Lipiec 17 2019 02:23:30
Szkoła
RODO
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Zamówienia publiczne
Sprawozdania finansowe
Projekty szkolne
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
Poezja lustrem rzeczywistości
Jan Paweł II - człowiek wielu pasji.
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia sportowe
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Wielkanocne zwyczaje.

 

Dnia 1 kwietnia 2019 roku młodsza grupa „ Małych Radłowian” uczestniczyła w „Koncercie wielkanocnym” , który został przygotowany przez Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy. Spotkanie odbyło się w Centrum Sztuki w Mościcach. Był to występ wielopokoleniowy. Podczas koncertu wystąpiła grupa dziecięca , młodzieżowa i dorosłych. „Mali Świerczkowiacy” prezentowali tańce i zabawy z regionów Lachów Sądeckich, Górnego Śląska, Rzeszowa, Łowicza i Lublina. „Świerczkowiacy” zatańczyli  Kujawiaka z oberkiem w połączeniu ze zwyczajem śmigusa dyngusa , który polegał na polewaniu się wodą i Krakowiaka z Lajkonikiem. Wśród występujących tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca dzieci zobaczyły  jak tańczy pani King Biel- Dubiel i pan Tomasz Domaredzki , z którymi spotykają się na co dzień, na próbach.

W czasie koncertu o obrzędach wielkanocnych dawnej wsi polskiej opowiadała pani Patrycja Hajek z Muzeum Etnograficznego w Tarnowie.

Po koncercie „Mali Radłowianie” spotkali się z panią Kingą - choreografem naszego zespołu i  zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

  

Złoty Gryf Dębica

Dnia 31 marca 2019 roku w Dębicy odbył się X Podkarpacki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych  „ Złoty Gryf”. W tym jubileuszowym konkursie po raz pierwszy wziął udział nasz Zespół Ludowy „ Mali Radłowianie”. Wystąpił on w kategorii zespołów artystycznie opracowanych i w przedziale wiekowym od 13 do 19 lat. Poziom występów był bardzo wysoki, a oceniało je jury w składzie : pani Beata Rompała, pan Romuald Kalinowski i pan Stanisław Wiktor. W grupie 12 zespołów występujących w tej kategorii  „ Mali Radłowianie”  jako jedyni otrzymali wyróżnienie. Zespół zaprezentował tańce Lachów Sądeckich: sądeckiego krakowiaka, szuroka, ciętą polkę i krzyżoka, a akompaniowała mu Kapela Ludowa „ Radłowianie” działająca przy Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa  w Radłowie. W oczekiwaniu na werdykt jury członkowie zespołu korzystając z ładnej pogody odpoczywali na pobliskim placu zabaw , także podziwiali występy innych zespołów.

  

Innowacyjne działania Samorządu Uczniowskiego

         Samorząd Uczniowski działa w naszej szkole niezwykle prężnie. W trakcie cotygodniowych spotkań przedstawiciele każdej z klas mogą uczestniczyć w ,,burzy mózgów”, w trakcie której zastanawiamy się jakie działania należy podjąć, aby nasza szkoła była bezpieczniejsza, cichsza, atrakcyjniejsza. Jako opiekunowie SU pomagamy naszym uczniom w realizacji ich pomysłów.

         Niewątpliwie działaniem innowacyjnym, jakie udało nam się zrealizować był zakup kanap do kącika czytelniczego, zwanego przez niektórych ,,kącikiem wyciszenia”. Uczniowie mogą tu spokojnie porozmawiać, odpocząć na wygodnych fotelach i poczytać książki, które sami wcześniej zgromadzili.

         Drugi etap wprowadzenia innowacji stanowiła aranżacja przestrzeni szkolnej do gier ruchowych. Z naszej inicjatywy na korytarzu szkolnym pojawiły się piankowe kostki domina i gry w klasy. Uczniowie mogą też wyciszyć się w trakcie przerw w osobnym pomieszczeniu. Mają tam do dyspozycji zestawy klocków. Opiekę nad nimi sprawuje wtedy p. Halina Winiarska.

          Celem naszych inicjatyw jest uświadomienie dzieciom, że warto zastąpić grę na smartfonie, tablecie czy komputerze tradycyjną grą planszową, rozmową z przyjaciółmi czy poświęcenie czasu książce. 

Złaz Powitanie Wiosny "Marzanna 2019"

Rekolekcje Wiekopostne.

W dniach 01-03.04.2019 r. odbędą się rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej.

W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa uczniów i odbycia lekcji w tych dniach będą odbywać się zajęcia dydaktyczne zgodnie z planem. Uczniowie wraz z nauczycielami zgodnie z harmonogramem rekolekcji udają się do kościoła
w Radłowie w celu wysłuchania nauk rekolekcyjnych, a następnie wracają
do szkoły.

Nauczyciele uczący w danych klasach sprawują opiekę nad uczniami w czasie ich pobytu w kościele oraz poprzez dopilnowanie ich w drodze do i z kościoła.

Harmonogram rekolekcji

Data

Godzina nauk

Klasy

Uwagi

Poniedziałek

01.04.2019

9.00-10.30

7, 8 i 3 gimnazjum

Po naukach uczniowie wracają na lekcje do szkoły.

11.00-12.30

1-6

Po naukach uczniowie odbierani są przez rodziców z kościoła lub są odprowadzani przez nauczycieli na świetlicę.

Wtorek

02.04.2019

10.00 -10.30

 

10.30 spowiedź

 

Wszystkie dzieci

 

Klasy IV-VIII i gimnazjum

Klasy I-III wracają do szkoły

Po spowiedzi powrót do szkoły

Środa

03.04.2019

9.00-10.30

7, 8 i 3 gimnazjum

Po naukach uczniowie wracają na lekcje do szkoły.

11.00-12.30

1-6

Po naukach uczniowie odbierani są przez rodziców z kościoła lub są odprowadzani przez nauczycieli na świetlicę.

 

Warsztaty taneczne Zespołu Ludowego „Mali Radłowianie”.

W dniach 15-16 marca 2019 roku członkowie Zespołu Ludowego „ Mali Radłowianie” uczestniczyli w warsztatach tanecznych, które odbyły się w miejscowości Krempachy. Tancerze zamieszkali w przytulnych domkach Gospodarstwa Agroturystycznego pani Marii Wnęk. W czasie pobytu na zgrupowaniu  tancerze pod czujnym okiem pani choreograf  Kingi Biel- Dubiel i pana Tomasza Domaredzkiego doskonalili swoje umiejętności taneczne. Szlifowali  układy taneczne poloneza, oberka, tańców z regionu żywieckiego, tańce sądeckie. W piątek w godzinach wieczornych „ Mali Radłowianie” spotkali się z tancerzami zespołu „Zielony Jawor”, którego choreografem jest pani Maria Wnęk. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w próbie zespołu. Poznali elementy tańców spiskich, a także  włączyli się w te tańce. W drugim dniu zespół  również doskonalił swoje umiejętności taneczne. Natomiast w godzinach popołudniowych członkowie naszego zespołu wzięli udział w zajęciach plastycznych prowadzonych przez panią Marię Wnęk- artystkę, malarkę. Uczestnicy zespołu malowali na drewnie. Wykonali  anioły, deseczki kuchenne, serduszka, świeczniki, koniki na biegunach. Każdy tancerz z pobytu na warsztatach przywiózł sobie własnoręcznie wykonaną pamiątkę. Od pani Marii Wnęk „ Mali Radłowianie” otrzymali pięknego anioła, który będzie zdobił gablotę zespołu i będzie przypominał o spotkaniu z Zespołem Regionalnym „ Zielony Jawor”. Pobyt na zgrupowaniu to również miło spędzony  czas, integracja zespołu, bliższe poznanie się.

Opiekę nad zespołem w czasie wyjazdu sprawowały  panie: Halina Winiarska i Urszula Szczupał.

Wyjazd był możliwy dzięki naszym sponsorom, którym tancerze serdecznie dziękują za pomoc. A są to:

Firma Handlowo Usługowa Brukarstwo i Budownictwo „ Wiktoria”- państwo Aneta i Robert Bieryt, Firma Budowlana „Vision-Bau” -pan Sławomir Kołodziej, Firma „Bratko”- pan Jerzy Seremet, pan Marek  Krupa- Usługi Remontowo- Budowlane” Krup- Mar”, państwo Maria i Krzysztof Pach, pan Krzysztof Kupisz, państwo Maria i Tadeusz Jachimek, pan Stanisław Jachimek, państwo Teresa i Marek Podraza, Zakład Produkcji Metalowej „Mikron”, pan Konrad Rudziński, ks. Stanisław Pazdan, Biuro Biegłych Rewidentów w Tarnowie.

Zebranie dla rodziców.

Dnia 20 marca 2019 roku w Zespole Szkół w Radłowie odbyło się zebranie dla rodziców. Tego dnia Zespół Ludowy „ Mali Radłowianie” zaprezentował swoje umiejętności taneczne przed zebranymi rodzicami. Młodsza dzieci: z przedszkola i klas 1-3 zatańczyły chodzonego, krakowiaka i poloneza. Młodzież zaprezentowała tańce Lachów sądeckich: szuroka, krzyżoka, ciętą polkę i krakowiaka sądeckiego, a także zatańczyła oberka. W czasie występu tancerzom przygrywał pan Tomasz Domaredzki, a nad tańcami szczególnie młodszych dzieci czuwała pani Kinga Biel – Dubiel, choreograf zespołu.

Tancerze zostali nagrodzeni dużymi brawami. Dyrektor szkoły ,pan Marek Urbanek podziękował tancerzom, rodzicom za zaangażowanie w prace zespołu, pani choreograf za tak profesjonalne przygotowanie zespołu, muzykowi, Gminnemu Centrum Kultury i Czytelnictwa  za finansowanie, pani Urszuli Szczupał za opiekę nad zespołem.

Góra grosza 2018/19

 

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 1b, 2a, 2b, 3a, 3b, 4a, 5a,5b, 6a włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Skarbnicy poszczególnych klas w grudniu i styczniu zbierali pieniądze od kolegów i koleżanek. Następnie skarbnik Samorządu Uczniowskiego zgromadził wszystkie monety, które zostały przeliczone i posegregowane według nominałów. Po spakowaniu w uszyte woreczki i kartonowe pudełko zostały wysłane na poczcie. W tym roku szkolnym udało się zebrać 5775 monet na łączną kwotę 188 złotych i 87 groszy. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego serdecznie dziękują uczniom i nauczycielom za poważne potraktowanie akcji i solidne zbieranie pieniędzy.

Talent

Gra terenowa

Dnia 4 marca 2019 r. Szkoła Podstawowa w Radłowie po raz trzeci zorganizowała edukacyjną grę terenową "Tropem Niezłomnych Radłowian" dla wszystkich szkół w gminie. Gra związana jest tematycznie z obchodami Dnia Żołnierzy Wyklętych, a jej głównym założeniem jest budzenie świadomości narodowej wśród młodzieży oraz zachęcenie do rozwijania  wiedzy historycznej i  aktywności  intelektualnej. Uczestnictwo  w grze  pozwoliło  młodym ludziom poznać  bliżej Małą  Ojczyznę, jej zabytki  i  urokliwe  zakątki, odnaleźć  ślady  znanych postaci oraz podniosło poziom wiedzy historycznej związanej z działalnością żołnierzy wyklętych, czyli  tych, którzy  marzyli o powojennej Polsce wolnej, suwerennej i polskiej, którzy wyklęci przez PRL-owskie władze  byli prześladowani, ścigani, torturowani, więzieni, mordowani, o których pamięć miała zaginąć.
W grze wzięli udział  przedstawiciele  sześciu szkół w gminie.  Uczestnicy otrzymali  karty gry oraz mapę z  zaznaczonymi miejscami, do których należało dotrzeć w określonym czasie  zgodnie ze wskazówkami i wykonać  przygotowane  zadania. Grupy wędrowały  wraz z opiekunami. Uczniowie  musieli wykazać się znajomością historii Polski i Radłowa, wiedzą dotyczącą żołnierzy wyklętych  oraz umiejętnościami związanymi  z orientacją w terenie,  czytaniem  mapy i wykorzystaniem  wskazówek, pierwszą pomocą, pracą w grupie, logistyką oraz zachowaniem się w różnych sytuacjach. Za poprawne wykonanie zadań przyznawane były  punkty. Trzy zespoły, które uzyskały największą ilość punktów z gry terenowej weszły  do finału, czyli rozgrywki teoretycznej wiedzy historycznej związanej z żołnierzami wyklętymi. Ostatecznie wygrał zespół, który zdobył  największą sumę punktów z wszystkich zadań. W tym roku gratulowaliśmy zwycięstwa  uczniom z Przybysławic. Słoneczna pogoda, chęć rywalizacji i dobre humory sprzyjały uczestnikom gry, którzy zadowoleni spotkali się przy  ciepłej herbacie i smacznej drożdżówce  po trudach wędrówki.

Akademia

1 marca w naszej szkole uczennice klasy VII b wraz z wychowawczynią przygotowały akademię poświęconą Żołnierzom Wyklętym. Bohaterką przedstawienia była Inka czyli Danuta Siedzikówna, której tragiczne losy stały się kanwą wystawianej historii. Zaangażowanie dzieci i nowatorskie podejście do tematu przyniosły efekt w postaci wzruszającego i wartościowego widowiska, które zostało ciepło przyjęte przez uczniów i zaproszonych gości.

Serdecznie dziękujemy klasie VII b ( szczególnie Amelii Sroce ) oraz pani Anecie Szkarłat za zaangażowanie w ten wyjątkowy projekt.

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasza misja to tradycja
Szkoła z misją
Termomodernizacja budynku
Poezja lustrem rzeczywistości
Jan Paweł II - człowiek wielu pasji.
Losowa Fotka


Z pamiętnika prababci
Wygenerowano w sekund: 0.11 4,945,662 unikalne wizyty