Styczeń 29 2020 17:54:21
Szkoła
RODO
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Zamówienia publiczne
Sprawozdania finansowe
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia sportowe
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce
30 X 2019 r. klasy Ia Ib i IIa uczestniczyły w wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce. Dzieci wzięły udział w zajęciach warsztatowych – „Od kopacza do górnika”, prowadzonych w ekspozycji podziemnej Muzeum Kopalni na poziomie III. Zajęcia miały charakter interaktywnego spaceru, w czasie którego dzieci w formie zabawy zmierzyły się z pracami dawnych górników, dowiedziały się, jakie umiejętności przydają się w tym zawodzie, podejmowały górnicze wyzwania oraz poznawały górnicze zwyczaje. Miłym akcentem na zakończenie wycieczki były zakupy pamiątek na pobliskim bazarku.
MISTRZOWIE POWIATU TARNOWSKIEGO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ
29 października 2019 r. reprezentacja chłopców z naszej szkoły brała udział w Finale powiatowym Igrzysk Dzieci w halowej piłce nożnej. W zawodach startowały 4 najlepsze szkoły z powiatu tarnowskiego: Zakliczyn, Koszyce Małe, Tuchów i Radłów. Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym". W pierwszym meczu nasi chłopcy pokonali Zakliczyn 4:1 (Paweł Jonak x 2, Bartosz Bocoń, Patryk Ligęza). Następnie pewnie wygrali z Koszycami Małymi 2:0 (Hubert Ogar, Patryk Ligęza). W ostatnim spotkaniu okazali się lepsi od SP Tuchów i wygrali 1:0 (Bartosz Bocoń). Zwycięstwo w całych zawodach zapewniło naszej reprezentacji awans do zawodów rejonowych.
Skład: Jan Mikuta, Paweł Jonak, Mikołaj Sygnarowicz, Hubert Ogar, Patryk Ligęza, Karol Patuła, Karol Nowak, Bartosz Bocoń, Igor Gajdur.
Opiekun zespołu: p. Rafał Kijak
„Ustąp! Nie bądź dzban!”
Młodzież naszej szkoły bierze udział w powiatowym konkursie związanym z bezpieczeństwem w ruchu drogowym pt: „Ustąp! Nie bądź dzban!" Trzy spoty filmowe naszej szkoły zostały zakwalifikowane do rozgrywki finałowej i walczą o głosy internautów. Gorąco zachęcamy do wsparcia dziecięcej twórczości; w tym twórczości uczniów naszej szkoły, oddania głosu na spot nr 3, nr 2 i nr 1 oraz „zalajkowania" tych filmików na platformie https://www.facebook.com Zespołu Szkół w Zabawie.
https://www.facebook.com/zszabawa/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCGh6pxovDKai5MXcYQRjRVmAgHsSYu87wxphvDHV8NyLak5eX5GJ4WHEwoheSIeKCis4u7FIttDQXN
Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce.

30 X 2019 r. klasy Ia Ib i IIa uczestniczyły w wycieczce do Kopalni Soli w
Wieliczce. Dzieci wzięły udział w zajęciach warsztatowych – „Od kopacza do
górnika”, prowadzonych w ekspozycji podziemnej Muzeum Kopalni na
poziomie III. Zajęcia miały charakter interaktywnego spaceru, w czasie którego
dzieci w formie zabawy zmierzyły się z pracami dawnych górników, dowiedziały
się, jakie umiejętności przydają się w tym zawodzie, podejmowały górnicze
wyzwania oraz poznawały górnicze zwyczaje. Miłym akcentem na zakończenie
wycieczki były zakupy pamiątek na pobliskim bazarku.
NAGRODA DLA PANI DANUTY SYGNAROWICZ

14 października 2019 roku Pani Danuta Sygnarowicz – nauczycielka języka polskiego – otrzymała NAGRODĘ MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Serdecznie gratulujemy.
NAGRODZONO NASZYCH ABSOLWENTÓW, UCZNIÓW I NAUCZYCIELI!

25 października bieżącego roku w budynku remizy OSP w Radłowie odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Burmistrza Radłowa dla uzdolnionej młodzieży. Pan burmistrz Zbigniew Mączka oraz przewodniczący Rady Miasta pan Piotr Kapera w obecności, rodziców, dyrektorów szkół i zaproszonych gości wręczali dyplomy, pamiątkowe statuetki oraz nagrody pieniężne najlepszym z najlepszych. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się absolwenci, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 roku.
Za wysokie wyniki w nauce nagrodę otrzymali: Mikołaj Sygnarowicz, Kinga Jabłoniec, Karolina Cegielska, Zuzanna Cegielska, Kacper Filarski, Jagoda Tracz, Julia Chmura, Małgorzata Szklanny, Wiktoria Polak, Natalia Patulska, Zuzanna Patulska, Bartosz Nowak.
Samuel Padło i Gabriel Cela zostali nagrodzenia za bardzo dobry wynik na egzaminie ósmoklasisty. Kacper Gawron otrzymał nagrodę za tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu z Fizyki, Chemii i Biologii. Wszystkie te konkursy były organizowane przez Małopolskiego Kuratora Oświaty.
Liczna była grupa tych, którzy otrzymali Nagrodę Burmistrza Radłowa za osiągnięcia sportowe. Są to: Nikodem Miśtak, Karol Nowak, Konrad Kuczek, Kamil Gębski, Dominik Sikoń, Szymon Ryglicki, Bartosz Bocoń, Igor Gajdur i Karol Patuła.
Sebastian Wąsowski, Dominik Szara, Artur Babło, Amelia Kiełbania, Julia Chmura, Jan Kapera, Maria Jonak, Roland Gębarowski, Wiktoria Cichońska Oliwia Kuczek, Amelia Chaber i Paweł Jonak to drużyna, która zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie na Projekt Edukacyjny zatytułowany „Jan Paweł II – człowiek wielu pasji” i to osiągnięcie spowodowało, że wymienieni uczniowie zostali wyróżnieni Nagrodą Burmistrza.
Za wyróżnienia w konkursach wokalnych nagrodę otrzymała Kamila Witek, która uświetniła uroczystą galę swoim śpiewem.
Burmistrz Radłowa wręczał też nagrody nauczycielom, a wśród nich znaleźli się pani Teresa Urbanek, pani Lucyna Janicka oraz pan Jacek Gołas. Gratulacje od Włodarza naszego miasta otrzymała pani Danuta Sygnarowicz – uhonorowana z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrodą Małoplskiego Kuratora Oświaty.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie GRATULUJEMY!
BIEG PATROLOWY HARCERZY

Kolejna zbiórka naszej drużyny miała charakter biegu patrolowego, a jej głównym celem było sprawdzenie wiedzy i umiejętności harcerzy. Uczestnicy otrzymali zakodowane zadania, które należało wykonać w czasie dojścia do punktu docelowego. Druhny i druhowie wykazali się pomysłowością, inicjatywą oraz zaangażowaniem i bez większych problemów poradzili sobie z wyzwaniem. Podsumowaniem biegu patrolowego były gry i zabawy sprawnościowe oraz wspólne grillowanie.
GODZINA KODOWANIA

Uczniowie klas 1-3 i przedszkola uczestniczyli w zajęciach w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.
Dzieci uczyły się poprzez zabawę kodować i programować wykorzystując matę do kodowania, kolorowe kubki i chustę animacyjną.
MIEJSCE, W KTÓRYM MIESZKAM

Celem Konkursu jest przełamanie stereotypu że „ bez dobrego sprzętu nie można zrobić dobrego zdjęcia” oraz rozpowszechnienie, zobrazowanie i utrwalenie na fotografii cyfrowej piękna Gminy Radłów.
Termin zgłaszania prac od 30.10.2019 r do 13.12 . 2019 r. Regulamin konkursu na tablicy informacyjnej szkoły.
Kartka dla Powstańca

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej kampanii „ BohaterON – włącz historię!”. Akcja ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. W jej ramach odbyły się zajęcia dla uczniów poświęcone bohaterskiej walce w Warszawie w 1944 r. Ważnym zadaniem zrealizowanym przez uczniów było przygotowanie kartek, laurek i listów dla żyjących Powstańców. 26 ich prac wysłano do Fundacji Rosa we Wrocławiu i zostaną za jej pośrednictwem przekazane Powstańcom - osobom, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje życie w walce za ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania dla młodego pokolenia. Koordynatorem akcji był Marek Urbanek.
"DZIKI BÓR"

23.10.2019 uczniowie klas czwartych wybrali się na wycieczkę turystyczno – krajoznawczą do Zabawy i Wał Rudy. W sanktuarium bł. Karoliny Kózki wysłuchali historii życia i męczeństwa bł. Karoliny. Podziękowania za ciekawą i pełną emocji opowieść o naszej parafiance należą się panu Jerzemu Kwaśniakowi. W Wał Rudzie czwartoklasiści mogli zobaczyć ruchomą szopkę „Wieś galicyjska” oraz wiekową gruszę, przy której nauczała Karolinka. Na koniec dzieci zobaczyły dom rodzinny Kózków. Kolejne godziny upłynęły w ośrodku „Dziki Bór” , gdzie dzieci mogły skakać na trampolinie i zjeżdżać z dmuchańca, a także zobaczyć zwierzęta znajdujące się w ośrodku. Na koniec gospodarz spotkania Pan Stanisław upiekł na ognisku kiełbaski i chleb. Opiekę sprawowali wychowawcy klas panowie Piotr Malec i Mirosław Patulski.
Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Szkoła Podstawowa
tel. 146782797
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasza misja to tradycja
Szkoła z misją
Termomodernizacja budynku
Poezja lustrem rzeczywistości
Jan Paweł II - człowiek wielu pasji.
Losowa Fotka


Babcia kocha mnie
Wygenerowano w sekund: 0.10 5,757,328 unikalne wizyty