Październik 19 2017 07:26:16
Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Zebrania i konsultacje dla rodziców
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Uczniowie szkoły podstawowej wraz z oddziałami gimnazjalnymi rozpoczęli nowy rok szkolny 4 września 2017r. W uroczystości wzięli udział : Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka, Przewodnicząca Rady Rady Rodziców Zespołu Szkól w Radłowie, nauczyciele i uczniowie. Szczególnie gorąco przywitano uczniów klas pierwszych.

Harmonogram przyjazdu i odjazdu autobusów

04.09.2017r.


Przyjazd autobusów szkolnych

Skałka 730

Brzeźnica 740

Biskupice Radłowskie 740

Niwka 740

Odjazd autobusów planowany na godz. 1000

Informacja

Uprzejmie informujemy, że Publiczne Przedszkole w Radłowie rozpoczyna pracę 1 września 2017r.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Szkole podstawowej wraz z oddziałami gimnazjalnymi odbędzie się 4 września 2017r. Mszą św.
w Kościele Parafialnym w Radłowie o godz. 800.


Spotkanie nauczycieli, rodziców i uczniów będzie miało miejsce w sali gimnastycznej szkoły podstawowej o godz. 900.


Młodzież z Kecskemet w Radłowie

W ubiegłym roku „Mali Radłowianie” wzięli udział w XIV Międzynarodowym Spotkaniu Dzieci i Młodzieży z całego świata CSIPERO na Węgrzech.
W tym roku młodzież węgierska wraz z opiekunami: panią Krystyną Nagy, panią Klarą Varga i panią Ewą Dokane Graman odwiedziła Radłów. Dnia 10 lipca 2017 roku godz. 18.45 na placu szkolnym zaparkował węgierski autokar. Na gości czekali członkowie zespołu i ich rodziny.
Większość dobrze się znała z ubiegłego roku, ale niektórzy spotkali się po raz pierwszy. Gości przywitał dyrektor Piotr Malec i uczeń gimnazjum Bartosz Nowak.
Na Radłowskiej Ziemi węgierska grupa spotkała się Burmistrzem panem Zbigniewem Mączką, dyrektorem GCKiCz panią Barbarą Marcinkowską i panem Zbigniewem Marcinkowskim.
Goście przekali dla Zespołu "Mali Radłowianie" zaproszenie na Festiwal CSIPERO w Kecskemet w 2018 r.

W czasie pobytu w Polsce uczestniczyli w kilku wycieczkach, zwiedzili: Centrum Jana Pawła II, Wawel i Sukiennice w Krakowie, Kopalnię Soli w Wieliczce, Muzeum Przyrodnicze i Skamieniałe Miasteczko w Ciężkowicach, ruiny zamku w Czorsztynie, Zakopane, stadion w Niecieczy, Zalipie i Tarnów. Z przystani przy zamku w Niedzicy płynęli statkiem po Zalewie Czorsztyńskim, a z Butorowego Wierchu zjechali wyciągiem krzesełkowym.
W szkole odbyła się dyskoteka prowadzona przez Dominikę Kukułkę i Jakuba Kuczka, próba zespołu oraz zajęcia plastycze, podczas których uczyli się wykonywać kwiaty z krepiny i składać moduły z origami.
W sobotę odwiedzili dom rodzinny Karoliny Kózkówny, a na placu przy Kościele w Zabawie odbył się piknik rodzinny.
Niedziela była czasem przeznaczonym dla rodzin na wspólne wyjazdy oraz uczestniczenie w obchodach "Dni Radłowa".
Ostatni dzień pobytu w Polsce spędzili na szkolnych obiektach sportowych, gdzie mieli okazję zagrać w piłkę nożną i tenisa, a także skorzystać z atracji autobusu ”Rajtek Dziecięcy Raj”.

Pobyt węgierskiej młodzieży był możliwy dzięki sponsorom.
Za finansowe wsparcie dziękujemy: panu Grzegorzowi Kuczkowi- dyrektorowi firmy CONTECO, pani Marii Witkowskiej- dyrektorowi firmy BRUK- BET, państwu Anecie i Robertowi Bieryt- firmie Handlowo Usługowej Brukarstwo i Budownictwo „Wiktoria”, panu Sławomirowi Kołodziej- firma Vision Bau”, państwu Krystynie i Józefowi Kuklewicz -Przedsiębiorstwo Wielobranżowe JOE-KRYS, panu Jerzemu Sreremet Przedsiębiorstwo Produkcji Handlowo Usługowej „ Bratko” Brukarstwo i Budownictwo, panu Rafałowi Szostak- Zakład Produkcji Metalowej „ Mikron”, panu Markowi KrupieUsługi Remontowo Budowlane” Krup- Mar, panu Konradowi Rudzińskiemu- Kierownikowi Obsługi Zespołu Szkół i Przedszkoli, państwu Agnieszce i Krzysztofowi Kupisz, państwu Marii i Tadeuszowi Jachimek, panu Stanisławowi Jachimkowi, księdzu proboszczowi Januszowi Maziarce, państwu Teresie i Markowi Podraza, a także rodzicom tancerzy, którzy nie tylko gościli, ale też współfinansowali pobyt węgierskiej młodzieży.

Dziękujemy panu Józefowi Trytkowi za ciekawe opowieści o naszym miasteczku, panu Zbigniewowi Marcinkowskiemu za serdeczne przyjęcie w Gminnej Bibliotece, pani Teresie Padło za zorganizowanie wycieczek, pani Beacie Maciaszek za umożliwienie kontaktów w języku angielskim, pani Halinie Winiarskiej za prowadzenie zajęć plastycznych.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Radłowie wraz z opiekunem zespołu panią Urszulą Szczupał składa wszystkim serdeczne podziękowania.

Czas na zdrowie

 

Publiczne Gimnazjum w Radłowie wzięło udział w szóstej edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ,,Czas na zdrowie", którego organizatorem była Fundacja Ochrony Środowiska. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęli Minister Edukacji Narodowej, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także rzecznik Praw Dziecka. Głównym celem tego projektu było upowszechnianie wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz promocja wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego. 

Projekt realizowaliśmy od kwietnia do czerwca.  W tym czasie uczniowie pod kierunkiem nauczycieli odwiedzili gospodarstwo ekologiczne, zorganizowali degustację  zdrowej żywności, wykonali prezentację multimedialną i film.  Uczestniczyli także w konkursach wiedzy, rozgrywkach sportowych i oglądali film ,,Śmietnik w mojej głowie". Na zakończenie projektu zaprosiliśmy  Pana Piotra Nasiadkę, który jest właścicielem  jednej z największych pasiek w województwie małopolskim, opowiedział o życiu społecznym pszczół i wartościach odżywczych i zdrowotnych wyrobów pszczelich. Wieczorem odbyła się ,,Noc nauki o Zdrowiu". Podczas tego spotkania uczniowie bawiąc się pogłębiali swoją wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania.

Wszystkim osobom, które włączyły się w ten projekt dziękujemy                  

H. Winiarska,  L. Janicka i  T. Urbanek

Konkurs Kangur Matematyczny
"Mali Radłowianie" u Błogosławionej Karoliny

Zespół Ludowy „Mali Radłowianie” został zaproszony przez Kustosza Sanktuarium Błogosławionej Karoliny w Zabawie,
księdza Zbigniewa Szostaka na występy z okazji 30 rocznicy beatyfikacji Karoliny Kózkówny.

Wyniesienia na ołtarze dokonał papież Jan Paweł II dnia 10 czerwca 1987 roku w Tarnowie.

Dnia 10 czerwca 2017 roku zespół zaprezentował licznie zgromadzonej publiczności widowisko przygotowane
na 28 Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Łoniowej.
W niedzielny poranek, w przedstawieniu pojawiła się Kasia Jurczak w roli błogosławionej Karoliny.
Błogosławiona Karolina dzisiaj patronka młodzieży , patronka Ruchu Czystych Serc, a przed laty wzorowa córka, sąsiadka i uczennica, która chetnie dzieliła się uzyskaną wiedzą na temat prawd wiary z rówieśnikami, a nawet z dorosłymi.
Występy bardzo podobały się zgromadzonym osobom.

XVII Piknik Geograficzny

08.06.2017r. w Tarnowie odbył się XVII Piknik Geograficzny, jest to turniej topograficzno-geograficzny dla uczniów gimnazjum i szkół średnich. Naszą szkołę reprezentował dwuosobowy zespół uczniów klas II – Paulina Lechowicz i Norbert Szyszka.

W pierwszej części turnieju uczniowie rozwiązywali test geograficzny, w drugiej części wykazywali się znajomością topografii Tarnowa. Nasz zespół bardzo dobrze poradził sobie z rozwiązaniem  testu uzyskując wysoki wynik, nieco gorzej wypadła rywalizacja topograficzna ulicami Tarnowa.

Nagrodą dla wszystkich uczestników pikniku było spotkanie z podróżnikami, zdobywcami wielu szczytów oraz  pracownikami Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Michałem Apollo i Markiem Żołądkiem.

Gościem XVII Pikniku Geograficznego był Marek Fidler – pisarz i podróżnik, który ciekawie opowiadał o dramatycznej i fascynującej historii Wyspy Wielkanocnej.

Paulina i Szymon zadeklarowali, że  chętnie wezmą udział w przyszłorocznym pikniku.

Wręczenie nagród w Szkole Podstawowej

 

21.06.2017 r. w szkole podstawowej podsumowano akcje prowadzone przez placówkę i inne organizacje. Wręczono nagrody za zbiórkę makulatury, baterii, nakrętek i butelek PET. Pani Teresa Padło wręczyła dyplomy uczniom, którzy reprezentowali szkołę w Finale międzynarodowego Konkursu Baltie 2017 na Uniwersytecie Rzeszowskim. Dyplomami nagrodzono dzieci, które włączyły się w prace z origami. Pani Halina Winiarska podsumowała prace Samorządu Uczniowskiego i wręczyła dyplomy uczniom z Samorządu i Pocztu Sztandarowego. Podsumowania prac w SKO dokonała pani Sabina Irla, która wręczyła nagrody i dyplomy za sumienne oszczędzanie. Nagrody za zbiórkę żołędzi i kasztanów wręczyli: pani Janina Kucharska i pan Andrzej Gacoń z Koła Myśliwych „Łoś” w Tarnowie. Przedstawiciele SU życzyli udanych i bezpiecznych wakacji. Dyrektor Piotr Malec podziękował nauczycielom i rodzicom za pracę i zaangażowanie się w życie szkoły.

Zdyscyplinowana klasa

W poprzednim i obecnym roku szkolnym Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs
„Najbardziej zdyscyplinowana klasa”.

Opracowane zostały ogólne założenia i cele konkursu i ustalone szczegółowe kryteria oceny klas w postaci punktów dodatnich i ujemnych za prawidłowe i niewłaściwe zachowania.
Oceny z zachowania pochodziły zarówno od samych uczniów jak i nauczycieli oraz pracowników szkoły. W ubiegłym roku szkolnym pierwsze miejsce zdobyła klasa 4b. Na drugim uplasowała się klasa 4a, a trzecie zajęła klasa 5a.

Laureaci w nagrodę pojechali na darmową całodniową wycieczkę do dworku w Dołędze gdzie uczestniczyli w warsztatach historycznych. Dodatkową atrakcją było ognisko i pieczenie kiełbasek oraz gry i zabawy w ogrodzie.

Drugie miejsce uhonorowano nagrodą seansu filmowego w ramach lekcji, a trzecią nagrodą pocieszenia były słodycze.

W obecnym roku szkolnym pierwsze miejsce zdobyła klasa 4b, drugie 2b, a trzecie 5b.

Podobnie jak w ubiegłym roku zdobywcy drugiego miejsca miło spędzili czas na seansie filmowym zorganizowanym w szkole.
Za trzecie miejsce uczniowie otrzymali smaczne owoce.


Nagrodą za pierwsze miejsce była atrakcyjna wycieczka połączona z warsztatami „Przygoda z herbem w rycerskim zamku Odrowążów w Dębnie”.
Do wycieczki dołączyli się też uczniowie z Kółka Artystycznego w nagrodę za składanie przez cały rok szkolny modułów origami.
Wycieczkowicze wstąpili też do Groty NMP w Porąbce Uszewskiej i na lody w Wojniczu.

Wycieczka do Zatoru

Dnie 9 czerwca 2017 r. uczniowie klasy II b z wychowawcą panią Danutą Grabską i klasy III a panią Urszulą Szczupał z panią pedagog i rodzicami uczestniczyli w wycieczce do Zatoru. W Zatorlandzie dzieci rozpoczęły swoją podróż od rejsu statkiem po Parku Mitologii. W czasie rejsu dzieci przeniosły się w czasy bogów, herosów i bohaterów z mitologii greckiej. Następnie w Parku Bajek uczniowie obserwując postacie i scenki odgadywali z jakiej bajki one pochodzą. W Parku Owadów zobaczyli gigantyczne okazy stworzeń ukazujące szczegóły ich budowy. W czasie wycieczki mieli również okazję sprawdzić jak mieszka się w domu do góry nogami. Po południu zwiedzili park dinozaurów i wysłuchali opowieści przewodnika i obejrzeli film w kinie 5D. W muzealnych zbiorach znależli eksponat pochodzący z Radłowa. Do późnego popołudnia bawili się w lunaparku.
Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Losowa Fotka


Robotyka
Wygenerowano w sekund: 0.07 2,644,019 unikalne wizyty