Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Kółka i zajęcia dodatkowe
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowiej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
Spółdzielnia Uczniowska Grosik
Spółdzielnia Uczniowska Ciuchcia
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Regionalny
Zajęcia dziewiarskie
Rozwijamy swoje talenty

W piątek 24. 01. 2014 r. spotkali się po raz pierwszy uczniowie, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności dziewiarskie. W każdy wtorek od godziny 15.15 będziemy wykonywać ciekawe prace na szydełku i drutach. Wystawimy swoje prace na Wielkanocnym Kiermaszu i Konkursie Młodych Talentów. Zachęcamy uzdolnionych uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum do uczestnictwa w spotkaniach. Zajęcia poprowadzi p. Teresa Padło.

 

Tacy jak My

W mroźny poranek 28.01.2014 r. klasy czwarte i piąte pod opieką wychowawczyń udały się do teatru. Uczniowie obejrzeli spektakl „Tacy, jak my” przygotowany przez Wrocławski Teatr Edukacji ARTENES. Dzieci od pierwszych chwil zainteresowały się sztuką, która podejmowała tematy związane z tolerancją i potrzebą zrozumienia. Dostrzegły, że w życiu codziennym należy kierować się zasadami etyki. Zrozumiały, że każdy człowiek potrzebuje akceptacji bez względu na wiek, płeć, kolor skóry czy stan zdrowia.

 

 

Kolędowanie w Żabnie

W dniach 21 i 22 stycznia w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbył się XVIII Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W konkursie tym udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół z Radłowa, zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych. W kategorii wiekowej 10-12 lat (zespoły) uczniowie z naszej szkoły zdobyli III miejsce. Skład zespołu to:

 

Aleksandra Lechowicz – wokal
Daria Żurowska – wokal
Adrian Kowal – piano
Krystian Hołda – perkusja
Damian Łoboda – saksofon altowy
Zespół zagrał i zaśpiewał pastorałkę „Jadą kolędnicy, jadą”.
W tej samej kategorii zaprezentował się również duet wokalny Marcin Zwierzyński i Rafał Juszczyk, który wykonał kolędę „ Bóg narodzi się”.
W kategorii wiekowej 13-16 lat (soliści) II miejsce wyśpiewała Dominika Kukułka pastorałką „Dumna nocka”.

W kategorii wiekowej 13-16 lat(zespoły) I miejsce zdobył zespół wokalno-instrumentalny w składzie: Dominika Kocoń - wokal
Joanna Jachimek - skrzypce
Maciej Buchacz -trąbka
Dawid Kuklewicz - saksofon sopranowy
Marcin Lechowicz– saksofon tenorowy
Zespół wykonał pastorałkę „Złota Jerozolima i biedne Betlejem”.

Odbiór nagród i dyplomów nastąpił podczas koncertu laureatów w dniu 26.01.2014 r.
Tegoroczny konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, w każdej kategorii wiekowej zaprezentowało się dużo uczestników.
Tym bardziej cieszą osiągnięcia uczniów naszej szkoły, których przygotował nauczyciel muzyki Mirosław Patulski.

Transplantacja- wiedza w pigułce

Dominika Kocoń(kl.IIa) i Szymon Antosz(kl.IIa) wzięli udział w ponadregionalnym konkursie pod hasłem; ,,Transplantacja- wiedza w pigułce", który został zorganizowany pod patronatem KO Kraków, a odbył się w ZSO i Z w Skrzyszowie. Konkurs miał charakter indywidualny i składał się z dwóch etapów; przygotowanie prezentacji multimedialnej i test wiedzy. W konkursie wzięło 58 gimnazjalistów z województwa małopolskiego.

Podczas finałowego spotkania uczniowie uczestniczyli w wielu interesujących wykładach na temat transplantacji, a także spotkali się z osobami po przeszczepach serca. Szymek Antosz został wyróżniony  plasując się na 7 miejscu. Gratulujemy!  

W spotkaniu tym uczestniczyło kilku uczniów z naszej szkoły. Opiekun; T. Urbanek

Promocja zdrowego odżywiania

23.01.2014r. odbyło się przedstawienie dla uczniów szkoły podstawowej, a następnie dla gimnazjalistów promujące zasady zdrowego odżywiania. Uczniowie z klas drugich zaprezentowali humorystyczny program, który już poprzez swój tytuł ,,Dzięki Bogu i Magdzie Gessler" nawiązywał do popularnych programów telewizyjnych ,,Dzięki Bogu już weekend" i ,,Kuchenne rewolucje". Taka forma przekazu wiedzy okazała się dla uczniów bardzo atrakcyjna. Wartka akcja, wielość wątków, groteskowe dialogi i scenki, wyśmienita gra aktorska a także na instrumentach muzycznych, wywołały nie jeden uśmiech na twarzach dzieci i młodzieży. W przedstawieniu zaprezentowano zdolności uczniów i ich zainteresowania. Przygotowania sprawiły wszystkim wiele radości, pozwalały rozszerzyć wiedzę zdobytą na lekcjach a przede wszystkim był to czas spędzony w towarzystwie koleżanek i kolegów. Szczególne wyróżnienie za grę aktorską należy się  Patrykowi Żelichowskiemu i Dominice Kocoń. Brawo!

Opiekunowie: T. Urbanek, M. Patulski

Spotkanie kolędowe

23 stycznia 2014r. w Gimnazjum w Radłowie odbyło się spotkanie kolędowe dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Siedlcu. Spotkanie przygotowali uczniowie szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem p. B. Fudalej oraz p. L. Zych i p. A. Urbanek. W części artystycznej udział wzięli, Kapela Ludowa „Niecieczanie”, Dominika Kukułka oraz p. Paweł Jachimek i Joanna Jachimek.

 

Dzień Babci i Dziadzia - szk. podstawowa

Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która od wielu pokoleń jest tradycją Szkoły w Radłowie. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzeni są szczególnymi dowodami miłości. W obecnym roku uroczystość tę zorganizowali uczniowie klas drugich wraz z uczniami klasy V b pod kierunkiem wychowawczyń Jadwigi Rendak oraz Danuty Grabskiej. W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 22 stycznia. Zaproszonych gości przywitał pan dyrektor Zespołu Szkół w Radłowie Marek Urbanek. Wśród licznie przybyłych gości swoją obecnością zaszczycili nas burmistrz miasta i gminy Radłów Zbigniew Mączka, wicedyrektor Ewa Tomaszewska, kierownik Obsługi Szkół i Przedszkoli Konrad Rudziński, proboszcz parafii pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela w Radłowie ksiądz Janusz Maziarka, kierownik miejsko-gminnej biblioteki publicznej w Radłowie, redaktor naczelny kwartalnika ,,Radło” Zbigniew Marcinkowski oraz licznie przybyli rodzice. Dla kochanych gości przygotowano poczęstunek oraz wspaniały program artystyczny. Po powitaniu gości przez klasę II a, uczennice z klasy II b tytułem wstępu swoim brawurowym tańcem nowoczesnym przy utworze z repertuaru Jenifer Lopez wprowadzili wszystkich w radosny i świąteczny nastrój. Wśród bogatego repertuaru nie zabrakło pięknych wierszy. Dzieci zaprezentowały się w licznych piosenkach wraz z ciekawą ich aranżacją. Jedną z atrakcji programu była inscenizacja ,,Rzepki” Juliana Tuwima we współczesnej odsłonie. Przy doskonale dobranych podkładach muzycznych, każda z postaci doskonale zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie. Na koniec uczniowie jednym chórem odśpiewali tradycyjne ,,Sto lat”, a uczniowie II a dostojnie odtańczyli poloneza. Program artystyczny zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta nie tylko osiągają wspaniałe wyniki w nauce, ale również posiadają zdolności muzyczne, taneczne oraz aktorskie. W drugiej części uczniowie obu klas wszystkim babciom i dziadkom wręczyli własnoręcznie zrobione laurki, piękne, ręcznie zrobione hiacynty oraz inne przez siebie przygotowane upominki. Burmistrz Zbigniew Mączka, dyrektor Zespołu Szkół w Radłowie oraz ksiądz proboszcz Janusz Maziarka gratulując zdolnych pociech, złożyli wszystkim seniorom serdeczne życzenia.

Dziękujemy wszystkim wspaniałym gościom za wzorową frekwencję. Gorące podziękowania należą się rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

Najlepiej wyrażą to słowa piosenki: ,,Jak to dawniej było, każdy z was pamięta, bo cząstka historii w rodzinie zamknięta. Babcia ciasto piecze, wesoło zagada, o rodzinnych dziejach wnukom opowiada. A kochany dziadek w bujanym fotelu pokazuje zdjęcia mych kuzynów wielu. Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba. Babcia, mama, wnuczka, inaczej się nie da. Dziś wam dziękujemy nasi przyjaciele tobie babciu, dziadku pomyślności wiele.

Danuta Grabska

 

 

Dzień Babci i Dziadzia w przedszkolu

Dnia 21 stycznia 2014 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z udziałem najsympatyczniejszych gości- kochanych Babć i Dziadków. Dzieci z oddziału IV wraz z panią M. Solak zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie dostarczjąc wielu wzruszeń i radości. Po występach niecodzienni  goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

Małopolski Konkurs Języka Polskiego

Uczennica naszej szkoły Joanna Jachimek wzięła udział w Małopolskim Konkursie Języka Polskiego, organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Pozytywnie przeszła etap szkolny oraz powiatowy i w efekcie została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w marcu bieżącego  roku. Gratulując Joannie sukcesu, życzymy, by w finale wojewódzkim życzymy, by w finale wojewódzkim osiągnęła jak najwyższe miejsce.

Dyplom dl Zespołu Teatralnego

Przegląd Kolęd

10 stycznia 2014 roku już po raz czternasty w Zespole Szkół w Radłowie odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś". Konkurs zorganizowała szkoła wraz z Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa. W tegorocznym przeglądzie uczestniczyło ponad stu młodych wykonawców z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z terenu radłowskiej gminy. Rywalizowano w trzech kategoriach : klasy: I – III , IV – VI szkół podstawowych oraz klasy I –III szkół gimnazjalnych. Wykonawcy prezentowali przed komisją i publicznością jeden utwór. I tak, w pierwszej kategorii wyróżnienie otrzymali soliści : Karol Mękarski z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przybysławicach oraz Patryk Rzepecki  z Szkoły Podstawowej w Radłowie.

W kategorii drugiej jury postanowiło przyznać pięć wyróżnień:

Dla solistki Weroniki Kosman z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przybysławicach, duetu wokalnego Marcin Zwierzyński i Rafał Juszczyk ze Szkoły Podstawowej w Radłowie, zespołu wokalno – instrumentalnego z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Woli Radłowskiej, zespołu wokalnego z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Niwce oraz zespołu wokalno – instrumentalnego ze Szkoły Podstawowej w Radłowie.

W grupie gimnazjalistów jury przyznało również pięć wyróżnień. Nagrodzeni wykonawcy to soliści : Dominika Kukułka i Karol Kasperowicz, Dominika Kocoń z zespołem instrumentalnym, szkolna orkiestra oraz zespół wokalno – instrumentalny. Wyżej wymienieni uczniowie reprezentowali Publiczne Gimnazjum w Radłowie. Organizatorzy podarowali wszystkim uczestnikom przeglądu drobne upominki, a zwycięzcy otrzymali specjalne puchary ufundowane przez GCKiCz. Sponsorem przeglądu była Piekarnia „ U Michała” z  Przybysławic, która ufundowała dla wszystkich uczestników drożdżówki.

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów
tel. 14 6782797
e-mail: gimnazjum.radlow@op.pl
spradlow@op.pl
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Losowa Fotka


Ślubowanie