Marzec 22 2019 11:04:15
Szkoła
RODO
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Zamówienia publiczne
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia sportowe
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Wizyta w mieście Sambor na Ukrainie.

 

W dniach od 16 do 20 listopada 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół w Radłowie ,uczniowi z Niwki, tancerze Zespołu Ludowego „Mali Radłowianie” wzięli udział w wycieczce na Ukrainę. Podróż odbyła się w ramach wymiany międzynarodowej pomiędzy młodzieżą z miasta Sambor, a młodzieżą z Radłowa i Niwki , która w lipcu tego roku z życzliwością przyjęła gości. W wyjeździe uczniom towarzyszyli  przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Radłów: burmistrz, pan Zbigniew Mączka i przewodniczący Rady Gminy pan Piotr Kapera, nauczyciele: pani Halina Winiarska, pani Teresa Padło, pani Urszula Szczupał, pan Paweł Jachimek, a także rodzice: pani Anna Kędzior, pani Beata Klich, pani Magdalena Nowak, pani Marta Cegielska i pani Anna Ptaśnik. Organizatorem wyprawy była pani Diana Dembicka. Pierwszego dnia pobytu na Ukrainie uczniowie uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym przygotowanym przez kolegów z miasta Sambora i ich rodziców. Kolejnego dnia wycieczkowicze zwiedzili miasto Sambor, poznali jego historię , odwiedzili miejsca sakralne, natomiast w godzinach popołudniowych wzięli udział w Gali podczas , której młodzież z zespołu „ Barwy” prezentowała swoje umiejętności taneczne. W niedzielę turyści odwiedzili miasto Truskawiec, korzystając z basenów termalnych, a po południu w Delfinarium obejrzeli piękne pokazy delfinów i fok. Następny dzień to udział w zajęciach plastyczno-  technicznych w Domu Kultury. Uczniowie wykonywali ptaki z siana i traw, aniołki z koralików, opaski na rękę i laurki z orgiami. Popołudnie i wieczór młodzież spędziła w domach u zaprzyjaźnionych rodzin. Wtorek był już ostatnim dniem pobytu na Ukrainie. Tego dnia wycieczkowicze zwiedzili piękne miasto Lwów, poznali legendy z nim związane, odwiedzili Katedrę Lwowską, przeszli trasą podziemną pod miastem i widzieli kopalnię kawy. Odwiedzili też Cmentarz Orląt Lwowskich, gdzie  złożyli kwiaty i zapalili znicz. Ukraina przywitała wycieczkowiczów już dosyć niskimi temperaturami, ale życzliwości mieszkańców miast Ukrainy była tak duża, że wszystkim na długo pozostaną tylko miłe wspomnienia. Przybory szkolne, które zbierane były w szkole  w akcji „ Wyprawka dla żaka” trafiły do sierocińca w Samborze. Sprawiły one dzieciom bardzo dużo radości.

Urszula Szczupał

Rekrutacja

Szanowni Rodzice!

 

Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej znajdują się materiały informacyjne dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. W materiałach tych opisano szczegółowo zasady rekrutacji, w tym terminy egzaminów i sposób punktowania. Powyższe informacje odpowiedzą na wiele pytań i wątpliwości związanych z naborem do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Link do strony –  www.men.gov.pl

 

Andrzejki

W drodze na finał wojewódzki…

Kolejny świetny występ zanotowali uczniowie ZS w Radłowie. W półfinale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej halowej piłki nożnej po raz kolejny nie przegrywając żadnego meczu, zapewnili sobie historyczny, pierwszy awans ZS w Radłowie na finał wojewódzki w piłce nożnej halowej. Sukces ten jest na pewno, jest owocem pracy jaką wykonuje Trener Marek Kowalik, prowadząc oddział klasy sportowej w ZS w Radłowie. Gdyby inicjatywa, którą ponad 2 lata temu poparł obecny Burmistrz Pan Zbigniew Mączka, pewnie by tego sukcesu nie było, a tak to możemy się cieszyć, gdyż oddział klasy sportowej przynosi już małe sukcesy. Warto dodać tutaj, iż uczeń Karol Jonak w obecnej rundzie grający w zespole Bruk Bet Termalica Nieciecza uzyskał awans do Małopolskiej Ligi Trampkarzy, będąc jej czołowym strzelcem, uczniowie Bartosz Wilkosz, Konrad Kuczek, Jakub Jasek, Jakub Nowak grający obecnie w zespole TAP Tarnów, także uzyskali awans ale do Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych będąc jej czołowymi zawodnikami. Natomiast uczniowie: Mikołaj Brożek, Jakub Baran, Filip Iwaniec, Marcel Kurtyka, Kacper Olesiński, Kamil Leśniowski grający w zespole juniorów starszych LUKS Radłovia Radłów, ciągle liczą się w walce o awans do 1 Ligi Juniora starszego, będąc wiceliderem rozgrywek juniorów, organizowanych przez PPN Żabno.

ZS Radłów – SP Gręboszów 5:2 (Karol Jonak x3, Marcel Kurtyka, Jakub Jasek)

ZS Radłów – SP Okocim 3:2 (Konrad Kuczek x2, Jakub Nowak)

ZS Radłów – SP 24/Gim Nr 2 Tarnów 1:1 (Karol Jonak)

Skład: Marcel Kurtyka, Patryk Rzepecki, Mikołaj Brożek, Karol Jonak, Jakub Nowak, Konrad Kuczek, Gabriel Lorkiewicz, Filip Iwaniec, Jakub Jasek, Norbert Czermak, Bartosz Wilkosz.

Śniadanie daje moc.

Wspólne śniadanie w szkole 
8 listopada w naszej szkole dla uczniów klas 1–3 zorganizowany został dzień w ramach ogólnopolskiego programu „Śniadanie Daje Moc”. Od samego rana młodzież należąca do Szkolnego Klubu Wolontariusza ustawiła stoliki i krzesełka oraz pomysłowo nakryła stoły. Uczniowie pomogli także pokroić i rozłożyć zakupione artykuły spożywcze. Rodzice i dziadkowie również aktywnie włączyli się w przygotowania. Upiekli chrupiące chlebki, zrobili domowe masło i serki. W bieżącym roku szkolnym dzieci samodzielnie  przygotowały sobie smaczne kanapki z przyniesionych produktów. W tym dniu uczniowie uczestniczyli także w zajęciach warsztatowych zorganizowanych przez pracowników Publicznego Samodzielnego Ośrodka Zdrowia w Radłowie. Asystentka stomatologa, Pani Joanna Ryglicka i pielęgniarka, Pani Aneta Szkarłat przekazały uczniom wiedzę na temat wpływu posiłków na zdrowie zębów. Przypomniały także, w jaki sposób dbać o zęby, aby były zdrowe i mocne. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do włączenia uczniów do ogólnopolskiego programu i zorganizowania w szkole „Dnia Śniadanie Daje Moc”. 

Konkurs plastyczny klas I – III ,,Kocham moją Ojczyznę – Polskę”.

W miesiącu listopadzie 2018 roku , w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w szkole podstawowej w Radłowie odbył się konkurs plastyczny

pod nazwą ,,Kocham moją Ojczyznę- Polskę”, Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród  uczniów klas młodszych. Wzięło w nim udział trzydzieści troje uczniów ze wszystkich klas I – III. Komisja konkursowa w składzie p. Beata Maciaszek, p. Danuta Sygnarowicz oraz p. Sylwia Pamuła wyróżniła osiem zdaniem komisji najpiękniejszych prac. Autorzy tych prac otrzymali nagrody książkowe, ołówki, długopisy oraz pamiątkowe dyplomy. Pozostałe prace zostały nagrodzone słodką czekoladą, długopisami ,ołówkami oraz pamiątkowymi dyplomami. Koordynatorem konkursu była pani Danuta Grabska.    

Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie: Kamil Tomaszek, Jakub Piotrowski, Daria Kocik, Joanna Strojna, Natalia Białek, Michał Łoboda, Justyna Frączek, Zuzanna Kobos. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Szkolny konkurs plastyczny „Moja Polska niepodległa”

Wyniki konkursu:

I miejsce – Amelia Klich

II miejsce – Kornelia Klich

III miejsce – Jagoda Tracz

Wyróżnienia: Stanisław Kuczek, Karolina Bibro

Koordynator projektu – mgr Agnieszka Seremet

Szkolny konkurs poetycki „ Polska – mój dom”

Wyniki konkursu:

I miejsce – Kamila Witek

II miejsce – Julia Chmura

III miejsce – Anna Szkarłat

Wyróżnienia: Amelia Sroka, Wiktoria Polak, Zuzanna Latawska , Wiktoria Frysztak

Koordynator projektu – mgr Danuta Sygnarowicz

100 Rocznica Odzyskania Niepodległości

                     9 listopada  w ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania  Niepodległości odbyła się w Zespole Szkół  w Radłowie uroczystość, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. Po odśpiewaniu hymnu państwowego  zebrani obejrzeli program artystyczny „Historia w czarach zaklęta”, który  został przygotowany przez szkolne koło teatralne „Epitet” pod kierunkiem nauczyciela j. polskiego Danuty Sygnarowicz. Zostały również zaprezentowane wiersze patriotyczne napisane przez uczniów i rodziców naszej szkoły w ramach innowacji pedagogicznej „Poezja lustrem rzeczywistości” realizowanej przez Danutę Sygnarowicz. Po części artystycznej odbyło się podsumowanie szkolnych konkursów: poetyckiego „Polska – mój dom” i plastycznego „Moja Polska”.

Następnie płk Edmund Tyszka w imieniu Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego odznaczył  Burmistrza Radłowa Zbigniewa Mączkę, dyrektora Zespołu Szkół                     w Radłowie Marka Urbanka i pedagoga szkolnego Halinę Winiarską pamiątkowymi odznakami. Odznaczenia są potwierdzeniem rzetelnej pracy środowiska lokalnego i szkoły na rzecz kształtowania postaw patriotycznych dzieci i  młodzieży.

W uroczystości wzięli udział:  Zastępca Burmistrza Wiesław Armatys, Ks. Proboszcz Janusz Maziarka, płk Edmund Tyszka, ppłk Jerzy Konieczny  i  kpt.  Zbigniew Babiuch                          z Tarnowskiego Oddziału Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Jacek Skrabot                      ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Wrzesień 1939 r.”, Marta Kluza i Joanna Ryglicka z Rady Rodziców, Teresa Szklanny,  prezes Stowarzyszenia „Radłowskie Orły”,  Konrad Rudziński z Urzędu Miejskiego w Radłowie, Tomasz Szczepanik, radłowianin, przedsiębiorca wspierający liczne szkolne przedsięwzięcia.

 

 

 

 

 

Rekord dla Niepodległej

9 listopada 2018r. o godzienie 11:11 w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości nasza szkoła zaśpiewała 4-zwrotkowy hymn narodowy.

Szlakami Legionistów

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasza misja to tradycja
Szkoła z misją
Termomodernizacja budynku
Losowa Fotka


Mikołaj w przedszkolu
Wygenerowano w sekund: 0.12 4,336,392 unikalne wizyty