Wrzesień 25 2016 00:32:10
Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Kółka i zajęcia dodatkowe
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowiej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
Spółdzielnia Uczniowska Grosik
Spółdzielnia Uczniowska Ciuchcia
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Gimnazjum z Radłowa Mistrzem Gminy w halowej piłce nożnej

Gimnazjum z Radłowa Mistrzem Gminy w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców

 

20 października 2015 roku na sali gimnastycznej przy radłowskim gimnazjum odbyły się gminne zawody w piłce halowej dziewcząt i chłopców. Do Radłowa przyjechały wszystkie gimnazja z terenu gminy: Przybysławice, Zabawa, Wola Radłowska i Radłów. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców uczniowie radłowskiego gimnazjum nie mieli sobie równych, pewnie wygrywając wszystkie swoje spotkania i uzyskując awans do zawodów powiatowych.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Emilia Wojdak, Wiktoria Opocka, Aleksandra Szpila, Karolina Krupa, Izabela Śledź, Paulina Lechowicz, Justyna Lechowicz, Moździerz Aneta, Angelika Partyka, Klaudia Piekarz, Izabela Spinda.

Chłopcy wystąpili w składzie: Dominik Szczurek, Krystian Hołda, Hubert Kupisz, Maksymilian Komięga, Konrad Kuklewicz, Jacek Remian, Norbert Białek, Jakub Kuczek.

I miejsce zdobyli również chłopcy z SP.

Opiekunem drużyn był pan Rafał Kijak.

Wycieczka do Wierzchosławic

Dnia 15.10.2015 r. klasy IV a i IV b z wychowawcami p. Sabiną Irla i p. Beatą Maciaszek wzięły udział w zajęciach „Bon Kultury – Dawno temu w wiejskiej zagrodzie”.
Podczas zajęć dzieci „przeniosły” się na dawną wieś. Odbyła się nauka mielenia zboża w żarnach ręcznych. Uczniowie zobaczyli jak dawniej na wsi wytwarzano mąkę na chleb, przy czym każdy uczestnik spróbował sam mielić zboże. Dużą atrakcją było samodzielne wykonanie ze słomy mini stracha na wróble – strażnika upraw.
Uczniowie zwiedzili również muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach.
Święto Edukacji Narodowej

14 października 2015 r. w Zespole Szkół w Radłowie odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Dzieci i młodzież wierszach, piosenkach i tańcu dziękowali swoim nauczycielom za trud jaki wkładają w ich wychowanie. W konkursie na najsympatyczniejszego nauczyciela w szkole podstawowej wygrała Pani Urszula Szczupał, a w gimnazjum Pan Piotr Malec. Konkursy przeprowadziły Samorządy Uczniowskie obu placówek. Laureaci musieli zgodnie z tradycją wypić lampkę świeżego soku z cytryny.
Tydzień dobrego chleba

„Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia”
Po raz drugi uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Radłowie włączyli się do ogólnopolskiej kampanii „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia”, która organizowana jest przez fundację „Dobre życie”.
W dniach od 16 - 23.10.2015 r. ramach tej kampanii uczniowie wszystkich klas brali udział w zajęciach, których celem było promowanie zdrowego stylu życia i utrwalanie prawidłowych nawyków żywieniowych. W czasie zajęć uczniowie poznali historię powstania chleba, zdobyli wiadomości na temat składników witamin i minerałów zawartych w chlebie, pozyskali informacje na temat wartości odżywczej chleba. W trakcie zajęć miała miejsce degustacja ciemnego pieczywa, które zostało upieczone przez rodziców i dziadków naszych uczniów. Uczniowie klas starszych przygotowali w ramach lekcji wychowawczych plakaty promujące zdrowy styl życia i zachęcające do stosowanie właściwej diety. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tej kampanii.
Ślubowanie klas I

Ślubowanie oraz pasowanie na uczniów klas pierwszych.

Uczniowie klas pierwszych w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 roku w Radłowie przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod bacznym okiem wychowawczyń pani Ewy Kumięgi i pani Danuty Grabskiej. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.


12 października 2015 roku od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie dwóch klas pierwszych, ubrani w świąteczny strój galowy, odświętna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pan dyrektor Zespołu Szkół w Radłowie Marek Urbanek powitał gorąco zaproszonych gości: burmistrza miasta i gminy Radłów-pana Zbigniewa Mączkę, zastępcę burmistrza-pana Wiesława Armatysa, kierownika Obsługi Szkół i Przedszkoli-pana Konrada Rudzińskiego, panią Barbarę Marcinkowską-dyrektor GCKiC, proboszcza parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Radłowie-księdza Janusza Maziarkę, przewodniczącą Rady Rodziców-panią Joannę Bocoń, licznie zgromadzonych rodziców, krewnych, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze, którym "oddał głos". Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, w kolorowych biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.  Pięknie zaśpiewane piosenki, wyrecytowane wiersze, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

Po zakończonej części artystycznej przewodniczący Samorządu Uczniowskiego w imieniu uczniów zwrócił się do pana dyrektora o przyjęcie tej grupy dzieci do grona społeczności szkolnej.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówił pan dyrektor, dotykając ramienia ucznia klasy pierwszej - jak czarodziejską różdżką. Wychowawczynie poszczególnych klas wręczyły kolejnym uczniom pamiątkowe dyplomy. Następnie Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego życzył sukcesów w nauce oraz zapewniał o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.
Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. Pan Burmistrz życzył pierwszakom samych sukcesów i podarował każdemu z nich słodkie ,,co nieco” oraz piękne długopisy. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali "słodkie" przyjęcie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej doniosłej uroczystości. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci. 

 

Rajd "Złoty Liść"

Dnia 8-10 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 27 rajdzie „Złoty Liść” w Wapiennej. Pierwszego dnia po zakwaterowaniu przeszliśmy do Męciny Wielkiej. Po drodze zwiedzaliśmy starą cerkiew. Wieczorem odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasy i śpiewaniem przy gitarze. W drugi dzień pokonaliśmy 7-godzinną trasę: Wapienne – Ferdel – Kornuty – Bartne – Bodaki – Wapienne. Wieczorem znów spotkaliśmy się przy ognisku z gitarą. W trzecim dniu odbyło się uroczyste zakończenie rajdu i powrót do Radłowa. Czas upłynął nam bardzo przyjemnie, a wspomnienia pozostaną na długo.

Konkurs "Warzywne pacynki"

Dnia 15. 10. 2015 r. w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na pacynki z warzyw. Każda z grup wykazała się ogromnym talentem w tej dziedzinie - pacynki były bardzo fantazyjne. Do ich wykonania przedszkolaki wykorzystały wiele warzyw, pamiętając przy tym, jak ważne są one dla naszego zdrowia.Dzieci przemieniły warzywa w różne zwierzęta, a także w lalki i inne baśniowe postacie. Przedszkolaki zachwyciły swoją pomysłowością i oryginalnością, dlatego każde z nich otrzymało z rąk pani Dyrektor nagrodę.

Zespół "Mali Radłowianie" w Zakopanem

W I Małopolskim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Regionalnych w etapach powiatowych wzięło udział 70 szkolnych zespołów. W wyniku eliminacji na szczeblu powiatowym wyłonionych zostało 12 najlepszych w województwie małopolskim. Wśród nich znalazł się również nasz szkolny zespół „Mali Radłowianie”. Etap wojewódzki przeglądu odbył się w kinie „Sokół” w Zakopanem. Zespół zaprezentował się w towarzystwie wielu znanych zespołów, które działają od lat, mają już swoją historię i tradycje. Były to zespoły: „Małe Podegrodzie” z Podegrodzia, „Mali Męcinianie” z Męciny, „Zbójnik” ze Skawicy, „Orawskie Dzieci” z Lipnicy Wielkiej, „Małe Podhale” z Jurgowa, „Pnioki” z Sadku Kostrzy, „Malikowski Groń” z Grzechyni, „Polany” z Kościeliska, „Koskowianie” z Bogdanówki. Dla naszego zespołu było to bardzo duże wyróżnienie, gdyż działa on dopiero od dwóch lat. Zespołowi towarzyszyła kapela pana Grzegorza Gawełka w składzie Aleksandra Strzałka, Dominika Piekarz, Michał Urbanek, Jakub Gawełek i Marcin Lechowicz. Gospodarze imprezy dla uczestników przeglądu przygotowali wiele miłych atrakcji.
Dla naszych uczniów wyjazd na przegląd to również miła wycieczką i nagroda za ciężką pracę w zespole. Dzięki sponsorom tancerze odwiedzili malownicze zakątki Zakopanego i okolicy. Zwiedzili Zamek w Czorsztynie, płynęli statkiem „Halny” po zalewie, odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, obejrzeli z bliska skocznię narciarską pod „Wielką Krokwią”.
Dyrekcja i opiekun zespołu pani Urszula Szczupał dziękują pani Kindze Biel-Dubiel za wspaniałe przygotowanie zespołu do występu. Podziękowania kierują również dla rodziców, nauczycieli za opiekę w czasie wycieczki, a także dla sponsorów, którzy finansowo wspierają działalność zespołu. Do grona sponsorów dołączyli: Pan Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka, Pan Konrad Rudziński, Państwo Agnieszka i Krzysztof Kupiszowie oraz Państwo Maria i Tadeusz Jachimkowie. Sesję zdjęciową małym tancerzom wykonała pani Anna Kędzior.
Super chłop 2015

Z okazji Dnia Chłopaka wybrano najsympatyczniejszych chłopaków gimnazjum. Zostali nimi:

Kl. I – Norbert Szyszka

Kl. II – Jakub Kupisz

Kl. III – Szymon Skiba

Aby zasłużyć na ten tytuł musieli wykazać się różnymi umiejętnościami, m. in.  zawiązać krawat, zapleść warkocz dziewczynom, odpowiedzieć na przygotowane przez dziewczyny pytania. W nagrodę zostali odznaczeni szarfą z napisem „Super Chłop 2015”.

Noc Naukowców

W dniu 25 września 2015 roku 50 – cio osobowa grupa gimnazjalistów  z klas II i III wzięła udział w Tarnowskiej Nocy Naukowców. Uczniowie mieli okazję zobaczyć i uczestniczyć w pokazach, eksperymentach, warsztatach, spotkaniach i doświadczeniach. Prezentacje przygotowały prawie wszystkie zakłady w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, gdzie swoje stanowiska miała także policja, firmy Copytec i Robotico oraz Karpacka Spółka Gazownictwa. Ciekawe eksperymenty i pokazy można było zobaczyć równocześnie w kilku tarnowskich liceach. Wyjazdy te organizowane są każdego roku i zawsze cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
Opiekę  sprawowali:  B. Fudalej,  A. Urbanek,   Ł. Bajorek  i  L. Janicka.

Teatr Pacynka

Dnia 29.09. 2015 roku nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście – Pan Kukiełka i jego Teatr Pacynka. Tego dnia przedszkolaki z zapartym tchem śledziły losy bohaterów Baśni o Śpiącej Królewnie , a potem wzięły udział w warsztatach aktorskich, prowadzonych przez pana Jarosława Rosińskiego, aktora teatralnego i filmowego, który z ogromną pasją opowiadał o tym, na czym polega jego praca. Każde z dzieci miało okazję poćwiczyć różne elementy sztuki aktorskiej – emisję głosu czy dykcję, a co najważniejsze – spróbowały swoich sił w roli aktorów, z wykorzystaniem pacynek, marionetek i kukiełek. Dla przedszkolaków było to nowe, bardzo interesujące doświadczenie. Panu Kukiełce i jego Teatrowi serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie do naszego przedszkola!!!

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Losowa Fotka


Andrzejki 2012
Wygenerowano w sekund: 0.05 1,738,486 unikalne wizyty