Listopad 18 2019 13:17:15
Szkoła
RODO
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Zamówienia publiczne
Sprawozdania finansowe
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia sportowe
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
MIEJSCE, W KTÓRYM MIESZKAM

Celem Konkursu jest przełamanie stereotypu że „ bez dobrego sprzętu nie można zrobić dobrego zdjęcia” oraz rozpowszechnienie, zobrazowanie i utrwalenie na fotografii cyfrowej piękna Gminy Radłów.
Termin zgłaszania prac od 30.10.2019 r do 13.12 . 2019 r. Regulamin konkursu na tablicy informacyjnej szkoły.
Kartka dla Powstańca

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej kampanii „ BohaterON – włącz historię!”. Akcja ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. W jej ramach odbyły się zajęcia dla uczniów poświęcone bohaterskiej walce w Warszawie w 1944 r. Ważnym zadaniem zrealizowanym przez uczniów było przygotowanie kartek, laurek i listów dla żyjących Powstańców. 26 ich prac wysłano do Fundacji Rosa we Wrocławiu i zostaną za jej pośrednictwem przekazane Powstańcom - osobom, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje życie w walce za ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania dla młodego pokolenia. Koordynatorem akcji był Marek Urbanek.
"DZIKI BÓR"

23.10.2019 uczniowie klas czwartych wybrali się na wycieczkę turystyczno – krajoznawczą do Zabawy i Wał Rudy. W sanktuarium bł. Karoliny Kózki wysłuchali historii życia i męczeństwa bł. Karoliny. Podziękowania za ciekawą i pełną emocji opowieść o naszej parafiance należą się panu Jerzemu Kwaśniakowi. W Wał Rudzie czwartoklasiści mogli zobaczyć ruchomą szopkę „Wieś galicyjska” oraz wiekową gruszę, przy której nauczała Karolinka. Na koniec dzieci zobaczyły dom rodzinny Kózków. Kolejne godziny upłynęły w ośrodku „Dziki Bór” , gdzie dzieci mogły skakać na trampolinie i zjeżdżać z dmuchańca, a także zobaczyć zwierzęta znajdujące się w ośrodku. Na koniec gospodarz spotkania Pan Stanisław upiekł na ognisku kiełbaski i chleb. Opiekę sprawowali wychowawcy klas panowie Piotr Malec i Mirosław Patulski.
SZKOŁA PAMIĘTA

Nasza szkoła dołączyła do społeczności pielęgnujących pamięć o bohaterach naszej wolności. Już podjęliśmy działania, wyrażające szacunek dla tych, którzy zapisali się w historii, ale w najbliższych dniach zrealizujemy jeszcze kilka przedsięwzięć.
UROCZYSTE ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939r. już są pełnoprawnymi uczniami. 19 października odbyło się uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.
Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Pani Dyrektor Małgorzata Wójcik, Wicedyrektor Pani Lucyna Janicka, Burmistrz Miasta i Gminy Radłów Pan Zbigniew Mączka, Kierownik Obsługi Szkół i Przedszkoli Pan Konrad Rudziński, Pani doktor Marta Kaczówka oraz Rodzice pierwszoklasistów. Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Występem swoim udowodnili, że zasługują na miano ucznia. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Wójcik. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Radłowie. Następnie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło też upominków i słodkości od zaproszonych gości, Rodziców oraz szkolnej Rady Rodziców. Miłym zakończeniem tej uroczystości były wspólne fotografie oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIASPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

17 października 2019r. uczniowie klas trzecich spotkali się z leśnikiem p. Tomaszem Niedzielskim. Gościa powitała dyrektor szkoły p. Małgorzata Wójcik. Zaproszony gość opowiadał dzieciom o swojej pracy, lesie i jego mieszkańcach. Zachęcał najmłodszych do dokarmiania zwierząt i ptaków podczas mroźnej zimy oraz sadzenia drzew. Przestrzegał przed zachowaniami, zagrażającymi środowisku przyrodniczemu. Poinstruował, jak się zachować , gdy ktoś zgubi się w lesie. Ciekawe opowieści pana leśniczego sprawiły, że uczniowie z zainteresowaniem słuchali tego, o czym mówił. Mieli też możliwość zadawania pytań i chętnie to czynili. Nasz gość odpowiadał na nie wyczerpująco, by w pełni zadowolić pytających. Podarował dzieciom broszurki przyrodnicze i kule zimowe dla ptaków. Następnie obok szkoły zasadzono dęba. Dziękujemy Panu Tomaszowi Niedzielskiemu za ciekawą lekcję przyrody i czekamy na kolejną – tym razem w lesie. Uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami : Danutą Kozioł i Urszulą Szczupał.
Drużyna Mieszkowi Drużynnicy

Drużyna Mieszkowi Drużynnicy rozpoczęła nowy rok harcerski. 26 września 2019 r. na zbiórce zastępowi złożyli meldunki swoich zastępów a następnie rozpoczęły się gry i zabawy oraz zadania przygotowane przez drużynową. Jednym z ważniejszych zadań było przygotowanie, zabezpieczenie i rozpalenie ogniska w określonym czasie. Zastępy poradziły sobie znakomicie. Z radością powitaliśmy kilku nowych uczniów, którzy na razie będą przyglądać się naszym działaniom, zanim zdecydują na przynależność do naszej drużyny.
IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Czwartego października obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia z okazji tego święta został przygotowany konkurs .W poniedziałek 30 IX i wtorek 1 X w klasach 4 -8 zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia , był to pierwszy etap konkursu. Następnie uczniowie , którzy pozytywnie zdali egzamin przeszli do drugiego etapu konkursu. Drugi etap odbył się 4 X , po tym etapie 19 uczniom przyznano tytuł „EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA’. Na apelu 11 X uczniowie otrzymali nagrody i certyfikaty. W dniu święta tabliczki mnożenia uczniowie przepytywali się nawzajem z tabliczki, a na korytarzach szkolnych sprawdzali jej znajomość wśród nauczycieli i pracowników szkoły.Poprzez wspólną zabawę łączymy się z ludżmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia , także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez cale życie – w każdej chwili-kiedy idziemy do sklepu, banku , patrzymy na zegarek czy termometr. Wszędzie otaczają nas liczby musimy sobie z nimi radzić , dlatego warto znać tabliczkę mnożenia. Gratulujemy mistrzom , dziękujemy uczestnikom i osobom ,które pomagały w sprawnym przeprowadzeniu tego święta. Akcja cieszyła się zainteresowaniem uczniów. Koordynator : Lucyna Zych
Zwycięstwo w półfinale powiatowym w piłce halowej

16 października 2019r. uczniowie naszej szkoły startowali w półfinale powiatowym w piłce halowej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Zawody rozgrywane były na hali w Koszycach Wielkich. Do zawodów przystąpili tradycyjnie reprezentanci wszystkich gmin z północnej części powiatu: Żukowice Małe, Biadoliny Radłowskie, Wietrzychowice, Wierzchosławice, Żabno, Koszyce Małe, Łękawica i Radłów. Nasi uczniowie trafili do grupy z Żabnem, Łękawicą i Wierzchosławicami. Wszystkie mecze zakończyły się zwycięstwem Radłowa stosunkiem 2:0. W meczu decydującym o zwycięstwie w turnieju i awansie do finału powiatowego, reprezentacja naszej szkoły zwyciężyła po "złotej bramce" w dogrywce ze szkołą z Żukowic Małych.
Podopieczni p. Rafał Kijak grali w składzie: Patryk Ligęza, Igor Gajdur, Paweł Jonak, Hubert Ogar, Bartosz Bocoń, Karol Nowak, Karol Patuła, Mikołaj Sygnarowicz.
Święto Edukacji Narodowej


11 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona wszystkim pracownikom oświaty. Uczniowie pod kierunkiem Pana Piotra Malca i Pana Mirosława Patulskiego poprzez śpiew, recytację i taniec wyrazili wdzięczność pedagogom za ich trud wkładany w wychowywanie młodego pokolenia. Życzenia wszelkiej pomyślności i satysfakcji z wykonanego zawodu złożyła obecna na akademii Rada Rodziców. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie okolicznościowego poczęstunku.
Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Szkoła Podstawowa
tel. 146782797
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasza misja to tradycja
Szkoła z misją
Termomodernizacja budynku
Poezja lustrem rzeczywistości
Jan Paweł II - człowiek wielu pasji.
Losowa Fotka


Sadzenie lasu
Wygenerowano w sekund: 0.12 5,444,306 unikalne wizyty