Luty 09 2016 06:25:34
Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Kółka i zajęcia dodatkowe
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowiej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
Spółdzielnia Uczniowska Grosik
Spółdzielnia Uczniowska Ciuchcia
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Pierwszy pokaz programowania robotów

Jedynym uczniem naszej szkoły, który doskonale radzi sobie z programowaniem jest Bartosz Nowak uczeń klasy 5b.
7 czerwca 2014 r. Bartosz został zaproszony na Dni uczenia się do Instytutu Informatyki Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie. Uczestniczył tam w zajęciach z programowania w Baltie i programowania robotów, a jego rodzice wraz z nauczycielem informatyki w profesjonalnym wykładzie dotyczącym programowania.
Już w wakacje Bartek wziął udział w półkolonii "Wakacje z robotami"
Od października natomiast regularnie uczęszcza na zajęcia z Programowania Klocków Lego Mindstorma. Bartek obecnie posiada własny zestaw klocków. Dnia 19.12.2014 r. odbył się pierwszy pokaz programowania robotów dla uczniów naszej szkoły.Bartosz ma zaproszenia do innych szkół, pokazy zostaną zorganizowane w nowym roku.
Kamizelki odblaskowe dla uczniów

15.12.2014 w Zespole Szkół w Radłowie odbyło się spotkanie z policjantem, który przypominał o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe ufundowane przez Urząd Miejski w Radłowie.
Plac zabaw
18 grudnia br. miała miejsce wyjątkowa uroczystość związana z otwarciem placu zabaw przy Przedszkolu w Radłowie. Inicjatorem budowy tego placu był Pan Rafał Cegielski prezes stowarzyszenia Radłowskie Forum Rozwoju”. Dużej pomocy udzielił burmistrz Radłowa Pan Zbigniew Mączka i dyrektor Zespołu Szkół w Radłowie Pan Marek Urbanek. U uroczystości wzięli udział przedstawiciele Rady Rodziców, Przewodniczący Rady Miejskiej, radłowscy radni, rodzice i dzieci radłowskiego przedszkola oraz z przedszkoli z terenu gminy.

 

Dzieci z radłowskiego przedszkola przedstawiły wokalno-taneczny program artystyczny. Odbył się również konkurs „Moja gmina Radłów” poświęcony historii i teraźniejszości naszej gminy. Wszystkie dzieci zaprezentowały wysoki poziom wiedzy o najbliższym otoczeniu, za co Pan burmistrz Zbigniew Mączka nagrodził przedszkola upominkami. W dalszej części uroczystości wszyscy zebrani sztukę „Rycerz Radło” wykonaną przez uczniów Szkoły Podstawowej wg scenariusza Pani Doroty Stono i Pani Danuty Sygnarowicz, opartą na utworze Pana Józefa Trytka „Rycerz Radło”.

Po uroczystym przecięciu wstęgi ks. Proboszcz Janusz Maziarka dokonał poświęcenia placu zabaw w obecności zebranych gości. Na zakończenie Pan Burmistrz wręczył wszystkim dzieciom słodkie niespodzianki i złożył świąteczne życzenia. Spotkanie odbyło się w miłej i radosnej atmosferze.

Zdrowy styl życia

W dniu 11.12.2014r. uczniowie gimnazjum przygotowali  autorski program promujący zasady zdrowego stylu życia, a w szczególności podkreślający skutki zdrowotne palenia tytoniu. Program miał charakter refleksyjno- humorystyczny. Na początku jeden z uczniów przedstawił prezentację pana prof. Leszka Kołodziejskiego - ordynatora oddziału onkologicznego szpitala w Tarnowie ,,Leczyć czy leczyć? Edukować czy leczyć?", a następnie uczniowie w sposób oryginalny przedstawili zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Program stanowił połączenie przygotowanej przez uczniów prezentacji multimedialnej z scenkami humorystycznymi.  Razem scenki stworzyły opowiadanie, które ukazało wycinek życia rodziny. Na koniec uczniowie rozdali ulotki promujące E.K.W. z R.

Program spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem.  Należy podkreślić samodzielną pracę młodzieży przy tworzeniu tekstów, ich zaangażowanie i wyśmienitą  grę aktorską . Dyrektor szkoły dziękując za pracę wyraził uznanie dla młodzieży.  Podkreślił, iż sam może być dobrym przykładem realizacji  zasad zdrowego stylu życia.

Lucyna Janicka, Teresa Urbanek

Wigilia

                Dnia 17 grudnia 2014 r. zorganizowaliśmy spotkanie opłatkowe dla emerytowanych pracowników naszej szkoły. W uroczystości wzięli udział byli i obecni nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji oraz zaproszeni goście : ks. Kanonik Stanisław Pazdan, Burmistrz Miasta i Gminy Radłów, p. Zbigniew Mączka, Przewodniczący Rady Miejskiej, p. Piotr Kapera oraz Kierownik Zespołu Szkół i Przedszkoli Gminy Radłów, p. Konrad Rudziński.

Zebrani obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów naszego gimnazjum pod kierunkiem p. Ewy Gibały i Mirosława Patulskiego, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój oraz pobudził do refleksji i zadumy nad tym szczególnym okresem w życiu każdego z nas. Po występie dyrektor p. Marek Urbanek złożył wszystkim serdeczne życzenia i zaprosił na spotkanie opłatkowe. Głos zabrał również ks. Kanonik, St. Pazdan, który, nawiązując do występu młodzieży, życzył, aby treści przekazane w spektaklu stały się wskazówką do kształtowania lepszej rzeczywistości. Do życzeń dołączył się także Burmistrz Radłowa.

Następnie wszyscy wzięli udział w wigilijnym spotkaniu, w czasie którego składano sobie życzenia oraz śpiewano kolędy.  Uroczystość upłynęła w serdecznej i miłej atmosferze. Emeryci podziękowali za pamięć i możliwość spotkania w tak dużym gronie.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej

 17 grudnia w gimnazjum odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Radłowie.

 W wyborach wzięli udział wszyscy uczniowie. Spośród 6 kandydatów największą liczbę głosów otrzymali:

Mateusz Kordela

Klaudia Klich

Piotr Ciapała

Jakub Kuczek

To oni będą reprezentować naszą szkołę w tym organie doradczym władz samorządowych w Radłowie. Gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy na rzecz środowiska lokalnego.

Dzień jabłka

W dniu 15 grudnia 2014 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień jabłka, przygotowany przez członków SK PCK pod opieką p. Janickiej. Przygotowano i przedstawiono najważniejsze informacje na temat wartości odżywczych, zdrowotnych i wykorzystaniu jabłek w różnych dziedzinach życia. Odbył się kiermasz ciast z jabłkami w roli głównej, z których cały dochód przeznaczony został na zakup paczek żywnościowych dla dzieci z najuboższych rodzin z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Promując wartości zdrowotne jabłek wszyscy uczniowie i nauczyciele zostali poczęstowani jabłkiem, na zdrowie. Jest to początek akcji promującej zdrowe odżywianie i propagujące spożywanie warzyw i owoców w codziennej diecie. Dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie w przygotowaniu ciast na kiermasz.

Podziękowanie PCK

Zakończyła się akcja zbierania środków pieniężnych na paczki żywnościowe dla rodzin ubogich z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Z kwesty do puszek oraz ze sprzedaży ciast z jabłkami uzbieraliśmy kwotę 320zł. Dziękujemy serdecznie gimnazjalistom, uczniom ze szkoły podstawowej oraz wszystkim nauczycielom za wsparcie, a rodzicom za przygotowanie ciasta na kiermasz.

opiekun SK PCK
Lucyna Janicka

Wycieczka do kopalni w Bochni

5.12.2014r. uczniowie z klasy 1b wraz z rodzicami i nauczycielami: Danutą Kozioł i Anną Żwirską byli na wycieczce w kopalni soli w Bochni.
Zobaczyli kopalnię, wzięli udział w przygotowanych dla nich zajęciach plastycznych i konkursach z nagrodami Obejrzeli przedstawienie, tańczyli na zorganizowanej dyskotece .Spotkali się z Mikołajem, który wręczył im prezenty. Zadowoleni powrócili do domów.
Szlachetna paczka

Po raz drugi Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół w Radłowie  przygotowało Szlachetną Paczkę dla rodziny z listy rodzin potrzebujących, umieszczonej na stronie internetowej . „ Nasza” rodzina to samotna matka z trójką dorastających dzieci: 13, 15 i 18 lat. Z zebranych środków finansowych zakupione zostały artykuły spożywcze, środki czystości, plecaki, czapki , pościel oraz inne artykuły wynikające z potrzeb danej rodziny, jak też upominki, o których dzieci marzyły. Udało się nam kupić to wszystko, czego  rodzina potrzebowała. Paczka zawieziona została do punktu zbiórki w Brzesku.  Dziękujemy wszystkim tym, którzy kierując się  w odruchem serca,  włączyli się  w przygotowanie paczki. Koordynatorem akcji w naszej szkole była pani Lucyna Janicka.

Dyrektor Zespołu Szkół w Radłowie

Marek Urbanek

Wizyta górnika

Wizyta górnika w szkole podstawowej
Pan Wacław Lech opowiadał o ciężkiej pracy na kopalni, co grozi ludziom fedrującym węgiel, jakie zwierzęta można spotkać pod ziemią. Całości dopełniał strój górniczy i gwara śląska.
Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Losowa Fotka


Przegląd piosenki angielskiej
Wygenerowano w sekund: 0.06 1,267,819 unikalne wizyty