Luty 24 2017 13:29:51
Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
PRZETARGI
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Cała Polska czyta dzieciom

22 lutego, w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", bajki w grupie 5- latków czytała mama Marcinka. Utwór M. Musierowicz "Bijacz" zawierał dużo aspektów wychowawczych. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy głównego bohatera i prawidłowo oceniały jego zachowanie. Bardzo dziękujemy mamie Marcinka za miłe spotkanie:)

Konkurs Trzecioklasistów

W dniu 9 lutego w naszej szkole uczniowie klas trzecich wzięli udział w Konkursie Pięknego Czytania.

Każdą z klas reprezentowało czworo  uczniów. Celem konkursu było zachęcanie dzieci do czytania, propagowanie literatury dziecięcej, doskonalenie techniki czytania – w tym czytania ze zrozumieniem,  a także ośmielanie dzieci do wystąpień publicznych.

Uczniowie czytali nowopoznane teksty: wiersz oraz opowiadanie. Komisja konkursowa w składzie: H. Winiarska, K. Mikuś i U. Sroka oceniała  poprawność artykulacyjną, zgodność z czytanym tekstem oraz interpretację tekstu (modulację głosu, uwzględnianie znaków interpunkcyjnych, nastrój ).W tym roku poziom czytających był bardzo wyrównany ,w związku z czym postanowiono  przyznać cztery wyróżnienia dla:

Małgorzaty Szklanny -kl. III a

Jagody Tracz –kl.III a

Elizy Kozioł  – kl.III b

Wiktorii Seremet - kl.III.b

Dnia 16 lutego przeprowadzono również dla uczniów klas III konkurs ortograficzny pod hasłem „Mistrz Ortografii ”.Głównym celem konkursu było doskonalenie umiejętności posługiwania się poznanymi zasadami ortograficznymi. Nasi szkolni „Mistrzowie Ortografii” wezmą udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym ,który w tym roku odbędzie się w Woli Radłowskiej.

Wyniki konkursu:

I miejsce-Małgorzata Szklanny kl. III a

II miejsce-Wiktoria Seremet kl. III b

III miejsce-Julia Ogar kl. III b

Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy konkursów  otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy .

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy ,gratulujemy także  pozostałym uczestnikom i dziękujemy za udział w konkursach.

 

 

Wolontariat

Ksiązki marzeń

W I półroczu roku szkolnym 2015/16 Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Radłowie otrzymała dotację celową w wysokości 2720 zł na zakup książek do biblioteki w ramach realizacji rządowego programu „ Książki naszych marzeń”. Za przyznaną kwotę zostały zakupione 143 woluminy. Biblioteka wzbogaciła się o brakujące lektury i poszukiwane  przez uczniów tytuły m. in: „ Charlie  i fabryka czekolady” , „ Bracia Lwie Serce”, „ Legendy polskie „ Pięciopsiaczki”, „ Harry Potter” tomy 1-6, „ Bajki robotów”  i wiele innych.

 

Konkurs matematyczny „Łamigłówki Sówki”

Dnia 09.02.2016 r. w Szkole Podstawowej im. Św. Faustyny Kowalskiej
w Niwce odbył się konkurs matematyczny „Łamigłówki Sówki”.

Organizatorem konkursy była Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Niwce pod patronatem Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego. W konkursie brało udział 36 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych gminy Radłów. Na konkurs składały się zadania zespołowe i indywidualne, które poruszały zagadnienia przewidziane podstawą programową, a także łamigłówki i gry logiczne.

Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły w składzie:

I zespół: Kamila Witek kl. VI a, Kacper Gawron kl. V a, Kacper Filarski kl. IV a

II zespół: Karolina Nowak kl. VI b, Natalia Patulska kl. V a, Wiktoria Polak kl. IV a

III zespół: Bartosz Nowak kl. VI b, Hubert Patulski kl. V a, Mikołaj Suda kl. IV a

Wyniki zespołowe:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Radłowie – zespół I

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Radłowie – zespół II

Wyniki indywidualne:

III miejsce – Bartosz Nowak – Szkoła Podstawowa w Radłowie

Dyskoteka walentynkowa

Kampania „H(ej)t to słabość”

Dnia 08.02.2016 r. odbyło się uroczyste podsumowanie kampanii profilaktycznej „H(ej)t to słabość”, która objęta została honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. W ramach kampanii przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące tej tematyki oraz wykonana gazetka na korytarzu szkolnym. Uczniowie brali także udział w konkursie „Po drugiej stronie H(ej)tu czyli życie w ciągłym strachu przed wyśmianiem, pogardą i odrzuceniem”. Podsumowania kampanii profilaktycznej dokonała P. Edyta Kożuch, kierownik PWD w Radłowie.

W trakcie spotkania zwycięzcom i wyróżnionym uczniom zostały rozdane atrakcyjne nagrody.

Zabawa choinkowa

Dnia 15.01.2016 roku w szkole podstawowej Rada Rodziców wraz z gronem pedagogicznym zorganizowali zabawę choinkową dla uczniów. Dla uczniów klas I-III zabawę prowadził Pan Grzegorz Gawełek. W klasach IV - VI impreza prowadzona była przez uczniów radłowskiego gimnazjum: Dominikę Kukułka, Jakuba Kuczka i Mateusza Barana. Rodzice zapewnili uczniom poczęstunek. Uczniowie chętnie brali udział w zabawach i konkursach, organizowanych przez młodzież. Wszyscy uczniowie wyszli zadowoleni z zabawy choinkowej.

Wspólne kolędowanie z Zespołem Ludowym „Mali Radłowianie”.

 

 

            Dnia 15 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Radłowie odbyło się spotkanie, na które zostali zaproszeni sponsorzy wspierający finansowo zespół „Mali Radłowianie”. Zaproszeni goście to burmistrz miasta Radłowa pan Zbigniew Mączka, pani Barbara Marcinkowska dyrektor GCKiCz w Radłowie, pan Konrad Rudziński- Kierownik Obsługi Zespołu Szkół i Przedszkoli, pan Paweł Pach- Fundacja Banku Polskiego PKO BP w Warszawie, pan Jerzy Woliński Prezes Zarządu Polskie Konsorcjum Chemiczne, pani Beata Kurbiel Wiceprezes Zarządu Polskie Konsorcjum Chemiczne, państwo Aneta i Robert Bieryt- Firma "Wiktoria", państwo Magdalena i Piotr Kapera, państwo Teresa i Marek Podraza, państwo Marta i Jerzy Kaczówka, państwo Magdalena i Tomasz Nowak, państwo Maria i Józef Kuklewicz- Przedsiębiorstwo Wielobranżowe JOE-KRYS , pan Tomasz Kędziora, pan Grzegorz Kuczek- Firma CONTECO, państwo Maria i Krzysztof Pach, panowie J.R.J. Szostak- Zakład Produkcji Metalowej Mikron, państwo Marta i Rafał Cegielscy, pani Anna M. Kędzior- fotograf, państwo Agnieszka i Krzysztof Kupisz, pan Zdzisław Kupisz, pan Jerzy Seremet- Firma "Bratko", państwo Maria i Tadeusz Jachimek, pan Stanisław Jachimek, ksiądz Janusz Maziarka i ksiądz Stanisław Pazdan .

            Na wstępie pan Marek Urbanek, dyrektor Zespołu Szkół w Radłowie serdecznie powitał wszystkich zebranych, a następnie skierował słowa podziękowań dla sponsorów za przekazane pieniądze na zakup strojów i finansowanie wyjazdów zespołu. Pan Urbanek podziękował:  pani Barbarze Marcinkowskiej dyrektorowi GCKiCz za bardzo dobrą współpracę i finansowanie choreografa oraz kapeli, pani Kindze Biel- Dubiel i panu Grzegorzowi Gawełkowi za profesjonalne przygotowanie tancerzy do występów, pani Annie M. Kędzior za piękne zdjęcia, a także promocję zespołu, paniom Teresie Padło i Halinie Winiarskiej za prace na rzecz zespołu, a także pani Urszuli Szczupał za opiekę nad zespołem i koordynowanie pracami w zespole. Nie zabrakło słów uznania dla rodziców za ich zaangażowanie.

            W drugiej części spotkania "Mali Radłowianie" zaprezentowali się w przygotowanej części artystycznej. Przy śpiewie kolędy „Cicha noc” i tylko przy zapalonych lampionach na scenie pojawił się zespół, który przedstawił sceny o tym, że narodziło się cudowne Dzieciątko niosące ludziom nowe nadzieje. Następnie „Mali Radłowianie” zatańczyli małemu Jezusowi poloneza, krakowiaka, polkę podlaską i zaśpiewali pastorałkę. W tym dniu zespół  po raz pierwszy wykonał tańce z regionu żywieckiego. W ostatnim czasie dla tancerzy udało się zakupić kierpce, skarpety, a dla chłopców zostały uszyte spodnie. Na ten cel zespół pozyskał pieniądze sprzedając wcześniej przygotowane kalendarze na 2016 rok. W czasie spotkania zespołowi towarzyszyła kapela pana Grzegorza Gawełka w składzie: Dominika Piekarz, Aleksandra Strzałka, Jakub Gawełek, Michał Urbanek, Marcin Lechowicz. Przy akompaniamencie kapeli wszyscy zebrani mogli wspólnie pośpiewać piękne kolędy. Dla zaproszonych gości, rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Tancerze wręczyli sponsorom pamiątkowe płyty z występu w Zakopanem.

 Na zakończenie spotkania pani Anna M. Kędzior wykonała piękne, pamiątkowe zdjęcia

"Babcia z Dziadziem to nasze są skarby."

"Babcia z Dziadziem to nasze są skarby."

Pod takim hasłem przebiegało spotkanie uczniów klasy 2b z babciami i
dziadziami z okazji Ich święta. Uczniowie wraz wychowawcą P. Danutą
Kozioł przygotowali bajkowe przedstawienie, które bardzo spodobało się
oglądającym, wśród których byli: dyrektor ZS w Radłowie P. Marek
Urbanek oraz rodzice dzieci. Występujący raz po raz nagradzani byli
gromkimi brawami, a na zakończenie słodyczami. Po części artystycznej
odbyła się degustacja słodkości przygotowanych przez rodziców.
Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze. Dziadkowie wyrazili
życzenie, by za rok znów spotkać się z tej okazji.

Zaśpiewajmy kolędę ...

14 stycznia 2016r. już po raz szesnasty w Zespole Szkół w Radłowie odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek ,,Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś”.
Konkurs zorganizowała szkoła wraz z Gminnym Centrum Kultury i  Czytelnictwa.
Podobnie jak w latach ubiegłych przegląd cieszył się dużym zainteresowaniem
przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy.
W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 160 uczestników.
Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych. W kategoriach przedszkola i klasy I – III  jury nie przyznało wyróżnień.
W kategorii klasy IV – VI wyróżnienia otrzymali:
- solistka Kamila Witek – Szkoła Podstawowa w Radłowie,
- solistka Daria Żurowska – Szkoła Podstawowa w Radłowie,
- solistka Julia Kosiarska – Szkoła Podstawowa w Zabawie,
- solista Patryk Rzepecki – Szkoła Podstawowa w Radłowie,
- duet wokalno- instrumentalny: Julia Rodak, Przemysław Czader – Zespół Szkolno Przedszkolny w Woli Radłowskiej,
- zespół wokalno – instrumentalny z Zespołu Szkół  w Radłowie,
- zespół wokalny z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Woli Radłowskiej,
- zespół wokalny z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Zdrochcu.
W grupie gimnazjalistów jury przyznało pięć wyróżnień.
 Nagrodzeni wykonawcy to:
- solista Szymon Ptaśnik z Zespołu Szkół w Zabawie,
- solistka Aleksandra Lechowicz  z Zespołu Szkół w Radłowie,
- solistka Iwona Soboń z Zespołu Szkół w Radłowie,
- zespół wokalno – instrumentalny z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Woli Radłowskiej,
- zespół wokalno – instrumentalny  z Zespołu Szkół w Radłowie.

Organizatorzy podarowali wszystkim uczestnikom przeglądu drobne upominki,
a zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez GCKi Cz.

Mirosław Patulski

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Losowa Fotka


11 Listopada
Wygenerowano w sekund: 0.05 2,043,356 unikalne wizyty