Marzec 30 2020 05:46:40
Szkoła
RODO
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Zamówienia publiczne
Sprawozdania finansowe
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia sportowe
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
„Odyseja wigilijna”
W tym roku szkolnym w ramach poranku świątecznego uczniowie przygotowali program artystyczny pt. „Odyseja wigilijna”. Opierał się on na współczesnym spojrzeniu na święta Bożego Narodzenia, rodzinę, przyjaciół oraz dom. Wszystko tu miało swój kontekst i symbolikę. Spektakl miał wzbudzić w widzu emocje, zmusić do refleksji nad sobą oraz uświadomić co, tak naprawdę, jest w życiu istotne.
BohaterON

School Life in Britain
Drugiego stycznia nasza społeczność szkolna gościła dwoje uczniów ze Szkoły nr 21 w Londynie. Rodzeństwo, Zosia i Tymoteusz Cegielscy, którzy na co dzień uczą się w tej wielokulturowej szkole, przygotowali ciekawą prezentację na temat brytyjskiego systemu nauczania i życia szkolnego w Zjednoczonym Królestwie. Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy o tym, jak wygląda typowy dzień w szkole, jakich przedmiotów uczy się młodzież i jakie kary i nagrody obowiązują w ich systemie. Byliśmy też pod ogromnym wrażeniem ich umiejętności językowych. Zosia i Tomek posługiwali się językiem angielskim chyba lepiej niż ojczystym. Zaprezentowali się też w swoich eleganckich mundurkach, a na koniec poczęstowali swoich rówieśników angielskimi słodyczami. Mamy nadzieję, że im także podobała się nasza szkoła i już z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę Zosi i Tomka w Polsce.
AKTYWNA TABLICA 2017-2019

Nasza szkoła otrzymała dotację w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) na lata 2017-2019 –„Aktywna tablica” w wysokości 14 000 zł .
Dzięki udziałowi w Programie Aktywna Tablica zakupiono dwa monitory TriumphBoard 65 IFP. Łączna wartość zakupionego sprzętu 17 500 zł.

Głównym celem Programu AT jest umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii. Doposażenie naszej szkoły  w pomoce dydaktyczne w ramach Programu AT umożliwi szerokie wykorzystywanie TIK i doprowadzi do upowszechnienia interaktywnych metod pracy na zajęciach edukacyjnych, a tym samym będzie wspomagać proces kształcenia uczniów. Podniesienie kompetencji oraz poszerzenie wiedzy o możliwościach urządzeń cyfrowych w konsekwencji będzie miało wpływ również na rozwój poznawczy i społeczny uczniów, a także ich nauczycieli. Ważnym aspektem i celem dodatkowym Programu jest również umożliwienie uczniom rozwijania ich zainteresowań i uzdolnień w ramach zajęć pozalekcyjnych.
BOŻE NARODZENIE 2019

„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”
Ogólnopolski Konkurs Edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” – wyróżnienie dla uczniów kl.3b i opiekuna p. Danuty Kozioł. Sukces bardzo cieszy, zważywszy na fakt, iż w roku szkolnym 2019/2020 w konkursie wzięło udział 3480 klas z 2239 szkół podstawowych z całej Polski. Uczniowie zostali docenieni za realizację zadań konkursowych i kreatywność. W nagrodę otrzymali: książkę o Słodziakach, zestaw długopisów, maskotki i pamiątkowy dyplom. Trzecioklasistom gratulujemy sukcesu, a rodzicom – zdolnych dzieci.
INTERNATIONAL CHRISTMAS TREE
INTERNATIONAL CHRISTMAS TREE to projekt zrealizowany przez uczniów klas piątych i szóstych we współpracy z rówieśnikami z 12 szkół w Europie, między innymi: Włoch, Hiszpanii, Grecji, Słowenii, Czech, Węgier.
Głównym celem projektu było uświadomienie sobie różnorodności językowej i kulturowej w Europie, ale także kultywowanie wspólnych tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Uczestnicy projektu mieli za zadanie wykonać własnoręcznie kartki świąteczne z życzeniami w języku narodowym i języku obcym nauczanym w danej szkole. Zostały one następnie rozesłane pocztą do szkół i wyeksponowane na drzewku, tworząc Międzynarodową Choinkę. Odbyło się także głosowanie na najciekawsze logo projektu. Poszczególne etapy jak również efekt końcowy projektu w formie galerii fotografii choinek zostały umieszczone w specjalnej przestrzeni Twinspace, na platformie etwinning, oferującej różne formy współpracy dla szkół z Europy. Także nasza choinka ozdobiona barwnymi życzeniami już zawisła na szkolnym korytarzu, tworząc świąteczny nastrój.Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej
W dniu 13 grudnia 2019 roku uczniowie klas 4 – 8 naszej szkoły brali udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie składało się z dwóch części: prezentacji multimedialnej i ćwiczeń praktycznych na fantomie. Pokaz z zakresu pierwszej pomocy przeprowadzili studenci Wydziału Ochrony Zdrowia, Katedra Pielęgniarstwa, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.
FLY PARK
Dnia 9 grudnia2019 roku uczniowie klasy 1b, 3a i 3b wraz z wychowawcami i rodzicami uczestniczyli w mikołajkowej wycieczce do Tarnowa. W kinie dzieci obejrzały bajkę Disneya pt. „Kraina lodu II”, a następnie odwiedziły tarnowski Fly Park, w którym miło spędziły czas i świetnie się bawiły.
VIII EDYCJA REGIONALNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
Anielski konkurs plastyczny
Z wielką radością informujemy, że prace naszych uczniów: Piotra Pabiana i Mateusza Olesińskiego zostały w sposób szczególny docenione przez Komisję Konkursową VIII edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego „Anioł na ..." Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową w Bukownie, przy współpracy z wieloma instytucjami i organizacjami m.in. z Fundacją Bo Warto z Warszawy. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać anioła, który odnosi się do jakiejś konkretnej okoliczności lub wydarzenia (np. anioł na zdrowie, na święta, na miłość, na dobry humor itp.). Inspiracją dla naszych artystów było samo życie. Piotruś Pabian - uczeń klasy IIb wykonał pracę pt. „Anioł na beztroskie dzieciństwo- Mama”, za którą otrzymał wyróżnienie. Mateusz Olesiński z klasy Vb wykonał „Anioła na pokój na świecie”. Chłopcy zyskali pamiątkowe dyplomy i nagrody, opiekunowie zaś wielką satysfakcję. Bardzo cieszy nas fakt, że w tych anielskich arcydziełach to nie techniki plastyczne wysuwają się na pierwszy plan ale ich głębsze przesłanie. Mama i pokój na świecie – absolutna podstawa! Serdecznie gratulujemy!
Halina Winiarska i Joanna Małek


Wesoły autobus - Mikołajki 2019 kl 2 A
Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Szkoła Podstawowa
tel. 146782797
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasza misja to tradycja
Szkoła z misją
Termomodernizacja budynku
Poezja lustrem rzeczywistości
Jan Paweł II - człowiek wielu pasji.
Losowa Fotka


Dzień Dziecka
Wygenerowano w sekund: 0.11 5,927,335 unikalne wizyty