Kwiecień 29 2017 03:30:33
Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
PRZETARGI
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Spotkanie z p. T. Kowalem

Spotkanie z lokalnym twórcą w radłowskim przedszkolu Wizyta pana Tadeusza Kowala na długo zapadnie w pamięci dzieci z grupy III, IV i V radłowskiego Przedszkola. Ten artysta rzeźbiarz, jest autorem monumentalnej postaci „rycerza Radło” umieszczonej na przedszkolnym placu zabaw;wszystkie, zatem, dzieci znały przynajmniej jedną jego pracę. W dniu 14 kwietnia mogły ich zobaczyć wiele, pan Tadeusz przyniósł do Przedszkola szereg swoich prac, zarówno rzeźb jak i obrazów i to w różnej fazie tworzenia. Dzieci mogły zobaczyć jak powstaje rzeźba, jakich narzędzi używa twórca, a nawet zobaczyć, jakie wióry pozostawiają różnego rodzaju dłuta. Maluchy z zainteresowaniem wysłuchały także opowieści o drodze twórczej, jaką przebył zaproszony gość, o tym,co go motywowało i inspirowało do rozwijania swoich licznych talentów. Nieco więcej uwagi poświecił artysta płaskorzeźbie zatytułowanej „Chwała Karoliny”, nad którą właśnie pracuje, wyjaśniając przedszkolakom znaczenie poszczególnych scen z życia Błogosławionej. Duże wrażenie na słuchających wywarła pieśń o Karolinie pt. Lament, którą wykonał acappella. Pan Kowal emerytowany nauczyciel plastyki i muzyki, nawiązał bardzo dobry kontakt z dziećmi, prowadził z nimi dialog, cierpliwie odpowiadał na pytania. Na zakończenie wszystkie dzieci wraz z wychowawczyniami bardzo serdecznie podziękowały panu Tadeuszowi, za miłe i bardzo interesujące spotkanie.

Wizyta w pałacu Dolańskich

Pałac Dolańskich odsłania swoje tajemnice przedszkolakom Trwałym elementem pracy wychowawczej radłowskiego przedszkola jest kształtowanie u dzieci postaw patriotycznych poprzez ukazywanie piękna i historii ich „Małej Ojczyzny”. 12 kwietnia, we wtorek, grupa sześciolatków pod opieką Renaty Trytek oraz dwie grupy pięciolatków z wychowawczyniami Marią Mękarską i Martą Szyncel gościły w Pałacu Dolańskich w Radłowie.Przewodnikiem po obiekcie był były dyrektor szkoły, która obecnie mieści się w pałacu, p. Józef Trytek. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały gawędy o tym, kiedy wybudowano pałac i jakie było jego przeznaczenie. Posługując się, specjalnie na ten cel przygotowanymi fotografiami, przewodnik pokazał jak wyglądali i czym zajmowali się ostatni właściciele pałacu oraz opowiedziałkrotką historię ich rodu. Dzieci były zainteresowane opowiadaniem, zadawały mnóstwo szczegółowych pytań, a na zadawane przez przewodnika pytania udzielały trafnych odpowiedzi.Niektóre z nich wiedziały, że właścicielem pałacu oraz okolicznych pól i lasów był hrabia Henryk Dolański, który był bardzo bogaty, miał konie, powozy i bardzo dużo ziemi uprawnej. Biedniejsi mieszkańcy Radłowa musieli u niego pracować. Po udanych żniwach, gdy zebrano zboże z pól urządzano dożynki. W dalszej kolejności dzieci zwiedziły salę balową pałacu, podziwiając odnowione wnętrze. Bardzo podobał im się kominek, sztukateria , malowany sufit, oraz mozaika parkietowa. Dzieci pochwaliły się dużą wiedza matematyczną, trafnie nazywając figur geometryczne klocków, z których zbudowany jest parkiet oraz poprawnie licząc wybrane elementy wewnątrz i na zewnątrz pałacu. Dużą frajdę sprawiło przedszkolakom zwiedzanie piwnic pałacowych, które przypominały lochy zamków znanych im z bajek. Bajkową scenerię pałacowych podziemi dopełniały malowidła ścienne wykonane przez malarki ludowe z Zalipia, malowane kwiaty na ścianach piwnic wszystkim bardzo się spodobały. Na zakończenie wizyty dzieci serdecznie podziękowały p. dyr. Annie Golec za umożliwienie zwiedzania pałacu oraz p. przewodnikowi za oprowadzanie. W zamian otrzymały po przepysznym cukierku przywiezionym prosto z Niemiec, przez zaproszonych przez szkołę gości. Podsumowując, wycieczka przedszkolaków do pałacu Dolańskich była bardzo udana, dla wielu dzieci pałac, o którym słyszeli od swoich rodziców, po raz pierwszy odsłonił przed nimi swe tajemnice.

Mistrz ortografii

12 IV w Zespole Szkół w Woli Radłowskiej odbył się gminny etap konkursu ortograficznego „Mistrz ortografii.” Zwycięzcą tegorocznej XIII edycji konkursu został Roland Gębarowski uczeń klasy III a . Drugie miejsce zajęła również uczennica klasy III a Małgorzata Szklanny  a czwarte Julia Ogar z klasy III b.

Gratulujemy! Finał konkursu odbędzie się 24 maja  w Porąbce Uszewskiej.

Zbiórka nakrętek

Projekt „Szafranowe Dzieci”

Podsumowanie przedsięwzięcia w dniu 22 marca przygotowane przez Samorząd Uczniowski, było oficjalnym powitaniem wiosny i okazją do spotkania ludzi, którym los brzeźnickich szafranów leży na sercu. Był to czas na barwne zaprezentowanie i podsumowanie prac, rozstrzygnięcie konkursów, czas radości, muzyki i tańca, ale także refleksji nad przyszłością Szafranówki. Były dyplomy i nagrody dla zwycięzców konkursów, podziękowania dla osób i firm wspierających dzieło Szafranowych dzieci, a także życzenia świąteczne dla wszystkich obecnych i ich rodzin. W trakcie uroczystości, uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zwrócili się z apelem do Włodarzy Miasta o objęcie ochroną stanowiska brzeźnickich krokusów i wyrazili pragnienie, aby ten piękny gatunek stał się symbolem troski mieszkańców o środowisko naturalne.

Bartosz Nowak - laureat Małopolskiego Konkursu Komputerowego
>Wręczenie nagród laureatom Małopolskiego Konkursu Komputerowego Baltie 2016 odbyło się dnia 31.03.2016 r. w  Audytorium im. Prof. Wincentego Danka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Jednym z laureatów został Bartosz Nowak uczeń klasy 6b

Dyplomy wręczał Małopolski Wicekurator Oświaty Pan Grzegorz Baran, a nagrody sam twórca programu Baltie Pan Bohumir Soukup.

W spotkaniu uczestniczyli przewodniczący wojewódzkich komisji konkursowych, rodzice i naukowi opiekunowie uczniów. 

,, Hospicjum to też życie”

W niedziele 13 i 20 marca 2016 roku uczniowie Gimnazjum z Zespołu Szkół w Radłowie kwestowali na rzecz Hospicjum Domowego przy parafii Św. Rodziny w Tarnowie. Zbiórka pieniężna w ramach akcji POLA NADZIEI dobywała się po mszach Świętych przed kościołami w Radłowie, Niwce, Zabawie. Uzyskana kwota 1309zł i 2 USD została przekazana do hospicjum.
   Składam serdeczne podziękowania proboszczom parafii Radłów i Zabawa za życzliwe i wyrażenie zgody na zbiórkę oraz wszystkim nauczycielom i uczniom za pomoc w przeprowadzeniu kwesty

  Lucyna Janicka

Cała Polska czyta dzieciom

W naszym przedszkolu oprócz nauczycielek, które codziennie czytają dzieciom, do akcji włączają się również rodzice. Ostatnio gościła u nas pani Aneta, mama Darusi z oddziału IV. Dzieci w ogromnym skupieniu przysłuchiwały się opowiadaniom, które przeniosły je w zaczarowany, bajkowy świat. Na pożegnanie przedszkolaki zostały poczęstowane słodkościami i otrzymały piekną książkę ze zbiorem baśni. Pani Anetce gorąco dziękujemy za wizytę w  przedszkolu i spędzony z nami czas oraz piękny prezent:))

Podziękowania

Zdjęcie do newsa

Przed świętami rodzice tancerzy bardzo sumiennie pracowali przy przygotowaniu stroików dla sponsorów. Były to panie : Renata Szara, Teresa Patulska, Jadwiga Drwiła i Urszula Padło, Koszyczki do wykonania stroików wykonała pani Teresa Padło.

W niedzielę palmową, w czasie kiermaszu organizowanego przez Gminne Centrum Kultury panie Aneta Bieryt, Monika Rusin i Renata Krupa sprzedawały ciasto upieczone przez rodziców tancerzy.  Ciasto na wielkanocny kiermasz upiekły panie: Anna Kędzior, Elżbieta Bibro, Renata Jurczak, Magdalena Kapera, Agnieszka Gębska, Katarzyna Chmura, Kowalik, Elżbieta Starzyk, Teresa Patulska, Magdalena Polak, Małek, Miczołek. Pozyskane pieniądze rodzice przeznaczyli na dofinansowanie wycieczki dla dzieci.

Wszystkim rodzicom zaangażowanym w prace na rzecz zespołu dyrekcja szkoły, opiekun zespołu pani Urszula Szczupał składają serdeczne podziękowania, a członkowie Zespołu Ludowego „Mali Radłowianie”życzą zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych, smacznego święconego i mokrego śmigusa dyngusa.

Święto jabłka

W styczniu bieżącego roku  ZS w Radłowie przystąpił do programu „Embargo Rosyjskie”, który prowadzony jest przez Agencję Rynku Rolnego. W ramach tego programu uczniowie otrzymywać będą bezpłatnie owoce i warzywa od producentów, którzy nie mogą ich eksportować. W związku  z tym programem dnia 04.03.2016 r.  uczniowie wzięli udział w krótkim poranku, w trakcie którego zachęcani byli do spożywania jabłek. Uczniowie zgłębili także wiedzę na temat wartości odżywczych jabłek oraz o ich pozytywnego wpływu na organizm. Po spotkaniu uczniowie degustowali różne odmiany jabłek.

wycieczka do muzeum

Dzieci z radłowskiego przedszkola „konno i zbrojnie” zwiedzały muzeum

 

            W dniu 30 marca grupa 6-latków (wraz z wychowawczyniami Renata Pochroń

i Renatą Trytek) odwiedziła Muzeum Okręgowe w Tarnowie, aby uczestniczyć w zajęciach warsztatowych „ Konno i zbrojnie” przygotowanym w ramach projektu „Bon Kultury”. Głównym celem tych zajęć było przybliżenie najmłodszym dwóch ważnych aspektów życia polskiej szlachty, jakimi było polowanie i walka. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem zapoznały się z rekwizytami z epoki i z wielką uwagą oraz zainteresowaniem wysłuchały opowieści pani przewodniczkio tym jak dawniej żyła i bawiła się polska szlachta. Bardzo podobały się przedszkolakom stroje szlachcianek i szlachciców, które mogli nawet przymierzyć. Szczególne zainteresowanie wzbudził pas kontuszowy.Na podstawie dźwięków puszczonych z odtwarzacza CD dzieci rozpoznawały, na jakie zwierzęta polowano, a jakie były zwierzętami domowymi. Wszystkich bardzo zaciekawiły przedmioty, które służyły do polowania: łuk, włócznie, broń palna, oraz  uzbrojenie szlachcica wyruszającego na wojnę takie jak: kopia husarska, karabela, łuk, kolczuga, napierśnik. Dużą atrakcją był bardzo bogato zdobiony rząd koński.

Najmłodsi na podstawie krótkich fragmentów filmu „Ogniem i mieczem” zobaczyli atak polskiej husarii - jednej z najlepszych jazd świata, która swoją przewagę na polu bitwy zawdzięczała zarówno broni (kopia husarska) jak i specjalnej zbroi ze skrzydłami. Po zwiedzeniu ekspozycji w ratuszu dzieci otrzymały magnesy z wizerunkami szlachcica

i szlachcianki oraz plan miasta i wyruszyły z przewodnikiem na zwiedzanie „tarnowskiej starówki”. Spore wrażenie na zwiedzających wywarł „ dół złoczyńców”, podziwiano również grającą rzeźbę kataryniarza, tarnowski tramwaj oraz okazały pomnik króla Władysława Łokietka.

 Radłowscy wychowankowie przedszkola bardzo aktywnie brali udział w warsztatach, chętnie i  poprawnie udzielali odpowiedzi na zadawane im pytania, wykazując się dużą wiedzą. Byli przy tym bardzo grzeczni i zdyscyplinowani, za co usłyszeli pochwały od pani przewodniczki. Wizyta w muzeum była dla dzieci również wspaniałą lekcją patriotyzm, podczas, której dowiedzieli się jak polska szlachta spędzała wolny czas i przygotowywała się do obrony ojczyzny. 

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Losowa Fotka


Festyn z okazji Dnia Dziecka
Wygenerowano w sekund: 0.06 2,181,541 unikalne wizyty