Grudzień 10 2016 21:18:44
Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Barbórka

04.12.2015 r. w szkole podstawowej gościliśmy Pana Wacława Lecha, emerytowanego górnika z KWK „Siersza”. Nasz gość opowiadał o trudnej pracy pod ziemią, zagrożeniach czyhających na człowieka (wypadki, tąpnięcia, wybuchy) oraz zwierzętach pracujących kiedyś w kopalniach. Uczniowie chętnie pytali o czas powstania pokładów węgla, strój i wyposażenie górnika. Na zakończenie uczniowie życzyli Panu Wacławowi dużo szczęścia, zdrowia i opieki św. Barbary.

Tenis stołowy

Wolontariat

Mikołaj w przedszkolu

Dnia 08. 12. 2015 r. nasze przedszkole odwiedził tak bardzo przez nas wyczekiwany Święty Mikołaj. Najpierw był on głównym bohaterem przedstawienia, które pokazało nam, jak ciężka jest praca Świętego i jakim przeciwnościom musi on stawiać czoła, aby prezenty dotarły na czas. Po przedstawieniu nadszedł czas na prezenty. Przedszkolaki z uśmiechami na twarzach pozowały do zdjęć z Mikołajem i odbierały swoje paczki. Tą wizytę na pewno będą bardzo długo wspominać. Do zobaczenia za rok!!!!

WF z klasą

W roku szkolnym 2014/2015 szkoła podstawowa i gimnazjum brały udział w programie "WF z Klasą". Jest  to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu Gazety Wyborczej i portalu Sport.pl. Działania finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia oraz Minister Edukacji Narodowej.

       Spada poziom aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Jesteśmy przekonani, że lekcje WF-u prowadzone w mądry i nowoczesny sposób są szansą na odwrócenie tego niebezpiecznego trendu. Kształtowanie w uczniach nawyku regularnego uprawiania sportu jest tak samo ważnym zadaniem szkoły, jak uczenie samodzielnego myślenia. Program WF z klasą wspiera nauczycieli w rozwijaniu kultury fizycznej uczniów i przyczynia się do wypracowania pomysłów  na nowoczesne i ciekawe lekcje. Zajęcia - tak obowiązkowe, jak i dodatkowe - mogą być bardziej zróżnicowane i bliższe oczekiwaniom młodych ludzi. Program ten ma pokazać, że ze sportu w szkole każdy może czerpać przyjemność.

      Koordynatorem programu zarówno w szkole podstawowej jak i gimnazjum był pan Rafał Kijak, nauczycielami wspomagającymi byli pani Barbara Chrzanowska i pani Wiesława Walkowicz. Za udział w programie i realizację wszystkich wymaganych zadań szkoła podstawowa i gimnazjum otrzymały certyfikaty. W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła kontynuuje udział w III edycji programu "WF z Klasą".

Zabawa andrzejkowa

Dnia 26 listopada 2015 roku w godzinach wieczornych w naszym gimnazjum odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Zabawa tradycyjnie została rozpoczęta tańcem belgijskim. Przy świetnej muzyce wszyscy bawili się bardzo dobrze. Odbyły się różne konkursy, m.in. taniec z miotłą oraz taniec pary, która na moment stała się jednym ciałem. Podczas przerw SU sprzedawał napoje oraz ciasto i babeczki, a u wróżbitów, w rolę których wcielili się uczniowie naszej szkoły można było usłyszeć co nas czeka w przyszłości. Po zakończonej dyskotece wszyscy uczniowie zadowoleni wrócili do domów.

Wycieczka do kopalni soli w Bochni

W dniach 25-26 listopada 2015 r. kl. IV i V odbyły wycieczkę do kopalni soli w Bochni pod opieką nauczycieli p. S. Irla, p. B. Maciaszek i p. T. Urbanek. Zwiedzanie kopalni było fantastyczne, przewodnicy z pasją i ciekawie opowiadali jej historię. Wspaniała podróż w czasie dzięki multimediom. Dzieci były zachwycone.

Zwiedzanie zakończyliśmy w Komorze Ważyn, gdzie znajdowały się dodatkowe atrakcje takie jak boisko sportowe i plac zabaw.

Głęboko w pamięci utkwi noc spędzona w kopalni.

Zabawa andrzejkowa w szkole podstawowej

Planeta energii

 

Uczniowie klas trzecich  z naszej szkoły przystąpili w tym roku po raz pierwszy do udziału w VI już edycji  projektu edukacyjnego Grupy ENERGA "Planeta Energii". Celem programu jest propagowanie wiedzy na temat energii elektrycznej, w tym na temat jej pochodzenia oraz roli w codziennym życiu, jak również promowanie bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych, prawidłowego zachowania w pobliżu obiektów energetycznych oraz kształtowanie odpowiedzialnych, proekologicznych postaw wśród dzieci.

Jedną z form realizacji podjętych zadań była inscenizacja  pt. „Pstryk” przygotowana przy współpracy rodziców przez uczniów kl. IIIa, którą przedstawili 30 listopada przy udziale zaproszonych gości-panów elektryków pracujących w  znanym  zakładzie energetycznym , rodziców oraz uczniów klas młodszych. Na program składały się wiersze, scenki  z życia codziennego dotyczące bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Nie zabrakło też żarcików związanych z prezentowanym zagadnieniem. Podsumowaniem był quiz przeprowadzony przez Świetlika, podczas którego dzieci  nie tylko świetnie się bawiły,ale też wykazały się wiedzą na temat bezpieczeństwa  podczas korzystania z prądu elektrycznego.

Zaproszeni goście-panowie elektrycy przekazywali wiedzę na temat czym jest prąd oraz skąd się bierze. Zaprezentowali dzieciom krótki filmik przedstawiający  sytuacje niebezpieczne, mogące wystąpić w codziennym życiu ,jak również uczący prawidłowych  zachowań  w takich sytuacjach. Tematyka spotkania  zainteresowała uczniów ,o czym mogła świadczyć duża ilość pytań zadawana  panom elektrykom przez dzieci.  Pomysł programu był ciekawą formą łączenia nauki z zabawą.

Konkurs plastyczny

Dnia 30.11.15r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na najpiękniejszą zakładkę do książek, organizowanego przez p. M. Solak oraz p. K. Machalską. Przedszkolaki wykazały się ogromną wyobraźnią - zakładki miały przeróżne kształty i były bardzo kolorowe, w związku z czym każde dziecko zostało nagrodzone przez Panią Dyrektor kolorowanką oraz słodką przekąską.

"Legenda o Świętym Mikołaju".

Dnia 30.11.2015 r. nasze przedszkole odwiedził teatr Eden, który przygotował dla nas przedstawianie pt. „Legenda o Świętym Mikołaju”, dzięki któremu dzieci dowiedziały się, kim był naprawdę Święty Mikołaj. Przedstawiona historia pokazała również, jak ważne jest dzielenie się tym, co mamy, z innymi ludźmi.

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Losowa Fotka


Zakończenie roku szkolnego
Wygenerowano w sekund: 0.06 1,906,322 unikalne wizyty