Styczeń 22 2017 06:45:29
Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
PRZETARGI
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
„Śpiąca Królewna” prezentem dla Babci i Dziadka

W tym roku obchody Dnia Babci i Dziadka w grupie sześciolatków radłowskiego przedszkola miały bardzo rozbudowaną formę. Dzieci pod opieką pań Renaty Pochroń i Renaty Trytek przygotowały dla swoich babć i dziadków piękną inscenizację bajki braci Grimm „ Śpiąca Królewna”.Oczom licznie zgromadzonych gości, ukazali się król i królowa, wróżki i dworzanie, w pięknych, przygotowanych na tę okazję strojach. Wszystko w uroczej scenerii zamku, wykonanego z tektury i płótna. Wśród rekwizytów był prawdziwy kołowrotek z wrzecionem, które ukuło królewnę. Wyuczone role, dzieci odegrały z iście aktorskim talentem, były też piosenki wykonane w popisach solowych oraz partie zaśpiewane chórem. Po zakończonym spektaklu każda wnuczka i każdy wnuczek złożył swojej babci i dziadkowi wierszowane życzenia z okazji ich Święta. Był też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dla zaproszonych gości. Na zakończenie dzieci zatańczyły ze swoimi babciami i dziadkami Polkę. Nie zabrakło wzruszeń i na pewno dzień 11 stycznia na długo zapadnie w pamięci babć i dziadków oraz ich wnucząt z radłowskiego przedszkola.

Zabawa choinkowa w przedszkolu

Dnia 13. 01. 2015 roku w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo kolorowo i bajkowo. Przedszkolaki zamieniły się w postaci z bajek - księżniczki, piratów i superbohaterów. W odświętnie udekorowanej sali, dzieci bawiły się przy rytmach różnorodnej muzyki, jak przystało na prawdziwy bal. Zabawa przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. W przerwie między tańcami , rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejsze przebranie karnawałowe. Pani Dyrektor podjęła decyzję, że każdy przedszkolak zasługuje na nagrodę, ponieważ wszyscy wyglądali przepięknie:) Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń!

Dzień Babci i Dziadka oddział IV

Dnia 12.01.2015 roku było nam niezmiernie miło gościć w przedszkolu Babcie i Dziadziusiów przedszkolaków z oddziału IV, zaproszonych na program artystyczny przygotowany z okazji ich święta. Dzieci pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki i wesoło tańczyły. Program artystyczny zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta posiadają zdolności recytatorskie oraz muzyczne, a na ich twarzach widać było radość oraz łzy wzruszenia. Po występie mali artyści wręczyli Dziadkom laurki i złożyli najserdeczniejsze życzenia. Następnie nasi kochani goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Na zakończenie wnuczęta zaprosiły Babcie i Dziadków do wspólnego tańca przy dźwiękach wesołej muzyki. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za spędzony z nami czas, który na długo pozostanie w naszej pamięci, bo Babcia i Dziadek to niezwykle ważne osoby w życiu każdego dziecka:)

Kampania społeczna "Ja czytam"

Kampania społeczna pt. ,,Ja czytam" została zorganizowana przez wydawnictwo pedagogiczne OPERON i objęta patronatem MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ.

         Głównym celem kampanii jest wywołanie mody na czytanie przez:

–       organizację w szkołach Dyskusyjnych Klubów Edukacyjnych (DKE),

–       udostępnianie tekstów współczesnych twórców traktujacych o problemach istotnych dla dzieci i młodzieży,

–       zaproszenie do dyskusji znanych twórców współczesnych,

–       przygotowanie merytoryczne nauczycieli do prowadzenia DKE przez udział w kursach internetowych,

–       przygotowanie merytoryczne uczniów do prowadzenia dyskusji.

         Zamiarem projektu jest uczynienie czytania i dialogu potrzebą edukacyjną dzieci i młodzieży – czytam, bo chcę, a nie czytam, bo muszę.

         W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klasy IV A, obecnie V A 

wraz z nauczycielką języka polskiego Agnieszką Seremet zainicjowali projekt edukacyjny pt. ,,Czytam, bo lubię", który doskonale wpisał się w ogólnopolską kampanię czytelniczą ,,Ja czytam" . Zgłoszenie Klubu Młodych Pasjonatów Książki do kampanii było naturalnym krokiem do współpracy i realizacji głównych celów projektu. Uwieńczeniem półtorarocznych działań  było m.in. otrzymanie certyfikatu za udział w wyżej opisanej kampanii społecznej.

Jasełka

Jak co roku, przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyło się spotkanie całej społeczności szkolnej.22 grudnia uczniowie należący do Koła Teatralnego „ Epitet” zaprezentowali przedstawienie, pt. „ Mamo, tato, Herody ido.”

Spektakl oparty na scenariuszu własnym, dotykał zapomnianych obrzędów, które towarzyszyły w czasie Wigilii naszym pradziadom. Wnętrze radłowskiej chaty odkrywało przed zgromadzonymi swe ubóstwo, ale i wielką bogobojność naszych przodków. Widzowie mieli okazję usłyszeć stare radłowskie przyśpiewki i elementy zanikającej gwary radłowskiej oraz doświadczyć prawdziwego kolędowania. Tegoroczny program artystyczny powstał w ramach innowacji pedagogicznej, „ Cztery pory roku, czyli radłowskie przemiany”, realizowanej na zajęciach koła teatralnego.

 Tym miłym akcentem wprowadzili całą brać szkolną w okres najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Boże Narodzenie

SZLACHETNA PACZKA – RADOŚĆ POMAGANIA!

 

         Szlachetna paczka jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Akcja ma charakter ogólnopolski i łączy działania setek tysięcy osób. Ta niezwykła inicjatywa miała w tym roku 15 edycję. Po raz trzeci przyłączyli się do niej nauczyciele i pozostali pracownicy Zespołu Szkół w Radłowie. Koordynatorką pracy była pani Lucyna Janicka.

         Potrzeby rodziny, która została wybrana, były bardzo prozaiczne: podstawowe produkty żywnościowe, środki czystości, pieluchy, odzież, obuwie, przybory szkolne, pościel. Dzięki zaangażowaniu wszystkich udało się przygotować paczkę, składającą się z dziesięciu wypakowanych po brzegi kartonów. Zbiórka pieniędzy, zakupy, przynoszenie gotowych produktów, pakowanie wreszcie transport – każdy mógł w dowolny sposób włączyć się w przygotowanie podarunku. Świadomość, że to wspólnotowe działanie może przynieść komuś w te Święta odrobinę radości, jest najwspanialszym prezentem bożonarodzeniowym dla darczyńców.

         Za rok kolejna – szesnasta już edycja Szlachetnej Paczki. Warto dawać impuls do zmiany życia! Warto dawać radość! Warto pomagać! Przyłącz się i TY!!!

Paweł Jachimek

Szlachetna paczka

III miejsce w realizacji Europejskiego kodeksu walki z rakiem

11 grudnia 2015r. w Auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Delegatura w Tarnowie odbyła się konferencja zorganizowana przez KO w Krakowie Delegaturę w Tarnowie. Konferencja zamykała 10-letnią realizację Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych w latach 206-2015. Nasza szkoła od wielu lat realizuje programy i projekty służące popularyzowaniu tej tematyki. Podczas tego spotkania za promocję zaleceń Europejskiego kodeksu walki z rakiem otrzymaliśmy III miejsce. Na to wyróżnienie zapracowała cała społeczność naszego zespołu. Cieszy nas ta nagroda i jeszcze bardziej mobilizuje do szerzenia wiedzy o zdrowiu człowieka,  które jest bezcenne.

Zespół d/s promocji zdrowia

Cała Polska czyta dzieciom

Dnia 18 grudnia 2015 r. oddział I odwiedziła mama Helenki, która przeczytała „maluchom” książeczkę pt. „Dziwna historia z gąsienicą” autorstwa Katarzyny Zychly. Spotkanie to zorganizowano w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Po wysłuchaniu opowiadania, dzieci otrzymały piękne malowanki i lizaki. Mamie Helenki bardzo dziękujemy za współpracę i poświęcony nam czas!

Konkurs kolęd

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Losowa Fotka


Święto Patrona
Wygenerowano w sekund: 0.06 1,991,917 unikalne wizyty