Maj 05 2016 02:54:13

p. Joannie i Markowi Żwirskim
p. Emilii Patuła
p. Bolesławie Kozickiej
składają dyrekcja Zespołu Szkół w Radłowie, zespół Mali Radłowianie i Samorząd Uczniowski
Stowarzyszenie rekonstrukcji historycznej

Dzień otwarty w szkole podstawowej w Radłowie.

Wiosna, to czas sprzyjający wiosennym spotkaniom. W dniu 27 marca 2015 roku szkoła podstawowa w Radłowie gościła dzieci z radłowskiego przedszkola. Wraz ze swoimi paniami odwiedziły uczniów klas trzecich. Grupy IV I V pod opieką pani Marty Szyncel i pani Bernadety Oleksy były gośćmi klasy III b, której wychowawcą jest pani Danuta Grabska. Grupa III pod opieką pani Renaty Pochroń zagościła w klasie III a, gdzie opiekę sprawowała pani Jadwiga Ryndak. Dzieci bardzo miło spędziły czas. Przy dźwiękach wesołych melodii uczestniczyły w ciekawych zabawach muzycznych. Z upływem czasu maluchom przybywało śmiałości. Pod opieką nauczycieli nauczania zintegrowanego dzieci wzięły również udział w zajęciach plastycznych. Obejrzały sale lekcyjne, w których podejmą naukę i rozmawiały z nauczycielami. Był to dla nich czas świetnej zabawy i twórczej pracy.

Mamy nadzieję, że goście opuszczali nas z pozytywnymi wrażeniami oraz poczuciem wartościowo i mile spędzonego czasu.

Młodzieżowa Rada Miejska

Wycieczka do Zalipia

20 marca 2015r. dzieci czteroletnie wzięły udział w wycieczce do Zalipia. Miały tam możliwość uczestniczenia w warsztatach plastycznych, podczas których wykonywały wielkanocne palmy oraz malowały pisanki. Zwiedziły również Zagrodę p. C. Curyłowej, która zapoczątkowała tradycję zdobienia gospodarstw. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu ciekawych przeżyć i radości.

Wiosenny pokaz talentów w szkole podstawowej

W ubiegły piątek zawitała do nas wiosna, a szkoła podstawowa rozkwitła wiosennymi talentami różnego rodzaju. Uczniowie klas I – III oraz IV – VI zaprezentowali się na sali gimnastycznej zaskakując nieraz wysokim poziomem swoich umiejętności wokalnych, tanecznych, plastycznych i aktorskich.  Oprócz pokazu talentów pierwszy dzień wiosny był też dniem rozpoczęcia działania naszej szkoły w ramach akcji Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Prowadzący naszą wiosenną imprezę uświadomili uczniom cele projektu oraz podali im wskazówki jak chronić organizm przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Co więcej, uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali transparenty z hasłami prozdrowotnymi. Na koniec pokazu talentów reprezentanci poszczególnych klas wystąpili w przebraniach „pani wiosny”. Pokaz był niezwykle barwny i nagrodzony

Rajd Marzanna

Sadzenie lasu

W ramach tegorocznych odnowień drzewostanu 24 marca 2015 r. Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska we współpracy z naszym gimnazjum po raz kolejny zorganizowało wspólne sadzenie lasu. Uczniowie posadzili ponad 1500 sadzonek jodły oraz 100 sadzonek buku. Na zakończenie leśnicy przygotowali ognisko oraz wspólne pieczenie kiełbasek. Przy wspaniałej pogodzie uczniowie z bliska mogli zapoznać się z pracą leśników, poznać otaczającą nas przyrodę i rolę jaką odgrywa w naszym życiu.

Pierwszy dzień wiosny

We czwartek, 19.03.2015r. odbyły się w naszej szkole obchody pierwszego dnia wiosny, zorganizowane przez SK PCK i Samorząd Uczniowski. W ramach rywalizacji miedzy klasowej, każda klasa losowała owoc, który stał się motywem do przygotowania kostiumu oraz składnikiem ciasta bądź deseru. Choć wybór był trudny, komisja jednogłośnie wybrała najciekawsze przebranie - wygrała klas IIIc, uzyskując prawo do jednego dnia bez pytania. Równolegle odbywał się kiermasz ciast owocowych przygotowanych przez poszczególne klasy, a dochód przeznaczony zostanie na wsparcie rodzin najuboższych w ramach akcji " Wielkanoc z PCK". Imprezie towarzyszyła wystawa uczniowskich prac plastycznych, poświęcona roli owoców w codziennej diecie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

Olimpiada PCK

20 marca  odbył się w Krakowie etap okręgowy XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowia PCK. Uczennica naszego gimnazjum, Weronika Czaja z kl. III b, zajęła w nim IV miejsce. Gratulujemy Weronice.

Uczymy się sztuki origami 3D

Na zajęcia z origami modułowego przyjęła zaproszenie mama naszych uczniów
pani Agnieszka Kwiecień.

Pokazała uczniom jak składać moduły, a potem z nich tworzyć różne kształty.

Przekazała szkole pięknego papierowego łabędzia.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas pierwszych., drugich, trzecich i czwartych.

Większość z nich potrafi już samodzielnie budować: kwiaty, koszyczki, kurczaki.

Zachować dla przyszłych pokoleń
DiAMEnT