Lipiec 17 2018 04:05:53
Szkoła
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Podręczniki
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Zebrania i konsultacje dla rodziców
Stołówka
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Piosenka ekologiczna

Miło nam poinformować, że przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w :

- konkursie recytatorskim – wiersze E. Szelburg – Zarembiny, organizowanym przez przedszkole w Przybysławicach. Udział w nim brały: Gabriela Roman i Daria  Szkarłat;

- Konkursie piosenki ekologicznej, organizowanym przez Niepubliczne Przedszkole w Niwce. II miejsce zajęła w nim Ola Frączek;

- Konkursie plastycznym „Baśniowy motyl”, organizowanym przez Przedszkole Publiczne w Woli Radłowskiej. II miejsce zajęła Wiktoria Dąbrowska, III- Helena Sygnarowicz, IV – Anna Flik.

Zbiór nakrętek

Dzień Matki

W Przedszkolu Publicznym w Radłowie, 25 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy, podczas której przedszkolaki zaprezentowały swój program taneczno – wokalno - recytatorski.

Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw. 

Mądre główki z łatwością rozwiązują łamigłówki

22 maja 2018 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Przybysławicach odbył się Międzyszkolny Konkurs „Mądre główki z łatwością rozwiązują łamigłówki”. Po zaciętej rywalizacji komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:
I miejsce - Szkoła Podstawowa z Radłowa, tym samym zdobywając tytuł „Mistrzowie Łamigłówek” W mistrzowskiej drużynie wystąpili: Emil Żaba, Nikodem Jurek, Emilia Curyło, Zuzanna Smolik. Gratulujemy !!!

Dzień Rodziny kl. 1b

‘’Rodzina to mój skarb”- pod takim hasłem 24 maja 2018r. uczniowie klasy 1b wraz z rodzicami uroczyście  obchodzili Dzień Rodziny. O godzinie 9.00 sala zapełniła się miłymi gośćmi. Wśród nich był wicedyrektor szkoły Piotr Malec. Dzieci prezentowały swoje talenty śpiewając piosenki, recytując wiersze, odgrywając scenki, tańcząc. Rodzice z dumą i wzruszeniem oglądali występy swoich pociech. Raz po raz nagradzali występujących brawami. Na koniec uczniowie wręczyli rodzicom samodzielnie wykonane prezenty. Życzenia rodzicom złożyli: wychowawczyni klasy i wicedyrektor szkoły. Po części  oficjalnej był słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegała w miłej atmosferze i na pewno długo pozostanie w pamięci wszystkich. Została uwieczniona na fotografiach.

 

Konkurs matematyczny

29 maja 2018r. pierwszoklasiści wzięli udział w konkursie matematycznym. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów. Z klasy 1a: Maciej Bieryt, Emil Żaba, Liwia Gołas, Anetka Piotrowska, Aleksandra Leśniowska, Bartłomiej Padło, Julia Szczotka, Karolina Szczotka, Rafał Wajnbrener, Maciej Nowak , Marcin Marmol.
 Z klasy 1b: Jakub Nalepa, Mateusz Rojek, Ignacy Kijak, Przemek Kania, Paweł Palej, Krzysztof Tatarczuch, Zuzanna Kobos, Julia Czuj i Aleksandra Jewuła.
 Walczyli o tytuł „Mistrza Matematyki Klas Pierwszych”.

Ten zaszczytny tytuł wywalczył - Emil Żaba

Kolejne miejsca zajęli:

2.Jakub Nalepa
3. Julia Czuj

 Wszyscy uczniowie zaprezentowali bardzo wyrównany poziom wiedzy. W nagrodę otrzymali dyplomy i książki. Wychowawczynie: D. Kozioł i U. Szczupał pogratulowały  uczniom wspaniałych osiągnięć  i życzyły  wielu sukcesów w kolejnych zmaganiach matematycznych.

Dzień Rodziny kl. 1a

Dnia 28 maja 2018 roku w klasie 1a odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Rodziny. Były wiersze, piosenki o mamusiach i tatusiach, tańce, życzenia i kwiaty. Rodzice byli  wzruszeni, ale bardzo szczęśliwi. W drugiej części spotkania odbyły się konkursy i zabawy dla rodziców , a także dzieci. W trakcie spotkania zostały przeprowadzone następujące zabawy: ” Czy to dłonie mojej mamy? ”, quiz: „Czy znasz swoją mamę?”, zabawa „Balonowy zwierzyniec”- każdy uczestnik tej zabawy miał nadmuchać balon , w którym była ukryta karteczka z nazwą zwierzęcia, a następnie przekłuć balon, odczytać po cichu jego nazwę i zademonstrować odgłosy wydawane przez to zwierzę, obieranie na czas jabłek i kto ma najdłuższą obierkę, ubijanie piany z białek , kolejna zabawa to: „Kto nadmucha największy balon”, zabawa z noszenie ugotowanego jajka na łyżce pt. Przynieś śniadanie, Mamy skaczą na skakankach, zabawa muzyczna „Znikające krzesła”, odgadywanie: „Czyj to portret”?, zabawy przy muzyce z wykonywaniem różnych figur. Za udział w zabawach i konkursach były słodkie  nagrody. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość i dużo śmiechu. Rodzice przez krótką chwilę znów mogli być beztroskimi dziećmi. Dla rodziców został przygotowany  poczęstunek i kawa. Popołudnie minęło w bardzo miłej atmosferze.

Koncert z okazji Dnia Mamy.

 

Dnia 23 maja 2018 roku odbył się Koncert dla Mamy. Organizatorem spotkania było Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Na majowe spotkanie przybyły nie tylko mamusie, ale również tatusiowie, babcie i dziadkowie. Podczas koncertu wystąpili „Mali Radłowianie” grupa starsza  i młodsza, a także osoby grające na instrumentach. Grupa starsza „ Małych Radłowian” zaprezentowała się w dwóch blokach programowych. Zatańczyli oni tańce Krakowa Wschodniego: kulawą polkę, warszawiankę od Niecieczy, polkę jadownicką i krakowiaka. W drugim bloku młodzież zaprezentowała się w tańcach Lachów Sądeckich: szurok,  krzyżok, cięta polka i krakowiak sądecki.

Grupa młodsza, tego dnia miała swój debiut przed tak dużą publicznością. Dzieci zatańczyły krakowiaka. Na koniec spotkania tancerze złożyli życzenia swoim mamusiom i wręczyli białe róże. Życzenia rodzicom złożyła pani Kinga Biel- Dubiel, pani Barbara Marcinkowska- dyrektor GCK i Cz i opiekun zespołu pani Urszula Szczupał. Na zakończenie programy wystąpił zespół „ Biskupianie” z Biskupic Radłowskich.

Dni wolne od zajęć

 

1.06.2018 jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Szkoła zapewnia zajęcia świetlicowe od godz. 6.30 do 16.00

Zachowanie nad wodą

28.05.2018r. dla uczniów naszej szkoły została zorganizowana prelekcja nt. zachowania nad wodą. Fachowych rad udzielił ratownik WOPR.

Ranczo Artemidy w Krzeszowicach

Dnia 21 maja 2018 roku uczniowie klas 1-3, którzy przez cały rok brali  udział w zajęciach projektowych „ W Gminie Radłów uczymy się na 6” wraz z wychowawcami: panią Urszulą Sroka, panią Krystyną Mikuś, panią Danutą  Grabską i panią Urszulą Szczupał uczestniczyli w wycieczce na Ranczo Artemidy w Krzeszowicach.

W czasie podróży uczniowie podziwiali piękną przyrodę Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

Na ranczu  dzieci miały okazję wykonywać prace, które kiedyś  wykonywali ludzie na wsi np. doili  krowę, robili  masło, mielili  zboże w żarnach . Nauczyli się sadzić kwiaty, które mogli zabrać dla swoich mam i wręczyć im z okazji Dnia Mamy. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat roślin, które można spotkać na łące i nie tylko. Następnie z tych właśnie pozbieranych roślin dzieci tworzyły  kompozycje.  W trakcie zwiedzana zagrody dzieci dowiedziały się jak dawniej powstawały książki, jak je pisano. Same miały też możliwość pisania gęsim piórem. Jeździły konno, a następnie jeździły wozem zaprzężonym w konia po najbliższej okolicy. Dokarmiały owce, baranki i  osła, podziwiały piękne pawie.

 Dla dzieci gospodarze rancza przygotowali  poczęstunek: drożdżówki na śniadanie oraz kiełbaski z grila. Pogoda dopisała . Było słonecznie i ciepło. Dzieci dobrze się bawiły , a także uczyły.

 

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Kreatywna noc w szkole
Zielona szkoła
Termomodernizacja budynku
Losowa Fotka


Nie daj się zniewolić wyrobom tytoniowym
Wygenerowano w sekund: 0.09 3,459,844 unikalne wizyty