Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Kółka i zajęcia dodatkowe
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowiej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
Spółdzielnia Uczniowska Grosik
Spółdzielnia Uczniowska Ciuchcia
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Regionalny
Zajęcia dziewiarskie
Rodzice w przedszkolu – prezentacja pasji i zawodów

Dnia 11 kwietnia 2014 r. w ramach cyklu „Rodzice w przedszkolu – prezentacja pasji i zawodów”, odbyło się spotkanie z panią Bożeną Cielibałą ( właścicielką salonu kosmetycznego ). Pani Bożena w ciekawy i atrakcyjny sposób przybliżyła dzieciom zagadnienia dotyczące higieny, pielęgnacji ciała oraz zasad zdrowego żywienia. Spotkanie uatrakcyjniła literatura dziecięca J.Brzechwy i wspólnym wykonaniem piosenki.

 Na koniec spotkania dzieci zostały obdarowane kolorowanką  i żelem do mycia , a przedszkole otrzymało kremowe mydło do mycia rąk.

Projekt edukacyjno-społeczny

Dyplom Kulthura

Wyjazd do kina

 

8 kwietnia 2014 roku uczniowie z klas IV – VI wzięli udział w wyjeździe do kina na film pt. ,,Karol, który został Papieżem”. Film przypomniał nam postać wielkiego Polaka, Jana Pawła II, który już 27 kwietnia zostanie kanonizowany. Po seansie udaliśmy się na oczekiwane drugie śniadanie do MacDonalda, gdzie wszyscy wzmocnili swoje siły, ponieważ czekały nas jeszcze chwile zabawy. Z restauracji przeszliśmy pieszo do Parku Strzeleckiego. Tutaj uczniowie mieli okazję podziwiać piękną wiosnę i spędzić miłe chwile na zabawach i spacerach. Opiekę na grupą 56 uczniów sprawowały panie Dorota Stono, Sabina Irla, Danuta Sygnarowicz i Anna Dziodzio,  a sponsorem za przejazd autokarem był ks. proboszcz Janusz Maziarka.

Poznaj Świat z misiem Haribo

Dzieci z oddziału  III – 5- latki  wzięły udział w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Akademii Misia Haribo „ Poznaj Świat z misiem Haribo”. Dzieci wraz z nauczycielką Marią Kosiarską wykonały prace plastyczna przedstawiającą wizytówkę Polski, Pt: „ Zapraszamy do Radłowa na spacer z Panią Wiosną.”

Pomoc najuboższym

Szkoła Podstawowa wzięła udział w Akcji „Czysty  Aniołek”, gdzie zbierano środki czystości dla najuboższych dzieci z naszej gminy.

Projekt artystyczny

Od początku roku szkolnego uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Radłowie  należący do szkolnego koła teatralnego brali udział w Ogólnopolskim Programie Kulthurra organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Projekt artystyczny realizowany od września 2013 roku został zatytułowany „Moje zjawi – skowe miasto” i znalazł się w zaszczytnym gronie 13 najlepszych z całej Polski.  Uczniowie pod opieką nauczycieli – p. Doroty Stono i Danuty Sygnarowicz przez ponad pół roku  gromadzili i opracowywali podania i legendy związane z Radłowem. W efekcie powstał scenariusz przedstawienia, który zatytułowano „Rogata legenda”, gdyż przewijają się w nim postacie z piekła rodem, a teren, w którym podobno i dziś można je spotkać nie bez przyczyny nazwano Szatanówką.

Finał Programu Kulthurra, który odbył się 30 marca, uświetnił swoją obecnością p. Józef Trytek, który zgłębił tematykę zjawisk  dotyczących Radłowa i okolic określanych jako nadprzyrodzone i w ciekawy sposób podzielił się swoją wiedzą z zebranymi.  Wprowadził tym samym przybyłych gości w tajemniczy świat duchów, mar, zjaw i biesów.

Spektakl teatralny przygotowany przez uczniów ujawnił ich talenty aktorskie, poczucie rytmu i obycie z sceną. Publiczność mogła podziwiać bogatą scenografię i gustowne kostiumy. Naddunajeckie świetliki, kolorowe dymy unoszące się z chałupy, ognie towarzyszące tańcom diabelskim stanowiły atut przedstawienia.

Przedstawienie zwieńczył rytmiczny taniec w takt „Ścieżki diabła”, który młodzi adepci sztuki teatralnej najpierw odtańczyli sami, by w końcu porwać w jego wir zgromadzonych gości.

Konkurs recytatorski

„POEZJA JEST SPOWIEDZIĄ DUSZY”

         Słowa rosyjskiego pisarza Mikołaja Gogola były mottem Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 3 kwietnia 2014 roku w Publicznym Gimnazjum w Radłowie. Dwunasta edycja tego konkursu zgromadziła uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy oraz z gminy Szczurowa i Wietrzychowice. Organizatorzy pozostawili uczestnikom swobodę w doborze repertuaru, więc każdy z 22 recytatorów mógł przedstawić ulubiony wiersz. Możliwość dowolnego wyboru powodowała, że usłyszeć można było wiersze frywolne i bardzo poważne.

         Recytujących oceniało dwuosobowe jury w składzie: Tadeusz Kowal – znany doskonale w naszym środowisku artysta z Woli Radłowskiej oraz Zbigniew Marcinkowski – Kierownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Radłowie. W kategorii szkół podstawowych trzecie miejsce zdobyła Karolina Pajdo z Woli Radłowskiej. Miejsce drugie zajął Kamil Bibro z Biskupic Radłowskich, a najlepsza okazała się Daria Żurowska z Radłowa, która brawurowo wykonała „Dialog z pluskwą” Ludwika Jerzego Kerna. Wśród gimnazjalistów trzecie miejsce jury przyznało Dominice Kocoń z radłowskiego gimnazjum. Miejsce drugie zajęła Weronika Pszczoła z Miechowic Wielkich. Pierwsze miejsce przypadło w udziale Wiktorowi Kosale ze Szczurowej, który zachwycił wszystkich swoją interpretacją „Reduty Ordona” Adama Mickiewicza.

         Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy piękne albumy. Kończące konkurs spotkanie integracyjne przy herbacie i ciastku było okazją do  wymiany doświadczeń dla uczniów i nauczycieli. Za rok kolejna edycja Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego.

Rekolekcje

     Rekolekcje 2-4 kwietnia 2014

odbędą się w Kościele parafialnym w Radłowie


Gimnazjum 800- 1000

Szkoła Podstawowa 1000- 1200

Sprawdzian szóstoklasisty

 

 

     1.04.2014r godz. 9 Sprawdzian szóstoklasisty.

     Wszystkim szóstoklasistom życzymy powodzenia!

Marzanna

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów
tel. 14 6782797
e-mail: gimnazjum.radlow@op.pl
spradlow@op.pl
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Losowa Fotka


Wycieczka Kraków