Marzec 23 2017 11:21:35
Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
PRZETARGI
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Ochotnicza Straż Pożarna

Dnia 17 marca przedszkolaki z oddziałów III, IV i V miały okazję odwiedzić siedzibę radłowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzieci z zaciekawieniem słuchały panów strażaków, którzy z wielka pasją opowiadali o swojej pracy. Przedszkolaki miały również okazję zapoznać się z profesjonalnym sprzętem, jakim dysponuje straż, wyposażeniem samochodów strażackich, a nawet obserwować pokaz lania wody:) Panom Strażakom serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas. To spotkanie pozostanie w pamięci przedszkolaków na długi czas.

,,Rozmowa o profilaktyce nowotworowej i nie tylko…”

,,Rozmowa o profilaktyce nowotworowej i nie tylko…” pod takim hasłem odbyło się w dniu 9.03.2016r. w Zespole Szkół w Radłowie podsumowanie realizacji zaleceń Europejskiego kodeksu walki z rakiem. Wszystkie gimnazja z terenu naszej gminy włączyły się w ten wspólny projekt, którego nadrzędnym celem było popularyzowanie wiedzy na temat przyczyn powstawania nowotworów. Uroczystość zgromadziła młodzież z gimnazjów a także zaproszonych gości: dr M. Kaczówkę, dr T. Szklanny, dr D. Wasylewicz, dietetyk A. Juszczyk i wiceburmistrza W. Armatysa. Spotkanie rozpoczęto od autorskiego przedstawieniapt.,, Wybieram życie”, po którym głos zabrali zaproszeni goście. W sposób zrozumiały

 i interesujący podzielili się nie tylko swoja wiedzą, ale i doświadczeniem, za co serdecznie dziękujemy. Ta żywa lekcja była świetną okazją zarówno do pogłębienia wiedzy medyczneji popularyzowania zdrowego stylu życia, ale także była chwilą refleksji nad tym co w życiu jest najważniejsze.

L. Janicka, H. Winiarska, T. Urbanek,

Fot. P. Jachimek

Wycieczka do oczyszczalni

 W dniu 8.03.2016 uczniowie klasy 2a Gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Oczyszczalni Ścieków mieszczącej się w Radłowie. W oczyszczalni uczniowie zostali serdecznie przyjęci przez pana Jarosława Sobonia, który zapoznał ich z procesem technologicznym związanym ze schematem działania oczyszczania ścieków. Uczniowie dowiedzieli się również między innymi ile litrów ścieków oczyszcza się w ciągu doby, jakiego rodzaju ścieki trafiają do oczyszczalni oraz jaki jest czas i koszt ich oczyszczania. 

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

26 lutego 2016 roku w naszym gimnazjum odbył się po raz pierwszy Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej  pod hasłem:  „ Your Face Sounds Familiar”,  zorganizowany we współpracy z Gminnym  Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Impreza była częścią innowacji „Art  speaks louder than teacher’s words” (Sztuka przemawia głośniej niż słowa nauczyciela) realizowanej przez nauczycieli anglistów. Konkurs swoją formułą przypominał znany show telewizyjny „Twoja twarz brzmi znajomo”. Zadaniem uczestników konkursu było wcielenie się w rolę ikony światowej muzyki i zaprezentowanie wybranej piosenki. Jurorzy oceniali nie tylko wykonanie ale także strój, makijaż i ruch sceniczny. Zwracali  uwagę na charakterystyczne gesty gwiazd - na przykład te z teledysków czy koncertów. Ważnym kryterium oceny była również poprawna wymowa i poziom trudności tekstów. W konkursowych zmaganiach uczestniczyło 21 wykonawców prezentujących 12 utworów.  Gościliśmy uczniów Gimnazjum z  Woli Radłowskiej, Zabawy i Niedomic. Pomysłowości uczniów, a przede wszystkim  profesjonalizmu i radości ze śpiewania nie powstydziliby się nawet autorzy oryginalnego show. Organizatorzy i zaproszeni goście podkreślali wysoki poziom naszych artystów, a jury najwyżej oceniło następujących wykonawców:

I miejsce- Klaudiusz Klich z Gimnazjum w Radłowie w roli Jamesa Hatfielda z zespołu Metallica z utworem „Enter Sandman”

II miejsce - ex aequo Kinga Dulęba z Gimnazjum w Niedomicach jako Amy Winehouse z utworem „Rehab oraz Damian Stachura z tej samej szkoły z utworem Elvisa Presleya „Love me tender”

III miejsce - zespół „Celebrations”z Gimnazjumw Radłowie w składzie: Dominika Kukułka, Jakub Kuczek, Mateusz Baran i Daniel Kukułka z piosenką Adele „Someone like you”

Wyróżnienia otrzymali Monika Łazarz z Gimnazjum w Zabawie, członkowie zespołu z Woli Radłowskiej-Kamila Pajdo, Bartosz Czader, Przemysław Czader i Dariusz Maliszewski oraz Weronika Hajdas z Radłowa.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki, a najlepsi wykonawcy, nagrody ufundowane przez wydawnictwo Oxford, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa oraz Zespół Szkół w Radłowie. Nagrody wręczył Pan Burmistrz Zbigniew Mączka, który gratulował wszystkim uczestnikom doceniając ich zapał i talent.

Serdecznie dziękujemy jury, przybyłym gościom,  a przede  nauczycielom – opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu. Zapraszamy za rok!

Nauczyciele angliści:

Marta Maślak i Joanna Małek

Teatrzyk w przedszkolu

Dnia 09 marca 2016 roku Przedszkole Publiczne w Radłowie odwiedził po raz kolejny krakowski teatr "Kalejdoskop". Tym razem przedszkolaki zostały przeniesione do krainy Brunlandii, a dzięki przygodom jej mieszkańców przypomniały sobie, jak ważne jest dbanie o czystość. Dzieci pożegnały aktorów gromkimi brawami i podziękowały za ten mile spędzony czas.

Konkurs "Kukiełka"

Dnia 08 marca 2016 r. w naszym przedszkolu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu "Kukiełka", w ramach którego dzieci we współpracy z rodzicami miały za zadanie stworzyć własną kukiełkę lub pacynkę, przedstawiającą bohatera wybranej baśni. Przedszkolaki i ich rodzice wykazali się niezwykłą kreatywnością i ogromnym talentem plastycznym. Mali artyści zostali nagrodzeni przez panią Dyrektor pięknymi puzzlami i słodkościami.

EDUKACYJNA GRA TERENOWA

          W  ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci  Żołnierzy Wyklętych  w naszej gminie zorganizowana została terenowa gra edukacyjna  dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych przebiegająca pod hasłem:  TROPEM NIEZŁOMNYCH RADŁOWIAN.
Grę przygotowali i przeprowadzili  harcerze z Publicznego Gimnazjum w Radłowie pod kierunkiem drużynowej dh Ewy Gibały oraz przybocznej dh Anny Dziodzio. Celem gry była edukacja patriotyczna młodzieży, popularyzacja wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, promocja lokalnego dziedzictwa historycznego oraz rozbudzenie zainteresowania wydarzeniami historycznymi rozgrywającymi się w naszej miejscowości.  Angażująca i aktywizująca uczniów forma gry  w terenie kształciła  umiejętność współdziałania w grupie i uczyła  pracy zespołowej. Wspólna nauka i  zabawa przyczyniły  się także do integracji młodzieży z terenu gminy. Chęć udziału w grze terenowej zgłosiły trzy gimnazja: z Radłowa, Woli Radłowskiej oraz Zabawy.
O godzinie 9.00 uczestnicy gry zebrali się w radłowskim gimnazjum, gdzie przywitani zostali przez Dyrektora  Zespołu Szkół w Radłowie,  Pana Marka Urbanka,  oraz jego zastępcę, Pana Piotra Malca. Po krótkim wprowadzeniu, którego celem było przybliżenie młodym ludziom wydarzeń historycznych związanych z Żołnierzami Wyklętymi, przystąpiono do omówienia zasad gry terenowej i losowania kolejności , w jakiej  rozpoczną grę .  Każdy zespół wymyślił dla siebie  nazwę, następnie  otrzymał  kartę gry  wraz z mapą i  dokładnymi  informacjami dotyczącymi trasy, warunków poruszania się  w terenie  oraz tabelą punktacji. Zadaniem uczestników było odnaleźć wskazane na mapie miejsca /było ich dziewięć/, gdzie czekały  przygotowane specjalnie dla nich zadania. Do wyznaczonych punktów należało dotrzeć w określonym czasie, wykazać się znajomością historii Radłowa, w tym losem Żołnierzy Wyklętych, oraz umiejętnością zachowania się w różnych sytuacjach. Praktyczne zadania polegały na odczytaniu mapy i odnalezieniu wskazanego miejsca, wyszukaniu informacji, przeprowadzeniu wywiadu, szkicowaniu, rozszyfrowaniu hasła oraz udzieleniu pierwszej pomocy.                                                                                                                                        Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych  gra terenowa przebiegała sprawnie i wszystkie zespoły zakończyły ją w regulaminowym czasie. Po  części praktycznej uczniowie  wymienili się wrażeniami  przy szklance gorącej herbaty i słodkiej drożdżówce. Następnym etapem gry była część teoretyczna, polegająca na wykazaniu się wiedzą na temat losów Żołnierzy Wyklętych.  Punkty z obu części  decydowały o zwycięstwie. Pierwsze miejsce zdobył zespół z Radłowa, drugie z Woli Radłowskiej, a trzecie gimnazjaliści z Zabawy. Wyniki  świadczą o dobrej znajomości historii, społecznej   wrażliwości  oraz posiadaniu wielu umiejętności praktycznych.  Ponadto cieszy postawa młodych ludzi, którzy rywalizując,  potrafili się  także świetnie  bawić. Uroczyste wręczenie nagród dla uczestników  gry terenowej odbyło się podczas wieczornego spotkania mieszkańców naszej  gminy z okazji odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej Żołnierzom Wyklętym. Nagrody wręczył Burmistrz Radłowa,  Pan Zbigniew Mączka, który był także ich fundatorem. Mamy nadzieję, że gra terenowa wejdzie na stałe  do kalendarza imprez  szkolnych,  a forma nauki przez zabawę zachęci  uczniów  wszystkich szkół w naszej gminie do aktywnego współzawodnictwa.

 

Mali Radłowianie - zespół ludowy

Zespół Ludowy "Mali Radłowianie" wystąpił podczas tegorocznych Dni Kultury Szkolnej w Zespole Szkół Technicznych im. I. Mościckiego w Tarnowie-Mościcach.

hejt to słabość

Cała Polska czyta dzieciom

22 lutego, w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", bajki w grupie 5- latków czytała mama Marcinka. Utwór M. Musierowicz "Bijacz" zawierał dużo aspektów wychowawczych. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy głównego bohatera i prawidłowo oceniały jego zachowanie. Bardzo dziękujemy mamie Marcinka za miłe spotkanie:)

Konkurs Trzecioklasistów

W dniu 9 lutego w naszej szkole uczniowie klas trzecich wzięli udział w Konkursie Pięknego Czytania.

Każdą z klas reprezentowało czworo  uczniów. Celem konkursu było zachęcanie dzieci do czytania, propagowanie literatury dziecięcej, doskonalenie techniki czytania – w tym czytania ze zrozumieniem,  a także ośmielanie dzieci do wystąpień publicznych.

Uczniowie czytali nowopoznane teksty: wiersz oraz opowiadanie. Komisja konkursowa w składzie: H. Winiarska, K. Mikuś i U. Sroka oceniała  poprawność artykulacyjną, zgodność z czytanym tekstem oraz interpretację tekstu (modulację głosu, uwzględnianie znaków interpunkcyjnych, nastrój ).W tym roku poziom czytających był bardzo wyrównany ,w związku z czym postanowiono  przyznać cztery wyróżnienia dla:

Małgorzaty Szklanny -kl. III a

Jagody Tracz –kl.III a

Elizy Kozioł  – kl.III b

Wiktorii Seremet - kl.III.b

Dnia 16 lutego przeprowadzono również dla uczniów klas III konkurs ortograficzny pod hasłem „Mistrz Ortografii ”.Głównym celem konkursu było doskonalenie umiejętności posługiwania się poznanymi zasadami ortograficznymi. Nasi szkolni „Mistrzowie Ortografii” wezmą udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym ,który w tym roku odbędzie się w Woli Radłowskiej.

Wyniki konkursu:

I miejsce-Małgorzata Szklanny kl. III a

II miejsce-Wiktoria Seremet kl. III b

III miejsce-Julia Ogar kl. III b

Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy konkursów  otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy .

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy ,gratulujemy także  pozostałym uczestnikom i dziękujemy za udział w konkursach.

 

 

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Losowa Fotka


Mali Radłowianie
Wygenerowano w sekund: 0.05 2,099,936 unikalne wizyty