Styczeń 22 2019 18:44:59
Szkoła
RODO
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Zamówienia publiczne
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
100 Rocznica Odzyskania Niepodległości

                     9 listopada  w ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania  Niepodległości odbyła się w Zespole Szkół  w Radłowie uroczystość, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. Po odśpiewaniu hymnu państwowego  zebrani obejrzeli program artystyczny „Historia w czarach zaklęta”, który  został przygotowany przez szkolne koło teatralne „Epitet” pod kierunkiem nauczyciela j. polskiego Danuty Sygnarowicz. Zostały również zaprezentowane wiersze patriotyczne napisane przez uczniów i rodziców naszej szkoły w ramach innowacji pedagogicznej „Poezja lustrem rzeczywistości” realizowanej przez Danutę Sygnarowicz. Po części artystycznej odbyło się podsumowanie szkolnych konkursów: poetyckiego „Polska – mój dom” i plastycznego „Moja Polska”.

Następnie płk Edmund Tyszka w imieniu Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego odznaczył  Burmistrza Radłowa Zbigniewa Mączkę, dyrektora Zespołu Szkół                     w Radłowie Marka Urbanka i pedagoga szkolnego Halinę Winiarską pamiątkowymi odznakami. Odznaczenia są potwierdzeniem rzetelnej pracy środowiska lokalnego i szkoły na rzecz kształtowania postaw patriotycznych dzieci i  młodzieży.

W uroczystości wzięli udział:  Zastępca Burmistrza Wiesław Armatys, Ks. Proboszcz Janusz Maziarka, płk Edmund Tyszka, ppłk Jerzy Konieczny  i  kpt.  Zbigniew Babiuch                          z Tarnowskiego Oddziału Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Jacek Skrabot                      ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Wrzesień 1939 r.”, Marta Kluza i Joanna Ryglicka z Rady Rodziców, Teresa Szklanny,  prezes Stowarzyszenia „Radłowskie Orły”,  Konrad Rudziński z Urzędu Miejskiego w Radłowie, Tomasz Szczepanik, radłowianin, przedsiębiorca wspierający liczne szkolne przedsięwzięcia.

 

 

 

 

 

Rekord dla Niepodległej

9 listopada 2018r. o godzienie 11:11 w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości nasza szkoła zaśpiewała 4-zwrotkowy hymn narodowy.

Szlakami Legionistów

Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

Już po raz siódmy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej ,,Legiony  to żołnierska nuta” . Przegląd organizowany jest przez Oddział PTTK Ziemi Tarnowskiej przy współpracy z SKKT – PTTK przy ZSP w Rzuchowej i Centrum Kultury w Pleśnej.                     Zespół wokalny w składzie : Katarzyna Łoboda , Wiktoria Gajdur ,               Natalia Patulska , Kamila Witek ,Klaudia Babło , Julia Kosiarska  zajął trzecie miejsce. Nagrodę indywidualną wójta gminy Pleśna  oraz dyrektor ZSP w Rzuchowej otrzymała Kamila Witek.

Konkurs Wieńców Nagrobnych

Konkurs „I i II wojna światowa na Ziemi Radłowskiej”

7 listopada w naszej szkole odbył się etap finałowy VII edycji Gminnego Konkursu Historycznego „I i II wojna światowa na Ziemi Radłowskiej”. Koordynatorami konkursu byli dyrektor Marek Urbanek  i wicedyrektor  Piotr Malec, a patronat objął Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka. W konkursie wzięli udział uczniowie z 5 szkół podstawowych: z Biskupic Radłowskich, Woli Radłowskiej, Niwki, Zabawy  i Radłowa oraz po raz pierwszy 3 uczestników w kategorii otwartej.  Ostateczne wyniki konkursu:

szkoły podstawowe kl. IV - VI:

I miejsce – Jan Kapera z Radłowa,

II miejsce – Hubert Małek z Radłowa,

III miejsce – Małgorzata Molczyk z Niwki.

 

klasy gimnazjalne i kl. VII - VIII:     

I miejsce – Filip Iwaniec z Radłowa,

II miejsce –  Joanna Kocoń z Biskupic Radłowskich,

III miejsce – Aleksandra Ptaśnik z Niwki.

 

kategoria otwarta:

I miejsce – Jakub Pokidan z Woli Radłowskiej,

II miejsce –  Piotr Kapera z Radłowa,

III miejsce – Filip Nadolski z Woli Radłowskiej.

Nagrody rzeczowe i dyplomy wręczył zwycięzcom Burmistrz Radłowa  Zbigniew Mączka                w czasie uroczystej wieczornicy patriotycznej 11 listopada w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

 

 

 

Dąb Niepodległości

Dąb Niepodległości posadzony w setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Radłów 11 listopada.2018 r.

Muzeum Okręgowe w Tarnowie

            Dnia 6 listopada 2018r. dla uczniów naszej szkoły zorganizowano wyjazd do Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Młodzież miała okazję obejrzeć wystawę "Sen o Niepodległej - Tarnów od austriackiego zaboru do Niepodległości". Motywem przewodnim wystawy jest opowieść o Tarnowie i jego mieszkańcach w czasach bezpośrednio poprzedzających wybuch niepodległości w 1918 roku. Uczniowie zapoznali się z życiem codziennym miasta, na którego tle  pokazano zaangażowanie militarne, polityczne i społeczne tarnowian. Całości towarzyszyły warsztaty edukacyjne, w czasie których uczestnicy własnoręcznie wykonali ozdobne bransoletki i ozdobili je miniaturkami orła.

                W Ratuszu  młodzież uczestniczyła w lekcji muzealnej, która poświęcona była potędze husarii ze szczególnym uwzględnieniem czasów panowania Jana III Sobieskiego. Urozmaiceniem zajęć były warsztaty, podczas których można było wykazać się zdobytą wiedzą oraz własnoręcznie wykonać  i ozdobić szyszak husarski.

            Zajęcia muzealne cieszyły się dużym zainteresowaniem, gdyż przybliżyły uczniom historię naszego kraju i regionu oraz przygotowały do godnego przeżywania zbliżającego się Narodowego Święta  Niepodległości.

Herosi Niepodległej

W wyjątkowym roku 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości oddając cześć wszystkim tym, którzy budowali wolną Polskę uczniowie Zespołu Szkół w Radłowie uczestniczyli w spektaklu „Herosi Niepodległej” w Kąśnej Dolnej.

Spektakl został przygotowany przez Koło Teatralne Improwizacja, które działa przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku. Grupę teatralną tworzą licealiści oraz absolwenci szkoły, którzy poprzez sztukę sceniczną stają się twórcami i aktorami.

 

W dniu 07.11.2018 r. uczniowie pod opieką p. Sylwii Pamuły, p. Urszuli Szczupał, p. Haliny Winiarskiej i p. Teresy Urbanek zwiedzili Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej oraz wystawę fotograficzną „Wokół Manru”. 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DLA KLAS II-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

„PIĘKNA I WSPANIAŁA NASZA POLSKA CAŁA…”

W dniu 6 listopada w Niepublicznej Szkole Podstawowej im.”Akcji III Most” w Przybysławicach  odbył się Międzyszkolny Konkurs Patriotyczny dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej pod hasłem: „Piękna i wspaniała nasza Polska cała”, w którym nasz zespół w składzie:

1.Maciej Nowak- kl.II a

2.Maria Trytek-kl.III a

3.Krystian Kucemba-kl.III b

zdobył  I miejsce. Wszyscy uczniowie wchodzący w skład zwycięskiego zespołu  otrzymali zaszczytny tytuł Małego Patrioty, a także tak jak  pozostali uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy oraz gry edukacyjne. Gratulujemy!

 

 

Mistrzowie Powiatu w piłce nożnej halowej.

Uczniowie Zespołu Szkół w Radłowie na finałach powiatowych, które odbyły się 07.11.2018r. w Tuchowie, w piłce nożnej halowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, spisali się znakomicie. Wygrywając wszystkie mecze, zapewnili sobie udział w Turnieju, w którym będą wałczyć o awans do finału wojewódzkiego, z mistrzami z powiatu Brzesko, Bochnia i Miasta Tarnów. W pokonanym boju zostawili szkoły z Tuchowa, Tarnowca i Zakliczyna. Mamy nadzieję że forma podopiecznych Marka Kowalika, którzy na co dzień trenują w klasie sportowej przy ZS W Radłowie, utrzyma się dalej i uda im się wywalczyć przepustkę do finału wojewódzkiego.

ZS Radłów – SP Tuchów 3:1 (Konrad Kuczek x2, Karol Jonak)

ZS Radłów – SP Tarnowiec 5:0 (Konrad Kuczek x2, Jakub Jasek, Jakub Nowak, Marcel Kurtyka)

ZS Radłów – SP Zakliczyn 3:1 (Karol Jonak x2, Konrad Kuczek)

Skład: Bartosz Wilkosz, Karol Jonak, Kacper Olesiński, Jakub Baran, Marcel Kurtyka, Jakub Jasek, Konrad Kuczek, Mikołaj Brożek, Jakub Nowak, Konrad Kuczek.

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasza misja to tradycja
Szkoła z misją
Termomodernizacja budynku
Losowa Fotka


Wycieczka Dębno
Wygenerowano w sekund: 0.10 4,067,428 unikalne wizyty