Grudzień 17 2017 10:59:47
Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Zebrania i konsultacje dla rodziców
Stołówka
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Ślubowanie

Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia klasy pierwszej.

Dnia 20 października 2017 roku odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych, połączona z pasowaniem na ucznia. Do ślubowania przystąpiło 32 uczniów. Na ten dzień dzieci czekały z utęsknieniem i przygotowywały się od pierwszych tygodni pobytu w szkole. Uczyły  się dzielnie tekstów wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyły podczas prób pod kierunkiem pani Danuty Kozioł i pani Urszuli Szczupał. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: burmistrz miasta i gminy Radłów  pan Zbigniew Mączka, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie pani Barbara Marcinkowska, dyrektor przedszkola  pani Małgorzata Wójcik, a także dyrektor szkoły pan Marek Urbanek i wicedyrektor pan Piotr Malec oraz  licznie zgromadzeni rodzice uczniów. Pierwszoklasistom towarzyszyli uczniowie klas drugich i trzecich, a także sześciolatki z przedszkola. Przewodnicząca szkoły serdecznie powitała zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. Następnie pierwszoklasiści prezentowali zdobyte już umiejętności. Występ przerywany był brawami publiczności. Po wypiciu napoju mądrości i odwagi, który przygotowały mamy pierwszaków, a także swoją postawą, umiejętnościami pierwszoklasiści udowodnili , iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Tekst ślubowania odczytał wicedyrektor szkoły pan Piotr Malec. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły pan Marek Urbanek dokonał symbolicznego pasowania pierwszaków na ucznia szkoły dotykając lewego ramienia ołówkiem i wypowiadając formułę „ Pasuję cię na ucznia tej szkoły”. W tym roku również przysięgę złożyli rodzice, deklarując, że będą wspierać swoje dzieci w różnych sytuacjach. Na zakończenie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście. Pan Burmistrz życzył dzieciom sukcesów w nauce, a rodzicom zadowolenia z pociech. Życzenia uczniom złożyła również pani Barbara Marcinkowska i obdarowała ich słodyczami. Od rodziców uczniowie otrzymali pamiątkowe „kuferki” ze słodyczami. Wychowawcy wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła sukcesów w nauce i zapewniła o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Ten dzień na długo zostanie w pamięci pierwszaków. 

przedszkolaki w gabinecie weterynaryjnym

W piątkowe południe przedszkolaki z oddziałów: III i IV odwiedziły Gabinet Weterynaryjny Davet. Celem naszej wizyty było poznanie pracy weterynarza oraz kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, które, tak jak ludzie, czasami chorują i potrzebują pomocy. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do leczenia zwierząt i oglądały wszystkie pomieszczenia znajdujące się w lecznicy. Dziękujemy za miłe przyjęcie i poświęcenie nam czasu, mimo tak wielu obowiązków.

Dla Asi

 

Choć jesteśmy jeszcze mali
Już będziemy pomagali
Szpiku oddać nie możemy
Ale prosić Ciebie o to chcemy
Szpik dla mamy Oli i Ady znajdziemy
I życie jej uratujemy

Bardzo prosimy przyjdź 21 lub 22 października 2017 roku do Radłowskiego Liceum wypełnij potrzebne dokumenty rejestracyjne, pobierz wymaz z wewnętrznej strony policzka a być może to właśnie Ty uratujesz czyjeś życie!

 

 Podczas dzisiejszego turnieju eliminacyjnego TYMBARKU nasi chłopcy z Miejsko-Gminnej Akademii Sportu w Radłowie zadeklarowali chęć rejestracji jako potencjalny Dawca Szpiku, ale z faktu, iż jeszcze 10 lat mają do pełnoletniości postanowili zaapelować do nas dorosłych z prośbą o pomoc w znalezieniu dawcy dla Asi – mamy ich młodszych koleżanek.

Dlatego nie bądźmy obojętni – podejmijmy tę świadomą decyzję i przekażmy ten najcenniejszy lek, jaki każdy z nas nosi w sobie.

Przyjdź 21 lub 22 października 2017 roku do Radłowskiego Liceum wypełnij potrzebne dokumenty rejestracyjne, pobierz wymaz z wewnętrznej strony policzka a być może to właśnie Ty uratujesz czyjeś życie!

 

 

Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego

 

Dnia 14 października 2017 roku. Zespół Ludowy „ Mali Radłowianie”  wziął udział w 33.Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego, którego organizatorem był Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie. Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego jest bardzo istotny w kultywowaniu i popularyzacji kultury ludowej. Na konkurs przyjeżdżają pary taneczne i grupy autentyczne  z całej Polski. W Konkursie biorą udział również zespoły dziecięce. Podczas Konkursu „ Mali Radłowianie” zaprezentowali się w widowisku pt. „Gdy kogut zapieje”. Autorką scenariusza jest pani Kinga Biel – Dubiel, oprawę muzyczną przygotował pan Tomasz Domaredzki z kapelą „Radłowianie”, natomiast rekwizyty wraz z rodzicami i panią Anetą Żurek z GCK i Cz w Radłowie przygotowała pani Urszula Szczupał. Występy obserwowała komisja.  Tancerze otrzymali pamiątkowy dyplom i prezenty.

W drodze powrotnej zespól zatrzymał się we „Wsi w miniaturze” w Lipinach. Ta wieś to zminiaturyzowane Lipce Lipińskie inspirowane obrazem wsi z przed 100 lat przedstawionej przez Władysława Reymonta w „Chłopach”. Stojące nad stawem zagrody zamieszkują porcelanowe postacie odziane w stroje regionalne, zwierzęta i ptactwo domowe, a życie toczy się tak, jak w normalnej wsi. Wieś otoczona jest poletkami, gajami, lasami i sadami. Na łąkach pasą się krowy, młyn miele zboże, na polach pracują gospodarze. W części judaistycznej skansenu, poświęconej obyczajom i kulturze żydowskiej, można oglądać miniatury: synagogi, domu cadyka i kirkutu. 

W skansenie znajduje się dziecięca atrakcja- „bajkowy ogród” z mieszkającymi w lesie krasnalami, babcią i Czerwonym Kapturkiem oraz zamkiem śpiącej królewny z uśpionym dworem, a także „ żabi staw” pełen prawdziwych żab. Jest również zamek, w którym mieszkają król i królowa ze swoją świtą.


 

Teatrzyk w przedszkolu

We wtorkowe południe nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście – aktorzy teatru Eden,. Przedszkolaki miały okazje zobaczyć spektakl pt. „Odważny pastuszek”. Dzieci z uśmiechami na twarzach oglądały niezwykłe przygody Dawida, który okazał się niezwykle dzielny i mądry. Przedszkolaki zrozumiały, jak ważne jest czynienie dobra, obrona słabszych i pomaganie innym. 

Nauczyciel na medal

http://www.gazetakrakowska.pl/plebiscyty/a/nauczyciel-na-medal-warto-docenic-najlepszych-start-glosowania,12528268/

Glosują tylko osoby dorosłe. Można oddać więcej niż jeden głos.

Dzień Edukacji Narodowej

               13 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej.  Społeczność szkolna obejrzała program artystyczny, na który złożyły się scenki teatralne z życia szkolnego z humorystycznymi dialogami w wykonaniu gimnazjalistów z kl. IIIc . Nad przygotowaniem programu czuwał Ks. Jakub Misiak. Samorząd Uczniowski wręczył Order Uśmiechu Nauczycielowi Roku, którym została wybrana Pani Danuta Sygnarowicz.  Serdecznie gratulujemy! Życzenia zebranym złożył Dyrektor  Zespołu Szkół Pan Marek Urbanek i Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Joanna Bocoń.

Wycieczka do Krakowa

Dnia 12 października chętni uczniowie z klas 2-5 pojechali do Krakowa, aby uczestniczyć w interaktywnej lekcji historii. Na Dworcu Głównym w Krakowie uczniowie zobaczyli HistoryLand czyli  interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków. HistoryLand prezentuje dzieje naszego kraju na makietach zbudowanych z ponad miliona klocków Lego i elementów modelarskich, urozmaiconych rozwiązaniami interaktywnymi. Dzieci zobaczyły tam prasłowiańską osadę w Biskupinie i Drzwi Gnieźnieńskie, salę dedykowaną bitwie pod Grunwaldem, starcie polskich i szwedzkich galeonów w bitwie pod Oliwą, Jasną Górę, obronę Westerplatte, bitwę o Monte Cassino i Stocznię Gdańską. Uczniowie mogli podziwiać też makietę Katedry Wawelskiej, Sukiennic, Wieży Ratuszowej i Kościoła Mariackiego. Mogli także zagrać hejnał na  interaktywnej trąbce i w specjalnych okularach podziwiać Częstochowę z lotu ptaka. Dzięki tej wystawie uczniowie mogli w niestandardowy i angażujący sposób poznawać i odkrywać historię.  

Robotyka

Dnia 9 i 10 października w Szkole Podstawowej w Radłowie odbywały się zajęcia z robotyki zorganizowane przez Stowarzyszenie Radłowskie Orły.Zajęcia prowadzili pracownicy Robotiko z Tarnowa wykorzystując własne zestawy robotów. Do prowadzenia zajęć w klasach młodszych wykorzystano zestawy klocków LEGO Education WeDo. Uczniowie pracowali w dwuosobowych grupach budując i programując proste roboty. Otrzymali plansze z oznaczeniami klocków, tablet z programem, pudełko z klockami oraz zadanie do wykonania. Każda klasa miała okazje uczestniczyć w 45 minutowych zajęciach. Starsi uczniowie na zajęciach wykorzystywali zestawy Lego Minstorms. Tegoroczne warsztaty były wyjątkowe bo objęły wszystkich uczniów. Każdy miał możliwość przekonać się, że programowanie nie jest trudne, a radość z osobiście zbudowanego i działającego robota była bezcenna. Po zajęciach każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom.  Zajęcia z programowania robotów nie były zupełnie nowym doświadczeniem dla uczniów. We wrześniu ubiegłego roku do szkoły został zakupiony robot Lego Mindstorms i dodatkowe zestawy klocków Lego. Przez cały poprzedni rok szkolny uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach z budowania i programowania robotów. Zajęcia te będą kontynuowane w bieżącym roku szkolnym w ramach projektu.  Od kilku lat organizowane były pokazy robotów w szkole, w Gminnej Bibliotece w Radłowie i innych szkołach. Samodzielnie zbudowane roboty i ich działanie prezentowali uczniowie: Bartosz Nowak i Kacper Gawron.


XXX Rajd Górski "Złoty Liść"

 

XXX Jubileuszowy Rajd ,,Złoty Liść’’

Jak co roku w październiku grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w Rajdzie „Złoty Liść”. Tegoroczny rajd zaplanowano w Wysowej w Beskidzie Niskim. Tym razem była to wyjątkowa impreza turystyczna, ponieważ odbywała się już po raz trzydziesty. W pierwszym dniu rajdu uczestnicy zdobyli Kozie Żebro, które ma wysokość 847 metrów n.p.m. Następnego dnia udali się na górę Jura i wspięli na 723 m n.p.m. Góra ta przez wyznawców prawosławia uważana jest za świętą i znajduje się na słowackiej granicy. W ostatni dzień odwiedzili Cerkiew Opieki Matki Bożej w Hańczowej, w której  poznali historię jej powstania i zwyczaje prawosławne. Na zakończenie wycieczki wszyscy uczestnicy rajdu dostali pamiątkowe koszulki, po czym zmęczeni, ale z uśmiechem wrócili do domu.

Joanna Ruman

Warzywa w przedszkolu

„Warzywa surowe – smaczne i zdrowe” – pod tym hasłem dzieci z grupy I i II poznawały walory smakowe, estetyczne i zdrowotne warzyw. Tworzyły zabawki, komponowały kolorowe obrazki, rozpoznawały smakiem i dotykiem, utrwalały kolory, wielkości i przeliczały. Wszystkie zabawy wyzwalały wiele emocji a dzieci z wielką ochotą i apetytem zajadały surowe „Dary jesieni”.

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
Losowa Fotka


Otrzęsiny klas I
Wygenerowano w sekund: 0.08 2,800,967 unikalne wizyty