Marzec 21 2018 15:27:26
Szkoła
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Podręczniki
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Zebrania i konsultacje dla rodziców
Stołówka
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś

Już po raz osiemnasty w Zespole Szkół w Radłowie odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

,, Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś”. W tegorocznym konkursie wzięło udział 170 uczestników

, którzy oceniani byli w czterech kategoriach wiekowych. Młodych artystów oklaskiwała licznie zgromadzona widownia. Konkurs zorganizowała szkoła wraz z Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa.  

 W najmłodszej kategorii jury przyznało wyróżnienie przedszkolakom z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Niwce.

W kategorii klas I-III wyróżnienia otrzymali:

- Ignacy Kijak z klasy I B, z Zespołu Szkół w Radłowie, -
 duet wokalny Gabriela Michniak , Kornelia Chrapusta z Zespołu  Szkolno Przedszkolnego w Woli Radłowskiej.

W kategorii klas IV-VII wyróżnienia otrzymali:

 - zespół wokalno-instrumentalny klas piątych z Zespołu Szkół w Radłowie,

 -  zespół wokalny z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Niwce.  

W kategorii gimnazja wyróżnienia otrzymali:

- solistka Łucja Seremet z Zespołu Szkół w Radłowie, -

 solistka Weronika Hajdas z Zespołu Szkół w Radłowie

instrumentalista Adrian Kowal z Zespołu Szkół w Radłowie,

- zespół wokalno – instrumentalny z Zespołu Szkół w Radłowie.

Organizatorzy podarowali wszystkim uczestnikom przeglądu drobne upominki , a zwycięscy otrzymali okolicznościowe puchary. Serdecznie dziękujemy wykonawcom i ich opiekunom za udział

w konkursie, członkom jury za rzetelną pracę oraz rodzicom za zainteresowanie konkursem i wspieranie młodych artystów

„Świąteczne Kartki Dobroczynne”

 

 

            Po raz pierwszy społeczność naszej szkoły włączyła się w działania na rzecz Stowarzyszenia „Sursum Corda”. Z wielką ochotą podjęliśmy współpracę i zaangażowaliśmy się w sprzedaż kartek świątecznych. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariusza zachęcali uczniów do kontynuowania pięknego zwyczaju wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

            Co Ciebie mocniej ucieszy: świąteczny mail, czy prawdziwa kartka, na której znajoma ręka skreśliła kilka słów od serca? A może ta sama ręka włożyła do koperty wraz z kartką i dobrymi życzeniami prawdziwy opłatek? Już jesteś pewien co ma większą moc sprawiania radości?

            Jesteśmy przekonani, że dzięki świątecznym życzeniom przesłanym za pośrednictwem tradycyjnych kartek ciepło w sercu pozostanie na dłużej. Dlaczego? Odpowiedź jest jednoznaczna: dochód z ich sprzedaży niesie pomoc chorym i niepełnosprawnym.

            Nasi wolontariusze przekonywali, że moc tych kartek jest podwójna. Po pierwsze sprawimy radość adresatowi. Po drugie pomożemy ludziom potrzebującym. Uczniowie, grono pedagogiczne i pracownicy obsługi chętnie wsparli świąteczną ideę, dzięki czemu wolontariusze sprzedali 50 kartek.

            Koordynatorkami akcji były nauczycielki sprawujące opiekę nad Samorządem Uczniowskim i Szkolnym Klubem Wolontariusza: p. Halina Winiarska i p. Danuta Sygnarowicz.

Marzycielska poczta

 

To, co możesz uczynić dla drugiego człowieka jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaje znaczenie Twojemu życiu”.      

                                                                                                A. Schweitzer

            Już po raz drugi w naszej szkole odbyła się akcja pisania listów i kartek do chorych dzieci w ramach akcji Marzycielska Poczta, którą koordynowali uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariusza.

             Marzycielska Poczta to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie internetowej www.marzycielskapoczta.pl  odnaleźć można profile z adresami pocztowymi dzieci, dla których takie przesyłki są bezcennym wsparciem w walce z chorobą.

            Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i radością tworzyli kartki, pięknie je ozdabiali, rysowali obrazki i pisali życzenia.

            Cieszymy się, że to działanie spotyka się w naszej szkole z dużą aprobatą, a nasi uczniowie posiadają ogromne pokłady zrozumienia i wsparcia dla drugiego człowieka.

 

Razem możemy więcej

Razem możemy więcej

Szkolne przedstawienie pt. „Opowieść wigilijna” stało się wspaniałą okazją do zaproszenia przez dzieci do szkoły starszych ludzi z Radłowa oraz przedstawicieli  Klubu Seniora w Siedlcu.  W trakcie spotkania zaproszeni goście zauważyli pozytywne zmiany w wyglądzie szkoły oraz w sposobie jej funkcjonowania. Zachwycili się kunsztem aktorskim, wokalnymi tanecznym naszych uczniów. Podziwiali przygotowaną scenografię. Zapoznali się  z działalnością Szkolnego Klubu Wolontariusza. Pani Bogumiła Pabian przedstawiła zgromadzonym cele i zadania zrealizowane przez Klub Seniora w Siedlcu. Pochwaliła się sukcesami, opowiedziała o otrzymanych wyróżnieniach i nagrodach, a także o wyjazdach do Krakowa i Warszawy.  Zachęciła dzieci do współpracy i podejmowania wielopokoleniowych działań w ramach wolontariatu. Zorganizowane spotkanie przyniosło obustronne korzyści. Seniorzy mieli okazję, żeby wyjść z domu, spotkać się z innymi starszymi ludźmi, uczniami i nauczycielami, a także podzielić się swoją wiedzą na temat wolontariatu. Uczniowie przekonali się, że warto wychodzić z różnymi inicjatywami poza środowisko szkolne, dzielić się swoją wiedzą, spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wszyscy uświadomiliśmy sobie, że razem możemy więcej.

Wspólne kolędowanie

Przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariusza dnia 21.12.2017 r. wraz z opiekunem panią Haliną Winiarską udali się do Domu Opieki „U Wronów” w Zabawie. Zostali tam serdecznie powitani przez właściciela domu oraz pracowników. Na naszych uczniów z niecierpliwością czekali seniorzy. Uczniowie przedstawili się, powiedzieli parę zdań o sobie, swoich pasjach i zainteresowaniach, a także o wspólnych próbach i występach. Następnie zaśpiewali kilkanaście kolęd i pastorałek. Złożyli życzenia świąteczne i noworoczne oraz wręczyli na ręce gospodarza stroik świąteczny i słodki upominek. W dalszej części spotkania właściciel opowiedział historię powstania placówki oraz przybliżył sposób jej funkcjonowania. Opowiedział także o pracownikach i życiu osób starszych. Przekazał również informacje dotyczące organizowania wigilii w ich domu.  Bardzo cieszymy się, że chociaż w taki sposób mogliśmy umilić starszym ludziom przedświąteczny czas.

 

Opowieść wigilijna

 

            Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas radości, ale też czas zastanowienia nad własnym życiem i postępowaniem. W ten refleksyjny klimat wprowadził nas spektakl pod tytułem „Opowieść wigilijna” autorstwa Charlesa Dickensa, który tuż przed świętami wystawiony został w naszej szkole. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów  należących do szkolnego koła teatralnego EPITET pod kierunkiem nauczycieli
j. polskiego  D. Sygnarowicz i D. Stono.

            W czasie spektaklu działo się wiele. Pojawiły się współczesne efekty wizualne i środki wyrazu, które potęgowały wrażenie przybywających Duchów. W odbiorze więc było to przedstawienie bardzo dynamicznie i ciekawie.

            Na uwagę zasługuje również brawurowa gra młodych artystów, śpiew, dopracowana scenografia i piękne stroje.

            Serdecznie dziękujemy Pani Annie Kędzior za wykonanie artystycznych zdjęć i Panu Rafałowi Traczykowi za pomoc przy realizacji oświetlenia.

Spotkanie z podróżnikiem

15.12.2017r. odbyło się spotkanie z podróżnikiem grupy „Trzask”. W tym roku uczniowie mieli okazję bliżej poznać Indie. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem i uwagą wysłuchali relacji z wyprawy w różne, często bardzo egzotyczne i mniej znane, rejony Indii. Pokaz slajdów z wyprawy wzbogacony został prezentacją pamiątek i rekwizytów. Była również możliwość wykazania się wiedzą o Indiach w licznych konkursach z nagrodami. Czas dwugodzinnej prezentacji minął bardzo szybko. Uczniowie deklarowali, że w przyszłym roku chętnie wezmą udział w kolejnym spotkaniu z podróżnikiem.

Paczka dla Bohatera

Kochani uczniowie, rodzice i nauczyciele! Pragniemy jak najserdeczniej podziękować wam za udział  w VII edycji Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera! Dzięki waszemu zaangażowaniu do kombatantów z terenu gminy Radłów trafiły zgromadzone w czasie akcji produkty. Jesteśmy zbudowani waszą postawą i  życzymy, również w imieniu naszych Bohaterów,

Spokojnych, Pogodnych, Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia!

 

Kopciuszek

Kopciuszek w Teatrze Starym

            Uczniowie naszej szkoły 29 listopada obejrzeli spektakl „Kopciuszek”  w szacownym Narodowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

            Znany wszystkim Kopciuszek w oryginalnej wersji francuskiego dramatopisarza i reżysera Joëla Pommerata został wyreżyserowany i odkryty na nowo w Starym Teatrze przez Annę Smolar. Przedstawienie choć poruszało poważne tematy nie było smutne czy ponure – wręcz przeciwnie.

            Zachwyciła nas scenografia, mądre dialogi, brawurowa gra aktorska, ale nasze serca skradła Wróżka (brawurowy Bartosz Bielenia).

            Było warto!!!

 

Święty Mikołaj w Szkole Podstawowej

6 grudnia odwiedził nas niezwykły gość, który wręczył dzieciom prezenty. Dzieci odwdzięczyły się Mikołajowi piosenkami i wierszami.

Sukcesywna dostawa produktów żywnościowych do stołówki Zespołu Szkół w Radłowie w 2018 roku

Zespół Szkół w Radłowie: Sukcesywna dostawa produktów żywnościowych do stołówki Zespołu Szkół w Radłowie w 2018 roku
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Dostawy

Biało – Niebieski Mikołaj

Po raz pierwszy w naszej szkole przeprowadzona  została akcja Biało – Niebieski Mikołaj pod patronatem grupy kibicowskiej działającej przy tarnowskiej Unii. Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji Szkolnego Klubu Wolontariusza był uczeń klasy II a Jakub Baran. Chłopiec nawiązał kontakt z grupą kibiców i przedstawił sposób przeprowadzenia działań na terenie szkoły. Przywiózł naklejki i puszkę na pieniądze. Zobowiązał się także do sprzedawania naklejek dnia 21.11.2017 r. na  każdej przerwie i odwiezienia pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży.  W ramach akcji sprzedano około 150 naklejek po 2 złote. Z tych pieniędzy doposażony zostanie oddział dziecięcy w szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie oraz zorganizowana pomoc dla zwierząt przebywających w tarnowskim Azylu.  

Serdecznie dziekujemy Jakubowi za pomysł i zorganizowanie akcji na terenie naszej szkoły.

 

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Losowa Fotka


Zabawa Karnawałowa 2014
Wygenerowano w sekund: 0.10 3,048,959 unikalne wizyty