Luty 25 2020 01:18:32
Szkoła
RODO
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Zamówienia publiczne
Sprawozdania finansowe
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia sportowe
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Wizyta Gości z Francji

W dniach 10 - 16 czerwca w Publicznym Gimnazjum w Radłowie po raz kolejny gościła grupa nauczycieli i uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły - College la Presentation w Le Teil we Francji. Uczniowie spotkali się na wspólnych zajęciach dydaktycznych: z języka polskiego,                  w czasie których uczyli się podstawowych  zwrotów w j. polskim oraz muzyki, poznając tańce                    i piosenki polskie.

Goście obejrzeli obiekty i sale dydaktyczne Zespołu Szkół w Radłowie. Odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, zwiedzili kościół parafialny w Radłowie     i sanktuarium w Zabawie. Spotkali się z Zastępcą Burmistrza Radłowa Panem Wiesławem Armatysem, który przekazał im publikacje albumowe i pamiątkowe koszulki z herbem Radłowa.

Odbyli wycieczki do Krakowa, Tarnowa, Krynicy, Zalipia i Dąbrowy Tarnowskiej. Poznali więc polskie dziedzictwo  narodowe i dorobek kultury ludowej. Gromadzili informacje o Polsce, regionie i Radłowie, którymi wykazali się podczas quizów i konkursów zorganizowanych w szkole w ostatnim dniu wizyty. Integracja uczniów postępowała w szkole i na wycieczkach, a także dzięki wspólnemu pobytowi i smakowaniu naszych potraw w domach  polskich kolegów.

Wizyta zaowocowała  więc nie tylko pogłębieniem współpracy między placówkami, ale także więzi przyjaźni między uczniami i nauczycielami z tych odległych od siebie o prawie 2 tys. km szkół.

Ciekawy i atrakcyjny pobyt zapewnili sponsorzy:

 

- Pan Zdzisław Kupisz - Żwirownia "Bazalt" w Sanoce,

- Państwo Stanisława i Stanisław Bojdowie z Niwki,

- Pan Zdzisław Gawin - Żwirownia "Tar - Krusz" w Wał - Rudzie,

- Pan Grzegorz Kuczek - Firma "Conteko" w Radłowie,

- Pan Jan Pięta - Firma "Janpol" w Woli Radłowskiej,

- Pan Robert Bieryt - Firma Handlowo - Usługowa "Wiktoria" w Radłowie,

- Pan Janusz Mietelski - Firma "Tarkom" w Radłowie,

- Pan Tomasz Szczepanik - Firma "Produkcyjno - Handlowa "Krist" w Dąbrowie Tarnowskiej.

 

Za życzliwość i wsparcie szkoły składam wszystkim serdzeczne podziękowanie.

 

 

 

                                                                                                         Marek Urbanek

                                                                                             dyr. Zespołu Szkół w Radłowie

Spotkanie z P. Kwapniewskim

12 czerwca 2012 roku w Szkole Podstawowej w Radłowie odbyło się spotkanie z radłowskim twórcą ludowym, panem Andrzejem Kwaśniewskim – rzeźbiarzem ptaków rzadkich i znanych. W czasie spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć ptaki, a także wysłuchać wielu ciekawych informacji na ich temat. Pan A. Kwaśniewski rzeźbi ptaki naturalnej wielkości, maluje je wiernie zachowując podobieństwo. Do rzeźbienia ptaków wykorzystuje drewno lipowe lub wierzbowe.

            Po prezentacji pana Kwaśniewskiego odbył się krótki konkurs na temat znajomości ptaków. W czasie spotkania nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego
„4 pory roku i przyroda”. Pierwsze miejsce zdobyła Karolina Żurowska, drugie – Szymon Antosz, trzecie – Joanna Topór i Agnieszka Pałusz.

Rajd Brodzińskiego

XXXVI Rajd Pieszy im. Kazimierza Brodzińskiego

Finał konkursu fotograficznego

Finał konkursu fotograficznego „Radłów – cztery pory roku”.

W dniu 12 czerwca 2012r. w  Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939r. w Radłowie odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom i uczestnikom konkursu fotograficznego „ Radłów – cztery pory roku”. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VI i trwał od września 2011r. do czerwca 2012r.
Jego celem było:
1. Obserwowanie i dokumentowanie zmian zachodzących w przyrodzie w poszczególnych porach roku.
2. Poznawanie  flory i fauny najbliższego otoczenia.
3. Uwrażliwienie na piękno przyrody i piękno krajobrazu w różnych porach roku.
4. Rozbudzanie pasji i zainteresowań uczniów.

Do konkursu nadesłano ponad 700 zdjęć zapisanych na płytach CD, z czego 406, po wstępnej selekcji, wywołano i poddano ocenie.
Jury w składzie: p. Piotr Malec – wicedyrektor szkoły, p. Janina Kucharska – organizator konkursu, p. Dorota Stono oraz p. Agnieszka Seremet, postanowiło przyznać I, II i III miejsce w każdej z czterech pór roku . Po zsumowaniu łącznych  wyników ,  I miejsce zajęła  uczennica klasy VIb - Karolina Żurowska ,  II miejsce  - Szymon Antosz- uczeń klasy VIb , III miejsce  Agnieszka Pałusz i Joanna Topór – uczennice klasy VIb, IV miejsce -  Michał Pojasek, uczeń klasy VIb oraz V miejsce – Seweryn Bąk –uczeń klasy VIb, Natalia Różańska – uczennica klasy VIb i Arkadiusz Kołodziej – uczeń klasy IVa.
Zdjęcia nadesłane na konkurs są eksponowane na tablicach w budynku szkoły.

Podziękowanie

Wycieczka do Krakowa

29.05.2012r Kraków

Dzień piękny. Pogoda idealna. W takim dniu uczniowie klas IV wraz z wychowawcami Paniami  K. Machalską, T. Urbanek i rodzicem Panem R. Klichem odwiedzili Kraków. Celem tego wyjazdu była nauka podróżowania różnymi środkami transportu: pociągiem, tramwajem czy statkiem, a także podziwianie zabytkowego i urokliwego Krakowa,  zobaczenie wystawy ,,Świat Zmysłów" w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius. Oczywiście przygód nie zabrakło. Okazało się, że podróżowanie to nie lada umiejętność a tym bardziej kiedy robi się to po raz pierwszy. Gapowicze, spóźnialscy, turyści dostarczyli nam wiele wrażeń. Za długie sznurówki na ruchomych schodach utrudniły poruszanie się. Na koniec jednej z pań zabrakło głosu, ale nie dobrego humoru.  Wycieczka  bardzo udana i niezapomniana.

1 czerwca - Dzień Dziecka

Piękna, słoneczna pogoda i bogaty program rozrywkowy zachęciły mieszkańców naszej gminy do odwiedzenia w minioną niedzielę radłowskiego stadionu, na którym świętowaliśmy Dzień Dziecka zorganizowany przez Zespół Szkół w Radłowie, Stowarzyszenie Sportowe „START” oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie organizują

Wśród licznych atrakcji znalazły się m.in.: mecz piłki nożnej nauczyciele – rodzice  (2:0), zabawa taneczna dla dzieci, rozgrywki sportowe, pokaz mody ekologicznej, występy młodych talentów, wesołe miasteczko, przejażdżki bryczką, pokaz strażacki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację święta naszym milusińskim, a także sponsorom, którzy jak co roku nie zawiedli. Podziękowania należą się także rodzicom, którzy licznie przybyli ze swoimi pociechami i czynnie włączyli się w grillowanie.

 

Sponsorzy Gminnego Dnia Dziecka

Zdzisław Kupisz – właściciel żwirowni „Bazalt”

Krzysztof Kuklewicz – firma „Betoniarnia Krys – Maks”

Ks. Janusz Maziarka – proboszcz parafii Radłów

Marek Podraza – Radny powiatu Tarnowskiego

„Radłowianie” – piłkarze z Orlika

Ksawery Stefańczyk – komendant  OSP Radłów

Kazimierz Urbanek – Przewodniczący Zarządu Osiedla

Władysław Wzorek – właściciel łódki  „Katamaran”

 

 

Wycieczka do Warszawy

            W dniach 6-8 maja bieżącego roku nasi gimnazjaliści zwiedzali Warszawę.

W Stolicy w sposób niezwykły tradycja przeplata się z nowoczesnością. Takie też miało być nasze poznawanie miasta. Plan wycieczki  przewidywał zwiedzanie najważniejszych miejsc związanych z historią Warszawy i Polski, a także nowoczesnych obiektów współczesnej architektury. Zwiedzaliśmy więc Zamek Królewski, piękne i niezwykle nowoczesne Muzeum Chopina. Uczestniczyliśmy w bardzo ciekawej lekcji w Muzeum Powstania Warszawskiego, która w sposób syntetyczny i ciekawy pokazała przyczyny i przebieg Powstania. Poznawaliśmy naszą najnowszą historię, zwiedzając Muzeum Księdza Popiełuszki, gdzie znaleźliśmy ślady obecności mieszkańców Radłowa. Bardzo ważnym momentem w naszej wycieczce była wizyta przy pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej. W chwili ciszy oddaliśmy cześć tym, którzy zginęli w czasie tego tragicznego lotu.

            Warszawa nowoczesna także zrobiła na nas ogromne wrażenie. Oglądaliśmy z bliska najnowszy obiekt w stolicy, czyli Stadion Narodowy. Trzeba przyznać, że jest fascynujący! Zachwyciły nas również ogrody na gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Bez wątpienie można nazwać to miejsce cudem współczesnej architektury.

            Wycieczka się skończyła, ale pozostały wspomnienia oraz wdzięczność dla tych, którzy pomogli nam ją zorganizować. Słowa podziękowań kierujemy więc pod adresem Państwa Bojdów z Niwki. Naszą wdzięczność pragniemy też wyrazić Zarządowi Krakowskiego Banku Spółdzielczego.

Dzień Dziecka

Konkurs

Przedszkolaki uczęszczający na zajęcia logopedyczne wzięły udział w VII Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym „Rysujemy rymy – słowem i kredką". Celem tegorocznej edycji było rozbudzenie plastycznej i językowej twórczości u dzieci, szczególnie tych z trudnościami w mówieniu, prezentacja swoich umiejętności oraz zdolności plastycznych. Większość prac dzieci z naszego przedszkola zostało nagrodzonych dyplomami.

Dzień Matki

W dniu 25 maja 2012 roku w Szkole Podstawowej w Radłowie odbyła się akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie klasy 1a z wychowawcą p. Urszulą Szczupał i uczniowie klasy 1b z wychowawcą p. Danutą Kozioł przygotowali część artystyczną.

Program składał się z dwóch części. W pierwszej części uczniowie klasy 1a zaprezentowali rodzicom najpiękniejsze wiersze i piosenki wybrane przez siebie, a także zatańczyli tańce: trojaka i walca wiedeńskiego. W drugiej części uczniowie klasy 1b przedstawili inscenizację Pt. „Bajka z życzeniami”. Rodzice mogli przenieść się w świat ulubionych bajek z dzieciństwa. Dzieci również zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, śpiewając rodzicom piosenki. Na zakończenie spotkania uczennice kl. 1a Julia Kuczek zatańczyła swój taniec solowy. Julia jest uczennicą Studia Honoraty w Tarnowie.

Dla rodziców uczniowie przygotowali koszyczki z kwiatami i ozdobione pudełeczka ze słodyczami. Uczniowie z wychowawcami zaprosili rodziców na poczęstunek. Gościem spotkania był dyrektor Zespołu Szkół w Radłowie pan Marek Urbanek.

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Szkoła Podstawowa
tel. 146782797
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasza misja to tradycja
Szkoła z misją
Termomodernizacja budynku
Poezja lustrem rzeczywistości
Jan Paweł II - człowiek wielu pasji.
Losowa Fotka


Otwarcie Orlika
Wygenerowano w sekund: 0.14 5,882,416 unikalne wizyty