Maj 31 2020 04:54:49
Spotkaniu z podróżnikiem firmy „Trzask”
12 lutego 2020r. uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem firmy „Trzask”. W tym roku mieli okazję bliżej poznać dwa kraje Bliskiego Wschodu: Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Bliski Wschód kojarzy się nam z islamem, kulturą arabską, pustynnym gorącym klimatem oraz ropą naftową nazywaną czarnym złotem. Podróżnik przybliżył zwyczaje obowiązujące w tradycyjnej rodzinie arabskiej. Chętni mieli okazję przymierzyć tradycyjne stroje mieszkańców tego regionu. Największe zainteresowanie wzbudził jednak Dubaj, miasto na pustyni z najwyższym budynkiem świata Burdż Chalifa i licznymi atrakcjami turystycznymi. Pokaz slajdów z wyprawy wzbogacony został prezentacją pamiątek i rekwizytów. Była również możliwość wykazania się wiedzą w konkursach z nagrodami. Uczniowie oceniali spotkanie jako ciekawe i wzbogacające ich wiedzę o tym rejonie świata.
Kiedy dzwonię po straż pożarną
20 lutego 2020r. uczniowie naszej szkoły spotkali się z rówieśnikami z innych szkół w remizie OSP w Radłowie. Wszyscy zgromadzili się tam, by poznać  wyniki gminnego konkursu plastycznego, który oceniany był w 3 kategoriach wiekowych. Uczniowie klas I-III tworzyli prace na temat: „ Kiedy dzwonię po straż pożarną?”,  klas IV-VI pod hasłem: „ Nie wypalaj suchych traw”, a klas VII-VIII pt. ”Strażak w akcji”. Organizatorem konkursu był Zarząd Gminny Związku OSP w Radłowie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek – ramkę i album na zdjęcia. Naszą szkołę reprezentowało wielu uczniów.  Praca Wojtka Czekańskiego  zajęła I miejsce w kategorii klas trzecich i tym samym zakwalifikowała się  do etapu powiatowego konkursu. Po rozdaniu nagród był słodki poczęstunek. Potem uczniowie naszej szkoły spotkali się z Prezesem OSP p. Mirosławem Plebankiem, Komendantem p. Mieczysławem Prosowiczem oraz ze strażakami, którzy w ciekawy sposób opowiadali o swojej pracy. Pokazali dzieciom remizę strażacką, centrum dowodzenia, salę ćwiczeń, wozy strażackie i ich wyposażenie, umundurowanie strażaka oraz  przekazali instrukcję prawidłowego zgłaszania wypadku lub niebezpiecznego zdarzenia. Zachęcali chłopców i dziewczynki do wstąpienia w szeregi młodzieżowej drużyny pożarniczej oraz Gminnej Orkiestry Dętej.  Panom Strażakom dziękujemy za ciekawą lekcję i przekazanie cennych informacji. Wojtkowi życzymy sukcesu w kolejnym etapie konkursu.
STRAŻ POŻARNA
MŁODY EKOLOG
WYLOGUJ MÓZG DZIECKA
GMINNE ZAWODY W PIŁKĘ SIATKOWĄ

Radłowscy drugoklasiści świętują Dzień Babci i Dziadka.
24 stycznia 2020 roku w Zespole Szkół w Radłowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadzia. Tegoroczna uroczystość została przygotowana tradycyjnie przez uczniów klas drugich pod kierunkiem wychowawczyń p. Danuty Grabskiej i p. Iwony Wierzbickiej.
Na wstępie prowadzący akademię oraz dyrektor Zespołu Szkół w Radłowie pani Małgorzata Wójcik, powitały zaproszonych gości, wyrażając radość z tak licznej ich obecności. Dyrektor Szkoły podkreśliła ogromną rolę babć i dziadków w procesie wychowania młodego pokolenia. Uczniowie podczas godzinnego występu zaprezentowali przed gośćmi swoje umiejętności poprzez wzorową recytację wierszy, inscenizacje, pięknie zaśpiewane piosenki. Nie zabrakło też występów tanecznych. Uczniowie poprzez przygotowany program artystyczny, własnoręcznie wykonane upominki, wyrazili kochanym babciom i dziadziom swoją miłość oraz wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie.

Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły przyłączyła się do życzeń składanych przez dzieci babciom i dziadziom oraz pogratulowała uczniom wzorowego występu. Pani Danuta Grabska podziękowała rodzicom za wspieranie pracy szkoły oraz duże zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości.

Kochanym Babciom i drogim Dziadziom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków tak, jak w tym dniu.
ZABAWA KARNAWAŁOWA
Karnawał to czas zabaw tanecznych, balów. W szkołach odbywają się zabawy, zwane choinkowymi. W naszej szkole też takowa się odbyła w ostatni czwartek, czyli 23 stycznia 2020 roku . Do południa bawili się uczniowie klas 1-4. Zabawę taneczną poprowadził pan Mirosław Patulski. Wszystkie dzieci były fantazyjnie poprzebierane, co jeszcze bardziej podkreślało atmosferę karnawałowej radości. W godzinach popołudniowych bawili się uczniowie klas starszych. Dla nich oprawę muzyczną zapewnił absolwent naszej szkoły Klaudiusz Klich. Dyskoteka była naprawdę udana, a uczniowie nie chcieli opuszczać parkietu. Cała społeczność szkolna pragnie podziękować Rodzicom uczniów za pomoc w organizacji zabawy. Szczególnie gorące słowa podziękowań pragniemy skierować do Rady Rodziców, która przygotowała dla wszystkich napoje, popcorn oraz fontannę czekoladową.
BEZPIECZNE FERIE, BEZPIECZNY WYPOCZYNEK
Tarnowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zawitało w progi naszej szkoły w trosce o bezpieczny wypoczynek w okresie ferii zimowych. Zamarznięta rzeka, staw, wyrobisko to potencjalne zagrożenie dla dzieci i młodzieży które nie przestrzegają zasad bezpiecznego wypoczynku. Jazda na łyżwach i sankach w miejscu niedozwolonym, spacery i połów ryb na zamarzniętych stawach to potencjalne zagrożenie dla naszego życia.
POGADANKA Z POLICJANTEM
Rozdanie dyplomów za udział w konkursie plastycznym z okazji 100- lecia PCK