Sierpień 22 2017 05:21:56
Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
PRZETARGI
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Klasa 4b w Dołędze

Uczniowie z klasy IV b w ramach nagrody za zwycięstwo w konkursie na najbardziej zdyscyplinowaną klasę, odbyli wycieczkę do dworku w Dołędze. W ramach warsztatów historycznych dzieci przeniosły się w czasy rozbiorów. W strojach z epoki ruszyły na pomoc rannemu powstańcowi, udzielając mu pierwszej pomocy i ukrywając przed wrogiem. W ramach nagrody było też ognisko z kiełbaskami i wspólna zabawa. Dziękujemy Pani Pedagog za wspaniale spędzony czas!
Spotkanie z policjantem

Dnia 6 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół w Radłowie odbyło się spotkanie z policjantem dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji. Pan Grzegorz Kubacki przypomniał zasady poruszania się po drogach i bezpieczeństwa nad wodą. Korzystając z czasu wolnego nie zapominajcie je o Waszym bezpieczeństwie. Każdy musi zwracać uwagę na różne zagrożenia podczas wakacyjnego wypoczynku, aby po jego zakończeniu pozostały tylko dobre wspomnienia. W tym dniu odbył się w szkole podstawowej egzamin na kartę rowerową dla klas IV.
Ekoszkoła 2016

WOJEWÓDZKI PROJEKT  EKOLOGICZNY  „EKOSZKOŁA  2016”

Dnia 14 czerwca 2016 roku obyło się podsumowanie W roku szkolnym 2015/2016 Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego „EKOSZKOŁA  2016, którego organizatorami byli:

  1. Kuratorium Oświaty w Krakowie,
  2. Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie,
  3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Borzęcinie Dolnym.

Patronat nad projektem objęli:

  1. Wojewoda Małopolski,
  2. Marszałek Województwa Małopolskiego,
  3. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie,
  4. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego,
  5. Starosta Brzeski,
  6. Wójt Gminy Borzęcin.

Projekt trwał od listopada 2015 do czerwca 2016. W ramach projektu został przeprowadzony Turniej Ekologiczny rozgrywany w IV rundach:

Runda I – Wiedza

18 maja 2016 r. odbył się konkurs wiedzy w Borzęcinie Dolnym. Zespoły 3-osobowe brały udział w pisemnej formie testu, który trwał 60 minut. Pytania dotyczyły wiadomości z ekologii i ochrony przyrody z uwzględnieniem  Parków Krajobrazowych takich jak: Ciężkowicko – Rożnowski  Park Krajobrazowy , Wiśnicko – Lipnicki  Park Krajobrazowy,   Park Krajobrazowy Pasma Brzanki.

 

Nasza szkoła była reprezentowana przez uczniów:

Szkoła Podstawowa: Bartosz Nowak, Daria Żurowska i Mikołaj Suda,

Gimnazjum: Dominika Kukułka, Jakub Kuczek i Tomasz Łoboda.

Runda II – Praca plastyczna

Do 29 kwietnia każda ze szkół przygotowywała jeden plakat w formie pracy plastycznej o  środowisku przyrodniczym swojej miejscowości, a w niej ciekawe okazy flory i fauny dla swojej gminy.                                                                                                                                       

Naszą szkołę reprezentowały prace:                                                                                                             Szkoła Podstawowa: Bartosza Nowaka, Darii Żurowskiej i Mikołaja Sudy,
Gimnazjum: Norberta Kucmierza

W tej rundzie obie nasze prace otrzymały wyróżnienia, a wykonawcy otrzymali podziękowania i nagrody książkowe.

 

Runda III – Prezentacja multimedialna

Do dnia 29 kwietnia 2016 roku do Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie należało przesłać  prezentacje multimedialne z przebiegu działań w zakresie projektu  obejmujące wyłącznie ostatnie dwa lata szkolne 2014/15 i 2015/16.

Prezentacje zostały bardzo wysoko ocenione Szkoła Podstawowa otrzymała wyróżnienie, a Gimnazjum zajęło II miejsce.

Runda IV - Sprawozdanie

Wszystkie szkoły uczestniczące w projekcie przygotowywały pisemne sprawozdanie z wykonania przedsięwzięć ekologicznych na terenie swojej szkoły, miejscowości czy gminy obejmujące ostatnie dwa lata szkolne.  Sprawozdanie miało zawierać kosztorys przedsięwzięcia z uwzględnieniem ewentualnego wkładu pracy własnej szkoły.

W tej rundzie Szkoła Podstawowa i Gimnazjum zajęły II miejsce.

Majówka zdrowa i sportowa

Pożegnanie starszaków

Pożegnanie starszaków

            Piękna i wzruszająca uroczystość miała miejsce 14 czerwca, podczas, której pożegnano dzieci kończące Przedszkole w Radłowie. Przed licznie zgromadzana publicznością, którą stanowili głównie rodzice, wystąpiły dzieci z grupy III i IV z programem artystycznym przygotowanym przez panie wychowawczynie: Renatę Patulską, Marię Mękarską i Martę Szyncel. Wierszami i piosenkami młodsze dzieci pożegnały starszych kolegów i koleżanki, było podniośle i uroczyście. Po nich wystąpiły „Starszaki” z grupy V ze swoim programem, przygotowanym pod kierunkiem pań: Renaty Pochroń i Renaty Trytek. Recytowano wiersze, śpiewano piosenki, a nawet tańczono na okoliczność uroczystego pożegnania. Po akademii głos zabrała pani dyrektor Ewa Tomaszewska, zwracając się do rodziców podkreśliła, że dzieci kończące przedszkole zostały bardzo dobrze przygotowane do rozpoczęcia nauki w szkole. Po wystąpieniu pani Dyrektor głos zabrała pani przewodnicząca Rady Rodziców, która podziękowała pani dyrektor i całemu zespołowi przedszkola za pracę, zaś dla wszystkich dzieci było jajko- niespodzianka. Na sam koniec każdy ze Starszaków otrzymał, na pamiątkę,album oraz piękną książkę wraz z dedykacją.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w słońcu i deszczu

W tym roku plenerowy festyn kulturalno – sportowy odbył się 5 czerwca na obiektach sportowych  Zespołu Szkół w Radłowie, a jego organizatorami byli: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, Zespół Szkół w Radłowie, Rada Rodziców Zespołu Szkół w Radłowie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Sportu, Rekreacji i Turystyki „START”. Organizatorzy zapewnili dzieciom bezpłatne napoje chłodzące, wyżywienie (zapiekanka, popcorn, słodycze, lody) oraz wstęp na nadmuchiwany plac zabaw. Największą atrakcją okazał się niepowtarzalny  w swoim rodzaju kolorowy, piętrowy  autobus-Rajtek, przekształcony na mobilną salę zabaw dla milusińskich.  Wśród licznych atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zabawie towarzyszyły występy dzieci. Pierwsze zaprezentowały się przedszkolaki w tańcu ludowym „Krakowiak”. Następnie taniec nowoczesny pokazali uczniowie szkoły podstawowej, którzy szlifują swój talent w Szkole Tańca „Latino”. Kolejno na scenie wystąpili uczniowi klas I – VI w programie „Mam talent”. Dzieci śpiewały, grały na instrumentach, tańczyły, pokazywały swoje umiejętności sportowe. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej z Radłowa. Gaszenie pożaru, rozcinanie wraku samochodu i akcja ratownicza zrobiły na oglądających duże wrażenie. Później dzieci mogły oglądać wnętrze wozu strażackiego. Oprócz tego nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić się w takich konkurencjach jak: rzut piłką do celu, przeciąganie liny, badminton, mecze piłkarskie, piłka siatkowa. Uczestnicy zmagań sportowych otrzymali drobne upominki i dyplomy. Swoje umiejętności pokazał zespół wokalno – instrumentalny działający w gimnazjum, wspomagany przez solistki. Na „deser” zaprezentował się zespół młodzieżowy „Celebrations”, który wykonał kilka bardzo energetycznych utworów. Dobrych humorów nie popsuła nawet krótka ulewa, po której kontynuowano zabawę.                                                                                                                                                       Pod koniec festynu dzieci wzięły udział w programie animacyjnym, który przygotowali animatorzy. Było malowanie twarzy, ćwiczenia z ogromną chustą i wiele innych zabaw. Stałym punktem festynu jest mecz piłki nożnej rozegrany między rodzicami i nauczycielami– w tym roku zakończony zwycięstwem nauczycieli po rzutach karnych 3:2,   w  regulaminowym czasie było 2:2. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację święta naszym dzieciom, a także sponsorom, którzy jak co roku nie zawiedli. Podziękowania należą się także rodzicom, którzy licznie przybyli ze swoimi pociechami.

Sponsorzy festynu:

Proboszcz  parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Radłowie – ks. Janusz Maziarka  podarował   naszym dzieciom zimne lody

 „DT”  Pan Dariusz Wylub i Pan Tomasz Tarczoń z  Dąbrowy Tarnowskiej – pyszne zapiekanki

Pan Sebastian Babicz „Rajtek - Dziecięcy Raj”

OSP Radłów, komendant Mirosław Plebanek – wypożyczenie podłogi, pokaz umiejętności strażackich

Pan Kazimierz Urbanek – przejażdżki bryczką

Wsparcie finansowe:

Firma Budowlana „Visio-Bau” Pan Sławomir Kołodziej

Firma Handlowo – Usługowa „WIKTORIA”  Pan Robert Bieryt

 „JANPOL” Transport Osobowo – Towarowy, Pan Janusz Pięta –Wola Radłowska

„CONTEKO” Sp. z o.o. Pan Grzegorz Kuczek – Radłów

Przedsiębiorstwo „PETRUS” Państwo Magdalena i Piotr Kapera

Państwo Teresa i Krzysztof Szklany

Państwo Marta i Jerzy Kaczówka

Salon Odzieżowo-Obuwniczy – Pani Monika Kluza

„TARKOM” – Punkt Sprzedaży Maszyn Rolniczych Pan Janusz Mietelski

Gospodarstwo Rolne – Państwo Stanisława i Andrzej Kijakowie

oraz

Supermarket „HIT – POL” - upusty podczas zakupów

 

 

Święto rodziny

                                                       

ŚWIĘTO RODZINY W I B   

Dnia 01.06.2016 roku był dniem bardzo uroczystym. Klasa I B wraz z wychowawczynią Danuta Grabską zorganizowali w Zespole Szkół  Radłowie Święto Rodziny. Gościliśmy mamusie, tatusiów uczniów oraz zaproszonych gości: dyrekcję Zespołu Szkół w Radłowie    w osobach p. dyrektora Marka Urbanka, p .zastępcy dyrektora Piotra Malca, p. wicedyrektor Ewy Tomaszewskiej, wiceburmistrza p. Wiesława Armatysa ,p. dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Barbary Marcinkowskiej, p. pedagog Haliny Winiarskiej. Uczniowie wraz z wychowawczynią przygotowali bogaty w inscenizacje, różnorodne wiersze, mnogą liczbę piosenek i tańców program, którym w sposób bardzo ujmujący i wzruszający wyrazili swoją miłość i szacunek dla najbliższych sobie osób mamy i taty. Wspaniała dekoracja sali o jakże wymownym tytule: ,,WSZYSTKIE KWIATY DLA MAMY I TATY”, pomysłowe stroje dzieci były dopełnieniem wzorowego występu uczniów. Na zakończenie występu siedmioro uczniów klasy IB wraz z innymi uczniami naszej szkoły będących pod opieką żabnieńskiej Szkoły Tańca ,,Latino” zaprezentowali się w popisowym tańcu nowoczesnym. Wszystkie dzieci złożyły rodzicom piękne życzenia wręczając im bukiety polnych kwiatów, róże ,koszyczki zrobione samodzielnie, certyfikaty ,,SUPER MAMA” i ,,SUPER TATA” oraz każdemu z nich po czekoladzie. Rodzice również nie zapomnieli o święcie swoich milusińskich .Każde dziecko z okazji swojego święta otrzymało komplet do gry w badmintona” oraz słodycze. Również zaproszeni goście podarowali dzieciom małe,, co nieco”. Gratulacjom pięknego występu nie było końca. Uwieńczeniem Święta Rodziny był wspólny poczęstunek pysznym ciastem przy kawie, herbacie, soczku. Do zorganizowania

imprezy włączyli się niektórzy rodzice, którzy chętnie pomagali wychowawczyni.

wycieczka do Zawady

„ Przedszkolaki w Parku Rozrywki w Zawadzie’’

  Dziesiątego czerwca 2016r. dzieci z oddziału II i V wraz z nauczycielkami p. M. Solak,         p. K. Machalska, p. R. Solak, p. R. Trytek oraz rodzicami odbyły ciekawą wycieczkę           do Zawady. Wspólny wyjazd to doskonała okazja, aby wzmocnić dobre relacje i usprawnić współpracę między kolegami i koleżankami. Przedszkolaki bardzo miło spędziły czas na świeżym powietrzu, w malowniczej, leśnej scenerii. Na dzieci i rodziców czekało wiele atrakcji, m.in.: bezpieczny i kolorowy park linowy w siatkach, wiklinowy labirynt, plac zabaw, trampoliny, euro bungee, mini golf ,,Kids”, dmuchany zamek, małpi – gaj – sala zabaw z torem przeszkód i suchym basenem z piłeczkami. Każde dziecko otrzymało drożdżówkę i sok. Impreza wzbogacona została o dodatkową atrakcję: ,,Piracka integracja”. Pirat i jego współpracowniczka przebierali uczestników zabawy za piratów, następnie poszukiwali pirackiskarb (gra terenowa), brali udział w przeciąganiu liny a na koniec malowali piracką flagę. Te chwile spędzone z mamą lub tatą, z pewnością na długo pozostaną w pamięci – zarówno dla Rodziców – szczęśliwych i dumnych ze swych pociech oraz dzieci, których zaangażowanie i ogromna wewnętrzna energia zostały tak miło i szczerze przyjęte.  

Z mądrością proroków przez życie

Sukces Małgorzaty Janickiej - uczennicy Gimnazjum w Radłowie, która zdobyła zaszczytny tytuł laureata Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z mądrością proroków przez życie”

 

            Dnia 19 maja 2016 roku w Centrum św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie - Łagiewnikach odbyło się oficjalne podsumowanie Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z mądrością proroków przez życie”. Przedmiotem tegorocznej edycji konkursu była księga proroka Jonasza wraz ze wskazanymi przez organizatorów konkursu opracowaniami tej księgi. W uroczystym podsumowaniu uczestniczyła uczennica naszego radłowskiego gimnazjum – Małgorzata Janicka wraz z rodzicami. Po wytrwałym studium nad księgą proroka Jonasza i przejściu kolejnych etapów konkursu zdobyła zaszczytny tytuł laureata Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z mądrością proroków przez życie”. Warto zaznaczyć, że uczennica naszego gimnazjum osiągnęła maksymalną ilość punktów zarówno w etapie rejonowym, który odbył się w Tarnowie 8 stycznia 2016 roku, jak również w etapie wojewódzkim, który odbył się w Krakowie Łagiewnikach 14 marca 2016 roku i dzięki temu znalazła się w gronie uczniów, którzy zajęli pierwsze miejsce w tegorocznej edycji Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z mądrością proroków przez życie”. Zdobyty tytułu laureata był wyróżnieniem dla samej laureatki, jej rodziców, ale także dla całego naszego radłowskiego gimnazjum. Nie ulega wątpliwości, że to wyróżnienie nie spadło na nią z „powietrza”, ale jest konsekwencją jej ciężkiej i wytrwałej pracy oraz poświęconego przez nią czasu na studium księgi proroka Jonasza i ciesząc się z jej tegorocznego sukcesu życzymy kolejnych i jeszcze większych sukcesów.

Ks. B. Mikołajczyk

Matematyka na co dzień

Dnia 3 czerwca 2016r. w Publicznym Gimnazjum im. kard. Stanisława Hozjusza w Radłowie, odbył się międzyszkolny konkurs matematyczny. Część przeznaczona dla gimnazjalistów przebiegła pod hasłem „Matematyka na co dzień” . Natomiast hasło „Magia liczb” przyświecało zmaganiom uczniów szkół podstawowych.

 Celem konkursu było propagowanie matematyki i ukazanie jej zastosowania na co dzień.

 Udział wzięło 23 uczniów szkół podstawowych z : Radłowa, Niwki, Biskupic Radłowskich, Woli Radłowskiej i Przybysławic, oraz 13 uczniów gimnazjów z : Radłowa, Woli Radłowskiej i Przybysławic.

Uczniowie rozwiązywali test, po którym zostali wyłonieni zwycięzcy.

 

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli :

1 miejsce  –  Dawid Ksendor – Sz. P Biskupice Radłowskie

2 miejsce  -  Kacper Gawron – Sz. P Radłów
                   Karolina Nowak – Sz. P Radłów
                   Piotr Małek – Sz. P Biskupice Radłowskie

W kategorii gimnazjum najlepsi okazali się :

1 miejsce – Jakub Kuczek – Gimnazjum Radłów

                 Grzegorz Marek – Gimnazjum Przybysławice

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą matematyczną. W przerwie, która przeznaczona była na sprawdzenie prac, uczniowie uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym i obejrzeli krótki montaż pt. „Matematyka jest kluczem, którego nie można zgubić, więc spróbuj ją polubić”.

Uczniowie dobrze się bawili, wspólnie  rozwiązywali zagadki i opowiadali dowcipy matematyczne. Konkursowi sprzyjała zdrowa rywalizacja, a spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze.

Myślimy, że zapoczątkowaliśmy nowy, ciekawy etap pracy z uczniami uzdolnionymi matematycznie.

Cała Polska czyta dzieciomDnia 9 czerwca w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom"

Dnia 9 czerwca, w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", nasze "maluszki" odwiedziła pani A. Mączka, mama Hani. Dzieci ze skupieniem wysłuchały bajeczki "O niesfornym kaczorku". Nie zabrakło też wspólnej, wesołej zabawy przy muzyce. Dziękujemy za poświęcony nam czas!

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Losowa Fotka


Wycieczka do Wrocławia
Wygenerowano w sekund: 0.07 2,485,392 unikalne wizyty