Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Kółka i zajęcia dodatkowe
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowiej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
Spółdzielnia Uczniowska Grosik
Spółdzielnia Uczniowska Ciuchcia
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Regionalny
Zajęcia dziewiarskie
Gmina Radłów w programie „Już pływam”

 W 2013 roku na realizację projektu „Już pływam”, w ramach zadania pn.: Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, Zarząd Województwa Małopolskiego  przekazał Gminie Radłów dotację celową w wysokości 1 300 zł. Dotacja została przeznaczona na pokrycie kosztów: wynagrodzenia instruktora nauki pływania, wykonania identyfikacji wizualnej projektu oraz wstęp na pływalnię.

Projekt był realizowany w Zespole Szkół w Radłowie w okresie 09.09.2013- 13.11.2013 r.- łącznie 20 godzin nauki pływania. Z nauki pływania w ramach małopolskiego projektu skorzystało 15 dzieci klas I-VI.  Zajęcia odbywały się w Dąbrowie Tarnowskiej na krytej pływalni. Uczestnicy mieli do dyspozycji kąpielisko specjalnie dostosowane do początkujących adeptów pływania. Do dyspozycji uczestników był również specjalistyczny sprzęt mający na celu naukę i doskonalenia pływania.

 

Koszt całego projektu to kwota 5 950 zł, z tego 1 300 złotych to pomoc finansowa Województwa Małopolskiego, 3 150 złotych to środki własne Gminy Radłów przeznaczone na ten cel i 1 500 złotych to wpłaty rodziców ponieważ zgodnie z zasadami określonymi  w załączniku do uchwały Nr 1531/12 Zarządu Województwa Małopolskiego z 6 grudnia 2012 r. warunkiem koniecznym przy realizacji projektu były opłaty rodziców w kwocie do 100 zł za dziecko.  

Cele programu to:

- nabycie podstawowych umiejętności pływackich,
- wzrost bezpieczeństwa młodych Małopolan korzystających z kąpielisk,
- profilaktyka wad postawy i skrzywień kręgosłupa,
- podniesienie sprawności fizycznej uczniów małopolskich szkół podstawowych,
- zachęcenie młodzieży do aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Sptkanie z przedstawicielami koła łowieckiego

18 grudnia 2013r. w Zespole Szkół w Radłowie odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej z Radłowa i Zespołu Szkół w Zabawie z przedstawicielami Koła Łowieckiego „Łoś” w Tarnowie,  w ramach podsumowania akcji zbierania  żołędzi na dokarmianie zwierząt.  Ogółem w zbiórkę żołędzi zaangażowanych było 32 uczniów z Radłowa i 9 uczniów z Zabawy. Łącznie zebrano ponad 700kg. Koło łowieckie reprezentowali: Prezes Koła P. Ryszard Cierpich oraz   P. Andrzej Gacoń. Pan Ryszard Cierpich wyjaśnił  uczniom na czym polega praca kół łowieckich i czym tak naprawdę zajmują się myśliwi, następnie przeprowadził interesujący wykład na temat historii żubra. W drugiej części spotkania wszyscy uczniowie uczestniczący w akcji zbierania żołędzi otrzymali dyplomy i słodycze. Uczniowie, którzy zebrali najwięcej- otrzymali również wspaniałe albumy o tematyce przyrodniczej. Nagrody w postaci dyplomów, albumów i słodyczy otrzymali również uczniowie, których zdjęcia zostały opublikowane w kalendarzach na rok 2014 wydanych przez Koło Łowieckie” Łoś”. Zdjęcia były wynikiem ubiegłorocznego konkursu fotograficznego” Fauna Radłowa”. Prezes Koła P. Ryszard Cierpich przekazał na rzecz szkoły 15 egzemplarzy tego kalendarza. Na zakończenie  zarówno Dyrektor Szkoły P. Marek Urbanek , jak i Prezez Koła Łowieckiego przekazali wszystkim obecnym wzajemne życzenia świąteczne i noworoczne.

Koordynatorami akcji w szkołach  były: P. Janina Kucharska i P. Kazimiera Machalska.

Kot w Butach

Dnia 17. 12. 2013 roku uczniowie klas trzecich, a także pierwszych wraz z wychowawcami panią Danutą Kozioł i panią Urszulą Szczupał  odwiedzili Centrum Kultury w Żabnie, gdzie mieli możliwość obejrzeć przedstawienie pt. „ Kot w butach” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacyjnego z Krakowa. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez jednego z aktorów, ćwiczyli swoje narządy mowy. W czasie spektaklu uczniowie świetnie się bawili. Dobrze dzieciom znanej bajce towarzyszyła nowoczesna muzyka i taniec.

Promocja zdrowia - olimpiada

Dnia 13.12.2013 roku odbył się etap rejonowy kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Nasza uczennica kl. III c gimnazjum , Natalia Liro, zajęła w niej II miejsce. Gratulacje

Zespół regionalny

            Od października tego roku, w naszej szkole rozpoczął swoją działalność zespół regionalny. W zajęciach biorą udział uczniowie od klasy pierwszej do piątej szkoły podstawowej. Są również przedstawicielki gimnazjum jak i przedszkola. Zajęcia prowadzone są przez pani Kingę Biel-Dubiel, która  tańczy i śpiewa w Zespole Pieśni i Tańca „ Świerczkowiacy”. W czasie zajęć  na akordeonie akompaniuje pan Tadeusz Patulski. Podczas zajęć uczniowie zdobywają wiedzę na temat różnych tańców, uczą się śpiewać, ćwiczą podstawowe kroki poszczególnych tańców, a następnie poznają układy choreograficzne. Uczniowie potrafią już zatańczyć poloneza, poleczkę, rozpoczęli również naukę trojaka.

            Zajęcia odbywają się w każdą środę tygodnia od godziny 17.45 do 19.15. Mile i chętnie widziane są wszystkie  dzieci, które chciałyby tańczyć i śpiewać. Szczególne zaproszenie skierowane jest do chłopców, ponieważ jest ich mało w naszym zespole.

Pies najlepszym przyjacielem człowieka

10.12.2013 w Zespole Szkół w Radłowie odbyło się spotkanie z Panią Gabrielą Wantuch, która przybyła ze swoją podopieczną  Iwą. Tematem spotkania był pokaz tresury psa oraz jak bezpiecznie obchodzić się z psami.

Szlachetna paczka

Po raz pierwszy w tym roku nasza szkoła wzięła udział w akcji Szlachetna paczka . Akcja ta organizowana jest  przez  Stowarzyszenia WIOSNA, której prezesem jest ks. Jacek Wiosna Stryczek. W dniach 7-8 grudnia odbył się finał XIII edycji  projektu Szlachetna Paczka. Wybraliśmy  rodzinę z listy rodzin zamieszczonych  na stronie internetowej Szlachetnej Paczki dla woj. Małopolskiego z magazynu przy ul. Zbylitowskiej 5. Grono pedagogiczne Publicznego Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Publicznego Przedszkola w Radłowie ufundowało paczki z artykułami najbardziej niezbędnymi dla tej rodziny ( zwłaszcza odzież  i obuwie zimowe dla dzieci). Wartość  paczki wynosi ponad 1.300 złotych, ale nie ta wartość jest najważniejsza. Najcenniejsza jest radość obdarowanych i świadomość, że dzięki nam ktoś będzie miał piękniejsze  Święta.

Dziękuję tym, którzy zechcieli ze  szlachetnego serca podzielić się tym, co mają i ufundowali te piękne paczki.

Gwiazdka dla Afryki

 „Gwiazdka dla Afryki”

to projekt edukacyjno-pomocowy, w ramach którego uczniowie będą przygotowywać symboliczne prezenty dla maluchów z Sierra Leone. W wykonanych pudełeczkach owiniętych wstążeczką dzieci umieszczą symboliczne szczepionki, które chciałyby przekazać dzieciom w Afryce. Ile szczepionek bądź zestawów znajdzie się w pudełeczku, zależy wyłącznie od ofiarodawcy, a więc ucznia. Im bogatszy ma być prezent, tym paczka symbolizująca tę pomoc może być większa. Koszt jednej szczepionki  jest niewielki, a nawet najdrobniejszy prezent może dokonać wielkiej rzeczy –uratować życie.

Mikołaj w Szkole Podstawowej

Samorządy mają głos

Wizyta radnego powiatu tarnowskiego

06.12.2013r. nasze przedszkole odwiedził radny powiatu tarnowskiego pan Marek Podraza. Dzieci miały okazję wysłuchania czytanej przez niego wesołej bajeczki z morałem. Po krótkiej rozmowie przedszkolaki zostały obdarowane słodyczami.

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów
tel. 14 6782797
e-mail: gimnazjum.radlow@op.pl
spradlow@op.pl
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Losowa Fotka


Konkurs Recytatorski