Styczeń 18 2018 09:05:12
Szkoła
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Podręczniki
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Zebrania i konsultacje dla rodziców
Stołówka
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Wyjazd do teatru

Czwartkowe przedpołudnie 27 października 2016 r. uczniowie naszej szkoły spędzili w teatrze, gdzie obejrzeli przedstawienie „Dynastia Miziołków”, przygotowane przez Teatr Współczesny w Krakowie.

Spektakl w dużej mierze zachowywał formę pamiętnika poprzez pierwszoosobowe prowadzenie narracji. Przedstawienie poruszało istotne treści, wynikające ze szkolnego programu profilaktyki. Podejmowało tematy m.in. radzenia sobie ze stresem, umiejętności rozwiązywania konfliktów, nawiązywania kontaktów interpersonalnych czy wyrażanie sprzeciwu wobec nacisku otoczenia. Sztuka zachęcała również do przyjrzenia się trudnościom, związanym z wiekiem dojrzewania. Przede wszystkim jednak była ogromną dawką dobrego humoru, w której aktorzy „z przymrużeniem oka” ukazali świat dziecięcego postrzegania.

Art Camp. Spotkanie praktyków edukacji kulturalnej.

W ubiegłym roku szkolnym grupa teatralna EPITET ze Szkoły Podstawowej w Radłowie jako jedna z czterech szkół w Polsce zakwalifikowała się do  programu CEO „Sztuka w terenie. Rezydencje artystyczne w szkole”. To przedsięwzięcie, które stawiało świat sztuki na głowie.  Miejscem rezydencji artystycznych stała się szkoła, a tworzywem do inspiracji - lokalność małych polskich miast. W ramach tego działania uczniowie pod opieką aktorki Teatru Dramatycznego w Wałbrzych, pani Sary Celler – Jezierskiej przygotowali spektakl w oparciu o historie miłosne babć i dziadków zatytułowany „Kosmos miłości”.

Efekty pracy uczniów zostały zaprezentowane przez opiekunów szkolnego koła teatralnego, Danutę Sygnarowicz i Dorotę Stono, na Art Campie w Warszawie. 15 października w nowoczesnych przestrzeniach Służewskiego Domu Kultury można było dyskutować, wymieniać się pomysłami i projektami, sieciować się, poznawać ofertę najważniejszych instytucji edukacyjnych i kulturalnych, a nawet brać udział w warsztatach twórczych i poznawać nowe metody pracy. Było to spotkanie edukatorów kulturowych z różnych środowisk – szkolnych, instytucjonalnych, samorządowych a nawet uniwersyteckich, którzy mieli okazję posłuchać swoich głosów i zobaczyć nad jakimi projektami pracują ich koledzy i koleżanki. A wszystko to po to, żeby edukacja kulturalna i kulturowa w naszym kraju była jeszcze lepsza.

Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać na stronie:

http://kulthurra.ceo.org.pl/aktualnosci/art-camp-juz-za-nami

Działania koła teatralnego EPITET w ujęciu CEO:

https://prezi.com/jtoxtypbcws_/sztuka-w-terenie-rezydencje-artystyczne-w-szkole/

Teatrzyk w przedszkolu

14 listopada nasze przedszkole po raz kolejny zamieniło się w salę teatralną. Tym razem oglądaliśmy przedstawienie pt. "Wypadki Krzysia Niezamądrego", w wykonaniu krakowskiego teatru "Bajkoteka". Sztuka ta , w zabawny sposób pokazała dzieciom, jak niebezpieczne potrafią być niektóre zabawy i jakie konsekwencje za sobą niosą. Tytułowy bohater i jego papuga, pozostając sami w domu, przeżywają różne niespodziewane sytuacje. Na szczęście z każdej z nich wychodzą cało, ale dają im one wiele do myślenia. Wspólnie dochodzą do wniosku, że najlepiej szukać przygód w książkach i wraz z ich bohaterami przenosić się w świat fantazji. Uśmiechy na twarzach przedszkolaków świadczyły o tym, że przedstawienie bardzo się im podobało.

Złaz Patriotyczno-Turystyczny

45 uczniów radłowskiego gimnazjum uczciło pamięć bohaterów spod Łowczówka. Trasa wiodła przez Piotrkowice,Łowczów,Łowczówek do Pleśnie. Opiekę sprawowali; B.Chrzanowska, K.Baj, L.Janicka, P.Malec. Młodzież w krótkiej modlitwie i zadumie uczciła święto narodowe.

Przegląd pieśni patriotycznej

 3 listopada w Centrum Kultury i Promocji Gminy Pleśna odbył się XII Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej ,,Legiony to żołnierska nuta”.

Tegoroczny przegląd to 14 wystąpień i 28 pieśni wyśpiewanych w dwóch kategoriach. Wśród startujących osiem szkół podstawowych, pięć gimnazjówi jedna szkoła ponadgimnazjalna. ZS w Radłowie reprezentował zespół wokalno – instrumentalny w składzie: Łucja Seremet – wokal, Weronika Hajdas – wokal, Natalia Kołpa – klarnet, Justyna Kołpa – saksofon altowy, Wiktor Krupa – klarnet, Damian Łoboda – saksofon altowy, Adrian Kowal – piano, Daniel Kukułka – perkusja. Uczniowie zaprezentowali dwie pieśni: ,,Białe róże” i ,,Rozszumiały się wierzby płaczące”. W swojej kategorii zespół zajął I miejsce. Warto podkreślić, że już po raz piąty uczniowie reprezentujący naszą szkołę mogą pochwalić się takim sukcesem. Zespół do udziału w przeglądzie przygotował nauczyciel muzyki Mirosław Patulski.

Konkurs wiedzy

Cała Polska czyta dzieciom
Dnia 09.11. 2016 roku, w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom,, po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu rodzica jednego z przedszkolaków. Tym razem była to mama Kubusia z oddziału IV, która przeczytał dzieciom piękne baśnie. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy bohaterów, omawiały ich zachowania i odróżniały te dobre od złych. Na koniec spotkania nasz gość poczęstował przedszkolaki smakołykami, a w ramach podziękowania otrzymał od przedszkolaków laurkę. Bardzo dziękujemy pani Ani za to miłe spotkanie i poświęcony nam czas:)
Ślubowanie pierwszoklasistów


Dnia 21.10.2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Przy dźwiękach poloneza, uroczystym tańcem pierwszoklasiści rozpoczęli to święto.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: burmistrz miasta i gminy p. Zbigniew Mączka, kierownik ZOSIP p. Konrad Rudziński, dyrektor GCKiC p. Barbara Marcinkowska, dyrekcja Zespołu Szkół w Radłowie p. Marek Urbanek, p. Ewa Tomaszewska i p. Piotr Malec, pedagog szkolny p. Halina Winiarska oraz licznie przybyli rodzice.
Dyrektor szkoły, p. Marek Urbanek wiele ciepłych słów skierował w stronę bohaterów tejże uroczystości – odświętnie ubranych pierwszaków oraz ich rodziców. Zwrócił uwagę na doniosły charakter wydarzenia jakim jest ślubowanie w życiu młodych adeptów wiedzy. Składając przyrzeczenie, wkraczają oni bowiem w uczniowskie życie, pełne praw ale i przede wszystkim obowiązków. Życzył nowicjuszom społeczności uczniowskiej niepohamowanej chęci do wyznaczonych sobie celów oraz wielu sukcesów związanych z wypełnianiem nowej roli – ucznia Szkoły Podstawowej w Radłowie. Zapewnił, iż dołoży wszelkich starań, aby każdy uczeń mógł rozwijać swoje zdolności i zainteresowania.
Uczniowie klas czwartych ośmielili pierwszoklasistów i uświadomili im o spoczywających na nich obowiązkach szkolnych wynikających z roli ucznia.
Bohaterowie tego dnia przedstawili publiczności bogaty program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń: Urszuli Sroka i Krystyny Mikuś.
Uczniowie, jak słusznie zauważył p. burmistrz Zbigniew Mączka wykazali się różnorodnymi umiejętnościami: pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli, inscenizowali i czytali. Udowodnili również, iż posiadają już dużą wiedzę z zakresu różnorodnych edukacji szkolnych.
Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Zaproszeni goście pan burmistrz, pani pedagog oraz rodzice obdarowali dzieci słodyczami.
Ostatnim miłym akcentem tego niezwykłego dnia było spotkanie przy wspólnym stole i poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Turniej halowej piłki nożnej chłopców
Cała Polska czyta dzieciom

W ramach realizowanej przez Przedszkole Publiczne w Radłowie akcji "Cała Polska czyta dzieciom", 26.10.2016 r. grupę 4-latków odwiedziła mama Cyprianka, która przeczytała dzieciom utwór "Calineczka". Dzieci z wielkim zaciekawieniem poznawały przygody maleńkiej dziewczynki, wypowiadały się na temat bohaterów, oceniały ich postępowanie. Akcja ta realizowana jest przez nasze przedszkole już kolejny rok. Dzięki niej zachęcamy wszystkich rodziców do codziennego czytania dzieciom książek, gdyż ma to ogromny wpływ na ich rozwój. Nie tylko wzbogaca język, rozwija samodzielne myślenie, ale uczy także odróżniania dobra od zła, wzmacnia u dzieci poczucie własnej wartości i , co jest również bardzo ważne, jest zdrową ucieczką od nudy i niepowodzeń. Spotkanie z mamą Cyprianka pokazało, że czytanie książek jest znakomitą rozrywką rozwijającą poczucie humoru.

Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego

Dnia 15 października 2016 roku Zespół Ludowy „ Mali Radłowianie” wziął udział w 32 Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego. Konkurs odbył się w Trzcianie, gdzie spotkały się pokolenia tancerzy, artyści promujący kulturę ludową z różnych regionów Polski. W kategorii grup dziecięcych wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „ Lesiaki”z Raniżowa (woj. podkarpackie), Szkolny Zespół Regionalny z Bukowca Górnego ( woj. wielkopolskie), Zespół Regionalny „ Mali Holni” z Sierockiego ( woj. małopolskie) i Zespół Ludowy „ Mali Radłowianie” z Radłowa ( woj. małopolskie). „ Mali Radłowianie” przedstawili widowisko pt. „ A to ci niespodzianka”. Autorką scenariusza jest pani Kinga Biel Dubiel, choreograf zespołu. Zespołowi towarzyszyła kapela. Występy obserwowała komisja. Wszyscy uczestnicy tej kategorii otrzymali dyplomy i nagrody.
Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
Losowa Fotka


Mikołaj w przedszkolu
Wygenerowano w sekund: 0.12 2,891,723 unikalne wizyty