Marzec 19 2018 15:10:05
Szkoła
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Podręczniki
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Zebrania i konsultacje dla rodziców
Stołówka
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Program artystyczny z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Program bożonarodzeniowy został przygotowany przez klasę I b gimnazjum pod kierunkiem Pani Małgorzaty Wójcik  przy współpracy ze szkolną orkiestrą oraz wokalistkami z klas II a i II b pod opieką Pana Mirosława Patulskiego. Koncentrował się wokół wydarzeń w stajence betlejemskiej, jednak zawierał też liczne odwołania do współczesności. W humorystyczny sposób piętnował zabieganie człowieka, jego pogoń za dobrami materialnymi, zawiść, ale równocześnie pobudzał do refleksji, że każdy człowiek, bez względu na wykształcenie i status majątkowy,  może powierzyć Bogu swoje życie i złożyć hołd narodzonemu Jezusowi. Uczniowie doskonale sprostali aktorskiemu wyzwaniu, co zaowocowało radosnym przeżyciem jasełek zarówno przez samych aktorów, jak również zgromadzoną publiczność. W uroczystym spotkaniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia uczestniczyły władze Miasta  z Burmistrzem Radłowa Panem Zbigniewem Mączką i Zastępcą Burmistrza Panem Wiesławem Armatysem, kierownik ZOSiP Gminy Radłów Pan Konrad Rudziński oraz emerytowani pracownicy szkoły. Na zakończenie Pan Burmistrz Zbigniew Mączka i dyrektor Zespołu Szkół w Radłowie Pan Marek Urbanek złożyli podziękowania i wręczyli nagrody pracownikom obsługi przechodzącym na świadczenia emerytalne. Uroczystość zakończyło wspólne spotkanie opłatkowe przy wigilijnym stole.

szopka betlejemska
Szopka została zbudowana z 45 tysięcy modułów wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Radłowie. Pracowało 45 uczniów, pomagali rodzice, babcie, dziadkowie i rodzeństwo. Najwięcej modułów złożyli: Hubert Patulski, Patryk Górka oraz uczniowie klasy 3a wraz z wychowawcą. Dziękujemy panu Bronisławowi Patulskiemu za wykonanie podstawy pod szopkę i konstrukcji budowli.
Organizacja pracy szkoły w czasie przerwy świąteczno - nowowrocznej

W dniach 23, 27, 28,29, 30.12.2016r. i 02.01.2017 r. w szkole nie będą się odbywać zajęcia dydaktyczne.
W tych dniach w godzinach 6.30 – 16.00 szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze.

Konkurs recytatorski

19 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół w Radłowie w klasach drugich odbył się międzyklasowy konkurs recytatorski. Do konkursu przystąpiło sześcioro dzieci. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poezją. Uczniowie mogli wybrać dowolne utwory, wiersze. Uczestnicy konkursu wykonywali jeden, wybrany przez siebie utwór. Prezentację utworów oceniało jury: pani Dorota Stono - przewodnicząca jury, pani Ewa Kumięga i pani Danuta Grabska. Jury brało pod uwagę:
-dobór repertuaru,
-interpretację utworu,
-kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Zwycięzcy szkolnego konkursu recytatorskiego;

I miejsce KINGA JABŁONIEC uczennica klasy II b (wychowawca: Danuta Grabska),
II miejsce KAROL WZOREK uczeń klasy II a (wychowawca: Ewa Kumięga),
III miejsce NATALIA WIĘCEK uczennica klasy II b (wychowawca: Danuta Grabska).

Gratulujemy!

Konkurs recytatorski dał dzieciom dużo radości, dzięki niemu uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania poezją, a także wystąpić dla publiczności.
Szlachetna Paczka

 Już po raz czwarty drużyna szlachetnej paczki z Zespołu Szkół w Radłowie pomogła wybranej rodzinie – samotnej matce wychowującej dwie prawie dorosłe niepełnosprawne córki. Dzięki zaangażowaniu się w pomoc nauczycieli gimnazjum, szkoły podstawowej i przedszkola, uczniów i pracowników udało się nam zaspokoić wszystkie podstawowe  potrzeby rodziny. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.  

Halowe Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce

Sukces radłowskich uczniów w biegach okrężnych

        Dnie 08.12.2016 roku w hali sportowej "Jaskółka" w Tarnowie rozgrywane były Mistrzostwa Subregionu Tarnowskiego w Biegach Okrężnych, w których udział brała reprezentacja Zespołu Szkół w Radłowie. Miejsca na podium wywalczyli: Paulina Pojasek  w biegu na 300m - 2 miejsce w kategorii dziewcząt rocznik 2001, Dawid Wierzbicki w biegu na 300m - 2 m i Piotr Hajduk w biegu na 300m - 3 miejsce w kategorii chłopców rocznik 2001, Jakub Molczyk w biegu na 800m - 2 miejsce w kategorii chłopców rocznik 2002-2003, Dominik Postawa w biegu na 800m - 2 miejsce w kategorii chłopców rocznik 2001. Opiekunami drużyny byli p. Barbara Chrzanowska i p. Rafał Kijak.

Uczniowie Gimnazjum w Radłowie reprezentantami województwa małopolskiego

        Dwoje uczniów Zespołu Szkół w Radłowie reprezentowało województwo małopolskie na Ogólnopolskiej Halowej Olimpiadzie Lekkiej atletyki dla Każdego, która rozgrywana była w Spale w dniach 26, 27.11.2016. Byli to Emilia Wojdak w pchnięciu kulą i Nikodem Miśtak w biegu na 60m, skoku w dal i sztafecie 8x200m.

 

Basen

Dnia 12.12.2016 r. uczniowie kl. II a wraz z wychowawcą p. Ewą Kumięga i p. Beatą Maciaszek spędzili miło czas w Stowarzyszeniu „Siemacha” w Odporyszowie.
Najpierw obejrzeli stadninę koni na których można ćwiczyć jazdę. Potem 2 godziny spędzili na basenie, gdzie pod opieką instruktorów uczyli się pływać. Na załączonych zdjęciach widać jaką frajdę sprawia dzieciom pływanie i zabawy w wodzie.
Marzycielska Poczta

Marzycielska Poczta to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.
Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja dobroczynna, która polega na pisaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Wysyłanie takich namacalnych kartek czy listów ma na celu wsparcie psychiczne dzieci, a także ich rodzin, co oczywiście ma bardzo duże znaczenie!
Nasi uczniowie z zapałem przystąpili do pisania tradycyjnych listów. Z radością ozdabiali pięknie wykaligrafowane teksty, wkładali do kopert drobne upominki, a wszystko po to, by sprawić przyjemność Kubie, Natalce, Nikoli i innym dzieciom, które z niecierpliwością czekają na wizytę listonosza.

Każdy uczeń włożył wiele wysiłku, aby jego przesyłka była wyjątkowa. Akcja dała nam wszystkim ogromną wewnętrzną radość i poczucie spełnienia ludzkiego obowiązku z potrzeby serca oraz świadomość, że jakieś chore dziecko gdzieś w Polsce ucieszy się z faktu otrzymania od nas listu czy kartki pocztowej. Wnioskując po reakcjach uczniów i ich zaangażowaniu już dziś możemy stwierdzić, że akcja ta wpisze się na stałe do kalendarza działań naszej szkoły, bo była to z pewnością skuteczna lekcja tolerancji.
Mikołaj w przedszkolu

08. 12. 2016 r. był najbardziej wyczekiwanym dniem przez wszystkie przedszkolaki. Dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola. Najpierw wystąpił w przedstawieniu pt. "Wakacje Mikołaja". Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem oglądały jego przygody, a potem nastała najważniejsza dla nich chwila - Święty obdarował je prezentami. Każde dziecko miało też okazję zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem. Przedszkolaki długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

Mikołaj 2016
Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Losowa Fotka


Przegląd kolęd 2013
Wygenerowano w sekund: 0.08 3,042,746 unikalne wizyty