Czerwiec 26 2016 04:37:12
Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Kółka i zajęcia dodatkowe
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowiej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
Spółdzielnia Uczniowska Grosik
Spółdzielnia Uczniowska Ciuchcia
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Historia solidarności

EPITET

23 czerwca w szkole podstawowej  grupa teatralna „EPITET”  pod kierunkiem p. Danuty Sygnarowicz i p. Doroty Stono wystawiła przedstawienie pt:  „Lampa Aladyna”. Bogata scenografia, barwne stroje i pokaz gry aktorskiej przypadły do gustu zgromadzonej publiczności. W murach naszej szkoły gościliśmy uczniów szkoły podstawowej w Niwce i grupę naszych przedszkolaków wraz z nauczycielkami. Młodzi aktorzy przenieśli widzów w świat orientu, kultury arabskiej.

Pożegnanie starszaków
Dnia 19.06. 2015r. w naszym przedszkolu miało miejsce uroczyste pożegnanie starszaków. Występy

rozpoczęły dzieci z oddz. II, które piosenkami, tańcami i wierszykami pożegnały starszych kolegów.

Kolejnym punktem programu były występy dzieci z gr. III, IV i V, które już od września przekroczą szkolne

progi. Przedszkolaki oklaskiwali dumni rodzice. Na zakończenie głos zabrała p. Dyrektor. Podziękowała

rodzicom za wspaniałą współpracę ,a absolwentom życzyła samych sukcesów w szkole. Na zakończenie

przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i książeczki oraz słodki poczęstunek.
Duży sukces Zespołu „Mali Radłowianie”

Dnia 16 czerwca 2015 roku w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbył się I Małopolski Przegląd Szkolnych Zespołów Regionalnych pod hasłem „To, co u nas najpiękniejsze”. Organizatorem etapu rejonowego była Delegatura Kuratorium Oświaty w Tarnowie. Do pierwszego etapu zgłosiło się 8 szkół. Wśród tej ósemki był również Zespół „Mali Radłowianie”. Prowadzącym przegląd był pan wizytator Ryszard Ostrowski, który powitał serdecznie wszystkich uczestników przeglądu, nauczycieli, opiekunów zespołów, a także jurorów. Zachęcał dzieci i młodzież do poszukiwania i pogłębiania wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego regionu. Oceny występów dokonała komisja, która następnie wytypowała 2 zespoły do udziału w etapie wojewódzkim I Małopolskiego Przeglądu Szkolnych Zespołów Regionalnych w Nowym Targu. Ten dzień okazał się bardzo szczęśliwym dla dzieci z Zespołu „Mali Radłowianie”, gdyż to im przypadło jedno z wyróżnień. To „Mali Radłowianie” wystąpią w Nowym Targu. Radość bardzo duża, ponieważ jest to pierwszy udział tego zespołu w takim przeglądzie, a do tego zakończony sukcesem
Spotkanie z policjantem i ratownikiem WOPR

Dnia 15.06.2015r.policjant i ratownik WOPR spotkali się z uczniami.
Przypomnieli zasady bezpieczeństwa na drodze i nad wodą
Finał II Gminnego Konkursu Przyrodniczego


„Ziemia radłowska w oczach dziecka”.
12 czerwca 2015r. w Szkole Podstawowej w Radłowie odbył się finał II Gminnego Konkursu Przyrodniczego „Ziemia radłowska w oczach dziecka”. Celem konkursu było poznawanie piękna i bogactwa przyrody naszej gminy, kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży, wzmacnianie więzi z regionem oraz rozbudzanie zainteresowania fotografią.
Tematyka dotyczyła przyrody ziemi radłowskiej w kategoriach: krajobrazy, rośliny, zwierzęta, zjawiska przyrodnicze, inne.
Każdy uczestnik mógł wybrać jedną z powyższych kategorii i swoje prace przedstawić w postaci prezentacji multimedialnej. Zgodnie z regulaminem, każda szkoła mogła zgłosić do 5 uczestników.
W Radłowie, gdzie zgłoszono 11 prac, konieczne było wcześniejsze przeprowadzenie eliminacji szkolnych, w wyniku których zakwalifikowano pięcioro uczestników. Ostatecznie do gminnego etapu przystąpiło 10 uczestników z trzech szkół. Jury w składzie: wicedyrektor Zespołu Szkół w Radłowie p. Piotr Malec, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radłowie p. Zbigniew Marcinkowski oraz p. Aneta Żurek - przedstawicielka Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, postanowiło przyznać 5 nagród – po jednej z każdej kategorii oraz jedno wyróżnienie. Nagrody otrzymali: Marcin Kosman z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Biskupicach Radłowskich za pracę „Bogactwo przyrodnicze i historyczne mojej małej Ojczyzny”, uczennice Zespołu Szkół w Zabawie - Aleksandra Małek za pracę „ Przyroda Ziemi radłowskiej- krajobraz” i Anna Garncarz za „ Przyroda Ziemi radłowskiej – zjawiska zachodzące w przyrodzie” oraz troje uczniów Zespołu Szkół w Radłowie. Natalia Chmura została nagrodzona za trafne dobranie muzyki do treści w prezentacji zatytułowanej „Motylem jestem”, zaś Norbert Kucmierz otrzymał najwyższą ocenę Jury za piękną prezentację „Radłów i fauna jaką możemy tu spotkać”. Za celność obiektywu wyróżniono pracę Aleksandry Gołas „Przyroda jest wokół nas, choć czasem tego nie widzimy”.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, zaś laureaci – piękne albumy o tematyce przyrodniczej ufundowane przez Organizatora.
Wycieczka do Dołęgi

“Jakie skarby kryje stary dwór?” – Uczniowie klas szóstych poznali odpowiedź na to intrygujące pytanie dzięki wycieczce do pobliskiej Dołęgi. W tym malowniczo położonym i przyjaznym dla zwiedzających zakątku dzieci zaopatrzone w „mapę skarbów” rozpoczęły
ciekawą podróż w czasie. Początkowo z lekką niechęcią (bo to historia!) ruszyły tropem ukrytych wskazówek, szybko jednak dały się wciągnąć w odkrywanie przeszłości dworu i jego mieszkańców. Zabawa była wyśmienita, tym bardziej, że jej zwieńczeniem i nagrodą za pracę były własnoręcznie upieczone kiełbaski i zabawy w parku.
Trzecie miejsce w finale Województwa Małopolskiego

     10 czerwca 2015 roku uczniowie Gimnazjum w Radłowie, startowali w Finale Województwa Małopolskiego w Krakowie w biegu sztafetowym 4 x 100m. Z wynikiem 47,91 nasza sztafeta zajęła bardzo wysokie 3 miejsce. Skład naszej drużyny:  Tomasz Kita, Jakub Bieryt, Dawid Kuklewicz, Karol Kosiarski.

Wizyta w bibliotece

28 maja 2015 roku pięciolatki z grupy III odwiedziły bibliotekę w szkole podstawowej w Radłowie, gdzie poznały historię pisma i książki oraz wysłuchały bajki „O zmęczonej księżniczce” zaprezentowanej przez panią Dorotę Stono. Przedszkolaki miały też niemałą atrakcję, gdy w bibliotece zjawili się bohaterowie bajek, którymi, jak się później okazało, byli uczniowie szkoły podstawowej przebrani w piękne stroje. Wszyscy przedszkolacy zostali nagrodzeni, za rozpoznanie bajkowych postaci, słodkim poczęstunkiem oraz pamiątkowym dyplomikiem.

Pola nadziei

Mistrzostwa ratownicze

18 maja w budynku PWSZ w Tarnowie odbyły się II Mistrzostwa sportowo-ratownicze dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Organizatorami przedsięwzięcia byli: PWSZ ,Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna oddział Tarnów , oraz XVI Liceum Ogólnokształcące. Zawodnicy mieli do pokonania trasę z sześcioma stacjami – 1sportową i 5 medycznymi. W kategorii – gimnazja udział wzięło 11 szkół. Drużyna z Radłowa w składzie Dominika Kocoń , Kinga Tracz , Jakub Kuczek i Szymon Antosz zajęła 5 miejsce. Do zawodów uczniów przygotował nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Mirosław Patulski

 

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Losowa Fotka


Zawody sportowe
Wygenerowano w sekund: 0.07 1,541,604 unikalne wizyty