Listopad 21 2018 09:45:05
Szkoła
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Zamówienia publiczne
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
MISTRZ I WICEMISTRZOWIE WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

 

22 października 2018 roku na stadionie lekkoatletycznym w Tarnowie, rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Indywidualnej Lidze LA. Znakomicie w tych zawodach spisali się, prowadzeni przez p. Rafała Kijaka uczniowie Szkoły Podstawowej w Radłowie. Uczeń klasy III gimnazjum, Nikodem Miśtak, zwyciężył w konkursie skoku w dal oddając najdłuższy skok na odległość 5,78m. Ogromną niespodziankę sprawili chłopcy w biegu sztafetowym 4 x100m, którzy biegnąc  w składzie: Dominik Sikoń, Kamil Gębski, Konrad Kuczek i Nikodem Miśtak, zajęli 2 miejsce w województwie. 

 

 

Wygrana w zawodach gminnych piłki nożnej halowej

 

Uczniowie ZS w Radłowie zdominowali eliminacje gminne piłki nożnej halowej. W pokonanym polu zostawili szkoły z Woli Radłowskiej, Zabawy oraz Przybysławic. Skład zespołu był w większości oparty na uczniach Klasy Sportowej która pod przewodnictwem swojego Trenera Pana Marka Kowalika, na co dzień trenuje w Naszej Szkole.

Wyniki

ZS Radłów – Zabawa 7:2 (Konrad Kuczek x2, Jakub Nowak x2, Mikołaj Brożek, Jakub Jasek, Patryk Rzepecki)

ZS Radłów – Wola Radłowska 13-2 ( Konrad Kuczek x5, Jakub Nowak x2, Karol Jonak x2, Mikołaj Brożek x2, Jakub Jasek, Norbert Czermak)

ZS Radłów – Przybysławice 16:0 ( Jakub Baran x3, Konrad Kuczek x4, Bartosz Wilkosz, Filip Iwaniec, Jakub Nowak, Karol Jonak x2, Mikołaj Brożek x2, Jakub Jasek x2)

Skład: Bartosz Wilkosz, Konrad Kuczek, Norbert Czermak, Filip Iwaniec, Patryk Rzepecki, Jakub Nowak, Mikołaj Brożek, Jakub Jasek, Norbert Czermak, Jakub Baran   Trener: Marek Kowalik

Wizyta policjanta

11.10.2018r. w naszej szkole gościliśmy Pana Krzysztofa Nowaka. Pan policjant przypomniał zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Duży nacisk kładł na bezpieczeństwo uczniów w szkole oraz w internecie.

Rajd górski

Konkurs wiedzy o Sejmie

11 października odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Sejmie. Organizatorem konkursu było Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu z Warszawy we współpracy z Posłem na Sejm RP Panią Urszulą Augustyn. Konkurs był częścią wykładu wyjazdowego dotyczącego współczesności polskiego parlamentaryzmu, zadań i funkcji Sejmu i Senatu, trybu ustawodawczego i architektury sejmowej. Wykład połączony z prezentacją multimedialną wygłosili Pani Monika Srzednicka – Raczkowska i Pan Ireneusz Nowak z Kancelarii Sejmu. Następnie uczniowie rozwiązywali test sprawdzający wiedzę zaprezentowaną w wykładzie.  Wszyscy  uczestnicy testu otrzymali dyplomy i materiały edukacyjne Sejmu. Zwycięzcami konkursu zostali:

  1. miejsce- Natalia Patulska – kl. 8a
  2. miejsce – Kamila Witek – kl. 3b G
  3. miejsce -  Samuel Padło – kl. 8b

Laureatom konkursu  wręczone zostały dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka i Kancelarię Sejmu. Goście z Warszawy przekazali również  materiały edukacyjne poświęcone parlamentom krajów Unii Europejskiej i architektom sejmowym  do szkolnej biblioteki. Spotkanie było ważnym przedsięwzięciem patriotycznym i obywatelskim, zorganizowanym w wyjątkowym roku –  w 550 rocznicę powstania polskiego parlamentu. Za jego inicjatywę składamy Pani Poseł na Sejm RP Urszuli Augustyn serdeczne podziękowania.

Wizyta panów policjantów u radłowskich pierwszaków.

W Zespole Szkół w Radłowie duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci  klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą zachowywać się w pobliżu ulic.

28 września 2018 roku w piękny jesienny dzień uczniowie klas pierwszych w Radłowie gościli funkcjonariuszy policji w osobach asp. szt. Dariusza Wybrańca-detektywa, st. asp. Mariusza Motykę- dzielnicowego oraz asp. Andrzeja Mrówkę- dzielnicowego. Funkcjonariusze rozmawiali z pierwszoklasistami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w różnych codziennych sytuacjach. Uczyli jak unikać zagrożeń oraz jak postępować w razie ich zaistnienia.

Maluchy bardzo aktywnie brały udział w spotkaniu, zadawały pytania, oraz odpowiadały na te zadawane przez funkcjonariuszy.

Dzieci wykazywały się doskonałą wiedzą w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci mówili uczniom jak zachowywać się w sytuacji spotkania osoby nieznajomej, o tym, że nie należy wpuszczać do mieszkania ani przyjmować żadnych prezentów.

Podczas tego spotkania pierwszoklasiści w asyście panów policjantów w praktyce ćwiczyli przechodzenie przez jezdnię, jak również mogli przez chwilę posiedzieć za kierownicą prawdziwego policyjnego radiowozu. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się akcesoria policyjne: kamizelki kuloodporne, pas policyjny, pałki policyjne, kajdanki. Dzieci mogły przymierzyć czapkę oraz kask policyjny.

Kilkoro uczniów i uczennic jednomyślnie stwierdziło, że w przyszłości chce pracować w policji. W trakcie spotkania policjanci podkreślali jak ważna jest znajomość numerów alarmowych a dzieci wykazały się doskonałą ich znajomością.

 

Na koniec spotkania dzieci podziękowały panom policjantom symboliczną różą za ciekawe i pouczające spotkanie i życzyły owocnej, spokojnej pracy.

Dziękujemy za wizytę u radłowskich pierwszaków.

Goście ze Szkoły Podstawowej nr 15

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole gościliśmy uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr  15 im. Gen.  Józefa Bema w Tarnowie.  Dzieci i opiekunowie zwiedzali naszą Szkolna Izbę Pamięci i brali udział w lekcji historii prowadzonej przez Pana Piotra Malca. Uczniowie poznali historię Bitwy Radłowskiej i heroiczną walkę o radłowską szkołę. Cieszymy się, że dzieci z innych rejonów powiatu tarnowskiego poznają naszą lokalną historię.

Nie żyje Pan Władysław Mikuś

Z przykrością przyjęliśmy informację o śmierci Pana Władysława Mikusia, wieloletniego nauczyciela
i dyrektora Szkoły Podstawowej w Radłowie, a także Gminnego Dyrektora Szkół.  Pan Dyrektor był wychowawcą wielu pokoleń uczniów i przez długie lata pełnił w naszej szkole  obowiązki kierownicze.  

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 10 października 2018 r. o godz. 13.30 w kościele parafialnym w Radłowie.

W imieniu całej społeczności szkolnej składam Rodzinie Zmarłego wyrazy współczucia.

 

Marek Urbanek

Dyr. ZS w Radłowie

VII Gminny Konkurs Wiedzy Historycznej

 

„I i II wojna światowa na Ziemi Radłowskiej”

 

Regulamin Konkursu

I. Organizator

Szkoła Podstawowa  im. Bohaterów Września 1939 roku w Radłowie.

 

II. Honorowy Patronat

Burmistrz Radłowa – Pan Zbigniew Mączka

Zarząd Rejonowy Związku Żołnierzy Wojska Polskiego – ppłk Edmund Tyszka 

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej  „Wrzesień 39 ”

 

III. Adresaci konkursu

Konkurs przeprowadzony będzie w kategoriach:

- klasy IV – VI szkoły podstawowej,

- klasy VII, VIII szkoły podstawowej  i III gimnazjum,

- kategoria otwarta – dla osób powyżej 16 roku życia, które nie mają                                                    wykształcenia historycznego.

Dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody książkowe.

 

IV. Cele konkursu

- poznawanie własnego regionu, w tym jego dziejów, jako części regionalnego dziedzictwa,

- rozwijanie wiedzy o historii własnego regionu i jej związkach z historią narodową

i powszechną,

- pogłębianie wśród uczniów więzi z „małą ojczyzną”, regionem i krajem,

- ugruntowanie poczucia tożsamości narodowej.

V. Organizacja konkursu

  1. Zainteresowane szkoły  i osoby prywatne prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa w konkursie pisemnie na adres e-mailowy: gimnazjum.radlow@op.pl z określeniem kategorii wiekowej uczestników do dnia 17.10.2018 r. Karta zgłoszenia wraz ze zgodą na publikację wizerunku w związku z udziałem w konkursie znajdują się w załączniku.
  2. Konkurs odbędzie się w 2 etapach: szkolnym i gminnym dla dwóch pierwszych kategorii (uczniów). Dla kategorii otwartej  konkurs odbędzie się w dniu eliminacji gminnych.
  3. Etap I – szkolny- odbędzie w dn. 26.10.2018 r.

- szkoła, która przystąpi do konkursu otrzyma w dn. 25.10.2018 r. drogą e-mailową zestaw zadań i klucz odpowiedzi,

- komisja szkolna wyłania 3 osoby z najwyższą liczbą punktów w każdej kategorii wiekowej,

- wykaz uczestników etapu gminnego należy przekazać drogą e-mailową organizatorom konkursu do dnia 31.10.2018 r.

4.  Etap II – gminny - zostanie przeprowadzony w Zespole Szkół w Radłowie                       w dn.7.11.2018 r. o godz. 9:00

- konkurs będzie przeprowadzony w formie pisemnej, wygrywa ten uczestnik, który  zgromadzi największą liczbę punktów,

- wręczenie nagród odbędzie się 11.11.2018 roku w czasie obchodów gminnych Narodowego Święta Niepodległości.

 

Literatura i karta zgłoszenia w "czytaj więcej"

Na meczu Wisły Kraków

W minioną sobotę uczniowie Klasy Sportowej w ZS w Radłowie udali się w raz z Trenerem Markiem Kowalikiem Ne mecz Ekstraklasy do Krakowa, gdzie tamtejsza Wisła wygrała 5:2 z drużyna Lechii Gdańsk. Po tym meczu drużyna Wisły została liderem ekstraklasy. Dzięki takim wyjazdom młodzi piłkarze, którzy na co dzień uczą się i trenują w naszej Szkole, mogą podpatrywać piłkarzy, którzy grają na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce, także reprezentantów Polski, którzy grają w tych Klubach.

Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach

18 września 2018r uczniowie klas piątych wraz z opiekunami wyruszyli na zwiedzanie krainy skał, nietoperzy i legend czyli rezerwatu - Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach. Z pomocą naszej przewodniczki pokonaliśmy trasę kilku kilometrów wśród fantazyjnie ukształtowanych form skalnych, leśnych ścieżek i pagórków tworzących to piękne miejsce. Na wstępie zapoznaliśmy się z legendą o chciwym rycerzu Cieszko, założycielu i władcy wspaniałego grodu i strasznej karze, która spadła na miasto za złamanie polskiego prawa gościnności. Wędrówkę zaczęliśmy od największej skały o nazwie Grunwald, znajdującej się przy wejściu do  rezerwatu. Już tutaj musieliśmy sprostać wyzwaniu jakim było przeciśnięcie się przez wąska szczelinę, prowadzącą do dawnego skarbca. Idąc szlakiem kolejno odkrywaliśmy legendy kamiennego grodu związane z nazwami poszczególnych skał; Czarownicy, Warowni, Borsuka, Piramid, Pustelni, Piekiełka.  Rezerwat Skamieniałe Miasto to także teren występowania rzadkich gatunków flory i fauny. To miejsce szczególnie upodobały sobie nietoperze. Żyje ich tutaj co najmniej 11 gatunków, a najrzadszym z nich jest podkowiec mały, którego podobizna w formie maskotki towarzyszyła nam przez całą trasę. Wiele emocji budziły zagadki, krzyżówki i quizy przygotowane przez naszą przewodniczkę. Uważni słuchacze mogli wygrać słodycze, filmy o osobliwościach rezerwatu i inne nagrody. Wyprawa była nie tylko wspaniałą okazją do aktywnego wypoczynku, ale znacznie poszerzyła naszą wiedzę o walorach przyrodniczych i historii regionu Pogórza Ciężkowickiego.

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasz misja to tradycja
Termomodernizacja budynku
Losowa Fotka


Wizyta w Portugalii
Wygenerowano w sekund: 0.25 3,884,508 unikalne wizyty