Nasi patroni
Spółdzielnia Uczniowska Grosik
Spółdzielnia Uczniowska Ciuchcia
Zespół Regionalny
Rodzice w przedszkolu – prezentacja pasji i zawodów

Dnia 11 kwietnia 2014 r. w ramach cyklu „Rodzice w przedszkolu – prezentacja pasji i zawodów”, odbyło się spotkanie z panią Bożeną Cielibałą ( właścicielką salonu kosmetycznego ). Pani Bożena w ciekawy i atrakcyjny sposób przybliżyła dzieciom zagadnienia dotyczące higieny, pielęgnacji ciała oraz zasad zdrowego żywienia. Spotkanie uatrakcyjniła literatura dziecięca J.Brzechwy i wspólnym wykonaniem piosenki.

Na koniec spotkania dzieci zostały obdarowane kolorowanką  i żelem do mycia , a przedszkole otrzymało kremowe mydło do mycia rąk.

Projekt edukacyjno-społeczny

Dyplom Kulthura

Wyjazd do kina

8 kwietnia 2014 roku uczniowie z klas IV – VI wzięli udział w wyjeździe do kina na film pt. ,,Karol, który został Papieżem”. Film przypomniał nam postać wielkiego Polaka, Jana Pawła II, który już 27 kwietnia zostanie kanonizowany. Po seansie udaliśmy się na oczekiwane drugie śniadanie do MacDonalda, gdzie wszyscy wzmocnili swoje siły, ponieważ czekały nas jeszcze chwile zabawy. Z restauracji przeszliśmy pieszo do Parku Strzeleckiego. Tutaj uczniowie mieli okazję podziwiać piękną wiosnę i spędzić miłe chwile na zabawach i spacerach. Opiekę na grupą 56 uczniów sprawowały panie Dorota Stono, Sabina Irla, Danuta Sygnarowicz i Anna Dziodzio,  a sponsorem za przejazd autokarem był ks. proboszcz Janusz Maziarka.

Poznaj Świat z misiem Haribo

Dzieci z oddziału  III – 5- latki  wzięły udział w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Akademii Misia Haribo „ Poznaj Świat z misiem Haribo”. Dzieci wraz z nauczycielką Marią Kosiarską wykonały prace plastyczna przedstawiającą wizytówkę Polski, Pt: „ Zapraszamy do Radłowa na spacer z Panią Wiosną.”

Pomoc najuboższym

Szkoła Podstawowa wzięła udział w Akcji „Czysty  Aniołek”, gdzie zbierano środki czystości dla najuboższych dzieci z naszej gminy.

Projekt artystyczny

Od początku roku szkolnego uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Radłowie  należący do szkolnego koła teatralnego brali udział w Ogólnopolskim Programie Kulthurra organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Projekt artystyczny realizowany od września 2013 roku został zatytułowany „Moje zjawi – skowe miasto” i znalazł się w zaszczytnym gronie 13 najlepszych z całej Polski.  Uczniowie pod opieką nauczycieli – p. Doroty Stono i Danuty Sygnarowicz przez ponad pół roku  gromadzili i opracowywali podania i legendy związane z Radłowem. W efekcie powstał scenariusz przedstawienia, który zatytułowano „Rogata legenda”, gdyż przewijają się w nim postacie z piekła rodem, a teren, w którym podobno i dziś można je spotkać nie bez przyczyny nazwano Szatanówką.

Finał Programu Kulthurra, który odbył się 30 marca, uświetnił swoją obecnością p. Józef Trytek, który zgłębił tematykę zjawisk  dotyczących Radłowa i okolic określanych jako nadprzyrodzone i w ciekawy sposób podzielił się swoją wiedzą z zebranymi.  Wprowadził tym samym przybyłych gości w tajemniczy świat duchów, mar, zjaw i biesów.

Spektakl teatralny przygotowany przez uczniów ujawnił ich talenty aktorskie, poczucie rytmu i obycie z sceną. Publiczność mogła podziwiać bogatą scenografię i gustowne kostiumy. Naddunajeckie świetliki, kolorowe dymy unoszące się z chałupy, ognie towarzyszące tańcom diabelskim stanowiły atut przedstawienia.

Przedstawienie zwieńczył rytmiczny taniec w takt „Ścieżki diabła”, który młodzi adepci sztuki teatralnej najpierw odtańczyli sami, by w końcu porwać w jego wir zgromadzonych gości.

Konkurs recytatorski

„POEZJA JEST SPOWIEDZIĄ DUSZY”

Słowa rosyjskiego pisarza Mikołaja Gogola były mottem Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 3 kwietnia 2014 roku w Publicznym Gimnazjum w Radłowie. Dwunasta edycja tego konkursu zgromadziła uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy oraz z gminy Szczurowa i Wietrzychowice. Organizatorzy pozostawili uczestnikom swobodę w doborze repertuaru, więc każdy z 22 recytatorów mógł przedstawić ulubiony wiersz. Możliwość dowolnego wyboru powodowała, że usłyszeć można było wiersze frywolne i bardzo poważne.

Recytujących oceniało dwuosobowe jury w składzie: Tadeusz Kowal – znany doskonale w naszym środowisku artysta z Woli Radłowskiej oraz Zbigniew Marcinkowski – Kierownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Radłowie. W kategorii szkół podstawowych trzecie miejsce zdobyła Karolina Pajdo z Woli Radłowskiej. Miejsce drugie zajął Kamil Bibro z Biskupic Radłowskich, a najlepsza okazała się Daria Żurowska z Radłowa, która brawurowo wykonała „Dialog z pluskwą” Ludwika Jerzego Kerna. Wśród gimnazjalistów trzecie miejsce jury przyznało Dominice Kocoń z radłowskiego gimnazjum. Miejsce drugie zajęła Weronika Pszczoła z Miechowic Wielkich. Pierwsze miejsce przypadło w udziale Wiktorowi Kosale ze Szczurowej, który zachwycił wszystkich swoją interpretacją „Reduty Ordona” Adama Mickiewicza.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy piękne albumy. Kończące konkurs spotkanie integracyjne przy herbacie i ciastku było okazją do  wymiany doświadczeń dla uczniów i nauczycieli. Za rok kolejna edycja Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego.

Rekolekcje

Rekolekcje 2-4 kwietnia 2014

odbędą się w Kościele parafialnym w Radłowie

Gimnazjum 800- 1000

Szkoła Podstawowa 1000- 1200

Sprawdzian szóstoklasisty

1.04.2014r godz. 9 Sprawdzian szóstoklasisty.

Wszystkim szóstoklasistom życzymy powodzenia!

Marzanna

e-mail: gimnazjum.radlow@op.pl