Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Kółka i zajęcia dodatkowe
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowiej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
Spółdzielnia Uczniowska Grosik
Spółdzielnia Uczniowska Ciuchcia
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Regionalny
Zajęcia dziewiarskie
Wycieczka do Niepołomic

Dnia 25 czerwca 2013 roku klasy pierwsze wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyły w wycieczce krajoznawczo- turystycznej do Niepołomic. W wycieczce wzięło udział 22 uczniów z klas pierwszych oraz siedmioro z klas trzecich. Uczniowie byli pod opieką wychowawców: Danuty Grabskiej oraz Jadwigi Rendak. Wycieczka ta dostarczyła uczniom wiele wartościowych edukacyjnie przeżyć. Pierwsze kroki skierowaliśmy do miejscowego Planetarium, gdzie podziwialiśmy uroki planet, gwiazd. Zapoznaliśmy się z historią astronautyki oraz prawdziwymi cudami współczesnej techniki z dziedziny astronomii. Następnie udaliśmy się do zamku, gdzie oglądaliśmy zabytkowe komnaty z ich wyposażeniem a w Muzeum Niepołomickim eksponaty dzikich zwierząt żyjących na całym świecie. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Dźwięku i Fonografii, gdzie dzieci poznawały dzieje powstawania urządzeń służących do odtwarzania i zapisu dźwięku począwszy od XIX w. czyli wynalezienia fonografu przez Tomasa Edisona do dnia dzisiejszego, epoki zapisu cyfrowego. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć te urządzenia, a nawet posłuchać odtwarzanej przez nie muzyki. Odwiedziliśmy również ,,Izbę Leśną” , gdzie pan leśniczy pokazał uczestnikom wycieczki eksponaty dzikich zwierząt żyjących w Puszczy Niepołomickiej. Wszystkie zwierzęta a szczególnie żubr cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony oglądających. Dzieci wysłuchały również ciekawej prelekcji na temat życia tych zwierząt. Wielka atrakcją i frajdą  dla dzieci była przejażdżka wozami konnymi przez zielone tereny Puszczy Niepołomickiej oraz obserwacja strusi hodowanych w jednym z tamtejszych gospodarstw. Ostatnim przystankiem przejażdżki konnej była zabytkowa stodoła, gdzie przy wspólnym grillu wszyscy uzupełnili stracone kalorie. Po tak pełnym wrażeń dniu wszyscy szczęśliwie powrócili do domu.

Wycieczka do Ciężkowic

 

Wycieczka do Jastrzębi i Ciężkowic sponsorowana i zorganizowana przez Koło Łowieckie „Łoś” w Tarnowie.

W dniu 18 czerwca 2013r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Radłowie uczestniczyli w całodniowej wyprawie w przeszłość i teraźniejszość po Pogórzu Ciężkowickim. Wycieczka była kolejną formą nagrody za zbiórkę żołędzi we wrześniu 2012r. i udział w konkursie fotograficznym „Radłowska fauna”. W całości została ufundowana i zorganizowana przez Koło Łowieckie „Łoś” w Tarnowie. W wycieczce wzięło udział 36 uczniów z klas I-VI. W jastrzębskiej „Grociarni” uczniowie weszli w świat swoich pradziadków, poznali ich codzienne życie, atmosferę wiejskiej chałupy oświetlonej nikłym płomykiem lampy naftowej i niemalże poczuli zapach świeżo pieczonego chleba.

W Muzeum Przyrodniczym w Ciężkowicach, gdzie naturalna sceneria ekspozycji przypomina ogród zoologiczny, uczniowie poznali bogactwo flory i fauny Pogórza Ciężkowickiego, w tym wiele gatunków chronionych. Po uczcie dla ducha nastał czas na ucztę dla ciała – pyszne kiełbaski z grilla. Apetyt dopisywał, humory też. Najedzeni, wyruszamy do Skamieniałego Miasta – zaczynamy od Wąwozu- Wodospadu. Z tak urokliwego miejsca nie chce się wracać -Zwiedzamy kolejne skały, poznajemy ich nazwy i legendy z nimi związane. Schodzimy na dół, jeszcze przejście przez jaskinię szczelinową w skale Grunwald, Ratusz z widokiem na Białą i Czarownica. Czas na zakupienie pamiątek i lodów. Żegnamy się z organizatorami i przewodnikami. Serdecznie dziękujemy Panu Ryszardowi Cierpichowi i Panu Andrzejowi Gaconiowi za wspaniałą przygodę.

 

 

Góra Grosza

Konkurs Literacki

Przedstawienie "Gorzkie lekarstwo"

Uczniowie gimnazjum wystawili przedstawienie pt.,, Gorzkie lekarstwo". Poruszało ono problem zachowania zasad zdrowego stylu życia, akcentując potrzebę profilaktyki całego społeczeństwa. Forma realizacji projektu była nietypowa. Zaprezentowane zostały autentyczne zainteresowania uczniów, ich talenty i hobby. Mogliśmy zobaczyć połączenie teatru, śpiewu, gry na instrumentach muzycznych, elementy folkloru góralskiego. Nie zabrakło humoru i groteski. Prezentacja programu  i przygotowania sprawiły wszystkim wiele radości. Na zakończenie spotkania pan dyrektor szkoły wręczył dyplomy i nagrody za udział w turnieju wiedzy ,,Tajemnice ciała człowieka", a następnie młodzież gimnazjum wspólnie zatańczyła ,,Belgijkę".  Program opracowały panie: L. Janicka i T. Urbanek.

Spotkanie z Artystą

13.06.2013r. w szkole podstawowej gościliśmy artystę rzeźbiarza Tadeusza Kowala. To kolejne spotkanie z cyklu „Spotkanie z Artystą”.

Pan Tadeusz przywiózł ze sobą kilkanaście swoich prac (ikony, pejzaże, portrety świętych i błogosławionych). Artysta z Woli Radłowskiej opowiadał o swoich początkach przygody ze sztuką, technikach malowania obrazów i rzeźbienia w drewnie.

Uczniowie żywo reagowali na opowieści. Interesowali się jak długo maluje się obraz, jakich pędzli używa się do malowania. Na zakończenie Tadeusz Kowal przedstawił z przejęciem życie i męczeńską śmierć bł. Karoliny Kózkówny.

 

 

Gminny Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w pięknej słonecznej pogodzie

Do bogatego kalendarza imprez, jakim może poszczycić się nasza gmina, należy czerwcowe święto najmłodszych – Gminny Dzień Dziecka. W tym roku plenerowy festyn odbył się 9 czerwca na obiektach sportowych Zespołu Szkół w Radłowie, a jego organizatorami byli: Zespół Szkół w Radłowie, Stowarzyszenie na Rzecz Sportu, Rekreacji i Turystyki „START” oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Festyn realizowany był w ramach projektu PROW 2007 – 2013 „Żyjmy na sportowo bezpiecznie i zdrowo”. Organizatorzy zapewnili dzieciom bezpłatne napoje chłodzące, wyżywienie (hamburger, kiełbaska, lody) oraz wstęp na nadmuchiwany plac zabaw.

Piękna, słoneczna pogoda zachęciła wielu mieszkańców gminy do udziału w tej imprezie. Wśród licznych atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Po przywitaniu wszystkich obecnych przez Burmistrza Radłowa pana Zbigniewa Mączkę, dyrektora Zespołu Szkół pana Marka Urbanka oraz przedstawicieli Rady Rodziców panią Joannę Ryglicką i pana Adama Radamskiego rozpoczęły się zawody sportowe dla najmłodszych. Nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić się w takich konkurencjach jak: rzut piłką do celu, przeciąganie liny, badminton, mecze piłkarskie, bieg w workach,  piłka siatkowa i koszykówka. Nie zabrakło także występów artystycznych – program przygotowany przez uczniów klas trzecich pt: „Żyjmy na sportowo”  zebrał wielkie brawa. W tańcu nowoczesnym brawurowo zaprezentowały się dziewczęta  z klasy IB. Swoje umiejętności pokazała także działająca od kilku lat w naszej szkole orkiestra. Ponieważ cała impreza odbywała się pod hasłem „Żyjmy na sportowo bezpiecznie i zdrowo”, również w pokazie mody nie zabrakło sportowych kreacji. Na scenie pojawiły się cheerleaderki zagrzewające do rywalizacji sportowej. Gminny Dzień Dziecka uświetniły swoją obecnością zespoły ludowe: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Wolanie” z Woli Radłowskiej i Zespół Regionalny „Biskupianie” z Biskupic Radłowskich. Po zakończeniu występów dzieci wzięły udział w programie animacyjnym, który przygotowali artyści z Nowego Sącza.

Wielu kibiców gorąco dopingowało nauczycieli i rodziców, którzy tradycyjnie rozegrali mecz piłki nożnej – w tym roku zakończony zwycięstwem rodziców po rzutach karnych (4:3) Nie zawiedli także strażacy z OSP Radłów - pokaz ich umiejętności wzbudził niemały entuzjazm wśród najmłodszych uczestników Dnia Dziecka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację święta naszym milusińskim, a także sponsorom, którzy jak co roku nie zawiedli. Podziękowania należą się także rodzicom, którzy licznie przybyli ze swoimi pociechami.

Sponsorzy Gminnego Dnia Dziecka:

BRUK-BET Sp.z o.o. p. Witkowscy – Nieciecza

„Janpol” Transport Osobowo -Towarowy Jan Pięta – Wola Radłowska

Firma Handlowo-Usługowa Brukarstwo i Budownictwo „Wiktoria” Robert Bieryt - Radłów

Kazimierz Urbanek – Przewodniczący Zarządu Osiedla

Ksawery Stefańczyk – komendant OSP Radłów

 „Swiss Pol” – Dariusz Wylub – Dąbrowa Tarnowska

 

 

Dzień bez papierosa

31 maja obchodzony jest co roku jako Światowy Dzień bez Papierosa. W związku z tym ,członkowie Szkolnago Koła PCK przygotowali prezentację multimedialną dla uczniów naszej szkoły. Prezentacja poświecona była szkodliwości palenia tytoniu, chorobom, jakie wywołuje palenie tytoniu. Prezentacji towarzyszyła wystawa  plakatów uczniowskich o tej tematyce.

Konkurs plastyczny

W dniu 24 maja 2013 roku,  podczas Tygodnia PCK,  odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla uczestników konkursu plastycznego „ Siedem zasad działalności Czerwonego Krzyża”. W konkursie tym nagrodzona została praca naszej uczennicy klasy 2c, Natalii Liro.

Dzień Dziecka

DZIEŃ DZIECKA

 

Realizowany w ramach projektu

Żyjmy na sportowo bezpiecznie i zdrowo „

PROW 2007 – 2013

Organizator

Stowarzyszenie na Rzecz Sportu, Rekreacji i Turystyki „START” w Radłowie

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie

Zespół Szkół w Radłowie

Patronat

Burmistrz Miasta i Gminy Radłów

Termin i miejsce

Festyn kulturalno -sportowy przeprowadzony zostanie w dniu 09 czerwca (niedziela) 2013 r. o godz. 14:00 na obiekcie sportowym Zespołu Szkół w Radłowie

Uczestnictwo:

W imprezach kulturalno sportowych prawo startu mają dzieci i młodzież

Zgłoszenia

Zgłoszenia do imprez kulturalno sportowych należy kierować na adres Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportu , Rekreacji i Turystyki START w Radłowie do dnia 23 maja 2013 r.

Program imprez z okazji Dnia Dziecka

14 :00 – Rozpoczęcie Festynu z okazji Dnia Dziecka

14 :15– Wystąpienie zaproszonych gości

14:30 – Zawody rekreacyjno – sportowe i występy artystyczne

 

 

Występy artystyczne

Zawody sportowe

- 14:30 program artystyczny                            „Żyjmy na sportowo”- U. Sroka, K. Mikuś

- 15:00 klasa Ib                                                    taniec nowoczesny – D. Grabska

- 15:20 pokaz mody sportowej –                           B. Maciaszek, A. Żwirska

- 15:40 pokaz chiliderek – M. Mączka

 

 

 

- piłka nożna chłopców

- rzut lotka do tarczy

- bieg w workach

- przeciąganie liny dziewcząt i chłopców

- piłka koszykowa dziewcząt i chłopców

- badminton

- piłka siatkowa dziewcząt i chłopców,

- rekreacyjny tor przeszkód

16:00- Pokaz wozów policyjnych

16:30  - program animacyjny grupy z Nowego Sącza

17:00- Pokaz straży pożarnej

17:30 – Zabawa dyskotekowa dla dzieci i młodzieży

18:00 - Mecz piłki nożnej: Rodzice – Nauczyciele

19:00- Zakończenie festynu z okazji Dnia Dziecka

Atrakcje

Konkursy i zawody sportowe, plac zabaw

Organizator dla uczestników Dnia Dziecka zapewnia karnety na plac zabaw dla dzieci – wyżywienie( kiełbaska, hamburger, lody)  i napoje chłodzące .

Postanowienia końcowe

Interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatora.

Koło teatralne

Uczniowie należący do koła teatralnego EPITET mieli w ostatnim czasie okazję dwukrotnie zaprezentować swoje aktorskie umiejętności przed szerszą publicznością. Wzięli udział Międzynarodowym Festiwalu Artystycznym Dzieci i Młodzieży „Pod Szczęśliwą Gwiazdą” w kategorii form teatralnych „Maska 2013” oraz w IX Młodzieżowym Przeglądzie Twórczości Teatralnej „Spojrzenia”, gdzie zaprezentowali spektakl „Rycerz Radło, czyli historia herbu miasta Radłowa”. Jury przeglądu „Spojrzenia” w składzie: Stanisław Świder, Beata Paluch i Krzysztof Wieszczek doceniło autorski scenariusz przedstawienia, a także aktorską kreację Mateusza Kordeli. W ramach nagrody zostaliśmy zaproszeni na warsztaty teatralne, które poprowadzą aktorzy Teatru Starego w Krakowie.

Szkolna grupa teatralna zakwalifikowała się także do Ogólnopolskiego Programu Kulthurra! realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz m. st. Warszawę. Do ścisłego finału dostało się zaledwie 13 szkół z całej Polski, z czego tylko 3 z województwa małopolskiego. Projekt grupy EPITET inspirowany był ciekawymi legendami związanymi Radłowem, dlatego zatytułowany został „Nasze zjawi – skowe miasto”. Będzie on realizowany już od czerwca bieżącego roku szkolnego. W jego ramach uczniowie pod pieką nauczycieli p. Danuty Sygnarowicz i p. Doroty Stono przygotują  kilka ciekawych przedsięwzięć, a rezultaty wspólnej pracy będzie można śledzić na stronie internetowej organizatora programu.

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów
tel. 14 6782797
e-mail: gimnazjum.radlow@op.pl
spradlow@op.pl
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Losowa Fotka


Dzień Babci i Dziadka szk. podstawowa