Wrzesień 21 2019 13:00:36
Dzień Dziecka 2019
Dama i dżentelmen

W klasach 1-3 wychowawcy przeprowadzili pogadanki na temat znaczenia dobrych manier w życiu codziennym oraz tajne głosowanie, w wyniku którego wyłoniono damy i dżentelmenów w poszczególnych oddziałach.

Posiadaczami zaszczytnych tytułów zostali:

Daria Szkarłat i Kajetan Mróz

Justynka Frączek i Jakub Wybraniec

Anetka Piotrowska i Maciej Nowak

Gabrysia Kozioł i Ignacy Kijak

Karolinka Baran i Karol Ligęza

Daria Kocik i Filip Wilk
.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.
Robotyka
Pierwsze spotkania uczestników zajęć z robotyki odbędą się w dniach od 20 - 25 maja w Zespole Szkół w Radłowie sala nr 15 na terenie gimnazjum.
Dzieci przedszkolne z opiekunami: Poniedziałek 13.45 - 16.00 Środa 17.00 - 19.15
Uczniowie klas 1 - 3 Wtorek 12.45 - 15.00 Piątek 12.45 - 15.00
Uczniowie klas 4 -5 Wtorek 15.30 - 17.45
Uczniowie klas 6 -8 Piątek 15.30 - 17.45
Osoby dorosłe Czwartek 17.00 - 19.15
Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
Zebranie z rodzicami – 23.05.2019 r. – czwartek godzina 17.00

- zebranie ogólne na temat bezpieczeństwa w szkole – spotkanie z psychologiem,
- spotkanie z wychowawcami – omówienie spraw bieżących.

Przy wejściu głównym do szkoły (gimnazjum) znajdować będzie się skrzynka, gdzie anonimowo można zgłaszać wszelkie problemy dotyczące uczniów.
Mistrza Matematyki Klas Drugich

Dnia 30 kwietnia 2019 r. drugoklasiści wzięli udział w konkursie matematycznym. Do konkursu przystąpiło 9 uczniów. Z klasy 2a: Maciej Bieryt, Emil Żaba, Anetka Piotrowska, Maciej Nowak , Liliana Kozioł. Z klasy 2b: Jakub Nalepa, Mateusz Rojek, Ignacy Kijak, Przemek Kania. Walczyli o tytuł : „ Mistrza Matematyki Klas Drugich ”.
Ten zaszczytny tytuł wywalczył - Emil Żaba
Kolejne miejsca zajęli: 2. Mateusz Rojek, 3. Ignacy Kijak

Wszyscy uczniowie zaprezentowali bardzo wyrównany poziom wiedzy.
W nagrodę otrzymali dyplomy i książki. Wychowawczynie: Danuta Kozioł i Urszula Szczupał pogratulowały uczniom wspaniałych osiągnięć i życzyły wielu sukcesów w kolejnych zmaganiach matematycznych.
Wycieczka do Ogrodzieńca

Dnia 8 maja 2019 roku uczniowie klas 1-3 pod opieką nauczycieli: pani Krystyny Mikuś, pani Danuty Kozioł, pani Danuty Grabskiej i pani Urszuli Szczupał wzięli udział w wycieczce do Ogrodzieńca w ramach realizowanego projektu „ W Gminie Radłów uczymy się na 6”. W Ogrodzieńcu uczniowie odwiedzili Park Doświadczeń Fizycznych, gdzie mogli się dowiedzieć jak działają prawa fizyki na podstawie 47 urządzeń. Zobaczyli tam m.in: magiczne kręgle, krzywe lustra, kalejdoskop, kamienne cymbały, peryskop, wózki na szynach, dzwony rurowe, platformę obrotową, wirujący krater, wirujący cylinder, dwie sprzężone huśtawki.
W Parku Miniatur dzieci zobaczyły rekonstrukcje zamków Jury Krakowsko –Częstochowskiej, a także wysłuchały legend. Makiety zamków i warowni odtworzone zostały zgodnie z prawdą historyczną. W tym parku dzieci zobaczyły także repliki machin oblężniczych z okresu średniowiecza m. in. katapultę, balistę – rodzaj kuszy na kołach, a także trebusz – efektowną machinę miotającą pociski, przypominającą mechaniczną procę.
Kolejnym miejscem, które odwiedziły dzieci był Park Rozrywki, w którym korzystały z dmuchanych zamków, karuzel, zjeżdżalni, huśtawek, jeździły samochodami, pokonywały różne przeszkody. Świetnie się bawiły.
Dużym przeżyciem dla dzieci było odwiedzenie Domu Legend i Strachów, który przeniósł je w świat baśni i legend ,z których słynie Jura Krakowsko -Częstochowska.
W czasie zwiedzania dzieci stanęły oko w oko z potężnym czarnym psem, poznały sylwetkę białej damy, zostały otoczone przez potężne nietoperze.
Podczas pobytu na terenie parku uczniowie mieli okazję zjeżdżać na torze saneczkowym. W godzinach popołudniowych zjedli obiad w Karczmie Jurajskiej. Na koniec wycieczki każdy zakupił pamiątki z pobytu w tym wspaniałym miejscu.
3 Maja
Robotyka w Szkole Podstawowej w Radłowie

Projekt finansowany jest w ramach III Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Rozpoczyna się rekrutacja dzieci i dorosłych do projektu
,,Zajęcia warsztatowe z robotyki i programowania dla dzieci i dorosłych przy Szkole Podstawowej w Radłowie”

Formularze rekrutacyjne dla dzieci i dorosłych na stronie radlowskieorly.pl lub w sekretariacie szkoły.

Wypełnione formularze można składać w Sekretariacie Szkoły Podstawowej w Radłowie. Zapraszamy dzieci i dorosłych.
Zajęcia będą się odbywały od maja do listopada w wymiarze trzech godzin dydaktycznych tygodniowo dla każdej z grup.

Życzenia

Obfitych łask i błogosławieństw,
od Chrystusa Zmartwychwstałego
oraz pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych,
z radosnym Alleluja życzą:
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,
Pracownicy i Uczniowie
Zespołu Szkół w Radłowie
Wielkanocne zwyczaje.

Dnia 1 kwietnia 2019 roku młodsza grupa „ Małych Radłowian” uczestniczyła w „Koncercie wielkanocnym” , który został przygotowany przez Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy. Spotkanie odbyło się w Centrum Sztuki w Mościcach. Był to występ wielopokoleniowy. Podczas koncertu wystąpiła grupa dziecięca , młodzieżowa i dorosłych. „Mali Świerczkowiacy” prezentowali tańce i zabawy z regionów Lachów Sądeckich, Górnego Śląska, Rzeszowa, Łowicza i Lublina. „Świerczkowiacy” zatańczyli  Kujawiaka z oberkiem w połączeniu ze zwyczajem śmigusa dyngusa , który polegał na polewaniu się wodą i Krakowiaka z Lajkonikiem. Wśród występujących tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca dzieci zobaczyły  jak tańczy pani King Biel- Dubiel i pan Tomasz Domaredzki , z którymi spotykają się na co dzień, na próbach.

W czasie koncertu o obrzędach wielkanocnych dawnej wsi polskiej opowiadała pani Patrycja Hajek z Muzeum Etnograficznego w Tarnowie.

Po koncercie „Mali Radłowianie” spotkali się z panią Kingą - choreografem naszego zespołu i  zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Święto Rodziny