Lutego 28 2021 14:42:31
Szkoła
RODO
Monitoring
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Zamówienia publiczne
Sprawozdania finansowe
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia sportowe
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przypadł w tym roku 2 października. Jedną z form promocji tego dnia była zabawa pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Zgodnie z tym zaleceniem 29 września uczniowie klasy 4 b sprawdzali, czy koledzy z klas siódmych i ósmych mają utrwaloną tabliczkę mnożenia. Starsi uczniowie losowali pytania, które musieli rozwiązać w jak najkrótszym czasie. Osoby, które poprawnie odpowiedziały na wszystkie zadania, otrzymały odznakę eksperta tabliczki mnożenia. W tym dniu również uczniowie wszystkich klas 4 – 8 uczestniczyli w pisemnym egzaminie z tabliczki mnożenia. Najlepsi z nich  2 października brali udział w szkolnym konkursie matematyczno-logicznym. Do rozwiązania  w czasie 45 minut uczniowie otrzymali  łamigłówki i zadania. Po sprawdzeniu wyników zostali wyłonieni „Eksperci Tabliczki Mnożenia”:

- w klasach czwartych: Ignacy Kijak, Emil Żaba, Jakub Nalepa,

- w klasach piątych: Maria Trytek, Nikodem Jurek,

- w klasach szóstych: Emilia Curyło, Natalia Pociecha,

- w klasach siódmych: Zuzanna Cegielska,

- w klasach ósmych: Małgorzata Szklanny.

Uczniowie ci otrzymali dyplomy oraz drobne upominki- pendrivy.

Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Była okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

 

 Szkolny koordynator akcji

Agata Urbanek

Kredkobranie


Uczniowie Zespołu Szkół w Radłowie włączyli się do udziału w  III edycji Akcji Kredkobranie, która jest ogólnopolską akcją charytatywną. Dary, w postaci kredek, farb, zeszytów, bloków, piórników, długopisów i wszelkiego rodzaju przyborów szkolnych i materiałów plastycznych, mają na celu pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Akcję prowadzi krakowska Fundacja Ignatianum.

Dzień chłopaka

Dnia 30 września 2020 r. w naszej szkole odbył się Dzień Chłopaka. Z tej okazji SU zorganizował plebiscyt na " Super Chłopaka". Do głosowania uprawnione były wyłącznie dziewczynki z poszczególnych klas. Każda z nich miała możliwość oddania jednego głosu na swojego faworyta. Zwycięzcami zostali: Maksymilian Stoch, Kacper Gawełek, Mikołaj Pławecki, Tomasz Sumara, Jakub Piotrowski, Jakub Wybraniec, Ignacy Kijak, Artur Babło, Karol Patuła, Filip Krupa, Szymon Bibro, Karol Kaczor, Filip Wilk, Michał Kędzior, Wiktor Kwiecień i Karol Ligęza. Każdy otrzymał dyplom okolicznościowy i breloczek. Chłopcom życzymy spełnienia marzeń.

Bezpiecznie do celu.

Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk.

15.09.2020 r. uczniowie kl. I-III Szkoły Podstawowej w Radłowie wzięli udział spotkaniu autorskim z panią Barbarą Gawryluk – autorką książek dla dzieci, dziennikarką, tłumaczką szwedzkiej literatury dziecięcej, laureatką wielu prestiżowych nagród.

Od 1992 r. pisarka pracuje w radiu Kraków jako dziennikarz, gdzie jest odpowiedzialna za różne programy literackie oraz prowadzi autorską audycję "Alfabet", skierowaną do dzieci i młodzieży.

Tematem autorskiego spotkania były “ Psy na medal”.

Z wielką pasją autorka przybliżyła swoje zainteresowania i opowiedziała o swoich inspiracjach literackich. Barwnie opowiadała o swoich książkach, a przede wszystkim o zwierzęcych bohaterach – psach i ich prawdziwych historiach. Zainteresowała dzieci losem bohatera książki pt. “ Dżok. Legenda o psiej wierności”i zachęciła do poznania jego dalszych przygód na łamach książki. Zaprosiła też do obejrzenia pomnika zbudowanego w Krakowie na cześć Dżoka.

Przybliżyła treść  ksiązki pt. “ Klifka”, opowiadającej o przyjażni psa z foką. Wszystkim przyszłym lekarzom weterynarii poleciła lekturę o Doktorze Wojtku.

Dzieci z wielką ciekawością zadawały pytania dotyczące historii psów, pracy pisarki, nie obeszło się też bez pytania o wiek autorki. Odpowiedż padła w formie zagadki matematycznej, którą uczniowie rozwiązali na szóstkę. Na zakończenie można było zakupić książki I poprosić o autograf.

Spotkanie przebiegło w miłej I serdecznej atmosferze. Z pewnością  zostanie na długo w pamięci każdego uczestnika i co najważniejsze przyczyni się do rozwijania pasji czytelniczej u dzieci.

Dziękujemy Pani Barbarze Gawryluk za wprowadzenie nas w piękny świat książek. Jesteśmy wdzięczni i dumni, że mogliśmy uczestniczyć w spotkaniu.

 

 

 

 

„ZBIÓRKA ŻOŁĘDZI I KASZTANÓW”

W ramach współpracy z kołem łowieckim " Łoś" w Tarnowie nasza szkoła i przedszkole bierze udział w „ZBIÓRCE ŻOŁĘDZI I KASZTANÓW” Głównym celem zbiórki jest zgromadzenie pokarmu dla m.in. saren, jeleni i dzików na okres zimowy. Zebrane podczas jesiennych spacerów żołędzie i kasztany zostaną przekazane do koła łowieckiego.  Akcja ma także za zadanie zachęcenie dzieci do aktywności ukierunkowanej na pomoc dzikim zwierzętom. Chcielibyśmy wspólnie z Państwem zwrócić uwagę dzieci na problemy zwierząt i temat ochrony dzikiej przyrody.

Zbiórka będzie trwała do 31stycznia 2021r.

Zbiory przechowujemy w swoich gospodarstwach, w przewiewnych miejscach i pozostawiamy aż do wysuszenia. Dokładny termin przyniesienia żołędzi i kasztanów do szkoły będzie podany (luty 2021r.).  Bardzo ważne jest, aby przynoszone przez Państwa i Dzieci kasztany i żołędzie były suche. Podsumowanie akcji nastąpi w czerwcu. Osoby, które przyniosą żołędzie lub kasztany zostaną nagrodzeni.
Nadmieniamy również, iż zwierzęta leśne preferują żołędzie.

Zapraszamy do udziału w zbiórce.

Dziękujemy!  

Bitwa Radłowska

Sprawozdanie finansowe
Zgodnie z § 34 ust. 10 Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (tj. DZ. U. z 2020 r. poz. 342) sprawozdanie finansowe jednostki Zespół Szkół w Radłowie sporządzony na dzień 31.12.2019 wraz z załącznikami, został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Radłowie pod adresem:

Sprawozdanie finansowe dostępne w BIP
KARTKA DLA MEDYKA
Dzieci i młodzież naszej szkoły w podzięce za trud i poświęcenie w walce z epidemią COVID 19 zaprojektowała kartki z życzeniami skierowanymi do służb medycznych. Kartki zostaną wydrukowane i przekazane szpitalom jednoimiennym które stały na pierwszej linii frontu walcząc z koronawirusem. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy i personel medyczny to prawdziwi bohaterowie którzy zapobiegli wielu tragediom ludzkim, ratując nasze i naszych bliskich życie, niejednokrotnie narażając swoje własne. DZIĘKUJEMY!!!

Sekretariat nieczynny
Informujemy, że sekretariat Zespołu Szkół w Radłowie w dniach od 13-17 lipca 2020 r. będzie nieczynny.
Wakacje

DYREKCJI, NAUCZYCIELOM, PRACOWNIKOM SZKOŁY,
RODZICOM I UCZNIOM
WAKACYJNYCH RADOŚCI, BEZPIECZNYCH PRZYGÓD,
ODPOCZYNKU I DUŻO ZDROWIA

ŻYCZY
SAMORZĄD UCZNIOWSKI ZESPOŁU SZKÓŁ W RADŁOWIE
Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Szkoła Podstawowa
tel. 146782797
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasza misja to tradycja
Szkoła z misją
Termomodernizacja budynku
Poezja lustrem rzeczywistości
Jan Paweł II - człowiek wielu pasji.
Losowa Fotka


Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego
Wygenerowano w sekund: 0.04 6,670,592 unikalne wizyty