uczniów

Pieniądze, które uzyskali ze sprzedaży tych produktów przeznaczyli na zakupienie do szkoły trzech długopisów 3D.

W trakcie zajęć z Panią Teresą Padło uczniowie wykorzystują długopisy 3D i wykonują niezwykłe trójwymiarowe prace.
"Kapelusz Pani Wiosny"
To kolejny konkurs dla dzieci zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. W ramach konkursu każda klasa miała wykonać jeden kapelusz i wybrać ucznia, który zaprezentuje go w trakcie pokazu z okazji Dnia Ziemi. Mamy nadzieję, że po powrocie do szkoły uczniowie będą mogli je zaprezentować.
Konkurs plastyczno-fotograficzny

Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów konkurs plastyczno-fotograficzny pod
hasłem: "Moje zwierzątko". Celem było poszerzenie wiedzy na temat potrzeb zwierząt i obowiązków człowieka wobec nich. Wpłynęło ponad 50 prac. Utworzono z nich szkolną galerię. Przyznano wyróżnienia. Nagród podarowanych przez Panią Dyrektor niestety nie udało się wręczyć, ze względu na zaistniałą sytuację.
Seans filmowy w szkole
Kolejnym niezwykłym pomysłem Rady Samorządu Uczniowskiego był wieczór filmowy w szkole. Dnia 9.03.2020 r. 42 uczniów spotkało się, aby w miłej atmosferze obejrzeć film pt. „Trzy kroki od siebie”. W trakcie seansu filmowego uczniowie zostali poczęstowani popcornem, który został przygotowany przez Panią Joannę Bocoń i jej syna Szymona. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Danuta Kozioł, Halina Winiarska i Beata Maciaszek.

Wsparcia w sytuacjach trudnych i skomplikowanych.
Drodzy Uczniowie, przekazujemy Wam informację dotyczącą wsparcia w sytuacjach trudnych i skomplikowanych. Od 1 marca 2020 roku Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, prowadzony od 11 lat przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, działa całą dobę. Dzwoniąc pod 116 111, uzyskacie wsparcie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
WESOŁYCH ŚWIĄT
MASZ TĘ MOC - walka z koronawirusem - akcja profilaktyczna
Kochani! Bardzo miło oddać w Wasze ręce darmową książkę elektroniczną, którą stworzyło wiele wspaniałych osób całkowicie za darmo. Książka jest dla dzieci i dla tych, którzy potrzebują wytłumaczyć najmłodszym w sposób jasny, zrozumiały i przede wszystkim spokojny czym jest koronawirus i co robić, by się przed nim ustrzec. Jednocześnie mamy do Was prośbę, drodzy Czytelnicy, Rodzice, Nauczyciele - wszyscy! Zależy nam, by książka poszła w świat i by absolutnie każda osoba, która jej potrzebuje, miała świadomość, że istnieje taka inicjatywa. Można ją pobrać ze strony: Wydawnictwo Olesiejuk lub pod tym linkiem:

Dzieci się uczą i młodzież się uczy.
Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci. W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.
Link do filmu: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U

Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.
Link do materiałów: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

Teatr Lalek „Tomcio”z Nowego Sącza
10 marca uczniowie klas I-III oglądali przedstawienie Teatru Lalek „Tomcio”z Nowego Sącza pt.:”Jaś i Małgosia w krainie ekologii. W fabułę tradycyjnego spektaklu zostały wplecione pojęcia związane z ochroną przyrody. Przedstawienie było lekcją proekologicznych zachowań, podczas której mogliśmy obejrzeć barwne postacie i posłuchać wesołych piosenek.

Spotkanie noworoczne