Marzec 21 2018 15:37:55
Szkoła
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Podręczniki
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Zebrania i konsultacje dla rodziców
Stołówka
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Swoją radością dzielimy się z innymi

Tegoroczne szkolne andrzejki stały się okazją do świetnej zabawy, ale także do zorganizowania akcji pomocowej. Przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariusza zorganizowali salon makijażu oraz komnatę wróżb. Uczniowie ze Szkolnego Koła PCK z  pomocą rodziców upiekli pyszne ciasteczka z wróżbami. Nie zapomnieli także o dzieciach mieszkających w uboższych krajach. Z myślą o nich zgromadzili, a następnie sprzedali maskotki, ceramiczne figurki oraz zabawki. Uczennica klasy 2a Maria Trytek napisała  list, który wraz z uzyskanymi pieniędzmi został przekazany absolwentowi naszej szkoły, księdzu Tomaszowi Fajtowi. który wyjeżdża na misje do Boliwii. Ksiądz Tomasz ten skromny dar przeznaczy na pomoc boliwijskim dzieciom. 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania i przeprowadzenia tej akcji. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy upiekli pyszne ciasteczka. Pragniemy także podziękować dzieciom oraz pracownikom szkoły za przekazanie zabawek i maskotek. Wyrazy uznania należą się także uczniom za profesjonalne zorganizowanie salonu piękności oraz niezwykłe wróżby, a także za  fachową sprzedaż maskotek, zabawek, napojów i ciasteczek.

 

 

 

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy święto Pluszowego Misia – najmilszej przytulanki i najlepszego przyjaciela dzieci. Z tej okazji nasze przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ukochane Misie. Razem z nimi oglądnęły prezentację multimedialną, dotyczącą historii powstania tej maskotki, brały udział w rozwiązywaniu zagadek na jej temat, poznały najbardziej znane Misie, które stały się bohaterami bajek i filmów dla dzieci. Na zakończenie tego miłego dnia, przedszkolaki wzięły udział w zabawie tanecznej, do której zaprosiły swoich pluszowych przyjaciół. Otrzymały również „misiowe” zakładki do książek. 

Gminny Konkurs Recytatorski ,,Barwy Jesieni’’

22 listopada 2017 r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski ,,Barwy Jesieni’’, zorganizowany
przez Przedszkole Publiczne w Radłowie. W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli w Biskupicach Radłowskich, Woli Radłowskiej, Niwki, Zdrochca, Pasieki Otfinowskiej, Radłowa.
Recytatorzy zachwycili komisję konkursową wysokim poziomem wykonywanych utworów oraz pięknymi strojami i rekwizytami.

I miejsce zajęły dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Zdrochcu, 
II miejsce przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Pasiece Otfinowskiej,
III miejsce dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Biskupicach Radłowskich.

Składamy serdeczne podziękowanie nauczycielom za to, że przyjęli nasze zaproszenie i zechcieli przygotować dzieci do konkursu. Szczere podziękowanie kierujemy również do Pani Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa Barbary Marcinkowskiej i do Pana
Wicedyrektora Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa Zbigniewa Marcinkowskiego, za pracę w komisji konkursowej. Cieszymy się również ze współpracy z Rodzicami, którzy towarzyszyli swoim pociechom w zmaganiach konkursowych. Jesteśmy także wdzięczni Pani Annie Kędzior, której profesjonalne zdjęcia podniosły rangę naszego przedsięwzięcia.

Renata Patulska, Maria Mękarska

 

Przegląd Pieśni Patriotycznej

Dnia 9  listopada w Centrum Kultury w Pleśnej odbyła się trzynasta edycja Przeglądu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej ,, Leginy to Żołnierska nuta”. W przeglądzie wzięło udział 19 zespołów, uczniowie z naszej szkoły w swojej kategorii zajęli trzecie miejsce. Zespół wokalno – instrumentalny zaprezentował dwie pieśni : ,,Bywaj dziewcze zdrowa” i ,, Jak tam na wojence ładnie”.

Ten sam zespół reprezentował naszą szkołę w konkursie muzycznym  ,,Wiecznie żywi”  zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Uczniowie wykonali takie utwory jak:,,Pozwolił nam los” z repertuaru Anny Jantar i Bogusława Meca , oraz,,Something stupid” Franka Sinatry. W konkursie tym wzięły także  udział  trzy uczennice naszej szkoły , które startowały w kategorii – solistek.W  rywalizacji tej Łucja Seremet zajęła trzecie miejse. Indywidualne wyróżnienie otrzymał Adrian Kowal za wykonanie  akompaniamentu do piosenek śpiewanych przez Weronikę Hajdas. W tej kategorii zaprezentowała się również Katarzyna Jurczak.

Z wizytą u Bilba Bagginsa

          14  listopada 2017 r. 45 uczniów z klas IV-VI obejrzało spektakl Pt. „ Hobbit”  w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie.

            „Hobbit” to nie tylko fantastyczna opowieść  o smokach i krasnoludach, ale także piękna lekcja na temat przyjaźni, poświęcenia, odwagi i honoru.

            Niedoświadczony bohater wyrusza w podróż, która zmienia całe jego dotychczasowe życie. Pokonuje liczne niebezpieczeństwa, własne słabości, poznaje smak klęski i zwycięstwa; w końcu dociera do kresu drogi, gdzie czeka na niego nagroda.

            Przedstawienie Teatru Współczesnego operowało zupełnie innymi środkami, niż powszechnie znana, niedawna ekranizacja powieści Tolkiena. Ta żywiołowa adaptacja poruszała wyobraźnię i uwydatniała humor brytyjskiego pisarza. Był to przedstawienie barwne i zabawne, jednocześnie w zawoalowany sposób opowiadające o naszym świecie, w którym - jak w baśni- nieustannie toczy się walka dobra ze złem.

            Bogate dekoracje, barwne kostiumy i wspaniała muzyka sprawiły, że przedstawienie na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

Śniadanie Daje Moc

 

Od kilku lat dnia 8 listopada przypominamy uczniom, rodzicom i nauczycielom słowa Linusa Pauling’a „Właściwe odżywianie będzie medycyną jutra”. To właśnie tego dnia organizujemy w naszej szkole „Dzień Śniadanie Daje Moc”. W działania prowadzone w ramach programu „Śniadanie Daje Moc” staramy sie zaangażować rodziców, dziadków i wychowawców klasI-III. Cororocznie zwracamy się także z prośbą do właścicieli sklepów o przekazanie produktów spożywczych, które zostaną wykorzystane w trakcie przygotowywania wspólnego posiłku. W bieżącym roku szkolnym część produktów spożywczych przekazała Pani Joanna  Żwirska. Pyszne pasty serowe oraz jajeczną przygotowała Pani Wacława Dąbrowska, a smaczne chlebki na zakwasie  upiekli rodzice i dziadkowie naszych uczniów. Rodzice pomogli także w przygotowaniu wspólnego posiłku. Do szkoły zaproszona została Pani mgr inż. Anna Wiśniewska – Strzałka, dietetyk Naturhause, która przedstawiła prezentację multimedialną „Śniadanie mistrzów” i opowiedziała o wartościach odżywczych  poszczególnych produktów. Uczennice klasy 6b Zuzannna Latawska i Emilia Sroka przypomniały 12 zasad zdrowego odżywiania dla uczniów według Instytutu Matki i Dziecka. Maria Trytek z klasy 2a i Laura Okaz z klasy 2b wyrecytowały swoje wiersze konkursowe. Uczennice te wzięły udział w konkursie o dofinansowanie „Dnia Śniadanie Daje Moc”. Dziewczynki otrzymały podziękowania i nagrody książkowe, a Pani dietetyk kosz z owocami. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do włączenia uczniów klas I-III do ogólnopolskiego programu  i zorganizowania w szkole „Dnia Śniadanie Daje Moc”.

 

 

Szlakami Legionistów

Przegląd Pieśni Patriotycznej

 

Spotkanie z leśniczym

Dnia  8.11.2017r radłowskie przedszkolaki odwiedził pan  Karol Blicharz, leśniczy z Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska,który przedstawił dzieciom wiele ciekawych eksponatów przyrodniczych, bardzo interesującą prezentację multimedialną,oraz w ciekawy sposób przybliżył świat zwierząt leśnych. Dzieci dowiedziały się również jak umiejętnie dokarmiać zwierzęta zimą i obiecały o tym pamiętać.

Narodowe Święto Niepodległości

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczystość, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. Po odśpiewaniu hymnu państwowego płk Edmund Tyszka w imieniu Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego odznaczył sztandar Szkoły Podstawowej Złotym Krzyżem „Za Zasługi dla ZŻWP”. Złote odznaki XXXV – lecia ZŻWP otrzymali: Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka oraz nauczyciele j. polskiego Danuta Sygnarowicz i Dorota Stono. Odznaczenia są potwierdzeniem rzetelnej pracy szkoły na rzecz kształtowania postaw patriotycznych dzieci i  młodzieży.  Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem Pawła Jachimka. Zebrani czynnie włączyli się w śpiew pieśni patriotycznych. Gościem Honorowym uroczystości był Pan Mieczysław Barys, który przekazał szkole cenne pamiątki rodzinne po swoim ojcu i dziadku, oficerach Wojska Polskiego, uczestnikach kampanii wrześniowej.  W swoim wystąpieniu przypomniał ich wojenne losy i związki z Ziemią Radłowską.

Następnie odbyło się podsumowanie etapu finałowego VI edycji Gminnego Konkursu Historycznego „I wojna światowa na Ziemi Radłowskiej”. W konkursie wzięli udział uczniowie z 5 szkół podstawowych: z Biskupic Radłowskich, Woli Radłowskiej, Zdrochca, Przybysławic i Radłowa. Ostateczne wyniki konkursu:

szkoły podstawowe kl. IV - VI:

I miejsce – Amelia Sroka z Radłowa,

II miejsce – Jan Kapera z Radłowa,

III miejsce – Jakub Tracz z Biskupic Radłowskich.

klasy gimnazjalne i kl. VII:

I miejsce – Filip Iwaniec z Radłowa,

II miejsce – Dominik Radamski z Radłowa,

III miejsce – Joanna Kocoń z Biskupic Radłowskich.

Nagrody rzeczowe i dyplomy wręczył zwycięzcom Burmistrz Radłowa  Zbigniew Mączka.

Na zakończenie spotkania zebrani udali się  do nowej Szkolnej Izby Pamięci, która została poświęcona przez Ks. Proboszcza Janusza Maziarkę i uroczyście otwarta.

W uroczystości wzięli udział: Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka, Zastępca Burmistrza Wiesław Armatys, Ks. Proboszcz Janusz Maziarka, płk Edmund Tyszka, ppłk Jerzy Konieczny  i  kpt.  Zbigniew Babiuch z Tarnowskiego Oddziału Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Jacek Skrabot ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Wrzesień 1939 r.”Jarosław Jop, rekonstruktor i znawca historii 16 pp Ziemi Tarnowskiej w historycznych mundurach oraz Joanna Bocoń i Joanna Ryglicka z Rady Rodziców i Teresa Szklanny, prezes Stowarzyszenia „Radłowskie Orły”.

 

 

Przedszkolaki w Szkolnej Izbie Pamięci

W tym tygodniu tematem przewodnim w naszym przedszkolu były nowoczesne urządzenia elektryczne oraz te, które kiedyś były ich pierwowzorami. W związku z tym przedszkolaki z oddziałów III i IV  zwiedziły  Szkolną Izbę Pamięci.  Dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały eksponaty, które się w niej znajdują, m. inn. lampy naftowe, stare żelazka. 

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Losowa Fotka


Konkurs recytatorski
Wygenerowano w sekund: 0.09 3,049,010 unikalne wizyty