Listopad 21 2018 08:41:06
Szkoła
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Zamówienia publiczne
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Głosowanie

Obchody 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Pszczynie

Jak co roku 1 września nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej społeczności szkolnej w Pszczynie. Delegacja uczniów pod opieką pani Haliny Winiarskiej uczestniczyła w pielgrzymce patriotycznej, aby uczcić pamięć poległych tam przed 79 laty żołnierzy pochodzących z naszego terenu.

            Uroczystości związane z obchodami 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej rozpoczęły się mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Boskiej Częstochowskiej w Pszczynie. Następnie uczestnicy obchodów przemaszerowali na cmentarz wojenny "Pod Trzema Dębami" w parku pszczyńskim. To tutaj spoczywa 205 żołnierzy Wojska Polskiego, którzy oddali życie 1 i 2 września 1939 roku w walce z wojskiem niemieckim oraz 20 Powstańców Śląskich i harcerzy z Pszczyny, którzy zostali rozstrzelani 4 września 1939 roku przez niemieckiego najeźdźcę.

Święto Patrona Szkoły

Święto Patrona Szkoły

10 września 2018 roku społeczność radłowskiej podstawówki obchodziła Święto Patrona Szkoły. Podczas uroczystej akademii uczniowie pokazali zebranej publiczności opowieść o bohaterach spalonej radłowskiej szkoły i czasach okupacji niemieckiej. Na ekranie pojawiały się oryginalne nagrania i filmy z pierwszych dni września. W dobitny sposób ukazano heroizm i poświęcenie polskiego żołnierza podczas kampanii wrześniowej. Honorowym gościem uroczystości był Jego Magnificencja Prorektor Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie prof. dr  hab. Edward Mleczko. Pan profesor opowiedział uczniom o swoich początkach kariery sportowej i naukowej. Po części oficjalnej odbył się zawody lekkoatletyczne w  konkurencjach: bieg  na 300m, skok w dal i skok  wzwyż. W zawodach wzięli udział młodzi sportowcy z Radłowa, Zabawy i Woli Radłowskiej. Zawody prowadził Pan Ryszard Jasicz - trener lekkiej atletyki.

W uroczystości wzięli udział:  Zastępca Burmistrza Wiesław Armatys, Ks. Proboszcz Janusz Maziarka, płk Edmund Tyszka i  kpt.  Zbigniew Babiuch  z Tarnowskiego Oddziału Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Pan Mieczysław Barys - syn uczestnika kampanii wrześniowej Stanisława, Pan Jacek Skrabot i Przemysła Kaszczyszyn członkowie SRH Wrzesień '39, Pan Konrad Rudziński oraz Joanna Ryglicka z Rady Rodziców Zespołu Szkół w Radłowie.

 

Wakacje nad Morzem Bałtyckim

W ramach realizacji projektu unijnego ,,W Gminie Radłów uczymy się na 6” 78 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów w Zabawie, Woli Radłowskiej i Radłowa uczestniczyło w obozie językowym. Kolonia ta została zorganizowana w Jastrzębiej Górze w dniach 19.08- 31.08. 2018r. Uczniowie pod opieką m.in. nauczycieli naszej gminy tj. S. Jrli, K. Machalskiej i T. Urbanek nie tylko doskonalili umiejętności płynnego posługiwania się j. angielskim, ale także realizowali bogaty program kolonijny. Zwiedzili Gdańsk, Gdynię, Sopot, Władysławowo i Jastrzębią Górę. Odbyli rejs statkiem po Morzu Bałtyckim. Zobaczyli widok z latarni morskiej w Rozewiu i najdalej wysunięty na północ punkt zwany Gwiazdą Północy. Odwiedzili także Muzeum Figur Woskowych. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z kaszubskim gawędziarzem, który opowiadał o tradycjach i zwyczajach, strojach folklorystycznych i starych instrumentach tego regionu. Odbyły się dyskoteki, ognisko i liczne konkursy- karaoke, baloniada,  rzeźby z piasku, czystości a także zawody sportowe- piłka siatkowa, piłka nożna, mecz piłkarzyków, turniej ping- pong. Czas ten umilały piesze wędrówki po plaży, puszczanie lampionów, widoki wschodu i zachodu Słońca. Dzieci uczyły się samodzielności, współzawodnictwa, współpracy zespołowej jak również radzenia sobie z tęsknotą za domem rodzinnym. Plażowanie, kąpiele morskie i przed wszystkim czyste powietrze bogate w jod na pewno korzystnie wpłynie na zdrowie i kondycje naszych dzieci.

T. Urbanek

Fot. D. Machalski

Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły 10.09.2018r. (poniedziałek)

Świetlica 6:30 - 8.00

8:00 - spotkanie uczniów w klasach z wychowawcami

9:00 - akademia na sali gimnastycznej

10:00 - 11:00 zawody lekkoatletyczne

11:00 - obiad

11:30 - odjazdy autobusów

11:00 - 16:00 zajęcia świetlicowe


Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami 

szkoła podstawowa 11.09.2018r. godz. 17.00

przedszkole 6.09.2018r godz. 17.30

Zajęcia z Programowania Robotów

Robotyka - harmonogram zajęć taki jak w ubiegłym roku szkolnym.

Zajęcia rozpoczynają się 20 sierpnia 2018 r.

Grupa 1. Dzieci 4 – 7 lat z opiekunami - Poniedziałek 1345-1600 

Grupa 2. Dzieci 4 – 7 lat z opiekunami – Poniedziałek 1630-1845

Grupa 3. Klasa  2 i 3 - Czwartek 1245-1500

Grupa 4. Klasa 4 i 5 - Środa 1500-1715

Grupa 5. Klasa 6 i 7 - Czwartek 1515-1730

Grupa 6. Klasa 8 i  gimnazjum - Piątek 1500 – 1715

  

Mali Radłowianie

Dnia 20 czerwca 2018 roku Zespół Ludowy „ Mali Radłowianie” wystąpił gościnnie dla uczniów ze Szkoły Podstawowej z Przybysławic. Tancerze zatańczyli tańce Krakowa Wschodniego: warszawiankę od Niecieczy, kulawą polkę,  polkę jadownicką i krakowiaka. W drugim bloku zespół zaprezentował tańce Lachów Sądeckich: szuroka, krzyżoka, ciętą polkę i krakowiaka sądeckiego. Zespołowi w czasie występu przygrywał pan Tomasz Domaredzki.

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. miała wyjątkową oprawę z uwagi na udział w niej Jego Magnificencji Prorektora Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie prof. dr. hab. Edwarda Mleczki i Burmistrza Radłowa Pana Zbigniewa Mączki.

Pan Profesor ze wzruszeniem wspominał swoją naukę w Szkole Podstawowej w Radłowie, która mieściła się w obecnym ratuszu. Na ręce dyrektora ZS w Radłowie Marka Urbanka przekazał monumentalne wydanie „Polska. Wielka Księga Historii”. Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce, otrzymali nagrody książkowe, które wręczyli  Pan Profesor, Pan Burmistrz, przedstawiciele Rady Rodziców i Stowarzyszenia „Radłowskie Orły”. Członek zarządu Koła Łowieckiego „Łoś” w Tarnowie Pan Andrzej Gacoń przekazał  dyplomy i nagrody książkowe uczniom zaangażowanym w inicjatywy ekologiczne koła, współpracującego od lat ze szkołą.

Pożegnanie klas trzecich

W czwartek przed zakończeniem roku szkolnego pożegnaliśmy uczniów klas trzecich. Uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny w którym wspominali lata spędzone w gimnazjum. Ciekawa okazała się prezentacja multimedialna ukazująca 3 lata spędzone w murach szkoły. Na koniec absolwenci podziękowali nauczycielom i wręczyli piękne róże.

Podsumowanie roku

W środę w klasach szkoły podstawowej podsumowano kończący się rok szkolny 2017/2018. Wręczono dyplomy i nagrody dla uczniów udzielających się w samorządzie szkolnym, poczcie sztandarowym i Szkolnej Kasie Oszczędności. Nagrody otrzymali liderzy z poszczególnych przedmiotów oraz prymus szkoły  uczennica klasy 5a  Małgorzata Szklanny, która uzyskała średnią 5,82. Gratulujemy wszystkim uczniom bardzo dobrych wyników !  Rada Rodziców ufundowała także nagrody książkowe uczniom, którzy włączyli się w zbiórkę surowców wtórnych (makulatura, butelki  PET, nakrętki, baterie).

 

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasz misja to tradycja
Termomodernizacja budynku
Losowa Fotka


Teatrzyk
Wygenerowano w sekund: 0.12 3,884,392 unikalne wizyty