Maj 31 2016 23:42:22
Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Kółka i zajęcia dodatkowe
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowiej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
Spółdzielnia Uczniowska Grosik
Spółdzielnia Uczniowska Ciuchcia
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Dzień Mamy i Taty

„Mamo i Tato kocham Was całym sercem” pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Rodziny, która miała miejsce się 27 maja 2015 roku. W imprezie wzięli udział licznie zgromadzeni rodzice, a także zaproszeni goście: burmistrz miasta Zbigniew Mączka, przewodniczący Rady Miasta Piotr Kapera, kierownik Zespołu Szkół i Przedszkoli Konrad Rudziński, dyrektor szkoły Marek Urbanek. Dyrektor powitał serdecznie zebranych i wszystkim rodzicom złożył życzenia z okazji Dnia Rodziny. Następnie zespół „Mali Radłowianie” zaprezentował swoje umiejętności taneczne. Dla rodziców tancerze zatańczyli: poloneza, krakowiaka i polkę podlaską. Po występie członkowie zespołu złożyli życzenia swoim rodzicom. Uczniowie klas pierwszych , pod kierunkiem wychowawców pani D. Kozioł i pani U. Szczupał przygotowali i przedstawili program artystyczny z tej okazji. Dzieci okazały swoją wdzięczność rodzicom recytując dla nich piękne wiersze. Zaśpiewały też piosenki, przedstawiły inscenizacje: „Zawody Mamy” i „Mój Tata”, a także wykonały dwa tańce: walczyk do utworu „Piosenka dla taty” i nowoczesny taniec dyskotekowy. Uczniowie złożyli życzenia rodzicom, wręczyli własnoręcznie wykonane upominki: koszyczki z kwiatami, ze słodyczami, serduszka wykonane techniką quillingu, wyszyte serwetki i kwiaty. Odbyło się również wspólne spotkanie rodziców przy kawie, herbatce i ciastku .
Tarnów 2015

26.05.2015 uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w warsztatach poświęconych historii i kulturze, wybitnym postaciom, ważnym wydarzeniom w dziejach miasta Tarnowa. Lekcje prowadzone są w oparciu o znajdujące się w zbiorach muzealia, kopie zabytkowych przedmiotów oraz prezentacje multimedialne.
Uczniowie gimnazjum poznawali historię Tarnowa, katedry tarnowskiej i ratusza (wejście na samą górę) podczas bezpłatnych wycieczek organizowanych przez oddział PTTK Ziemi Tarnowskiej.
Turniej Powiatowy w piłce nożnej

GIMNAZJUM RADŁÓW WICEMISTRZAMI POWIATU TARNOWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

28 maja 2015 roku w Woli Rzędzińskiej odbył się finał powiatu tarnowskiego w piłce nożnej szkół gimnazjalnych. W zawodach tych wystąpiły szkoły z Radłowa, Zalasowej, Ciężkowic i Woli Rzędzińskiej. Aby dostać się do finału powiatowego nasi uczniowie zostali mistrzami gminy wygrywając na boisku w Zabawie z Przybysławicami 3:0, z Zabawą 4:0 i Wolą Radłowską 4:1. Następnie zwyciężyli w półfinale powiatu w Starych Żukowicach pokonując zespoły z Olszyn 3:0, Łęgu Tarnowskiego 3:0 i remisując z drużyną ze Starych Żukowic 0-0, co dało nam pierwsze miejsce w grupie i o zwycięstwo w całym turnieju zmierzyliśmy się z Pogórską Wolą pokonując ich 4:0.

W finale powiatowym pierwszy mecz wygraliśmy z Wolą Rzędzińską 1:0. W drugiej kolejce graliśmy z Zalasową i dzięki wynikom pozostałych spotkań do zwycięstwa w całym turnieju wystarczyła nam wygrana. Po minucie meczu juz prowadziliśmy 2:0 i niestety to chyba rozluźniło grę naszej drużyny i mecz zakończył się wynikiem 2:2 przez co w ostatniej kolejce musieliśmy wygrać i liczyć na korzystny wynik meczu Zalasowej z Wolą Rzędzińską. My swój mecz  wygraliśmy 4:1, ale niestety Zalasowa pokonała Wolę Rzędzińską 4:0 i to oni lepszym bilansem bramkowym zajęli pierwsze miejsce, a nasza drużyna musiała pogodzić się z zajęciem miejsca drugiego.

Skład Gimnazjum w Radłowie: Konrad Kuklewicz, Michał Szwiec, Dawid Kuklewicz, Jakub Bieryt, Dominik Szczurek, Mateusz Kordela, Mateusz Serwiński, Adrian Cichy, Tomasz Kita, Mateusz Bibro, Jakub Kuczek, Maksymilian Kumięga, Krystian Hołda. Trenerem zespołu był Rafał Kijak.

Witaminkowy dzień

„Witaminki, witaminki, dla chłopczyka i dziewczynki” – takie hasło przyświecało zabawom i konkursom, które odbyły się 27.05.2015r. w naszym przedszkolu. Dzieci z gr. III – witaminki A, B, C i D- zaprezentowały wiersz pt. „Witaminowe abecadło”. Przedstawiciele poszczególnych grup bezbłędnie rozpoznawali, nazywali i segregowali owoce i warzywa wyjmowane z „czarodziejskiego worka”. Inne dzieci, za pomocą jedynie smaku i węchu, próbowały rozpoznawać owoce. To było bardzo trudne zadanie! Chłopcy i dziewczynki obiecali p. Dyrektor, że z wesołą minką będą zajadać naturalne witaminki. Na koniec dzieci otrzymały przepyszny, witaminowy deser.

Dzień Matki

Dnia 26 maja 2015r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. W tym dniu „maluszki” przedstawiły dla zaproszonych mam program artystyczny, przygotowany przez swoje wychowawczynie. Poprzez wiersze, piosenki, życzenia i własne „opowiastki” dziękowały za miłość, troskę i opiekę, a w dowód wdzięczności wręczyły skromne bukieciki. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla wzruszonych mam i małych artystów.

Dzień Dziecka 2015

Organizator
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie Zespół Szkół w Radłowie Stowarzyszenie na Rzecz Sportu, Rekreacji i Turystyki „START” w Radłowie
Patronat
Burmistrz Miasta i Gminy Radłów

Festyn kulturalno- sportowy przeprowadzony zostanie w dniu 31.05.2015 r. (niedziela) od godziny 14.00 na obiekcie sportowym Zespołu Szkół w Radłowie.
W imprezach kulturalno-sportowych prawo startu mają dzieci i młodzież.
Zgłoszenia do imprez kulturalno- sportowych należy kierować na adres: Stowarzyszenie na Rzecz Sportu, Rekreacji i Turystyki START w Radłowie, Plac Kościuszki 3, 33-130 Radłów lub telefonicznie pod nr (14) 6782036
Program imprez:
14.00 – Rozpoczęcie Festynu z okazji Dnia Dziecka
14.05 – Wystąpienie zaproszonych gości
14.10 – Zawody rekreacyjno-sportowe i występy artystyczne

Nie daj się zniewolić wyrobom tytoniowym

,,Nie daj się zniewolić wyrobom tytoniowym"

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia bez papierosa uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie profilaktyczne pod hasłem ,,Nie daj się zniewolić wyrobom tytoniowym". Autorski program opracowany został przez uczniów  i nauczycieli naszej szkoły. W sposób humorystyczny ukazano skutki uzależnienia od nikotyny. Opracowano ulotki i przeprowadzono qiz. Przedstawienie zaprezentowano najpierw uczniom szkoły podstawowej, później gimnazjalistom. Wieczorem rodzice występujących uczniów mogli podziwiać swoje dzieci i cieszyć się nimi. Miłą niespodziankę sprawili nam nasi absolwenci, którzy także przybyli na to spotkanie. Program spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Okazało się, że bawiąc się można się jeszcze czegoś nauczyć.

Zespół Promocji Zdrowia

 

"Baśń o smutnej królewnie"

Dnia 13.05.2015r. nasze przedszkole odwiedził krakowski teatr „Kalejdoskop”, który przeniósł nas w zaczarowany świat, dzięki przedstawieniu pt. „Baśń o smutnej królewnie”. Dzięki niej dowiedzieliśmy się, jak ważne jest słuchanie dorosłych i jakie konsekwencje mogą nas dosięgnąć, gdy tego nie robimy. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy głównych bohaterów, a po występie nagrodziły aktorów gromkimi brawami i zaprosiły na kolejne występy.

Wycieczka do Wrocławia

W dniach 27.04-30.04.2015 uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum pod opieką nauczycieli wzięli udział w wycieczce do Wrocławia i w Góry Stołowe. Wyprawę rozpoczęliśmy od kilkugodzinnej marszruty w parku narodowym Gór Stołowych. Tutaj pod czujnym okiem przewodnika gimnazjaliści mieli okazję podziwiać niezwykłe formacje skalne zwane Błędnymi Skałami a także osobiście przemierzyć labirynt wąskich szczelin i zaułków oddzielających wysokie bloki skalne. Kolejnym punktem programu była wizyta w Kudowie Zdrój- malowniczym kurorcie o tradycji sanatoryjnej. Spacer po Parku Zdrojowym i degustacja wody mineralnej w Pijalni wzmocniły nadwerężone w czasie marszu siły. Duże wrażenie zrobiła znajdująca się w pobliskiej Czermnej Kaplica Czaszek. Ten unikatowy obiekt sakralny stanowi rodzaj grobowca ofiar wojen śląskich i epidemii siejących spustoszenie na tym terenie w XVIII w.

Kolejnym etapem zwiedzania Dolnego Śląska była stolica regionu Wrocław. Wizytę rozpoczęliśmy od najstarszej dzielnicy miasta – Ostrowa Tumskiego wraz z wspaniałymi zabytkami architektonicznymi: Katedrą Św. Jana Chrzciciela oraz Kościołem Świętego Krzyża. Po chwili odpoczynku w pobliskim ogrodzie botanicznym przenieśliśmy się do centrum historycznego miasta, które stanowi przepiękny rynek z późnogotyckim Ratuszem i uroczymi kamienicami. Podziwialiśmy słynny Uniwersytet Wrocławski z okazałym, barokowym kościołem uniwersyteckim oraz ogrody Ossolineum. Zwiedzanie miasta umilały nam wrocławskie krasnale, których figurki umieszczono na sąsiadujących z rynkiem ulicach. Zwieńczeniem całodniowej wędrówki był wjazd na 49 -te piętro biurowca Sky Tower i podziwianie panoramy Wrocławia. Niezapomnianym przeżyciem okazał się udział w spektaklu Panoramy Racławickiej.   Dzięki połączeniu obrazu, przestrzeni i zabiegów technicznych sprawiał wrażenie przeniesienia do innej rzeczywistości. Chwile relaksu i dobrej zabawy zapewniła nam wizyta w nowo otwartym afrykarium, które prezentuje florę i faunę Czarnego Lądu. Ostatnim punktem programu był wiosenny spacer w Ogrodzie japońskim, zwiedzanie pergoli, hali Stulecia i Iglicy. Wycieczka nie tylko dostarczyła uczniom mnóstwa wrażeń ale wzbogaciła ich wiedzę o mniej popularnym dotychczas regionie kraju.

Zespół "Mali Radłowianie" - wycieczka do Janowic i Ciężkowic


Zespół”Mali Radłowianie” na wycieczce.
W dniu 13 maja 2015 roku Zespół”Mali Radłowianie”uczestniczył w pierwszej integracyjnej wycieczce. W czasie wyprawy uczniowie spotkali się ze swoimi rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Janowicach. Pan dyrektor szkoły w Janowicach i jego uczniowie pokazali nam malownicze okolice i ciekawe miejsca. Następnie odbyło się wspólne ognisko. Gospodarze szkoły w Janowicach okazali nam swoją gościnność. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzenie Skamieniałego Miasteczka w Ciężkowicach. Tam przeszliśmy szlakiem, obejrzeliśmy skały o ciekawych kształtach i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. W drodze powrotnej do Radłowa wstąpiliśmy na lody do Zakliczyna. Zmęczeni, ale pełni wrażeń powróciliśmy do domów.
Wycieczka mogła się odbyć dzięki wielu wspaniałym ludziom, instytucjom, firmom, którzy wspierają działania naszego zespołu. Pragniemy im wszystkim z serca podziękować, a są to: Fundacja PKO Banku Polskiego w Warszawie, państwo Aneta i Robert Bieryt- Firma Handlowo Usługowa Brukarstwo i Budownictwo”Wiktoria”, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe JOE-KRYS - pan Józef Kuklewicz, pan Zdzisław Kupisz, państwo Agnieszka i Krzysztof Kupisz, państwo Teresa i Marek Podraza, państwo Magdalena i Piotr Kapera, państwo Magdalena i Tomasz Nowak, państwo Marta i Jerzy Kaczówka, pan Tomasz Kędziora, Zakład „Mikron”i Firma „Conteco”.


Konkurs Czytelniczy Klas Pierwszych

Dnia 5. 05. 2015 wśród uczniów klas pierwszych został przeprowadzony konkurs pięknego czytania. Do konkursu przystąpiło 19 uczniów. Dzieci wylosowały numery kolejności czytania i teksty, z którymi musiały się zapoznać. Następnie odbyła się prezentacja umiejętności uczniów w zakresie czytania. Komisja w składzie pani Ewa Kumięga, pani Danuta Kozioł i pani Urszula Szczupał wybrały najładniej czytające dzieci. Panie oceniały poprawność i płynność czytania, a także dykcję. W klasie 1a wyróżnienia zdobyli Jaś Mikuta, Ola Kowalik i Maciek Golec, natomiast w klasie 1b Gabrysia Kumięga i Kornelka Klich. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodycze, a wyróżnieni uczniowie otrzymali również książki.
Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Losowa Fotka


Promienny Zamek
Wygenerowano w sekund: 0.07 1,498,574 unikalne wizyty