Marzec 22 2019 12:03:07
Boże Narodzenie

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia,

rodzinnego ciepła i wielkiej radości,

odpoczynku od codziennych trosk.

Świąt niosących nadzieję

na jeszcze lepszy Nowy Rok 2019

życzą :

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,

Pracownicy i Uczniowie

Zespołu Szkół w Radłowie

Jasełka

21 grudnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Radłowie odbyła się inscenizacja jasełek w wykonaniu uczniów klasy VII A przygotowanych pod kierunkiem nauczycieli Agnieszki Seremet, Sabiny Irli, Mirosława Patulskiego. Przedstawienie przeniosło widzów w czasy narodzin Jezusa Chrystusa w Betlejem. Rekwizyty, muzyka klezmerska oraz taniec żydowski przybliżyły kulturę i obrzędowość judaistyczną. Występ uświetnił śpiew uczennic z klasy III gimnazjum: Julii Kosiarskiej, Darii Żurowskiej, Katarzyny Łobody, Kamili Witek.

Podsumowanie projektu

„Utworzenie Pracowni robotyki przy Szkole Podstawowej w Radłowie”

Projekt finansowany w ramach II Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Od maja do listopada dzieci przedszkolne wraz z opiekunami oraz uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z powiatu tarnowskiego uczestniczyli w zajęciach z robotyki – łącznie 120 osób.

Uczniowie prezentowali zaprojektowane i zaprogramowane przez siebie roboty. Projektując swoje roboty wykazali się dużą pomysłowością. Roboty poruszały się na kołach i gąsienicach wykonując różne zadania. Każdy robot miał inną budowę i spełniał inne funkcje. Roboty wykrywały kolory, wrzucały klocki do pojemników, poruszały się po linii, podnosiły elementy i przenosiły w inne miejsce.

Zajęcia z robotyki to nauka konstruowania i programowania poprzez zabawę  pozwalająca uczestnikom rozwinąć zdolności kreatywnego myślenia. Uczestnicy poznali mechanizmy działania robotów, poszerzyli wiedzę z matematyki, fizyki, informatyki i techniki.

W podsumowaniu projektu uczestniczyli zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele, dzieci i młodzież.

Stowarzyszenie Radłowskie Orły prezentowało zakupiony do szkoły sprzęt do waty cukrowej, popcornu oraz fontannę czekoladową, a Restauracja Radłowska przygotowała poczęstunek. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i będą kontynuowane w 2019 r.

Wizyta zawodników klubu Bruk-Bet Termalica

Promienny Zamek

Piąte miejsce w Małopolsce

Uczniowie klasy sportowej w Zespole szkół w Radłowie 28.11.2018r. wzięli udział w Turnieju finałowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Limanowej w Halowej Piłce Nożnej. Sam udział w tym finale, gdzie do startu stanęło ponad tysiąc szkół w województwie małopolskim jest dużym osiągnięciem, a apetyt rósł w miarę jedzenia. Niestety jak we wcześniejszych Turniejach po za umiejętnościami chłopców, którzy na codzień trenują pod opieka Trenera Marka Kowalika, dopisywało szczęścia, tak tutaj go zabrakło, gdyż w pierwszym meczu pechowa porażka z późniejszym tryumfatorem z Wieliczki 2:1, trochę ustawiła dla nas cały Turniej. Kolejna porażka spowodowała, że Trener dał już pograć wszystkim chłopcom którzy brali udział we wszystkich Turniejach do tej pory. Ostatecznie historyczny, pierwszy awans do finału wojewódzkiego w grach zespołowych, w którym to zajmujemy 5 miejsce jest bardzo dużym osiągnięciem dla chłopców uczących się w oddziale klasy sportowej Zespołu Szkół w Radłowie.

ZS Radłów – Wieliczka 2:1 (Jakub Nowak)

ZS Radłów – Oświęcim 0:2

ZS Radłów – Krzczonów 1:6 (Karol Jonak)

ZS Radłów – Nowy Sącz 0:6

Skład: Norbert Czermak, Filip Iwaniec, Mikołaj Brożek, Kamil Leśniowski, Gabriel Lorkiewicz, Jakub Baran, Kacper Olesiński, Bartosz Wilkosz, Jakub Nowak, Marcel Kurtyka, Konrad Kuczek, Patryk Rzepecki, Jakub Jasek, Karol Jonak   Trener: Marek Kowalik

Dzień Wolontariusza po raz pierwszy w szkole

5 grudnia w naszej szkole odbył się pierwszy szkolny Dzień Wolontariusza. Data wydarzenia nie była przypadkowa gdyż właśnie tego dnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W tym dniu w sposób szczególny pamiętamy o wolontariuszach i dziękujemy im za ich pracę, którą wykonują bezinteresownie, z potrzeby serca. Podczas spotkania opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza wręczyły uczniom Legitymacje Wolontariusza oraz podziękowały wszystkim wolontariuszom za otwartość i chęć działania. Po oficjalnej części przyszedł czas na poczęstunek,  miłe rozmowy i wspólne zabawy. Następnie odbyły się zajęcia warsztatowe, w czasie których wolontariusze wykonali plakat pod hasłem ,,Drzewo dobroczynności”. Zorganizowane spotkanie  dało możliwość integracji wszystkich wolontariuszy w czasie wspólnej zabawy.  Mamy nadzieję, że ciepła atmosfera towarzysząca tej uroczystości przełoży się na kolejne akcje i chęć wspólnego działania.

Drodzy Wolontariusze! Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza życzymy Wam spełnienia marzeń, radości w sercu, dużo entuzjazmu, wytrwałości i niesłabnącej wiary w to, że to, co robicie, ma sens.

Halina Winiarska

Sylwia Pamuła

Kampania edukacyjno - informacyjna

11.12.2018 w naszej szkole odbyło się spotkanie ze strażakiem, który mówił o zagrożeniach związanych z powstawaniem czadu. Ogólnopolską kampanię edukacyjno - informacyjną prowadzi Powiatowa Straż Pożarna.

Zagrożenia w sieci

11.12.2018r. odbyło się spotkanie z policjantami z komendy w Tarnowie dotyczące zagrożeń w sieci.

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

Ogłoszenie nr 659501-N-2018 z dnia 2018-12-10 r.

Zespół Szkół w Radłowie: Sukcesywna dostawa produktów żywnościowych do stołówki Zespołu Szkół w Radłowie w 2019 roku

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Dostawy

Święto Rodziny