Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Kółka i zajęcia dodatkowe
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowiej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
Spółdzielnia Uczniowska Grosik
Spółdzielnia Uczniowska Ciuchcia
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Regionalny
Zajęcia dziewiarskie
Wykaz podręcznikow

Wykaz podręczników na rok szkolny 2013/2014

 

Gimnazjum

Szkola podstawowa

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Pożegnanie klas szóstych

„Życie jest filmem, który oglądam własnymi oczami”. Pod tym hasłem w Szkole Podstawowej w Radłowie odbyła się „ I Gala Filmów Fabularnych”, w której mieli zaszczyt wziąć udział wszyscy nauczyciele.  W ten nietypowy sposób, z przymrużeniem oka żegnający się ze szkołą uczniowie klas szóstych wyróżnili całe Grono Pedagogiczne i pracowników szkoły. Każdy z laureatów gali został potraktowany jak reżyser będący twórcą filmu charakterystycznego dla  nauczanego przedmiotu.  Nagrodzone zostały takie dzieła kinematografii jak m.in.: „Poskromienie pierwszej klasy” w reż. P. Krystyny Mikuś i P. Urszuli Sroki,  komedia romantyczna pt. „Zakochani w matmie” w reż. P. Sabiny Irli, „Orik – reaktywacja” w reż. P. Wiesławy Walkowicz, thriller „Powrót Orlika II” w reż. P. Kamila Soboty, film obcego pochodzenia pt. „Trudno powiedzieć” w reż. P. Anny Żwirskiej i P. Beaty Maciaszek. W sumie nagrody rozdano w 17 kategoriach. W loży jury zasiedli wszyscy uczniowie klas szóstych, którzy  nagrodzili każdego wygranego  pamiątkową statuetką.

69 rocznica akcji "III most"

Oficjalna ceremonia rozpoczęła się przy pomniku upamiętniającym Akcję „III Most”, o godz. 10:00. Po jej zakończeniu wszyscy udali się do sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie. Uczestnicząca w uroczystości młodzież szkolna wzięła udział w pikniku historycznym, podczas którego zobaczyli film o akcji "III Most", odbyły się konkursy m. in: wiedzy historycznej, "Latawiec 2013" oraz pokaz modeli latających.

Konkurs historyczny

I miejsce Mateusz Maślak
II miejsce Przemysław Więcek
I miejsce drużyna z Radłowa: Mateusz Maślak, Krystian Radamski, Przemysław Więcek.

Puchar III Most

Nakrętki

Gimnazjada

Dnia 26.06.2013 ( tj.wtorek ) na terenie ZS w Radłowie odbyła się III Letnia Olimpiada Gimnazjalna . O godzinie 9 zgromadzeni licznie uczniowie i nauczyciele z Panem Dyrektorem Markiem Urbankiem oficjalnie rozpoczęli sportową rywalizację w następujących dyscyplinach: piłka nożna , siatkówka, rzut lotką do tarczy, przeciąganie liny oraz skok w dal. Rywalizacja odbywała się głównie klasowo , jedynie piłka siatkowa prowadzona była wśród drużyn mieszanych.  Początek olimpiady to gry drużynowe a wiec siatkówka i piłka nożna .W Turnieju piłki nożnej który odbywał się w ramach projektu ,, Żyjmy zdrowo na sportowo ” uczestniczyło 9 drużyn które zostały podzielone na dwie grupy .W poszczególnych grupach rywalizowano na zasadzie każdy z każdym a najlepsze 2 zespoły z każdej grupy weszły do ścisłej rywalizacji finałowej o miejsca od 1 do 4. W piłce siatkowej zgłoszonych zostało 4 drużyny i tutaj rywalizacja przebiegała na zasadzie każdy z każdym do 2 wygranych setów do 15 punktów. Początkowo przebieg rywalizacji gimnazjady próbowała pokrzyżować niekorzystna aura pogodowa lecz z biegiem czasu się rozpogodziło i można było przystąpić do rozgrywania kolejnych dyscyplin sportowych czyli rzutu lotką do celu , skoku w dal oraz przeciągania liny. W każdej z tych dyscyplin nie brakowało emocji , wszyscy uczestnicy walczyli o jak najwyższe miejsca motywując się osiągnięciem jak najlepszych wyników . Na uczestników wszystkich dyscyplin czekały w tym roku bardzo ciekawe i atrakcyjne nagrody ufundowane przez : Rada rodziców , Stowarzyszenie ,,Start” w Radłowie , Gminne Centrum kultury , nie zabrakło również nagród z projektu ,, Żyjmy zdrowo na sportowo ” realizowanego na co dzień w ZS w Radłowie. Oprócz nagród  rzeczowych , pucharów oraz medali każdy z uczestników mógł zakosztować kiełbaski z grilla, napojów  oraz drożdżówek . Poczęstunek został ufundowany przez Radę rodziców we wsparciu realizatorów projektu ,, Żyjmy zdrowo na Sportowo ”. Napoje oraz kiełbaski uczestnikom serwowali pracownicy obsługi ZS w  Radłowie . Koronacją całych zawodów było przeciąganie liny w którym emocje sięgały zenitu i  dopiero po wielkich walkach udało się rozstrzygnąć rywalizację. Na zakończenie  Dyrektor szkoły wraz z nauczycielami nadzorującymi przebieg sportowej rywalizacji wręczyli nagrody. Najlepszą klasą w klasyfikacji generalnej okazała się klasa III B . Wszystkim uczestnikom Gimnazjady dziękujemy za sportową walkę i rywalizację w duchu fair-play zapraszając jednocześnie do udziału w kolejnej Letniej Olimpiadzie Gimnazjalnej.

Konkurs - fauna Radłowa

Radłowska fauna- wyniki konkursu

13 czerwca 2013r. w szkole podstawowej odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie fotograficznym „Radłowska fauna”. Celem konkursu było poznawanie i utrwalanie na fotografii piękna i różnorodności radłowskiej przyrody Konkurs był kontynuacją ubiegłorocznego cyklu przyrodniczo-regionalnego„Radłów- cztery pory roku”. W bieżącym roku szkolnym wpłynęło 130 prac dziewięciorga uczniów z klas IV-VI. Autorami zdjęć są: Adrian Kowal- kl. IVa, Norbert Kucmierz- kl. IVa, Natalia Chmura- klIVa, Wiktor Krupa – kl. IV b, Kacper Żurowski- kl. Va, Małgorzata Janicka- kl. Via, Klaudia Piekarz – kl. Via, Szymon Miśtak- kl. Via i Natalia Rojek- kl. VIb. Największe uznanie Jury i I miejsce zdobył myszołów ucznia klasy IVa Norberta Kucmierza, II miejsce - jeż z jabłkami, a trzecie łabędzie – obydwa zdjęcia wykonane przez Wiktora Krupę z klasy IVb. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci albumów o tematyce przyrodniczej. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursie wakacyjnym- w dalszym ciągu fotografujemy zwierzęta ziemi radłowskiej. Rozstrzygnięcie konkursu wakacyjnego odbędzie się we wrześniu 2013r. .

 

 

Spotkanie z policjantem

20.06.2013 w szkole podstawowej odbyło się spotkanie z policjantem Grzegorzem Kubackim. Celem spotkanie było omówienie bezpieczeństwa podczas odpoczynku wakacyjnego.

Wycieczka rowerowa

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”

 

            19 czerwca 2013 r. odbyła się wycieczka rowerowa do Sanktuarium Bł. Karoliny
w Zabawie. Jak głosi nazwa miejscowości pobyt upłynął na cudownej zabawie na łonie natury.

            W przepięknych ogrodach plebańskich, zagospodarowanych z drobiazgowym artyzmem, uczniowie klas czwartych i piątych wraz z opiekunami pp. S. Irlą, T. Urbanek,
B. Maciaszek, A. Seremet i przewodnikiem Jerzym Kwaśniakiem spędzili miło i pożytecznie czas. Miło, bo zabawom na zjeżdżalni, grze w piłkę i wspólnym śpiewaniu nie było końca;
a pożytecznie, ponieważ p. J. Kwaśniak z wrodzoną swadą i humorem oprowadził wycieczkowiczów po świątyni i przedstawił jej historię oraz nawiązał do przesłania jakie niesie pomnik ofiar wypadków drogowych i komunikacyjnych.

            Atrakcją było pieczenie kiełbasy na ruszcie w „Zabawskiej Stodole” i degustacja. Czas płynął szybko i wesoło, że nie chciało się wyjeżdżać, ale sanktuarium wszystkich zaprasza, więc na pewno jeszcze tam wrócimy.

Wycieczka do Niepołomic

Dnia 25 czerwca 2013 roku klasy pierwsze wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyły w wycieczce krajoznawczo- turystycznej do Niepołomic. W wycieczce wzięło udział 22 uczniów z klas pierwszych oraz siedmioro z klas trzecich. Uczniowie byli pod opieką wychowawców: Danuty Grabskiej oraz Jadwigi Rendak. Wycieczka ta dostarczyła uczniom wiele wartościowych edukacyjnie przeżyć. Pierwsze kroki skierowaliśmy do miejscowego Planetarium, gdzie podziwialiśmy uroki planet, gwiazd. Zapoznaliśmy się z historią astronautyki oraz prawdziwymi cudami współczesnej techniki z dziedziny astronomii. Następnie udaliśmy się do zamku, gdzie oglądaliśmy zabytkowe komnaty z ich wyposażeniem a w Muzeum Niepołomickim eksponaty dzikich zwierząt żyjących na całym świecie. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Dźwięku i Fonografii, gdzie dzieci poznawały dzieje powstawania urządzeń służących do odtwarzania i zapisu dźwięku począwszy od XIX w. czyli wynalezienia fonografu przez Tomasa Edisona do dnia dzisiejszego, epoki zapisu cyfrowego. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć te urządzenia, a nawet posłuchać odtwarzanej przez nie muzyki. Odwiedziliśmy również ,,Izbę Leśną” , gdzie pan leśniczy pokazał uczestnikom wycieczki eksponaty dzikich zwierząt żyjących w Puszczy Niepołomickiej. Wszystkie zwierzęta a szczególnie żubr cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony oglądających. Dzieci wysłuchały również ciekawej prelekcji na temat życia tych zwierząt. Wielka atrakcją i frajdą  dla dzieci była przejażdżka wozami konnymi przez zielone tereny Puszczy Niepołomickiej oraz obserwacja strusi hodowanych w jednym z tamtejszych gospodarstw. Ostatnim przystankiem przejażdżki konnej była zabytkowa stodoła, gdzie przy wspólnym grillu wszyscy uzupełnili stracone kalorie. Po tak pełnym wrażeń dniu wszyscy szczęśliwie powrócili do domu.

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów
tel. 14 6782797
e-mail: gimnazjum.radlow@op.pl
spradlow@op.pl
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Losowa Fotka


11 listopada