Maj 27 2018 21:30:42
Szkoła
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Podręczniki
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Zebrania i konsultacje dla rodziców
Stołówka
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Turniej wiedzy o bezpieczeństwie

  

W ostatnim tygodniu kwietnia, w piątek, przedszkolaki z Radłowa miały okazję pochwalić się swoją wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i bezpiecznych zachowań. Edukacja dla bezpieczeństwa zaczyna się bowiem już od najmłodszych lat. Dzieci z radłowskiego przedszkola przeszły cały cykl kształcenia w tym zakresie. Wielką atrakcją było dla nich spotkanie z panem policjantem, podczas którego mogły zobaczyć, a nawet przymierzyć prawdziwą czapkę policjanta oraz kamizelkę kuloodporną, a także sprawdzić jak działają kajdanki. Podsumowaniem całego cyklu kształcenia był konkurs wewnątrzprzedszkolny przygotowany przez opiekunki I grupy panie: Renatę Trytek oraz Renatę Pochroń. Podczas zmagań konkursowych dzieci indywidualnieorazzespołowo mogły popisać się swoją wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, uczestnicząc w quizach, układając specjalnie przygotowane na ten cel puzzle, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Poziom zaprezentowanej przez przedszkolaków wiedzy był imponujący; przedszkolaki z wszystkich grup wiedziały, że nie należy nawiązywać kontaktów z nieznajomymi, brać od nich słodyczy itp., zbliżać się do nieznanych zwierząt, bawić się zapałkami, dotykać żelazka itp. Potrafiły prawidłowo przykleić kolory świateł na sygnalizatorze oraz wykazały się podstawową wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wykazały się też znajomością numerów alarmowych i wiedziały, w jakich sytuacjach trzeba pod taki numer zadzwonić. Zapamiętanie numerów alarmowych ułatwiały dzieciom rymowanki tego typu: „Na pewno już wiecie, znany numer na świecie każde dziecko w głowie ma: oto jeden, jeden dwa!” Podczas konkursu okazało się, że w każdej grupie dzieci starszych ( 5-6 latków), było dziecko, które samodzielnie potrafiło przeczytać treść zagadki oraz hasło otrzymane w po ułożeniu puzzli, z czego były bardzo dumne panie wychowawczynie. W nagrodę za aktywny udział w konkursie wszystkie dzieci otrzymały malowanki. Tego typu działania na pewno w dużym stopniu przyczynią się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych.

Organizacja pracy w dniach 1-4 maja 2017
01.05.2017 - ŚWIĘTO PAŃSTWOWE
03.05.2017 - ŚWIĘTO NARODOWE
2,4.05.2017 r. - w szkole nie będą odbywać się zajęcia dydaktyczne.
W tych dniach w godzinach 6.30 - 16.00 szkoła zapewnia dzieciom zajęcia opiekuńcze.
Międzygminny konkurs recytatorski

Zespół Szkół w Radłowie od piętnastu lat organizuje konkurs recytatorski dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Poezja leczy rany, jakie zadaje rozum”. Młodzi recytatorzy z terenu naszej gminy oraz z gmin Wietrzychowice i Szczurowa prezentowali tym razem poetyckie utwory humorystyczne. Dominowały więc teksty Ludwika Jerzego Kerna, Andrzeja Waligórskiego, Juliana Tuwima.

Recytatorów oceniało jury w składzie Marzena Lechowicz-Liro i Zbigniew Marcinkowski, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację tekstu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Nad sprawnym przebiegiem konkursu przygotowanego przez polonistów Publicznego Gimnazjum w Radłowie czuwał nauczyciel Paweł Jachimek.

Decyzją jury trzecie miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła Karolina Chojna z Woli Radłowskiej, drugie miejsce przypadło Kacprowi Piotrowskiemu ze Zdrochca, a miejsce pierwsze Janowi Kaperze, który reprezentował szkołę z Radłowa. Zwycięzca zaprezentował wiersz Adama Mickiewicza „Komar, niewielkie licho”. W kategorii gimnazjów miejsce trzecie jury przyznało Kindze Pudełek ze Szczurowej, drugie Weronice Kosman z Przybysławic, a pierwsze Kamili Pajdo z Woli Radłowskiej, która zaprezentowała znakomitą interpretację wiersza Juliana Tuwima „Ptasie radio”.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcom wręczono nagrody książkowe i słodki dodatek. Dyrektor Zespołu Szkół Marek Urbanek dziękując wszystkim przybyłym, zaprosił na kolejny – szesnasty konkurs.  

Paweł Jachimek

Teatrzyk w przedszkolu
Dnia 24 kwietnia nasze przedszkole odwiedził krakowski teatr "Kalejdoskop" z przedstawieniem pt. "W krainie wróżek". Jego tematyka dotyczyła ekologii, co miało związek z obchodzonym niedawno Dniem Ziemi. Przedszkolaki po raz kolejny przekonały się, jak ważne jest dbanie o naszą planetę i jak łatwo można pomóc w zachowaniu jej w czystości.
W przedstawieniu dzieciom bardzo podobała się różnorodna kolorystyka i ciekawe stroje oraz wesoła muzyka, która stanowiła tło dla przeżyć bohaterów.
Życzenia świąteczne


Spokojnej, radosnej i słonecznej Wielkanocy,
smacznego jajka, mokrego dyngusa
oraz wielu spotkań w gronie najbliższych.
Aby Zmartwychwstały Chrystus, nasz Pan i Zbawiciel,
obdarzył błogosławieństwem,
a serca napełnił radością
Wesołego Alleluja!
życzy dyrekcja, nauczyciele i cała społeczność szkolna
Zespołu Szkół w Radłowie.Organizacja pracy w czasie przerwy światecznej
W dniach 13,14,18 kwietnia 2017 r. w szkole nie będą się odbywać zajęcia dydaktyczne. W tych dniach w godzinach 6.30 - 16.00 szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze.
Podziękowania i życzenia
Zdrowych, pogodnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja
życzy Zespół Ludowy „Mali Radłowianie”
.


Zespół Ludowy” Mali Radłowianie” pragnie podziękować wszystkim tym mamom, które wykonały piękne stroiki dla naszych sponsorów. A są to panie: Renata Szara, Jadwiga Drwiła, Agnieszka Soboń, Magdalena Kowalik i Maria Partyka.
Podziękowania składamy tym mamom, które upiekły ciasto na Niedzielę Palmową. Są to panie: Marta Cegielska, Urszula Padło, Teresa Patulska, Katarzyna Chmura, Renata Szara, Agnieszka Gębska, Anna Filarska, Barbara Kuczek, Halina Pochroń, Agnieszka Babło, Iwona Gajdur, Agata Frączek, Anna Kuczek, Agnieszka Mikłas, Zofia Janowska, Monika Rusin, Magdalena Nowak, Agnieszka Soboń i Marta Nowak.
Opiekun zespołu dziękuje paniom: Anecie Bieryt, Renacie Krupa, Monice Rusin za pakowanie i sprzedawanie ciasta.
Księdzu proboszczowi Januszowi Maziarce dziękujemy za okazaną życzliwość.

Konkurs ortograficzny

Na początku marca uczniowie klas 3 pisali dyktando. Następnie wychowawcy: pani Danuta Kozioł i pani Urszula Szczupał wybrały grupę uczniów, która popełniła najmniej błędów.
Dnia 21 marca 2017 roku odbyły się eliminacje międzyklasowe. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów. Z klasy 3a: Karolina Bibro, Maciej Golec, Julia Kędzior, Aleksandra Kowalik, Jan Mikuta, Karol Patuła natomiast z klasy 3b: Gabriela Kumięga, Kornelia Klich Milena Suda, Roksana Tracz, Konrad Klich, Judyta Gorczyca. Po eliminacjach międzyklasowych Szkolnym Mistrzem Ortografii klas trzecich została Gabrysia Kumięga z klasy 3b. Drugie miejsce zajął Maciej Golec z klasy 3a i trzecie miejsce zajął Jan Mikuta z klasy 3a.
Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i słodycze, a wyróżnieni dodatkowo nagrody książkowe, które ufundowali wychowawcy.
Cała Polska czyta dzieciom

5 marca, po raz kolejny w grupie 6-latków, w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom, bajki czytał rodzic. Tym razem była to mama Liwii, która przeczytała bajki ze zbioru "Magiczny świat" A. Edyk - Psut. Spotkanie odbyło się w czasie realizowania tematu kompleksowego "Bajki i baśnie" i było okazją do rozmów na temat ulubionych bajek dzieci. Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie.

Odjazdy autobusów szkolnych w czasie rekolekcji
Dyżury nauczycieli w czasie rekolekcji
Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
Losowa Fotka


Odblaskowa szkoła
Wygenerowano w sekund: 0.09 3,293,678 unikalne wizyty