Września 20 2020 15:08:31
Szkoła
RODO
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Zamówienia publiczne
Sprawozdania finansowe
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia sportowe
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Gminnych Obchodach Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
Jednym z ważniejszych elementów harcerskiej służby jest kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich poprzez udział  w uroczystościach środowiskowych i obchodach świąt państwowych. 1 marca uczestniczyliśmy w Gminnych Obchodach Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".  Po Mszy Świętej udaliśmy się  przed tablicę upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych, przy której pełniliśmy wartę honorową oraz zapaliliśmy znicze. Następnie wzięliśmy udział w części artystycznej poświęconej Żołnierzom Wyklętym.  
KOLEJOWE ABC
Radłowski Mistrz Języka Ojczystego Roku 2020
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego, ustanowione przez UNESCO podczas 30. Sesji Konferencji Generalnej 17 listopada 1999 roku. Odsyła do tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w Dhace w Bangladeszu. Podczas pokojowej demonstracji 21 lutego 1952 roku zginęło pięciu studentów domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Data ta ma nie tylko upamiętniać przywołane wydarzenia, ale także przypominać o różnorodności językowej, o tym, iż język to najpotężniejsze narzędzie ochrony i rozwoju wspólnego dziedzictwa kulturowego ludzkości.
Nasi uczniowie po raz pierwszy stanęli w szranki o tytuł Radłowskiego Mistrza Języka Ojczystego. Organizatorem tego wymagającego turnieju było Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Po emocjonujących zmaganiach tytuł Radłowskiego Mistrza Języka Ojczystego Roku 2020 zdobył Jan Kapera, uczeń klasy 7a. Nagrodę książkową i dyplom wręczyła naszemu Mistrzowi Pani dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie Barbara Marcinkowska.
Gratulujemy Janowi i życzymy dalszych sukcesów. Serdecznie dziękujemy Gminnemu Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, w szczególności paniom: Katarzynie Baran i Barbarze Kruk za zorganizowanie konkursu, wspaniałą atmosferę i upominki.
Tak zorganizowane obchody święta zwracają uwagę uczniów na potrzebę troski o język ojczysty, jego promocję, ochronę różnorodności językowej jako źródła dziedzictwa kulturowego.
Kolejne cenne eksponaty
26.02.2020 w naszej szkole gościliśmy Pana Mieczysława Barysa, który podarował nam kolejne cenne eksponaty do Szkolnej Izby Pamięci. Są nimi:
hełm francuski Adrian, hełm francuski Otan, bagnet francuski Gras z 1878 r.,
bagnet niemiecki S 84/98, rewolwer BULL DOG.
Przypomnę, że Pan Mieczysław Barys już wcześniej przekazał nam cenne pamiątki po swoim dziadku Mieczysławie i ojcu Stanisławie, którzy walczyli w czasie II wojny światowej. Bardzo dziękujemy Panu Barysowi za przekazanie wartościowych eksponatów do naszej kolekcji.

Opiekun Szkolnej Izby Pamięci
Piotr Malec
MASTER OF ENGLISH
28 lutego w naszej szkole odbył się I Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Master of English”. Celem konkursu było rozwijanie praktycznej znajomości języka wśród uczniów oraz stworzenie im możliwości sprawdzenia swojej wiedzy w rywalizacji z innymi uczniami. W konkursie uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych z Zabawy, Woli Radłowskiej, Przybysławic, Niwki, Biskupic Radłowskich i z Radłowa. 32 entuzjastów nauki tego języka walczyło o zaszczytny tytuł: Master of English - Mistrza Języka Angielskiego. Komisja Konkursowa wybrała najlepszych w obrębie każdej kategorii:
Klasy VI- Jan Mikuta , Zespół Szkół w Radłowie,
Klasy VII- Małgorzata Szklanny, Zespół Szkół w Radłowie,
Klasy VIII- Karolina Błoniarz, Zespół Szkół w Woli Radłowskiej.
Zwycięzcom gratulujemy wysokich wyników, wszystkim uczestnikom świetnych kompetencji językowych, a opiekunom wspaniałych efektów pracy.
Dziękujemy i zapraszamy za rok na II edycję konkursu.
Marta Maślak i Joanna Małek
Zbiórka harcerska
Ostatnia zbiórka naszej drużyny miała nietypowy charakter. Rozpoczęliśmy ją od poprowadzenia Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży. Następnie, w ramach przygotowań do niedzielnej uroczystości z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych , poćwiczyliśmy w terenie musztrę, Na koniec czekała na harcerzy niespodzianka - relaks na kręgielni. Dziękujemy Panu Burmistrzowi i wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego obiektu, bo naprawdę można tutaj odpocząć i aktywnie spędzić czas. Panu Jerzemu bardzo dziękujemy za opiekę i cierpliwość.
„ Mali Radłowianie”

Dnia 16 lutego 2020 r. w Miejskim Centrum Kultury w Radłowie odbyła się uroczystość Jubileuszy Małżeńskich oraz wręczenia srebrnych medali za „Zasługi dla Obronności Kraju” rodzicom synów służących w szeregach wojska polskiego.
Parom świętującym Jubileusz 50- lecia pożycia małżeńskiego odznaczenia w imieniu Pana Prezydenta Andrzeja Dudy wręczył Pan Burmistrz Zbigniew Mączka.
Medale za „Zasługi dla Obronności Kraju” wręczył ppłk. Piotr Waręcki Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie. Zespół Ludowy „ Mali Radłowianie” wziął udział w tej pięknej uroczystości i swoim występem ubogacił ją. Grupa młodzieżowa zatańczyła oberka i tańce żywieckie, natomiast grupa dziecięca zaprezentowała poloneza i krakowiaka. Zespołowi towarzyszyła Kapela „Radłowianie” działająca przy Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa.
Jubilaci przyjęli życzenia od władz samorządowych, a Pary świętujące Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego zostały odznaczone „Medalem za długoletnie pożycie małżeńskie” – aktu dekoracji w imieniu Pana Prezydenta Andrzeja Dudy dokonał Pan Burmistrz Zbigniew Mączka.
`
`
.
Zbiórka karmy dla zwierząt

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Szkoła Podstawowa
tel. 146782797
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasza misja to tradycja
Szkoła z misją
Termomodernizacja budynku
Poezja lustrem rzeczywistości
Jan Paweł II - człowiek wielu pasji.
Losowa Fotka


Projekt etnolog
Wygenerowano w sekund: 0.04 6,271,190 unikalne wizyty