Sierpień 10 2020 23:25:45
Kampania społeczna "Nie dla czadu"

Kampania społeczna "Nie dla czadu" prowadzenie Prezes OSP Radłów - Ksawery Stefańczyk

Stroiki Świąteczne

Już po raz drugi mieszkańcy miasta i gminy spotkali się na odświętnie przystrojonym radłowskim rynku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stroiki bożonarodzeniowe, które wykonali uczniowie Zespołu Szkół w Radłowie. W sumie przygotowano około 170 sztuk stroików świątecznych. Na stoiskach prezentowali się:

- Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Radłowie

- Samorząd Uczniowski Publicznego Gimnazjum w Radłowie

- Szkolne koło „ Caritas” przy Publicznym Gimnazjum Radłów

Opowieść Wigilijna

Dnia 14 grudnia 2012 r. uczniowie klas pierwszych radłowskiego gimnazjum oglądnęli spektakl, transmitowany poprzez  kodowany dostęp do internetu. Nasza szkoła znalazła się w nielicznej grupie wybranych placówek, które bezpłatnie mogły obejrzeć „ Opowieść wigilijną” na podstawie opowiadania Karola Diekensa. Sztuka została przygotowana przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

„ Opowieść wigilijna” to historia o samotnym skąpcu, który nie uznawał Bożego Narodzenia, wychodząc z założenia, że nie warto na święta marnować czasu ani pieniędzy. Historia Seroogea mówi o skutkach samotności spowodowanej egoizmem i chciwością. Przypomina też o potrzebie wzajemnej życzliwości, która w obliczu szczerej skruchy potrafi odmienić widzenie świata i ludzi.

„ Opowieść wigilijna” nie straciła na aktualności, a w tym przedświątecznym okresie ma szczególną wymowę.

Gimnazjaliści z zainteresowaniem obejrzeli spektakl, a w przerwie mieli możliwość zapoznać się z dodatkowym materiałem filmowym, który przybliżył im kulisy pracy w teatrze.

Oczekujemy, że w przyszłości będziemy mieć możliwość oglądnięcia kolejnych przedstawień teatralnych.

Zbiórka żołędzi z Kołem Łowieckim "Łoś"

Współpraca z Kołem Łowickim „Łoś” w Tarnowie

W ramach kółka przyrodniczego prowadzonego przez p. Janinę Kucharską, nawiązana została współpraca z Kołem Łowieckim „Łoś” w Tarnowie. W październiku 2012 r. ogłoszony został konkurs na zbiórkę żołędzi oraz konkurs fotograficzny na najładniejsze zdjęcia dzikich zwierząt i śladów ich bytowania. W zbiórce wzięło udział 52 dzieci, które zebrały łącznie ponad 630 kg żołędzi. Wszystkie dzieci uczestniczące w tej zbiórce zostały nagrodzone. Uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez Koło Łowieckie „ Łoś”, odbyło się 13 grudnia 2012 r. Wręczenie nagród dokonali fundatorzy  przedstawiciele  Koła: Prezes Koła Łowieckiego „Łoś” w Tarnowie – p. Ryszard Cierpich oraz członkowie: p. Andrzej Gacoń i p. Andrzej Pochroń

Zbiórka żołędzi

4 a

Odblaskowa Szkoła - Dyplom

PCK

W dniu 7grudnia 2012 roku uczennica kl. IIIa, Dominika Mleczko, zajęła II miejsce w  etapie rejonowym XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Podczas olimpiady sprawdzana jest wiedza i umiejętności uczestników z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, ochrony środowiska oraz zasad zdrowego stylu życia. Gratulujemy kol. Dominice oraz opiekunowi Szkolnego Koła PCK, p. L. Janickiej.

Mikołaj w Zespole Szkół w Radłowie

10-lecie Szkolnego Koła PTTK

05.12.2012 w budynku Zespołu Szkół w Radłowie odbyło się spotkanie podsumowujące 10 –lecie działalności szkolnego koła PTTK.

Dyrektor Zespołu  Marek Urbanek przywitał zaproszonych gości, którzy uświetnili swoją osobą uroczystość szkolną :

Zbigniew Mączka – Burmistrz Miasta i Gminy Radłów

Anastazja Smagacz – przewodnik beskidzki, członek PTTK

Konrad Rudziński – kierownik ZOSiP

Zbigniew  Marcinkowski – kierownik Miejsko-Gminnej Biblioteki w Radłowie.

Pan Piotr Malec przypomniał krótką historię szkolnego koła oraz  jego najważniejsze sukcesy i osiągnięcia. W ciągu 10 lat uczniowie byli na 60 rajdach, złazach, wycieczkach, a do koła było zapisanych 125 członków.

Pan Burmistrz Zbigniew Mączka pogratulował opiekunom sukcesów i życzył wszystkim dużo radości z obcowania z przyrodą. Przekazał na ręce opiekuna koła pozycje książkową o tematyce górskiej. Ciepłe słowa do uczestników spotkania skierowała Pani Anastazja Smagacz, która wręczyła książkę o zabytkach Tarnowa i dyplom uznania za działalność statutową koła.    Po tych przemówieniach nastąpiło uroczyste wręczenie legitymacji nowym członkom szkolnego koła ( 3 uczniów ze szkoły podstawowej i 7 uczniów z gimnazjum).  Podczas spotkania zaprezentował się szkolny chór i orkiestra, która wykonała trzy utwory o tematyce turystycznej. Miłym akcentem były prezentacje multimedialne, na których pokazano zdjęcia z licznych złazów, wycieczek i rajdów.

PTTK

Zdrowy styl odżywiania

Uczniowie z klasy I a pod okiem wychowawcy p. Ewy Kumięga przygotowali przedstawienie pt. „Pożegnanie Jesieni”. Na część artystyczną składały się wiersze:  J. Brzechwy „Na straganie”, „Pomidor”, D. Gellnerowej „Pani Jesień” oraz piosenka pt. „Jesień w ogrodzie”. Program uświetniły makiety owoców i warzyw oraz dekoracje przygotowane samodzielnie przez uczniów.

Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas I-III w ramach propagowania zdrowego stylu odżywiania.

Konkurs profilaktyczny

Kontynuując tematykę prozdrowotną Szkolny Zespół ds. Promocji Zdrowia w dniu 3 grudnia 2012 roku przygotował prezentację multimedialną dotyczącą zagadnień Aids i narkomanii. Aids, hiv, to hasła, które budzą zawsze sporo emocji, dlatego ważne jest, aby pewne zagadnienia  i narastające wokół nich mity, wyjaśnić.
Tradycją jest w naszej szkole odbywający sie co roku konkurs plastyczny dotyczący  profilaktyki uzależnień. W tym roku nagrody oraz dyplomy  za najlepszą pracę powędrowały do uczniów klasy Ia: S. Bąka, K. Żurowskiej i K. Szarej. II miejsce zdobyła praca Ł. Rędziny z kl. IIIc, a III miejsce dla S. Papugi z kl. IIb.